Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Jaz potujem z boljšo polovico 25.6. preko Srbije, Makedonije v Grčijo. Sledi ena krožna vožnja po Grčiji in spet povratek preko Makedonije in Srbije 10.7.. Termin je fiksen zaradi tako planiranega dopusta.

Krožna vožnja? Kje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ni določeno, nekako tako, da bi lahko čim več videla(ca.2500-3000km), pa tudi uživanja na plaži ne bi smelo manjkat, saj greva končno na dopust.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ni določeno, nekako tako, da bi lahko čim več videla(ca.2500-3000km), pa tudi uživanja na plaži ne bi smelo manjkat, saj greva končno na dopust.

Isti datum greva verjetno tudi z mojo "boljšo" polovico gor, še ne veva ali z avtom ali motorjem. Glede na to da sva osrednjo Grčijo in Peloponez že prevozila počez in poširokem, jo bova ko prideva čez mejo mahnila desno proti turški meji čez gore nato pa po obali nazaj, kasneje je pa vse odvisno od časa.

Popravljeno . Popravil mat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sredi avgusta grem v grčijo z avtom, da mulcu z mojo boljšo polovico

pokaževa, kje sva se vozila 86-88. planiram čez beograd,niš,skopje,gevgelija

priti dol, pa me zanima, če so nižje od niša kakšne težave?

(v smislu ratibornih kosovčanov, ki na tistem koncu občasno naredijo

precej štale...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 1. maj, ko sem bil jaz v tistem koncu, je bilo vse OK. Ljudje (spal pri kosovarjih) , policija in vse :OK: (samo sena spanja ni bla ravno v sorazmerju s ponudbo) :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem za pozni odgovor, najina pot bi zgledala nekako tako: Hrvaška, Srbija, Makedonija do Thesalonikov (Solun)-Delfi-Atene-Korinth-Epidaurus(vožnja po Peleponezu), preko mosta nazaj na celino, Igoumenitsa, preko Ioannine in Meteore nazaj proti Thesalonikom in domov, vesga skupaj nekje 3700km.

lp

post-689-1118423468_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMWSLO: Si bil na poti sam, ali vas je bilo več? Je varno iti sam preko Makedonije in Srbije? Kje si spal, si najel sobe?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da še jaz malo dodam. Ravno pred kratkim smo se vrnili iz poti zato so informacije kar sveže. Naša pot je izgeldala tako: S trajektom do Patrasa od tod pa po Peloponezu mimo Kiparisie, Kalamate in vseh manjših krajev do polotoka Mani od tam pa na vzgor Šparta, Tripoli, Mikene, Nafplio, Epidaurus, Korint, Atene, potem pa še Marathon in naprej proti Solunu od tod pa Gevgelija preko makedonije v Srbijo in do Beograda. V makedoniji spolh ni straha glede varnosti, zelo je zanimivo, kako vsi ljudje ob cesti presenečeno mahajo in pozdravljajo. Pot preko Srbije do Niša pa mogoče utegne biti nekoliko nevarna na tistem, delu, ki je na obrobju Kosova, ampak mi nismo imeli težav. Kje blizu kraja Leskovac svetujem postanek za pojedino mesa na žaru in podobnih zadev. V Srbiji je ogromno policije in veliko merijo hitrost pa na zelo zanimivih mestih zato je treba vedno biti pozoren na nasproti vozeča vozila, ki blendajo.

No tako malo na brzino jutri več o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi govorite le o nekih nevarnostih itd.

Teh NI, če nisi naštelan za pizdarije. Povsod je nevarno in nikjer. Hodil (vozil) sem (smo) se že marsikje, ki naj bi bilo nevarno, pa je bilo najbolje in ljudje najbolj prijazni in uslužni!

Hudiča torej! Recite vendar GREM in vse bo v najboljšem redu. Ljudje so dobri kakor kruh in česa se potem bojite?!

Makedonija? Grčija? Srbija? Pa kaj še?

Ljudje ti pomagajo, tudi če nisi v težavah. Če imaš smolo, te pa kresnejo po glavi v domačem kraju. To je to!

Torej gas in dobro voljo in težave bodo izginile. V bistvu pa jih sploh ne bo!!!

Kako pravijo Angleži:

"Ne delaj težavam težav, da ti ne bodo težave delale težav"!

In to je vse!

Sedaj pa gas!!!

motorist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BMWSLO: Si bil na poti sam, ali vas je bilo več? Je varno iti sam preko Makedonije in Srbije? Kje si spal, si najel sobe?

LP

Bila sva dva. Mislim, da srbija im makedonija nista problematični. Prespala sva cca 20 km pred makedonsko mejo - majhen "motel" :? Spanje kot u filmu grdi umazani zli, ampak pozno zvečer nimaš kaj veliko zbirati. cena 15 € po glavi brez zajtrka seveda. V Grčijo, se po moje ne splača vleč seboj kamp opreme, ker dobiš prenočišče tudi za 15 € po glavi, kampiranje pa je nekje od 12 € dalje. Poglej še malo na Grčija 2005 je nekaj več napisano. :OK:

Če bo kdo spal v bližini Soluna , priporočam hotel Halkidona v Novi Halkidiki, cca 40 km od Soluna v notranjost (proti Peli, Meteori) in Pozdravite G. Fotisa v mojem imenu . Izredno prijazen folk, hotel pa kot v sanjah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoj del poti med Korinthom in Patro je najbolj dolgočasen del, če imaš možnost, pojdi kje drugje, če ne pa obvezno na avtocesto, saj je ta del obale zelo naseljen in se nikamor ne prebiješ, vidiš pa tudi nič pametnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se že omenja neke nevarnosti, lahko potrdim, da mi nismo imeli težav in jih tudi ostali ne bodo imeli. Edina resnična nevarnost na našem potovanju je bila vožnja po Atenah. Verjetno je že marsikdo slišal, da so vzoniki v Atenah nori pa tudi gostota prometa je velika, prometna signalizacija pa slaba. Mi smo krožili in iskali akropolo in nikakor nismo mogli do nje, nato smo zagledali neko zarjavelo usmerjevalno tablo in razbrali, da je tu nekoč pisalo Akropolis. Problem je bil šele ko smo želeli ven iz mesta pa nikakor, da bi nam to uspelo, ker so označbe tako slabe. Vozniki pa tako noro vozijo, da je vsak trenutek nevarno, da te kakšen podre.

Bambi-ju bi svetoval, da se pred Atenami ustavi v Marathonu, kjer si lahko ogleda kje je štartal prvi maraton in se do Aten popelje po tej poti. Name je dober vtis naredil tudi jez na jezeru Marathon. Od Korinta Dalje pa svetujem, da malo skrene vsaj do Epidavrusa (Antično Gledališče), Nafplio (Trdnjava na griču tik nad zalivom in ena kar na majhnem otočku) ter Mikene (arheološko najdbišče). Z malo truda pa se komot lahko zapelje še mimo Šparte in do Olimpije (prve olimpijske igre) od tod pa v Patras. Ceste na tem delu so lepe, navadne dvosmerne ceste z širokimi odstavnimi pasovi tako, da se prehitevani vozniki odmikajo na odstavni pas, zato gre pot dokaj hitro.

Še malo glede spanja: mi smo en dan spali v enem hotelčku 20 km stran od meje z Makedonijo, blizu kraja Polikastro, zelo blizu ceste. Cena soba z zajtrkom 40 euro na noč to je 20 euro po osebi, ravno ko smo bili mi tam so nekaj prenavljali in menjavali pohištvo, tako da bo zdej vse novo. Zelo ugodno, pa tudi udobno smo spali v Mikenah (PANDELIS rooms) Cena 30 euro na noč soba za dve osebi z zajtrkom, pri zajtrku smo dobili še zelo dobre domače pomaranče. Pa še klimo so imele sobe, kaj ni super. En dan smo spali v hotelu z imenom Hara hotel na otoku Chalkida vendar je bilo najdražje od vseh prenočišč in najslabše ampak smo tam prispeli pozno ponoči zato odsvetujem ta hotel. Ostali kraji kjer smo prenočevali pa so že nižje na peloponezu in preveč iz poti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za koristne nasvete. Kar se ceste poti Korint-Patras tiče sem jo izbral le ker bi rad nekaj od Peleponeza videl, pa mi ni za celega prevozit. Bi bilo pa zanimivo dobit kakšno alternativo na kateri bi se dalo več videt (mislim na tej relaciji).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mr-g:

Sem natančno prebral tvoj post in videl, da si mi v bistvu že odgovoril na vprašanje. Bom upošteval tvoj nasvet. Epidaurus sem si tako imel namen it ogledat, pa ga na karti, ki sem jo objavil še nisem vključil v pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...problem je bil šele ko smo želeli ven iz mesta pa nikakor, da bi nam to uspelo, ker so označbe tako slabe. Vozniki pa tako noro vozijo, da je vsak trenutek nevarno, da te kakšen podre....

jest sem bil nazadnje dol 88 pa so me Grki brez problema spravl vn. A so

se spremenl al niste vprašal za pot? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sem bil nazadnje dol 88 pa so me Grki brez problema spravl vn. A so

se spremenl al niste vprašal za pot? :hmm:

Ne ne Grki se niso nič spremenili samo mi nisimo bili tako pametni da bi vprašali temveč smo hoteli priti ven iz mesta s pomočjo prometnih znakov oz. usmerjevalnih tabel. Potem nam je končno potegnilo, pa sem jaz vprašal eno deklico, kolegica pa kar policiste, pa je bil problem rešen. 10 minut po tem smo bili že krepko izven mesta.

Sicer pa kljub temu ne vem če je ogled akropole vreden tega truda in reskiranja po mestu. Večina ljudi ki jih poznam vključno z mano je bila nad akropolo razočarana, saj je večji del akropole obkrožen z gradbenimi odri. Meni je lepša če jo gledam od daleč pa tudi slike pridejo lepe, predvsem iz lokala ki je točno pod akropolo, samo tam je najdražja pijača v celi grčiji (cirka 8 eurov za frape).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti povem kje sva sla midva.

Cez mejni prehod NIki v Makedonijo...do Ohrida...nato do Elbasana proti Durresu in dalje do Shkoder (Skadersko jezero), ter v CG- Ulcinj.

Ne vem natancno, a po mojih ocenah tam okoli 300 km. Cesta je lepa. Opisana pot ne vodi cez Tirano, a midva sva imela le karto Balkana in sva se malo ustela in pristala direktno v Tirani, ceprav sva se temu v prvotnem planu skusala izognit.

Tirana in okolica- cesta zjebana, nobenih oznak, svinjarija, beda...skratka kaos, a kljub temo nepozabna izkusnja.

Srecno pot, mat.

lp, Barbara

Popravljeno . Popravil Zarja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!