Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

pred 36 minutami, bankir pravi:

ojla

vem, da je bilo marsikaj napisanega o cestah V Albaniji, vendar ko berem  članke na forumu in poslušam  od ljudi kakšne so ceste, sem v dvomih. namreč 17.6.2018 potujem do Krfa preko Skadra- Sarande , pa me zanima sveža novička, kakšna je povezava SKADAR-SARANDE?

Hvala  :)

lepa, je bila že pred leti qul.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

lepa, je bila že pred leti qul.

ja .. že pred leti je bila od Igumenice do Skadra kar v redu cesta ob morju.

Mi smo šli sicer v kontra smer, ampak ni dost razlike :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ena slika iz te ceste ... mislim, da je cca 50-70 km pred Grško mejo - Igumenica ... leta 2013800280373_Albanija2013.thumb.jpg.ef36570ac567f8f3952758c18d20133f.jpg

1436638655_Albanija2013-1.thumb.jpg.09a084c1b1db74fbdbf6b71c6a07dfd8.jpg

 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 47 minutami, bankir pravi:

ojla

vem, da je bilo marsikaj napisanega o cestah V Albaniji, vendar ko berem  članke na forumu in poslušam  od ljudi kakšne so ceste, sem v dvomih. namreč 17.6.2018 potujem do Krfa preko Skadra- Sarande , pa me zanima sveža novička, kakšna je povezava SKADAR-SARANDE?

Hvala  :)

......čudovita......., tudi če pelješ v notranjost na Tepelene- Kakavia se boš vozil odprtih ust:grupni:....aja, ne rabiš endure s terenskimi gumami.......kot če bi te vprašal kakšna je cesta med Ljubljano in Kranjem- kakor za koga....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, xtzs pravi:

......čudovita......., tudi če pelješ v notranjost na Tepelene- Kakavia se boš vozil odprtih ust:grupni:....aja, ne rabiš endure s terenskimi gumami.......kot če bi te vprašal kakšna je cesta med Ljubljano in Kranjem- kakor za koga....

js sm biu z ninđo ZX10R ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti povem za del med Skadarjem in Dračem. Glavna cesta je vredu, normalno prevozna, bencinskih črpalk na vsakem koraku (se vidi da imajo po večini privat pumpe). Deli cest pred večjimi mesti so narejeni v dvopasovnico, levi pas je po večini dober asfalt, desni pas pa katastrofa. Polno lukenj, zato sem po večini vozil na levem pasu. Omejitev je sicer 90, vendar pod 110 se tam noben ne vozi. Hudič je ker ob desnem pasu folk stoji ob cesti in čaka na prevoz. Ko le-ta pride, brez opozorila ustavi na cesti, tak da če nisi pazljiv si mu lahko hitro na zadnjem brisalcu. Vmes se najdejo kakšne posebnosti, kot je napol porušen most na katerem je betonska prepreka, da se lahko voziš le izmenično (verjetno zaradi tega, da se ne bi vse skup porušilo). Ko sprva zapelješ nanj imaš sila neugoden občutek, tam kjer so bili včasih spoji štrli ven železo, šraufi, ograje polomljene... Pelješ se tako da spelješ, dva metra naprej, bremzaš da se ustaviš in spet naprej, vse do konca mostu. Čez ta most gre ves glavni promet, pri nas bi se oglasile vse možne inšpekcije in že zdavnaj vse skupaj zminirali, tam se ne sekirajo.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, JamesTheMan pravi:

Lahko ti povem za del med Skadarjem in Dračem. Glavna cesta je vredu, normalno prevozna, bencinskih črpalk na vsakem koraku (se vidi da imajo po večini privat pumpe). Deli cest pred večjimi mesti so narejeni v dvopasovnico, levi pas je po večini dober asfalt, desni pas pa katastrofa. Polno lukenj, zato sem po večini vozil na levem pasu. Omejitev je sicer 90, vendar pod 110 se tam noben ne vozi. Hudič je ker ob desnem pasu folk stoji ob cesti in čaka na prevoz. Ko le-ta pride, brez opozorila ustavi na cesti, tak da če nisi pazljiv si mu lahko hitro na zadnjem brisalcu. Vmes se najdejo kakšne posebnosti, kot je napol porušen most na katerem je betonska prepreka, da se lahko voziš le izmenično (verjetno zaradi tega, da se ne bi vse skup porušilo). Ko sprva zapelješ nanj imaš sila neugoden občutek, tam kjer so bili včasih spoji štrli ven železo, šraufi, ograje polomljene... Pelješ se tako da spelješ, dva metra naprej, bremzaš da se ustaviš in spet naprej, vse do konca mostu. Čez ta most gre ves glavni promet, pri nas bi se oglasile vse možne inšpekcije in že zdavnaj vse skupaj zminirali, tam se ne sekirajo.

