Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Pri "iskanju" poti do za Berat, smose držali pregovora "Kartu čitaj i seljaka pitaj". Seljak je umaknil ogrado za ovce in nam pokazal pot. Ja, mogoče z oslom, z motorjem ni šlo.

Steza, prave poti niti ni bilo, se je sredi ničesar končala...

PICT0029.thumb.JPG.fbd4a72acf30f910fd41b446ec373d67.JPG

PICT0031.thumb.JPG.e44a4c5181210ed35ba3ce6edf6adf2d.JPG

DSC04628.thumb.JPG.4f12ad219879274c3bee3f1b75a1c00e.JPG

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@BIF vse se da, če znaš in imaš voljo. @bambi61 ti je lepo napisal, da ni nujno, če vi niste zvozili, da ne se tega ne da.

V Albaniji sem bil velikokrat. In še marsikje drugje :winkiss: Za karte sem napisal in dal link zato, ker so meni najbolj uporabne. Ni nujno, da so vsem. Meni je karta kot backup navigaciji in digitalnim kartam katere je omenil @Snecer . Topografske so most wanted za take terene, da veš kaj te čaka. Pomagaš si lahko tudi z Google Earth kjer vidiš približno nadmorsko višino in s tem povezane naklone ter dolžine klancev. Sam se nikoli ne odpravljam na take poti na slepo. Ko sem bil pred precej leti drugič solo v Albaniji, sem tako kot vi vozil po neki taki poti. Šola je bila poučna. Ponovil je nisem več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Whiskey pravi:

@BIF vse se da, če znaš in imaš voljo. @bambi61 ti je lepo napisal, da ni nujno, če vi niste zvozili, da ne se tega ne da.

 

Z vsem spoštovanjem....tudi če še tako znaš in imaš še takšo voljo...ponekod se preprosto NE da...enako kot izkušnja zgoraj od @MiNa...ko je konec je konec...pa je vseeno kaj imaš pod seboj. In midva sva obrnila, ker se je odtragal zajeten del hriba....in je bilo konec...tu ne vem katera volja in znanje in kaj vem kaj še pomagata. Lahko @bambi61 napiše, nariše, zapoje...kar želi...ko je konec je konec....lahko se le obrneš, pa če polomiš vse karadne v Iranu, pa prepeljaš vse poti v Maroku...pa četudi si avto parkiral v avto-salon čez šipo....ko je konec je konec.

Jasno pa, da vsak, ki je že šel kdaj dlje od Paklenice verjetno ve, da je potrebno uporabljati več različnih virov navigiranja.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ga bom še poizkusil poiskati v arhivu in ga prilepim...digitalne sledi zagotovo več nimam...bom poizkusil analogno.

Eto...to je ta smer...sicer zdaj precej amatersko označena, vendar verjamem, da boš razumel bistvo. Bom pa vseeno še poskusil pogledati, če lahko pridem do zgodovine SPOT-a....toliko časa nazaj. Tam je bil track beležen vsakih 10min.

Track.jpg

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cilj je bil Gjirocaster na drugi strani kuclja....pardon...Gjirocastra...kot district oz.nekaj podobnega...

Natančneje..:Saraqinisht-Nderan

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm. Gledam Garminov TopoPro in G.E. Čez goro, ca. 2.000 m, ni nobene direktne poti. Je ena asfaltirana bolj severno in neki makadam iz Suhe za Polican malo bolj južno. Vmes je kar nekaj kolovoznih poti. Zgleda zanimivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah saj pravim....kozja steza, po kateri še koze niso več hodile. Vizualno na licu mesta se vidi v hribih usek poti...In sva se kar nekaj časa matrala...ampak potem res ni več šlo, ker je bil tisti zdrs hriba v zadnji zimi dovolj radikalen, da je onemogočil vsako napredovanje....tudi z vitlanjem ni šlo. Ampak kot si napisal....šola pač.

Kar je bistveno je to, da se ti v Albaniji pri iskanju kakšnih alternativnih smeri, ne glede na opremo, znanje, in tehniko lahko zalomi...in takrat ni druge kot povratek. Kasneje sva v pogovoru z domačini izvedela, da sva še itak daleč prilezla..smer pa so res uporabljali le pastirji....ko je bila še prehodna.

