Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

seveda se da... če pa na hrvaškem najdeš črpalko da ne dela kartica.. mora bit pa res v neki hudi vukojebini..sam tam pa ne verjamem da je s skirojem prišla :grim

A, ni bila ravno vukojebina. Bolj verjetno je bil sicer "črpalkar" en "sralec" samo ga je potem "zjebala" nalepka (katere kartice jemljejo) pa je moral vzeti kreditno (s hudo težkim srcem) . Saj bi šel na drugo črpalko pa ni bilo več "dometa" .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne bodi pametna, na Hrvaškem je med turistično sezono celo direktiva, da morajo tedaj "vsi" jemati EUR, že od 2011 dalje.

 

Samo pajkica je pač v svojem svetu.

 

Sploh ni res. (to je veljalo samo kratek čas, mislim da eno sezono 2011). Beri.

 

http://dubrovackidnevnik.rtl.hr/vijesti/grad/hnb-necemo-mijenjati-zakon-koji-bi-turistima-omogucio-lakse-placanje-u-eurima

Popravljeno . Popravil ftp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res, škoda besed...eni mislijo če pr Dinkot lohka z evri plačajo tist zmrznen ponfri, da to vela pol povsod.....

eni pač hodimo tam tudi u trgovine, pa nimamo za par kun zmer kartice sabo, pa plačamo tisto vodo al pa sladoled z gotovino ...ki pa niso euri, ker te pošljejo v menjalnico

 sej niso fukjeni da se bojo jebal še z menjavo vsazga eura ki ga prnesejo slovenski turisti....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj malega sem "preril" naokoli pa sem do sedaj 2x naletel na problem plačanja in menjave z-v €. Enkrat na pumpi v Neumu (99-ega) se je možakar odloču, da vzame samo KM ali KN, ker mu "kao" POS ne dela. Rešitev bližnja trgovina, prijazno zamenjali 20€ z ostalim drobižem sem potem pri njih kupil še Snickers.

Drugič pa na vzhodu Turčije, v banki niso hotel menjat 50€. Točnega vzroka nisem razumel (jezikovne ovire),vendar me je varnostnik v banki prijazno povlekel za rokav in pojasnil, čeprav "bolj na roke" naj menjam pri zlatarju preko ceste. Menjal brez problema po praktično uradnem tečaju.

Če so takšne "peripetije" za koga obremenjujoče, je bolje, da se drži "all inclusive" turizma, pa tudi tam ni garancije, da ne bo takšnih ali drugačnih problemov.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res, škoda besed...eni mislijo če pr Dinkot lohka z evri plačajo tist zmrznen ponfri, da to vela pol povsod.....

eni pač hodimo tam tudi u trgovine, pa nimamo za par kun zmer kartice sabo, pa plačamo tisto vodo al pa sladoled z gotovino ...ki pa niso euri, ker te pošljejo v menjalnico

 sej niso fukjeni da se bojo jebal še z menjavo vsazga eura ki ga prnesejo slovenski turisti....

 

So "fukjeni", ker živijo od turistov, res pa da ne od takšnih, ki pridejo kupit vodo in utrujajo za vračilo drobiža pri neuradni menjavi valute. A tudi takšnega se ne zavrne.

 

Verjetno delaš v javnem sektorju in ne razumeš, da človeka z denarjem ne odženeš, ampak ga probaš čimbolj oskubiti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So "fukjeni", ker živijo od turistov, res pa da ne od takšnih, ki pridejo kupit vodo in utrujajo za vračilo drobiža pri neuradni menjavi valute. A tudi takšnega se ne zavrne.

 

Verjetno delaš v javnem sektorju in ne razumeš, da človeka z denarjem ne odženeš, ampak ga probaš čimbolj oskubiti.

če taki pri nas delajo s strankami... samo  : Bože pomozi ! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bv... še enkrat: brat se nauč.... pa welcome to croatia :) aja tlele je albanija ...

 

ponavlam svoj post, ker vidim da ga eni niste prebral :

 

zamenjaš ko prideš v državo, zamenjaš v drugo valuto ko greš spet ven.... v čem je problem?
za 5 minut ustavljanja pa ne bo nobenga konec.... poleg tega je to spoštovanje ljudi in njihovih običajev, med drugim tudi valute .....

tako je povsod... ali pa se greš neumnega turista in si vsakič narediš problem s plačevanjem in spraševanjem če vzamejo eure....

itak pa večino denarja lahko dobite pri nas na bankah ....