 

 

 

Ljubi človek, le kam si ti zašel.......Pred slabim mesecem na isti relaciji Skader- Drač brez problema, samo gas. V Draču sem vozil že v temi, brez problema...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, xtzs pravi:

Ljubi človek, le kam si ti zašel.......Pred slabim mesecem na isti relaciji Skader- Drač brez problema, samo gas. V Draču sem vozil že v temi, brez problema...

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, xtzs pravi:

Ljubi človek, le kam si ti zašel.......Pred slabim mesecem na isti relaciji Skader- Drač brez problema, samo gas. V Draču sem vozil že v temi, brez problema...

Skader-Tirana, povsem normalna cesta

Tirana-Drač, avtocesta

Drač Fier-štiripasovnica, bp

Fier-Vlore - nova AC (Zidar jo je delal), brezplačna

Vlore-Himare = slikovit prelaz Lloogare, cesta tudi ok, tu pa tam kakšna neravnina

Himare-Sarande, lepa obalna cesta

-----------------

napram našim cestam, ma Albanija v redu ceste, so pa seveda albanske posebnosti :)

prvič sem iz smeri Kruje-Tirana krenil po vzporedni stranski cesti...no, kaj takega pa še nisem videl, to so bile pa take luknje pa voda, ni se dalo vozit več kot v prvi, nabijalo itd.

isto je bila boga tudi cesta Vlore-Fier (dok niso AC odprli), taka tresavica da ni blo nič jasno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23 minutes ago, MiNa said:

Slikano iz balkona tegale hotela...

Noro lepo zgleda ponoči, ko je osvetljen .. no, ko sva bla nazadnje v Patrasu, so ga prižgali samo vsako polno uro za cca 5 minut .. haha, varčevalni ukrepi .. swašta, na kak način so reševali državno blagajno .. :)

A zdaj že žari stalno? Uživajta!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 22. 5. 2018 ob 10:43, xtzs pravi:

Ljubi človek, le kam si ti zašel.......Pred slabim mesecem na isti relaciji Skader- Drač brez problema, samo gas. V Draču sem vozil že v temi, brez problema...

Tole je sigurno bil mišljen most v Tirani. Tudi sam sem ga "sprobal" čez prvomajske praznike. Most pa je na cesti SH52, takoj na začetku, ko se zavine iz SH2 na SH52. Občutek pa je popolnoma identičen kot ga je opisal JamesTheMan.

Drugače pa so ceste v Albaniji ok. Moja izkušnja je bila zelo dobra, ljudje prijazni, v prometu se moraš prilagoditi njihovim razmeram:

- v krožnem križišču ima prednost tisti ki se vključuje, ostali not se ustavijo in ga počakajo

- prehitevanje v "škarje" je normalno, se bodo vozila pač umaknila in gre vse skozi... brez nervoze

- OBVEZNO varnostna razdalja, da lahko vidiš luknjo na cesti ali dilatacijo, ki ti zna zabiti amortizer nazaj gor do glave

- vožnja po prehitevalnem oz. levem pasu, ker je boljša cesta in predvsem nimaš težav s tem, če se kdo vključuje v promet... ponavadi ne pogledajo preden se vključijo in samo pridivjajo iz stranske ulice..  sprobal eno situacijo in zna biti neprijetna

- Skendebeg stane v marketu 5 eur :D

- bencinskih črpalk, kot je bilo že napisano, ogromno

 

Če boš pa rabil kakšne informacije pa kar kontaktiraj.

Popravljeno . Popravil mince
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, mince pravi:

Tole je sigurno bil mišljen most v Tirani. Tudi sam sem ga "sprobal" čez prvomajske praznike. Most pa je na cesti SH52, takoj na začetku, ko se zavine iz SH2 na SH52. Občutek pa je popolnoma identičen kot ga je opisal JamesTheMan.

