Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

pred 1 uro, Snecer pravi:

Aprila :) 

Hmmm...znaš imet še težave s snegom. Prelaz in dolina Theth-a sta kar dolgo zasnežena. Vem, da zadeve prej dobro preveriš...pa vseeno svetujem nekaj previdnosti. Vsekakor pa srečno in se priporočam (o) za kakšen foto material in koristne informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Snecer pravi:

Tudi tam bo "zicer" Murino-Peć (Kosmet), črnogorci so naredili do meje nov asfalt, samo so se šiptari zgrabli okoli razmejitve, še lani so neke specialne enote napotili na mejo.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:623102-Ucestale-provokacije-na-granici-na-Cakoru

 

Leta 2014 sem se znašel v središču akcije v Gjirokastru...ko je vojska in policija obračunavala z pridelovalci drog na tem področju. V bistvu sem o tem izvedel, ko sem se vrnil domov....v samem Gjirokastru pa sem le dobro jedel in "občudoval" "pravila" vožnje v Albanskih krožiščih. Takrat sem se ob pogledu na to neizmerno zabaval in se čudil, da ljudje dejansko preživijo....no danes se mi zdi, da sami nismo daleč od takih "pravil"...zadeva pa mi ni več smešna. Drugače pa, po mojih izkušnjah ni bojazni za kake pizdarije...še vedno je večja nevarnost, da boš z motorjev vletel v kak jašek sredi ceste brez pokrova....ker je železo dober kšeft....:blush:

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, BIF pravi:

Hmmm...znaš imet še težave s snegom. Prelaz in dolina Theth-a sta kar dolgo zasnežena. Vem, da zadeve prej dobro preveriš...pa vseeno svetujem nekaj previdnosti. Vsekakor pa srečno in se priporočam (o) za kakšen foto material in koristne informacije.

sh20 nima težav s snegom :) tam ni več kot jurja višine, serpentine pa so najvišje na 700m

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Snecer pravi:

sh20 nima težav s snegom :) tam ni več kot jurja višine, serpentine pa so najvišje na 700m

 

Ja...to drži. Mislil sem cesto preko prelaza Terthorja, ki leži na 1620m NV in pelje iz smeri Boge v Theth.

Tukaj je nekaj odsekov iz 2015...cesta je bila takrat še v izgradnji...

https://www.facebook.com/outycanam.max/media_set?set=a.497858797050759.1073741833.100004799287479&type=3

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vidi se FB, maš privat.

Drugače pa sem pogledal SH20 traso, je malo višje na začetku kot sem rekel, ampak če v Gusinju ni snega, ga tudi na tej cesti ni, ker se v bistvu spuščaš proti morju.

Malo grafa :) 

 

graf.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, BIF pravi:

Poizkusi sedaj kliknit na FB povezavo...zdaj je javna (za nekaj časa...;)...)...bi moralo it.

Ne gre.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap...kolega. No on je še vedno na štirikolesniku jaz pa...recimo motorju...

pred 11 minutami, raza pravi:

Ne gre.

 

Hmmm...dal sem ga javno...več pa ne znam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa je tudi trasa od Gjirokastra preko Permet-a proti Korci in dalje na Prespansko jezero in Ohrid. Iz tistih časov štirikolesnika mi je šla ta pot sicer na živce, ker je bila preveč lepa za štirikolesnik. No zdaj mi bo lepše "sedla"...

Posebaj odsek od Korce proti Prespanskemu priporočam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Snecer pravi:

Tudi tam bo "zicer" Murino-Peć (Kosmet), črnogorci so naredili do meje nov asfalt, samo so se šiptari zgrabli okoli razmejitve, še lani so neke specialne enote napotili na mejo.

http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:623102-Ucestale-provokacije-na-granici-na-Cakoru

 

Cakor je prelaz, ki te skozi dolino Rugove pripelje direktno v Pec.  Z Kosovske strani je trenutno zaprt. 20 km severno je Kula pas, ki povezuje Rožaje in Pec. Do konca "taborjenja tule" imam se ene 3 tedne in ce mi bo uspelo, se zapeljem gor do Cakorja pogledat zadnje stanje.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Tedybear pravi:

Cakor je prelaz, ki te skozi dolino Rugove pripelje direktno v Pec.  Z Kosovske strani je trenutno zaprt. 20 km severno je Kula pas, ki povezuje Rožaje in Pec. Do konca "taborjenja tule" imam se ene 3 tedne in ce mi bo uspelo, se zapeljem gor do Cakorja pogledat zadnje stanje.

https://goo.gl/maps/CnDERYjL8Uz

Ko si že tam blizu. Morda veš kako je s tistimi paviljoni - so še v uporabi ali je vse propadlo? Včasih je bilo zelo lepo urejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni.

Čez cca 10dni imava s TinetomSx plan do Lefkade. Pot bi bila več ali manj ob obali bi pa vprašal za nasvet oz. katero pot predlagate čez Albanijo do Grčije.

Hvala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, deki28 pravi:

Pozdravljeni.

Čez cca 10dni imava s TinetomSx plan do Lefkade. Pot bi bila več ali manj ob obali bi pa vprašal za nasvet oz. katero pot predlagate čez Albanijo do Grčije.

Hvala...

ob obali, men je lepa in polna ovinkov. No ja, od Vlore dalje. Pa lepe plaže, pa lepi razgledi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Snecer pravi:

Tako je, od Vlore dalje je lepo čez prelaz in ob obali.

Do tja pa je AC, hitra cesta in delno magistralka. Bolj ali manj tranzit.

In prideš dol na Igumenico ... men je bla ta pot ušeč :OK:

 

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, maus pravi:

In prideš dol na Igumenico ... men je bla ta pot ušeč :OK:

 

lepo je ja, še čez splav Butrintu greš in si na meji z Grčijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, Snecer pravi:

lepo je ja, še čez splav Butrintu greš in si na meji z Grčijo

mi nismo šli s splavom ... iz mejnega prehoda smo se dol spustl in pol jo šibnl preko Grčije po AC, ker se nam je v Bitolo mudilo, da pridemo tja do večera 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje so kakšne lepe ceste recimo iz smeri Skadra proti Makedoniji, recimo via Korce. Lahko je tudi makedam

Konec maja smo spet v tistih koncih pa bi malo več Albanije prevozil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob ‎17‎.‎4‎.‎2017 ob 21:16, u-r-o-s pravi:

Kje so kakšne lepe ceste recimo iz smeri Skadra proti Makedoniji, recimo via Korce. Lahko je tudi makedam

Konec maja smo spet v tistih koncih pa bi malo več Albanije prevozil

SH75 ima vse...tut mal makadama ( v bistvu lukenj v asfaltu) , mal fitnesa riti ne škoduje :) pa itak je cesta skor prazna, od Gjirokastra (Tepelene)  do POdgradca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!