Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Brez zamere...jih imam doma za vse južne in vzhodne države....najslabše karte, ki si jih lahko kupiš. Glavne prometnice so sicer vrisane....bog ne daj, da bi pa želel videt še kaj več....tema.

Za nameček sem prvo leto v Albaniji leta 2014 uporabljal to karto za prehod čez neko hribovje proti Gjirocaster-ju.....4 ure jebanja v eno smer in potem 4 ure nazaj....vrisana je kozja steza....ki je ne uporabljajo niti koze. Po drugi strani pa totalna tema z manjšimi povezovalnimi cestami.

Te karte so dobre za podlago, če ješ mastno klobaso in sir....da ne posvinjaš sedeža....in to je vse.

Pomembno pri kartah je to v kakšnem razmerju je. Nižje kot je razmerje bolj je podrobna in uporabna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor za koga. Tukaj so vsaj vrisane poti. Na ostalih ni ničesar. Sam vedno zrišem traso z Base campom ali Map sourcem in pregledam razmere preko Google Earth. Razen specialk so zame karte Reise Know How daleč pred vsemi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah...vsak pač po svoje. Jaz sem le opisal svoje izkušnje...pa nisem bil 1x v Albaniji. Z 4ciklom se mi je fučkalo....bolj je bila karta zanič, več je bilo zabave....zdaj pa mi ni več vseeno.

Popravljeno . Popravil BIF
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, BIF pravi:

Tako je izgledala vrisana "cesta" na kartah Reise Know-how.....z 4cikli je bila čista jeba...za motor neprevozno...

 

Z temi motocikli kot se mi vozimo tule res ne gre, z hardenduro pa bi lazje in hitreje zvozil.

Popravljeno . Popravil IZTOK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, IZTOK pravi:

Z temi motocikli kot se mi vozimo tule res ne gre, z hardenduro pa bi lazje in hitreje zvozil.

Tukaj zagotovo NE...toliko pa že vem zdaj o motorjih. Kak trial...mogoče...najmanj kar pa je, pa ostaneš z prerezanimi gumami.

Sem pa pripravljen kakšnemu junaku pokazat to smer in bom vesel njegovih posnetkov....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 35 minutami, BIF pravi:

Tukaj zagotovo NE...toliko pa že vem zdaj o motorjih. Kak trial...mogoče...najmanj kar pa je, pa ostaneš z prerezanimi gumami.

Sem pa pripravljen kakšnemu junaku pokazat to smer in bom vesel njegovih posnetkov....

Sem že prej odpisal pa nisem objavil;kaj bi se v zobe dajal!No sedaj pa bom odgovoril:Tukaj se s hard endurotom peljem mimo ko blisk.Tako kot vidva vozita ATV pa je škoda da ga sploh imata.Gre namreč neprimerno hitreje in brez "stranskega obešanja" ki je potrebno samo na ekstremnem nagibu pa še tam stoji proti bregu voznik!!Skratka ne sodi drugih če sam ne znaš!

Pa lep dan ti želim!

Ja, ti lahko pokažem par posnetkov boš verjetno mislil da je fotomontaža!Enako kot skupina SLO motoristov med pogovorom z mano kako sem vozil po pistah v Maroku; pa rečem tam okrog 130-150 km/h pa so zmajevali z glavo kot da sem nor ker preko 30 ne gre(BMW GTL in podobne ladje) z nobenim motorjem??!

Popravljeno . Popravil bambi61
  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 51 minutami, BIF pravi:

Tukaj zagotovo NE...toliko pa že vem zdaj o motorjih. Kak trial...mogoče...najmanj kar pa je, pa ostaneš z prerezanimi gumami.

Sem pa pripravljen kakšnemu junaku pokazat to smer in bom vesel njegovih posnetkov....

Na MS se vsi peljejo, se vidi, da še nisi (pre)dolgo tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, bambi61 pravi:

Sem že prej odpisal pa nisem objavil;kaj bi se v zobe dajal!No sedaj pa bom odgovoril:Tukaj se s hard endurotom peljem mimo ko blisk.Tako kot vidva vozita ATV pa je škoda da ga sploh imata.Gre namreč neprimerno hitreje in brez "stranskega obešanja" ki je potrebno samo na ekstremnem nagibu pa še tam stoji proti bregu voznik!!Skratka ne sodi drugih če sam ne znaš!

