Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

lani je, za letos je potrebno preveriti na netu

Ja ,ker nisem na netu nič našel sem  pa še vprašal .Bom  šel pa z motorčkom dol ,ker  vkrcanje  ob 1h ponoči v Benetkah mi nekaj ne potegne. Sicer pa ,da citiram nekoga par postov  nazaj,če bise hotu z trajektom vozit bi si kupu trajekt ne pa motor:hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, basbas pravi:

Ja ,ker nisem na netu nič našel sem  pa še vprašal .Bom  šel pa z motorčkom dol ,ker  vkrcanje  ob 1h ponoči v Benetkah mi nekaj ne potegne. Sicer pa ,da citiram nekoga par postov  nazaj,če bise hotu z trajektom vozit bi si kupu trajekt ne pa motor:hmm:

jaz sem lani planiral to varianto Trst-Igumentisa za prvomajske, pa je zaradi poškodb žal odpadla. Nazaj grede bi obkrožil Grčijo in domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, basbas pravi:

Ja ,ker nisem na netu nič našel sem  pa še vprašal .Bom  šel pa z motorčkom dol ,ker  vkrcanje  ob 1h ponoči v Benetkah mi nekaj ne potegne. Sicer pa ,da citiram nekoga par postov  nazaj,če bise hotu z trajektom vozit bi si kupu trajekt ne pa motor:hmm:

Verjetno ti bolj potegne krcanje ob 4:00 iz Trsta? Iz Benetk je ura bolj znosna, cirka dve uri prej že nalagajo, tak da bo 23:00 uri si že lahko gor, to pa tudi pomeni, da do tja potuješ ob dokaj kulturnih urah.

Seveda pa smo sedaj "govorili" o Minoan lines, ki pa ni edini prevoznik.

Če greš z Anek lines iz Benetk, le ta vozi na vsake 3 dni ob 12:00 uri...

Tisti, ki je tako jamral čez trajekte, sedaj brez njega ne more več živeti. :) 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tolažbo, ker gre sedaj trajekt iz Benetk.

Pristanek v Benetkah v sončnem zahodu je fantastičen. Vreden jutranje vožnje do domovine.

 

Ps

V tem času, nakladanja na trajekt, čakanje in vožnja do Benetk sem z motorjem skoraj pred Dubrovnikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do Igoumenitse pa sta s trajektom že skupaj. Veš, trajekt pluje tudi ponoči, ko ti ajaš.

Ampak mislim, da nikakor ne zanima prihod v Benetke, ampak odhod od tam, ker nazaj pa se zapelješ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene trajekt zanima izključno zato, da prišparam motor, da ne grem 2x čez Albanijo, pa vse carine, ampak bi si naredil tak lepi krog čez Grčijo, Abanijo pa prepičil v tranzitu v enem dnevu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, basbas pravi:

Ja ,ker nisem na netu nič našel sem  pa še vprašal .Bom  šel pa z motorčkom dol ,ker  vkrcanje  ob 1h ponoči v Benetkah mi nekaj ne potegne. Sicer pa ,da citiram nekoga par postov  nazaj,če bise hotu z trajektom vozit bi si kupu trajekt ne pa motor:hmm:

Prjatu, jest sem pred 3 desetletji štartu ob polnoči in vozil po "putu BiJ" (bratstva i jedinstva) in bil zgodaj polpoldne mimo Soluna. Autoban do Niša in malo še po Makedoniji. Zavisi kam bi rad? Pokliči, da te spet ne kličejo "mladoletnice" z mojga telefona :ninja:

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najhitrejša pot do Igumenice (GR) je po avtocesti do Barija (I) ali Brindisija ob 11h zvečer trajekt odpluje in pristane v Igomenici naslednji dan ob 5h zjutraj.
Do Barija se z lahkoto pripelješ do večera :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Bostjan L pravi:

Najhitrejša pot do Igumenice (GR) je po avtocesti do Barija (I) ali Brindisija ob 11h zvečer trajekt odpluje in pristane v Igomenici naslednji dan ob 5h zjutraj.
Do Barija se z lahkoto pripelješ do večera :)

to vemo, pa z zradirano gumo, sploh če je SS tipa :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Bostjan L pravi:

Najhitrejša pot do Igumenice (GR) je po avtocesti do Barija (I) ali Brindisija ob 11h zvečer trajekt odpluje in pristane v Igomenici naslednji dan ob 5h zjutraj.
Do Barija se z lahkoto pripelješ do večera :)

 

pred 11 minutami, DAMI34 pravi:

to vemo, pa z zradirano gumo, sploh če je SS tipa :P

 

Tako budalascino ne bi naredil nikoli, razen, da bi si se ogledal za kaksen dan Kalabrijo.

