Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

pred 6 urami, mince pravi:

Pozdravljeni,

zanima me, ali je takšna pot primerna za prvomajsko potovanje? Hkrati me zanima, kakšna je alternativa za vračanje poti iz Ohrida v smeri Črne gore, s tem da je na koncu obvezna SH20? Fajn bi bilo videti čim več Albanije... Mimogrede, če je na kakšnem od teh odsekov makedam bi bilo fajn opozoriti, ker bi se šlo z tourer motorji in makedam odpade. Hvala :)

https://goo.gl/maps/o9qBBo8fsdH2

 

 

Obvezno skozi Vlore, gor čez hrib potem dol štiri serpentine in ob obali do Sarande.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
On 3/26/2018 at 2:31 PM, notranc said:

Sh 20 ima samo 500 m makedama iz smeri Gusinje proti Skadru

Lp, n

Ne vem, kako je zdaj, ampak 2014 je bil tisti prvi del makadama za črnogorsko mejo kar fajn razdrapan. Parkrat sem celo bashplate udaril ob tla. Z malo preudarnosti se pa sigurno da speljat s čimerkoli, tako da se ne bi preveč sekiral na tvojem mestu Mince.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meh ... sem kar vesel, da sem jo prevozil pred asfaltiranjem :) Maja greva verjetno do Durmitorja, pa mogoče potegneva še do SH20. V novem potnem listu še nimam albanskega štempla :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je kar praviš. SH20 sem prevozil 2014 in 2015 ko je bila še Albansko natur avanturistična. Je pa res, da je sedaj dostopnejša za večino in kot takšna prinaša tudi kak evro lokalnim prebivalcem, kar jemljem kot olajševalno okoliščino. Zdaj je kar je...vredna je greha in jo toplo priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani prečkal Albanijo na poti iz Ohrida v CG. Vse OK in zanimivo, imel pa sem malce slab občutek, ker v Albaniji asistenca ne deluje. Motor me ni še nikdar pustil na cesti, ampak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, MiNa pravi:

Tale odsek je še vedno tisti pravi...

Mislim, da bo tudi še dolgo ostal. Bo pa verjetno kmalu asfalt vse do Thetha iz nasprotne smeri...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, MiNa pravi:

Tale odsek je še vedno tisti pravi...

Res je! Mi je dalo mislit že kmalu po začetku "makadama", ko se je nasproti pripeljal domačin na mopedu z obema praznima gumama:eek:, pa nekje na sredi poti Land Rover z odtrganim prednjim kolesom...., pa popolnoma obupana dva Čeha s kolesi, ki jima ni bilo jasno, če se je boljše peljati ali dati bicikle na rame...:headbang: 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta cesta je čista loterija...če je dalj časa suho obdobje jo sčasoma domačini zvozijo da postane pogojno użitna....če imaš smolo in je dan ali dva pred prihodom padel deż si ga praviloma nafukal...ker zvali svinjarijo na że itak zajebano cesto...drseč prod in zglajzane skale...recept za novi kriż. V vsakem primeru pa jo priporočam vzet od spodaj navzgor...torej iz Skodra proti Tethu. V vożnji navgor veliko bolje kontroliraš situacijo....in v skrajni sili bolj kontrolirano odskočiš...motor pa naj gre u pizdu mater, če że mora. Če greš pa navzdol pa ti na tistem jebenem grušču hitro sprednjo kolo vzame....bremze so na takem itak za vzorec...z mašino teżko zaviraš, ker ti rit odnaša... skratka veselica. Sploh če si na potovanju in lepo propisno otovorjen z vso navlako.

Jaz bi šel, ker je zanimiva in izziv...ampak bi vso kramarijo razen kake torbe zadaj na zicu z orodjem in sveżimi gatami, pustil v Skodru v apartmaju....pol pa na juriš do Tetha in po drugi strani nazaj....taman lepa enodnevna za posrat se.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, BIF pravi:

Jaz bi šel, ker je zanimiva in izziv...ampak bi vso kramarijo razen kake torbe zadaj na zicu z orodjem in sveżimi gatami, pustil v Skodru v apartmaju....pol pa na juriš do Tetha in po drugi strani nazaj....taman lepa enodnevna za posrat se.

Jaz sem naredil točno to: Vso kramo sem pustil v apartmaju, zadaj pa naložil mojo drago...:D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
pred 3 minutami, JamesTheMan pravi:

Gledam na street view SH20 cesto, pa prvo stvar kaj vidim je tole na cesti. :huh:

image.png.e049401c434eac3b6a5cbd97d679729f.png

Jah sej druzga ni, konji, osli, kamni, krave, dinozavri :D:P

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Tex pravi:

Haha! Pa glih planiram sh20.. Speaking off, je zdaj celotna asfaltirana? 

Je celotna asfaltirana...ampak če se boš peljal ob obali, je sh20 kapljica v morje so dosti boljše ceste, če boš dol do Ksamila :).....Odlično zgleda na sliki ampak....imaš kar dosti, oljnih flekov, kakcev, kamnov itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8 minutes ago, deki28 said:

Je celotna asfaltirana...ampak če se boš peljal ob obali, je sh20 kapljica v morje so dosti boljše ceste, če boš dol do Ksamila :).....Odlično zgleda na sliki ampak....imaš kar dosti, oljnih flekov, kakcev, kamnov itd....

Mah v planu je do albanije/sh20 zaradi pardnevnega dopusta. Drugace mam zlahto v Patrasu je pa plan enkrat do tja.. Ne vem pa, ce letos.. 

Thnx za info! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!