No...luštno pa je vseeno bilo...:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče sta šla malo preveč v levo. Sm najdu neki prehod čez hrib.

Capture.JPG

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah...saj to zdaj ni več pomembno. Ko tam zaglibiš....zaglibiš....ni več levo ali desno. Samo naprej ali nazaj. In ker sva morala nazaj se nama ni več ljubilo iskat nove smeri. Poleg tega je imel sin takrat komaj 14dni izpit v žepu (sicer z nekaj na črno izkušnjami vožnje)...ampak sem ocenil, da se moram vseeno obnašat vsaj malce odgovorno.

Tako da prepuščam sposobnejšim poiskati možno pot v tej smeri...želim veliko sreče, jaz pa sem iz tega segemnta itak izstopil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Albanija-Grčija

lahko objavite posnetke (vezane na lokacije)

lahko objavite primerjave posnetkov, komentarje le teh (ampak vezane na lokacijo)

obračunavanje je v drugih temah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@DAMI34 ne vem zakaj si rabil motit debato? Mene je samo zanimalo kje sta planirala iti žez 2.000 m in nič drugega. A se več ne bo smelo niti vprašat ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi bil DAMI malo bolj ekspliciten.

Ker so za hribi zapuščeni vojaški hangarji gre zelo verjetno za cesto katero je nekoč uporabljala Enverjeva vojska. Zagotovo predstavlja izziv za enduraše z lažjimi motorji. Tam kjer se ne da vozit, se jih pa združno nese čez :ninja: Upam, da jo kdo od naših enkrat naskoči in poroča kakšne so razmere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Whiskey pravi:

@DAMI34 ne vem zakaj si rabil motit debato? Mene je samo zanimalo kje sta planirala iti žez 2.000 m in nič drugega. A se več ne bo smelo niti vprašat ???

preberi še 1x, nate se nisem nič obregnil, vse je v redu in v skladu s temo, pobrisal pa sem par postov obračunavanja nekaterih članov pri strokovnosti/sposobnosti terenske vožnje, katera pa ni bila v povezavi s temo.

:D
 

pred 12 urami, BIF pravi:

Mislim da @DAMI34 ni misli tebe oz. debato, ki jo midva peljeva....

Verjetno gre za nekaj postov nazaj, ki res ne sodijo v temo.

tako je, in tistih postov ni več. Kmal še teh ne bo več :P

 

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Whiskey pravi:

Lahko bi bil DAMI malo bolj ekspliciten.

Ker so za hribi zapuščeni vojaški hangarji gre zelo verjetno za cesto katero je nekoč uporabljala Enverjeva vojska. Zagotovo predstavlja izziv za enduraše z lažjimi motorji. Tam kjer se ne da vozit, se jih pa združno nese čez :ninja: Upam, da jo kdo od naših enkrat naskoči in poroča kakšne so razmere.

@bambi61 če sem prav razumel, je tale vse prevozil ali preletel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 6. 7. 2017 ob 18:40, BIF pravi:

Tukaj zagotovo NE...toliko pa že vem zdaj o motorjih. Kak trial...mogoče...najmanj kar pa je, pa ostaneš z prerezanimi gumami.

Sem pa pripravljen kakšnemu junaku pokazat to smer in bom vesel njegovih posnetkov....

Ocitno ne ves kako se pelje motokross motor z lucmi. Verjemi mi, tam ko sem ril z temi nerodnimi stirikolesniki sploh ne mores zraven. Tale trasa razen par kamnov sploh ni nic posebnega za takle motor. Vama je delalo probleme, ker so kolesa mala pa presiroka sta bila. Motor gre vmes, ce je treba pa tudi preko. Samo ne primerjat z tvojo Tenerejko. Moras vedet da motor mel 600 cc pa je tehtal 112 kg. Pa vzetenje je tudi malo drugcno :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri komentiranju, kaj je možno zvozit in kje ni več varno in koliko si kdo upa, je potrebno bit precej rezerviran z izjavami, saj se je nemalokrat pokazalo, da, kot komentator, pa če ravno z eno tono izkušenj, gladko ne več vsega in ne poznaš vseh.
Pričujoči zelo kratek video posnetek kaže enega velemojstra svetovnega formata gorskega kolesarjenja, sicer prijatelja, ki je na omenjenem hribu zvozil absolutno vse in to tatežje variante. Tam, kjer sem se jst usral. Pa nism kr tm en navaden. Po tem terenu se še hodit ne da pošteno, dasiravno tega na posnetku ni videt oz. ni tako očitno.
Smo različni. Kar je dobro.
Jaz recimo brez težav dnevno sedim 12 ur za računalnikom ;)

