Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

moja starša se letos nekaj odpravljata v Albanijo v lastni režiji...no gresta v Črno goro potem pa en dan ali več namenita Albaniji...prebral sem že članek na Motosvetu-potopis...sam je ta članek star že dve leti....omenjeno pa je da je dežela zaostala in so velike verjetnosti zapletov pri prehodu meje ali srečanjih z policaji...je pa vsekakor vredna ogleda...

dol nameravata iti z avtomobilom, s še eno družino...a se je stanje kaj spremenilo v tej državi, na kaj morata biti še posebej pozorna....če ima kdo izkušnje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TC!

Mi smo lani polet med drugim tudi prečkali Albanijo iz Makedonije v CG. Na meji ni blo tezav, razen da mors plačat neko vstopno takso za vozilo, pa bognedaj da bi zgubu potrdilo.

Drgac pa vse potekal BP razn da je bil v tirani pravi prometni kaos...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja starša se letos nekaj odpravljata v Albanijo v lastni režiji...no gresta v Črno goro potem pa en dan ali več namenita Albaniji...

Severna Albanija v okolici meje ČG, KOS, je najbolj "škakljiva"... Ravno tukaj so "gverilci" in tukaj je največja verjetnost, da se ti zgodi kaj neprijetnega... pozanimajo naj se o trenutni situaciji...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz nameravam letos poleti cez jugo in makedonijo v grcijo. meteora, solun alexandrija do turske meje . a kdo pozna kej bolj severno grcijo :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot sem razumel, sploh nimaš namena it do Aten. Boš kar nekaj zamudil sploh pa, ce še nisi bil ampak vseeno do Meteore boš šel pod Olympom tudi povzpneš se lahko ti bo vzelo en dan. Potem do Kalambake kjer ti priporocam prenočitev v vsakem primeru, tudi če se ni ti ne izide po dnevih.

Potem na povratku do Soluna in dalje proti Turciji se lahko pogledaš še Halkidiko oziroma goro Atos (samostani).

V turciji pa boš tudi naredil veliko napako ce se ne pomudis v Istanbulu vsak tri dni... Mislim pa, da boš tudi za pocitnikovanje rabil kak dan in seveda noc!!!

Ce imas moznost it junija se lahko zmenimo za skupno turo...

Geiasoy = serbus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima kje je Kalambaka. ampak :( sorry midva s predrago greva nekje julija augusta. mi je zol, ker sem prebral da obvladas grcijo. midva greva prvic,mozno drugo leto juzna grcija (atene peleponez itd)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima kje je Kalambaka. ampak  :( sorry midva s predrago greva nekje julija augusta. mi je zol, ker sem prebral da obvladas grcijo. midva greva prvic,mozno drugo leto juzna grcija (atene peleponez itd)

Kalambaka je mesto pod slavnimi Meteorami - kjer so kamniti stebri, na njih pa samostani (saj se spomniš, ko je James Bond letal tam okoli).

Drugače pa je to zako na uč nekje v srednjem delu celinskega dela Grčije. Poglej na kako spletno karto. Gre pa mimo ena še kr glavna cesta...katera pa ne vem, ker sem se jo hotel čimprej izognit, ker sem bil s kolesom...

Se splača videt, definitivno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

me zanima kje je Kalambaka. ampak :( sorry midva s predrago greva nekje julija augusta.

vrhncan

Mater bo vroče! Jaz sem šel iz Igomenitze čez Meteoro (ustavi se in prespi - drago boš očaral), potem pa čez Ioanino, pa po hribovitih jebinah, ki so, če si vsaj malo nabrušen, super. Ko prideš na ravnino, boš pa jahal do Turčije v glavnem po ravnini. Če boš peljal prepočasi boš zaspal, zavisi, kaj boš imel pod ritjo. Pred Turčijo se začne pa zanimiva pokrajina. Za Istanbul si vzemita nekaj časa. Kar v center pojdita (Topkapi, pa mošeje itd. Našel boš poceni "ležiment" Pa za motor poskrbi. Do Istanbula računaj okroglega jurja.