Drugače pa so ceste v Albaniji ok. Moja izkušnja je bila zelo dobra, ljudje prijazni, v prometu se moraš prilagoditi njihovim razmeram:

- v krožnem križišču ima prednost tisti ki se vključuje, ostali not se ustavijo in ga počakajo

- prehitevanje v "škarje" je normalno, se bodo vozila pač umaknila in gre vse skozi... brez nervoze

- OBVEZNO varnostna razdalja, da lahko vidiš luknjo na cesti ali dilatacijo, ki ti zna zabiti amortizer nazaj gor do glave

- vožnja po prehitevalnem oz. levem pasu, ker je boljša cesta in predvsem nimaš težav s tem, če se kdo vključuje v promet... ponavadi ne pogledajo preden se vključijo in samo pridivjajo iz stranske ulice..  sprobal eno situacijo in zna biti neprijetna

- Skendebeg stane v marketu 5 eur :D

- bencinskih črpalk, kot je bilo že napisano, ogromno

 

Če boš pa rabil kakšne informacije pa kar kontaktiraj.

No, pa smo razčistili, da je ta most nekje izven poti Drač- Skader, V Tirani pa še nisem bil. Seveda, vedno in povsod se moraš prilagajat razmeram na cesti, kjer je nov asvalt sigurno rabiš manj pozornosti, kot na stari razdrapani cesti. Zadnjič sem slišal , da je eden naših policistov padel in se poškodoval zaradi slabega cestišča- pri nas ne v Albaniji.....lahko bi tudi kje drugje.... Isto je z navadami, vozniško kulturo domačinov, izsiljevanje itd , čisto odvisno od dežele, potrebno se je prilagoditi.

Moj odgovor se je v glavnem nanašal na bojazen, verjetno po kakšnem pogovoru ali ogledu filmov o cestah v odročnih krajih, ki jih mnogi iščemo, npr. Teth, da so tudi ceste po vsej deželi podobne, slabo prehodne... Seveda vidiš marsikaj, kot doma...in kjerkoli drugje...

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, xtzs pravi:

 Zadnjič sem slišal , da je eden naših policistov padel in se poškodoval zaradi slabega cestišča- pri nas ne v Albaniji.....

 

Zanimivo..........................policaj pade zaradi slabega cestišča, če bi pa padel navadni smrtnik, pa verjetno ni prilagodil vožnje razmeram na cestišču:eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On ‎5‎/‎22‎/‎2018 at 10:04 PM, Tex said:

Noro lepo zgleda ponoči, ko je osvetljen .. no, ko sva bla nazadnje v Patrasu, so ga prižgali samo vsako polno uro za cca 5 minut .. haha, varčevalni ukrepi .. swašta, na kak način so reševali državno blagajno .. :)

A zdaj že žari stalno? Uživajta!

Hecno pri tem mostu je, da se pelješ v "hrib" Čuden občutek. To je bila tudi edina plačljiva stvar... Na začetku krize so bile hiške na avtocesti prazne... so bili tako leni, da so pobiral samo med turistično sezono. Če bo vse posreči čez 8 dni preverim kakšno je stanje sedaj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, bankir said:

ciciban.

javi kakšno stanje je doli, jaz grem čez 23 dni.Lp

Jaz grem na familjarni dopust. Avijon, pa bom dol rentu za kakšen dan. Zdej ko je familija, kaj več ne znese. Tak da kaj fejst koristnega od mene ni za pričakovat. Bom pa v okolici Aten. Od celinskega dela mi "fali" samo še Peloponez, tak da upam, da ga letos odkljukam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, ciciban pravi:

Jaz grem na familjarni dopust. Avijon, pa bom dol rentu za kakšen dan. Zdej ko je familija, kaj več ne znese. Tak da kaj fejst koristnega od mene ni za pričakovat. Bom pa v okolici Aten. Od celinskega dela mi "fali" samo še Peloponez, tak da upam, da ga letos odkljukam.

Ti kar kljukaj po Peloponezu, samo ne pozabi kakšno Metaxo, Ouzo al pa kej podobnega odkljukat na naše in tvoje zdravje... Pa srečno.:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!