Pa lep dan ti želim!

Ja, ti lahko pokažem par posnetkov boš verjetno mislil da je fotomontaža!Enako kot skupina SLO motoristov med pogovorom z mano kako sem vozil po pistah v Maroku; pa rečem tam okrog 130-150 km/h pa so zmajevali z glavo kot da sem nor ker preko 30 ne gre(BMW GTL in podobne ladje) z nobenim motorjem??!

No pokaži posnetke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bambi61 pravi:

Sem že prej odpisal pa nisem objavil;kaj bi se v zobe dajal!No sedaj pa bom odgovoril:Tukaj se s hard endurotom peljem mimo ko blisk.Tako kot vidva vozita ATV pa je škoda da ga sploh imata.Gre namreč neprimerno hitreje in brez "stranskega obešanja" ki je potrebno samo na ekstremnem nagibu pa še tam stoji proti bregu voznik!!Skratka ne sodi drugih če sam ne znaš!

Pa lep dan ti želim!

Ja, ti lahko pokažem par posnetkov boš verjetno mislil da je fotomontaža!Enako kot skupina SLO motoristov med pogovorom z mano kako sem vozil po pistah v Maroku; pa rečem tam okrog 130-150 km/h pa so zmajevali z glavo kot da sem nor ker preko 30 ne gre(BMW GTL in podobne ladje) z nobenim motorjem??!

Bravo. Tipkanje ti gre...štiricikl pa si verjetno sanjal. Takšne kekce sem redno srečeval....ko so svoje "sposobnosri" kronali z nakupi rezervnih delov za polomljene motorje. Takšni so sanje vsakega prodajalca.

Sicer pa...kot rečeno....pokaži nam svoje posnetke tvoje sposobnosti in znanja vožnje 4cikla...me res zanima.

Pa lep dan tudi tebi....pazi na prstke na tipkovnici....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, bambi61 pravi:

Sem že prej odpisal pa nisem objavil;kaj bi se v zobe dajal!No sedaj pa bom odgovoril:Tukaj se s hard endurotom peljem mimo ko blisk.Tako kot vidva vozita ATV pa je škoda da ga sploh imata.Gre namreč neprimerno hitreje in brez "stranskega obešanja" ki je potrebno samo na ekstremnem nagibu pa še tam stoji proti bregu voznik!!Skratka ne sodi drugih če sam ne znaš!

Pa lep dan ti želim!

Ja, ti lahko pokažem par posnetkov boš verjetno mislil da je fotomontaža!Enako kot skupina SLO motoristov med pogovorom z mano kako sem vozil po pistah v Maroku; pa rečem tam okrog 130-150 km/h pa so zmajevali z glavo kot da sem nor ker preko 30 ne gre(BMW GTL in podobne ladje) z nobenim motorjem??!

Dobro poznam oba segmenta vozil in z zagotovostjo trdim, da imata vsak svoje prednosti in pomankljivosti. Glede na tvojo lokacijo pod avatarjem lahko povem, da sem prevozil vse vaše enduro trase, kjer je bilo dovolj široko za moje vozilo (130 cm). Vem pa tudi, da vi niste prevozili naših poti.

Uporaba polnega plina pri premagovanju terena 1000 km od doma je  samomor in daleč od doma je izzivanje usode, okvare, strojeloma le dokaz brezglave in nespametne uporabe vozila. Tudi z tehnično vožnjo se lahko pelješ brez nevarnosti za okvaro, lom ali poškodbo. Ker je ravno tema o Albaniji se sprašujem, če bi tam privijal ročko na polno na neznanem skalnatem terenu??   Bi!  Ampak ne dolgo...  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, The Lakl pravi:

Ker je ravno tema o Albaniji se sprašujem, če bi tam privijal ročko na polno na neznanem skalnatem terenu??   Bi!  Ampak ne dolgo...  

Jaz je danes nisem. BMW... kardan... zlizane gume... sopotnica... ga ni za srat... :smoke:

Krog Skadar - Kir - Thet - Koplik - Skadar sva pa vseeno zmogla brez težav. 