Če vama ostane kaj časa se splača pogledati Pamukkale, pa še veliko zanimivosti je v tem delu. Vzhod je pa cenejši. Zavisi, koliko imta časa. Ljudje so pa na smrt prijazni!

Če boš preveč vedel, pa ne bo več zanimivo. Ti bo še kdo kaj povedal, pa bo. Dobro se imejta, pa srečno pot!!!

Hoj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater bo vroče! Jaz sem šel iz Igomenitze čez Meteoro (ustavi se in prespi - drago boš očaral), potem pa čez Ioanino, pa po hribovitih jebinah, ki so, če si vsaj malo nabrušen, super. Ko prideš na ravnino, boš pa jahal do Turčije v glavnem po ra vnini. Če boš peljal prepočasi boš zaspal, zavisi, kaj boš imel pod ritjo... pod ritjo mam RT - ja zaspat pa na bayku itak ne morem . v Istambul ne bova sla se mi nabere prevec km . za dobrih 14 dni je 3000 km za mojo drago dost! tud na plaz je lepo lezat pa zvecer mal zurat . leta prnesejo svoje. hvala za inf :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gre kdo v meteoro se mu splača prespat v campu ki je takoj na levi strani ko prideš v Kalambako. S kolegom sva dobila bungalov s kopalnico za ceno šotorja :OK:

Drgač pa se splača od meteore zapeljat še malo po tisti cesti v hribe..... Tam je ena ful dobra domača gostilna... čisto na samem, vglavnem so sami domačaini (starčki) in majo pristno feto in olive, ter poceni pivo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če potujete proti GRČIJI ali MAKEDONIJI se splača 1.prespat v Čifliku to majhen kraj med NIŠ-om in PIROTOM iz CELJA 816km. :OK: To je ena delavnica za menjavo gum ,ki stoji na levi strani ceste,ki ima lepo urejene sobe in zelo poceni. :kva2: Dobi se tudi hrana in seveda pijača,ki tako paše po tolikih KM. :unsure: Ljudje so prijazni in si vedno dobrodošel! :yea1: To so NA LASTNI KOŽI PREVERJENE izkušnje.ČE KOGA ZANIMA IMAM TUDI TEL.ŠTEVILKO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GRČIJO SEM LANI PREVOZIL :OK: LETOS NAPADAM OHRID,KOSOVO,ČRNO GORO ALI ŠE IMA GDO PODOBNE PLANE :hmm:

Alo! REci JA :kva2: , pliz. Namreč - terminsko sem vezan, in sicer start sreda, 27.4, konec ponedeljek, 2.5.05 zvečer. Moooooogoče še en dan plusa........ Sem mel že splanirano Sicilijo v istem terminu, pa ni nobenga partnerja (glej temo Sicilija - tema). No, pa sem splaniral še eno, podobno tvoji. Prvi dan gas skozi Split do Dubrovnika - en dan ogled - tretji dan Kotor - Budva - Sv.Štefan (ta del ponavljam že x-ič. Jebi ga, babnca ni vidla.). No, pol pa tisto, ko me malo v trebuhu ščipa - prečkat Albanijo skozi Tirano in Elbasan do Ohrida. Dva člana na forumu (glede na članke pametna in razgledana dečka, na žalost nobenga ne poznam ) imata nasprotujoča si mišljenja o varnosti - v vsakem primeru je blo vedno boljše, ko je nekdo brnel zraven mene.... Pol pa mogoče za finto v BOL, pa gor skozi skopje, niš, Bg, nazaj. V principu se kar prilagodljiv, samo cajt me baše..... Ti gre ven? LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo! REci JA :kva2: , pliz. Namreč - terminsko sem vezan, in sicer start sreda, 27.4, konec ponedeljek, 2.5.05 zvečer. Moooooogoče še en dan plusa........ Sem mel že splanirano Sicilijo v istem terminu, pa ni nobenga partnerja (glej temo Sicilija - tema). No, pa sem splaniral še eno, podobno tvoji. Prvi dan gas skozi Split do Dubrovnika - en dan ogled - tretji dan Kotor - Budva - Sv.Štefan (ta del ponavljam že x-ič. Jebi ga, babnca ni vidla.). No, pol pa tisto, ko me malo v trebuhu ščipa - prečkat Albanijo skozi Tirano in Elbasan do Ohrida. Dva člana na forumu (glede na članke pametna in razgledana dečka, na žalost nobenga ne poznam ) imata nasprotujoča si mišljenja o varnosti - v vsakem primeru je blo vedno boljše, ko je nekdo brnel zraven mene.... Pol pa mogoče za finto v BOL, pa gor skozi skopje, niš, Bg, nazaj. V principu se kar prilagodljiv, samo cajt me baše..... Ti gre ven? LP :OK:

[/quote

Tudi mi imamo podobne načrte v istem terminu,ampak planiramo obratno smer.Srbija NIŠ,Makedonija OHRID,Kosovo PRIŠTINA ,Črna gora ŽABJAK in čez PODGORICO v "BUDVO",potem pa čez Bosno MOSTAR domov. :OK: Mene pa skrbi prehod iz kosova v črno goro ,ker je zelo visoko in se bojim,da bo še sneg. danes ga je še 2.3metra :nono: .Verjetno bomo 4.motorji z sopotnicami. :grupni: Ali ti greš sam? Od kod si?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mi imamo podobne načrte v istem terminu,ampak planiramo obratno smer.Srbija NIŠ,Makedonija OHRID,Kosovo PRIŠTINA ,Črna gora ŽABJAK in čez PODGORICO v "BUDVO",potem pa čez Bosno MOSTAR domov. :OK: Mene pa skrbi prehod iz kosova v črno goro ,ker je zelo visoko in se bojim,da bo še sneg. danes ga je še 2.3metra :nono: .Verjetno bomo 4.motorji z sopotnicami. :grupni: Ali ti greš sam? Od kod si?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vprašal na ambasado pa mi niso nič omenili zavarovanja. :BUA: V Črno goro bomo vstopili pri Ribariće. :hmm: V Žabjaku sem pa že lani bil v privat sobah,in je res poceni. :OK: Bil sem julija in je bilo prijetno toplo,potem sem se pa spustil v BUDVO,kjer je bilo 10 dni več kot 35 stopinj :beer1: Brez klime ni življenja! :worship: Zdaj me pa skrbijo možne niske temperature :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da je tudi debata o Albaniji. Bil sem tam maja lani (2004) in lahko povem, da absolutno ni bilo problemov. Sicer nisem potoval z motorjem. Pred potovanjem me je bilo kar malo strah, ampak povsem odveč. Podrobno poznam traso od Tirane proti jugu do grške meje. Cesta od Tirane do Drača (Durres) = kao avtocesta, čeprav na njej vidiš tudi vprege itd. Potem proti jugu je čedalje slabša, kot naša regionalka z luknjami. Najslabša je v sredi nekje na prelazih mimo naftnih vrtin (Balush), vendar za kak enduro ne bi smelo biti problemov. Lokalci se vozijo z limuzinami - 90% Mercedes. Takšna kvaliteta ceste je do mesta Gjirokaster. Od tu proti meji je super moderna polovična AC (kot nekoč Arja vas -MB), ki so jim jo financirali EU. Do mesta Saranda na obali je spet katastrofalna cesta. Pri nas je bila povprečna hitrost Tirana - Saranda nekako 40 do 50 km/h. Več enostavno ne gre čez tiste prelaze.

Kar se tiče vizuma, je seveda čista izmišljotina - za Albanijo ni nikakršnih vizumov za Slovence. Potrebuješ potni list. Pri vstopu plačaš vstopno takso, ki je bila mislim nekje okrog US$15,- (ne vem več točno). Sicer pomaga znanje italijanščine (starejši ljudje), pri mladih angleščina ni problem. Jug je definitivno bolj razvit od severa, ljudje drugačni. Baje je bolj nevarno na severu, na meji s Črno goro. Obiska predelov na meji s Kosovim ne priporočajo. Je pa izredno zanimiva izkušnja. Ko si enkrat notri, te prevzame. Naša skupina je bila enotna: pridemo spet, a ko bodo zrihtali ceste...