Ce se gre za Grcijo so samo dve variante: Ladja Ve-Ig ali z motorjem po bivsi jugi. :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, saj ne gre za podiranje hitrostnega rekorda, ampak za sproščen transfer na start, kjer se zbudiš v jutro spočit in štartaš iz nule.

Ne pa z ozeblino na riti.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni ja pa lepo 3 dni "zgubit" na poti do Grčije in seveda še tri nazaj - "na izi", brez ozeblin in žuljev na riti.

Popravljeno . Popravil ftp
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, ftp pravi:

meni ja pa lepo 3 dni "zgubit" na poti do Grčije in seveda še tri nazaj - "na izi", brez ozeblin in žuljev na riti.

saj jih zgubiš tko al tko, al na trajktu al po poti. :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎12‎.‎2‎.‎2017 ob 20:01, Whiskey pravi:

Prjatu, jest sem pred 3 desetletji štartu ob polnoči in vozil po "putu BiJ" (bratstva i jedinstva) in bil zgodaj polpoldne mimo Soluna. Autoban do Niša in malo še po Makedoniji. Zavisi kam bi rad? Pokliči, da te spet ne kličejo "mladoletnice" z mojga telefona :ninja:

Pred  3 desetletji  hoho  ,pred  3 desetletji   sem jaz  1x štartal 2x.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 29. 9. 2016 ob 9:03, BIF pravi:

Hmm...tako po zemljevidu bi lahko bila tale..

11891223_497871850382787_587265730837244

11885310_497871917049447_835060395319691

...to sem prevozil lani z 4cikom. Če se prav spomnim je bila kar tekoča....z avtom sicer ne bi šlo tako hitro.

Zna bit oto to ja....uf si tud bil naložen....no z one strani ne s kruj gor je kr zanimivo z sopotnico in polnim GSom....naj dodam da nisem "off roadar" oz."prašinar". :-).  Slikal pa nisem kaj ker...fiju preveč dela z vožnjo..

p.s.  Jp sopotnica je posnela nekaj fotk

20150616_133638.jpg

20150616_133348.jpg

20150616_133351.jpg

20150616_133428.jpg

20150616_133333.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober si, da si se s sopotnico spravil tja gor. Saj razgled je lep...pa narava...ampak z motorjem...kapo dol.

Albanija je super, če si sam na kakšnem lažjem potovalnem enduru...lahko pa hitro zaideš v težave...ena takih je tudi iz Theth-a preko Lotaj-a in Prekal-a do Škodra....lepo kot hudič...pa vsaj 100 križev sem naštel ob cesti....:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, alfie pravi:

A kdo ve a je koncana cela cesta(v asfaltu) SH2o,Tamare do meje Vermosh?

Baje da je bila končana novembra.

http://mne.ul-info.com/zavrsen-put-preko-albanije-gusinje-i-plav-blizi-ulcinju-za-100-km/

Ova saobraćajnica dužine 70 km je izuzetno kvalitetna i u njenu izgradnju je uloženo 45 miliona dolara.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, BIF pravi:

Ja super...ampak bo treba osebno preverit...v živo je ziher lepše....:)

http://www.dinarskogorje.com/arhiva-vijesti-2016.html#vijestsh20

4.12.2016.
Početkom prosinca/decembra 2016. godine otvorena je modernizirana magistalna cesta SH20 kroz planinsko područje Kelmenda (Klimenti) u sjeverozapadnom dijelu Albanije. Cesta povezuje mjesto Hani i Hotit uz crnogorsku granicu (granični prijelaz Božaj/Hani i Hotit) s Vrmošom i Grnčarom. Modernizacija ove, nekada opasne i loše prometnice duge 70 kilometara koštala je 45 milijuna američkih dolara. Novom magistralom od Ulcinja do Plava moguće je stići za dva sata (100 km). Do sada najkraći put iz Podgorice do Gusinja, preko prijevoja Trešnjevik iznosio je više od 150 kilometara. Novom cestom, od Podgorice, preko Božaja, zatim dolinom rijeke Cijevne preko Tamare (Tamarë), Selca, Predeljca (Predelc), Ljepuše (Lepushë) i Vrmoše do se Gusinja sada može stići za dva sata, umjesto dosadašnja tri i pol. Time je znatno smanjena izoliranost plavsko-gusinjskog područja u Crnoj Gori i ovoga prokletijskog dijela Albanije.
 
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!