 

sneci, zdej pa pejt kej delat......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri mojem sedanjem 1. majskem potovanju sem bil trikrat v Albaniji in nisem imel enega Leka in sem spal, jedel, pil in tankal, pa še darilca kupoval. Tako, če smo že v "temi" Albanija naj govorijo v izkušnjah le tisti, ki so bili lani ali letos turisti te prijazne in lepe države in ne nabijajte....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri mojem sedanjem 1. majskem potovanju sem bil trikrat v Albaniji in nisem imel enega Leka in sem spal, jedel, pil in tankal, pa še darilca kupoval. Tako, če smo že v "temi" Albanija naj govorijo v izkušnjah le tisti, ki so bili lani ali letos turisti te prijazne in lepe države in ne nabijajte....

Kje pa sibil - spal, kakšna priporočila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri mojem sedanjem 1. majskem potovanju sem bil trikrat v Albaniji in nisem imel enega Leka in sem spal, jedel, pil in tankal, pa še darilca kupoval. Tako, če smo že v "temi" Albanija naj govorijo v izkušnjah le tisti, ki so bili lani ali letos turisti te prijazne in lepe države in ne nabijajte....

Sem bil lani...in grem letos še 2x. Lani sem naredil takole. Že doma sem si naštudiral uradno menjavo Eur-Leki....in sem potem na meji v uradni menjalnici zamenjal 50 EUR v leke...po seveda uradnem kursu, ki pa je bil še nekoliko ugodnejši od doma nagledanega. Seveda sem potem kakšno nočitev plačal v EUR (ker je bilo ravno na okroglo)...a s kavicami, tankanjem v prvem dnevu dokler ne "skužiš sistema" ni bilo težav.  V bistvu gre le za to, da si malce olajšaš sistem in da kasneje ne razmišljaš če in za koliko so te nategnili. V tem je vsa umetnost. Potem sem menjal še 1x in na koncu preostanek Lekov vsipal v rezervoar, da ni bilo treba nič menjavat v drugo valuto. Mislim, da to nič zapleteno...lahko pa pomaga, če si prvič tam.....in enako sem naredil potem še v Makedoniji, Srbiji in Romuniji...vedno uspešno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ni res. (to je veljalo samo kratek čas, mislim da eno sezono 2011). Beri.

 

http://dubrovackidnevnik.rtl.hr/vijesti/grad/hnb-necemo-mijenjati-zakon-koji-bi-turistima-omogucio-lakse-placanje-u-eurima

še zmerom v 90% vse plačam z evri v HR in sem velik v HR zakaj mate ostali probleme ne vem,mogoče je problem v vas in nastopu  :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zmerom v 90% vse plačam z evri v HR in sem velik v HR zakaj mate ostali probleme ne vem,mogoče je problem v vas in nastopu  :P

Prašaš lahko v €... pol ti pove koliko je pivo in če reče 10€ si žejen  :lol1:  V Sarande sem spal v hotelu in je ded preračunal na Leke in potegnil na pos in jaz takoj dobim sms par centov manj, ko sva se zmenila za ceno sobe. V Albaniji lahko rečem vse naj od leta 2011, ko so se začele te pizdarije po svetu hodim po teh balkanskih koncih. Grčijo sem šel samo zaradi moje, ko je videla samo Atene in nekaj otokov. Še bi šel, ker nekaj goratega mi je še ostalo in bi raje solo, da mojo ne pustim pasit ovce... :kva2: Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, spet bo treba v Grčijo :)

Dok s trajektom, hehe

ti boš onemu tak ketne potrgal... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr je razumet ni dileme, da se ne da...lahko so pa tezave, ki jih pac ni, ce mas lokalno valuto. Sam eni se duvajo do Grcije pa nazaj. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Splav lahko s kovancem celo plačaš...

pa hudič mi je vzel 2€ za tisto lužo :) pa spet ne Lekov :)

Popravljeno . Popravil solorider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!