Čeprav se zdajle, s kozarcem piva v roki sprašujem: Zakaj že?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je nesmiselno razpravljat o načinu vožnje...kjerkoli si. Vsak odpelje zadevo na način, kot meni, da je primeren za njega, večinoma z odgovornostjo do sebe in/ali sopotnika/ce.

Vprašanje se bolj nanaša na uporabo kart/zemljevidov. Iz izkušenj pač povem, da je glede tega v Albaniji dobro biti malce bolj previden....po možnosti z že izdelano rezervno ruto, ker razmere na terenu ni nujno, da so enake stanju vrisanem na karti. Ob tem, da makadamska cesta v Albaniji in makadamska cesta recimo pri nas, v veliki večini nimata nekih podobnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporaba papirnatih zemljevidov je danes le še backup.

Boljši, natančni, z večjo skalo in predvsem bolj aktualni so seveda digitalni zemljevidi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo zemljevid Albanije? Kupim.

Kamorkoli sem klicala (mladinska knjiga, geonavtik, amzs, kartografija,...) nimajo :dry:. Da narocim preko spleta iz tujine je pa vprasanje ce pride pravocasno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, sunnygirl pravi:

Ima kdo zemljevid Albanije? Kupim.

Kamorkoli sem klicala (mladinska knjiga, geonavtik, amzs, kartografija,...) nimajo :dry:. Da narocim preko spleta iz tujine je pa vprasanje ce pride pravocasno...

če bi ga naročila iz nemčije, bi sedaj že bil pri tebi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, sunnygirl pravi:

Ima kdo zemljevid Albanije? Kupim.

Kamorkoli sem klicala (mladinska knjiga, geonavtik, amzs, kartografija,...) nimajo :dry:. Da narocim preko spleta iz tujine je pa vprasanje ce pride pravocasno...

Če želiš mi na ZS pošlji naslov in ti ga pošljem v uporabo. Nekje do konca avgusta pa mi ga vrneš...če ti to odgovarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah res si nisem mislila da ni nikjer tega zemljevida...glede na to da sem ostale vse dobila pri nas...

Mas kaksen link, iz kjer naj bi prislo v roku enega tedna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, BIF pravi:

Bravo. Tipkanje ti gre...štiricikl pa si verjetno sanjal. Takšne kekce sem redno srečeval....ko so svoje "sposobnosri" kronali z nakupi rezervnih delov za polomljene motorje. Takšni so sanje vsakega prodajalca.

Sicer pa...kot rečeno....pokaži nam svoje posnetke tvoje sposobnosti in znanja vožnje 4cikla...me res zanima.

Pa lep dan tudi tebi....pazi na prstke na tipkovnici....

Štiricikl sanjam že od leta 1993!Mogoče ti tudi že od takrat? Hard enduro pa sanjam od leta 1978!Verjetno si takrat že bil rojen?

Tako kot pišeš; Tipkanje mi gre...pa marsikaj drugega tudi.

Popravljeno . Popravil bambi61
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, sunnygirl pravi:

Jah res si nisem mislila da ni nikjer tega zemljevida...glede na to da sem ostale vse dobila pri nas...

Mas kaksen link, iz kjer naj bi prislo v roku enega tedna?

občasno si kupim kakšnega, ko grem po Balkanu, in to kar po poti na črpalki, od te firme, ki sem jo omenil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, bambi61 pravi:

Štiricikl sanjam že od leta 1993!Mogoče ti tudi že od takrat? Hard enduro pa sanjam od leta 1978!Verjetno si takrat že bil rojen?

Tako kot pišeš; Tipkanje mi gre...pa marsikaj drugega tudi.

Glej ne ljubi se mi razpravljat o tem...pa tudi kraj in tema nista temu namenjena. Morda boš našel pri kom drugem več posluha za tvoje dosežke. Jaz sem po 9-ih letih 4cikl prodal, ker sem se najedel keyboard modrecev in vožnje z očmi na hrbtu.

Kar zdaj počnem me pač trenutno veseli in, če lahko komu pomagam z izkušnjo (kakršnokoli), sem vesel. Ne ljubi pa se mi razpravljat o wana be zadevah.

....video zapise pa vedno rad pogledam....kadar so....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!