Sabotin.mpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, da nihče ni vozil te smeri, pa vsi vedo kaj gre in kaj ne. Poleg tega...ta del, ki je na posnetku je bil lepše prevozen...na težjih delih se mi ni ljubilo še ukvarjatai se s kamero in podobnim. In ne ljubi se mi razlagat kaj 4kolesnik zmore in kaj ne. Vozil sem ga 9 let...poleg tenerejke pa imam doma še Hondo CRF250L...s katero sem tudi že kakšno vragolijo poskusil....imam vsaj dostojno primerjavo. Poleg tega smo se na Pohorju srečevali z enduraši...velikokrat. Naše poti so se več krat križale in zelo dobro vem kje 4kolesnik ni zmogel, pa enduraši so in, kje vse so morali oni ubrati obvoze, mi smo šli pa brez težav.

Kakorkoli....rad bi to razpravo zaključil, ker pač ne vidim ustreznega sogovornika o tem. Je pa smer na razpolago...pa jo poizkusite.

Poleg tega vsi zanemarjajo dejstvo, da sva potovala zelo otovorjena pri 36 stopinjah celzija in da naju je čakalo še približno 4.000km, ki jih je bilo potrebno odpeljati in se vrniti domov. Vse vaše razlage, kaj vse se da pa se nanašajo na idealne pogoje z nekimi stroji in z rokami v žepih. Torej si naložite motorje na prikolico, se odpeljite dol...jahajte neprevozne smeri in se z naloženimi motorji vrnite domov.

Midva pa sva šla na POTOVANJE...temu ustrezno opremljena....da sva tako zaglibila je bil nenamensko....bol po nesreči, kot namenoma....sva pač poizkusila.

Moj izvirni odgovor na debato je bil ta, da v Albaniji ni nujno, da je tako kot izgleda na zemljevidih. Lahko se hitro zaštrikaš. In kar je včeraj (ali lani) prevozno, ni nujno, da je tudi letos....in obratno.

In nenazadnje...v teh zadevah ne bom več sodeloval. Vidim, da je od bistva veliko pomembneje, kaj in kako je kdo peljal...zna ali ne zna...kdo je boljši in kdo slabši...kdo ima daljšega in krajšega....vse to pa v glavnem iz varne razdalje za tipkovnico.

Popravljeno . Popravil BIF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, BIF pravi:

@GO_Tomi...moj zadnji post ni bil namenjen tebi...tvoje mnenje (ki je pravilno), si podal pred objavo mojega zadnjega posta.

Glavno, da si ti užival :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, BIF said:

@GO_Tomi...moj zadnji post ni bil namenjen tebi...tvoje mnenje (ki je pravilno), si podal pred objavo mojega zadnjega posta.

Sej vem.
Jst to tko povem, vsem, k ne rad s prstom kažem. K če pa prst uporabim, pol je pa un kardinalno zašuštral, in je že prou, da se mu pove, da je wosu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Pozdravljeni,

zanima me, ali je takšna pot primerna za prvomajsko potovanje? Hkrati me zanima, kakšna je alternativa za vračanje poti iz Ohrida v smeri Črne gore, s tem da je na koncu obvezna SH20? Fajn bi bilo videti čim več Albanije... Mimogrede, če je na kakšnem od teh odsekov makedam bi bilo fajn opozoriti, ker bi se šlo z tourer motorji in makedam odpade. Hvala :)

https://goo.gl/maps/o9qBBo8fsdH2

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!