LP

Tomaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

kako je pa kaj s prenočišči v grčiji? Se lahko tuširaš na črpalkah, kaj pa spanje pod milim nebom, al pa v kakih vasicah privat, kampi, hoteli,al pa ne vem kje sam da ni drago. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mi imamo podobne načrte v istem terminu,ampak planiramo obratno smer.Srbija NIŠ,Makedonija OHRID,Kosovo PRIŠTINA ,Črna gora ŽABJAK in čez PODGORICO v "BUDVO",potem pa čez Bosno MOSTAR domov. :OK: Mene pa skrbi prehod iz kosova v črno goro ,ker ...

- - -

Ja, pol nas bo pa za 1.maj kar veliko dol.

Viva Albania!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako je pa kaj s prenočišči v grčiji? Se lahko tuširaš na črpalkah, kaj pa spanje pod milim nebom, al pa v kakih vasicah privat, kampi, hoteli,al pa ne vem kje sam da ni drago. :kva2:

Na črpalkah v Gričiji ni možno tuširanje, ker so po večini to samo črpalke, brez WC-jev in trgovin. Za informacijo ti lahko povem, da sem lansko leto za 14 dnevno turo po grčiji zapravil cca. 180.000 SIT, skupaj z ladjo, s tem, da sem prenočeval po sobah in se prehranjeval po lokalih. Splača se it!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki boste v Albanijo al pa iz cez Ohrid-Ohridsko jezero:

Pred Naumom -od Ohrida ob jezeru proti Naumu vse ob jezeru-levo cez hrib se pride na Prespansko, divjina-cesta solidna),(cca 1,5KM) je lusten kamp tik ob jezeru (Lubanište)- leta 2003 kamp prikolica po osebi cca 1000SIT. Sicer je pri samostanu tudi kamp, vendar naj tujce ne bi, je cist on Albanski meji (meji pravzaprav na mejni prehod) in za vojna lica. Noter se sicer da prit-sef vzdrzevalcev je motorist.

V Makedoniji je edino mal za pazit, ce se izbere pot cez Kumanovo proti Skopju (roparske bande)-je pa cesta fajn in veliko bolj je zanimivo kot cez Prilep.

Drgac pa lustno in zanimivo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

:P V soboto 23.04. odhajava 2 motorja v Grčijo. Končna odločitev preko Balkana tja in nazaj, predviden čas cca 8-10 dni :P

Po prihodu se oglasim. A gre še kdo v tem času dol ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Severna Albanija v okolici meje ČG, KOS, je najbolj "škakljiva"... Ravno tukaj so "gverilci" in tukaj je največja verjetnost, da se ti zgodi kaj neprijetnega...

***

Jebemtiga! Jaz grem pa glih tja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P  V soboto 23.04. odhajava 2 motorja v Grčijo. Končna odločitev preko Balkana tja in nazaj, predviden čas cca 8-10 dni  :P

Po prihodu se oglasim. A gre še kdo v tem času dol ??

Od 26.4. do 28.4. sem jaz (službeno) v Tirani, žal ne z motorjem (letalo-taxi). Glede na dosedanje spoznavanje Albanije prek interneta, se mi zdi vsekakor zanimiva za raziskovat z motorjem, predvsem južni del, kjer si verjetno vsaj malo umaknjen od napetosti s Kosovim, Črno goro in kot kaže tudi Makedonijo.

Par urc bom imel verjetno časa turista špilat, pa me zanima ali je kdo od motomarsovcem že bil v Tirani in kak je bil kaj filing, kaj je za pogledat in sprobat.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: Š manj kot 1 ura do odhoda v Grčijo! :OK: Motor je pripravljen, prtljaga spakirana. Se vidimo čez nekaj dni . Lep pozdrav vsem motosvetovcem do takrat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!