Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Pozdravljeni!

 

Zanimajo me vaše izkušnje pri potovanju v Grčijo Inglumenca, kjer bi odšli naprej proti Meteori in nato Makedonija in proti domu. Predvsem me zanimajo trajekti cena in vozni redi ter kako prenočišče v okolici Meteore. Za informacije se vam zahvaljujem.

lp

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, jankec pravi:

kako prenočišče v okolici Meteore

Kalampaka (vznožje poti proti Meteori), center, Aeolic Star Hotel, cena 50€ za dva s pogledom na ulico, 35€ za dva s pogledom v skalni steber (izbrala tega), brez zajtrka, čisto, ne veliko, z ženo zadovoljna, za razliko do cene 50€ in še malce dodatka sva imela v taverni To Paramithi ob živi akustični grški glasbi (kitari) super večerjo. Zjutraj šla na kavo in dva rogljička, potem pa proti samostanom. Vsak dan je en samostan zaprt zaradi vzdrževanja (poglej ineternet), pa bodi pred vrati, ko se odpirajo, sicer bo gužva. Midva sva popoldan obvozila Meteoro, poslikala samostane v zahajajočem soncu, naslednji dan pa sva si jih ogledala (3€/samostan/osebo). Mesec julij 2018, parkirišče ob hotelu (nevarovano). Mislim, da ne bo problem dobiti spanja za 50€/dva, ne vem pa kako je s parkirišči za motor. Znanec je prespal v bungalovu v bližnjem kempu za podoben denar, motor pred vrati.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 12. 2018 ob 19:33, jankec pravi:

Pozdravljeni!

 

Zanimajo me vaše izkušnje pri potovanju v Grčijo Inglumenca, kjer bi odšli naprej proti Meteori in nato Makedonija in proti domu. Predvsem me zanimajo trajekti cena in vozni redi ter kako prenočišče v okolici Meteore. Za informacije se vam zahvaljujem.

lp

 

Tule v tej temi boš našel kakšno uporabno informacijo ;).

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 12/30/2018 at 7:33 PM, jankec said:

Pozdravljeni!

 

Zanimajo me vaše izkušnje pri potovanju v Grčijo Inglumenca, kjer bi odšli naprej proti Meteori in nato Makedonija in proti domu. Predvsem me zanimajo trajekti cena in vozni redi ter kako prenočišče v okolici Meteore. Za informacije se vam zahvaljujem.

lp

 

V Meteori je kamp napol zastojn (cca 15e za 2ose+mopi). Trajekt igumenica Brindisi je 50e oseba, 50e motor, nočna 8h vožnja letalski sedeži.

Če si boš vse splaniral bo pol plan splaval po vodi, boljš je da nič ne planiraš, samo odpelješ se :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 30. 12. 2018 ob 19:33, jankec pravi:

Pozdravljeni!

 

Zanimajo me vaše izkušnje pri potovanju v Grčijo Inglumenca, kjer bi odšli naprej proti Meteori in nato Makedonija in proti domu. Predvsem me zanimajo trajekti cena in vozni redi ter kako prenočišče v okolici Meteore. Za informacije se vam zahvaljujem.

lp

 

Ne bom ti priporočil trajekta. Jaz ti predlagam vožnjo po Bosni, Črni Gori in preko Albanije v Meteoro. Že to je fantastično lepa tura z naravo. 

Spal sem https://goo.gl/maps/rDLEALD6oQR2 lepo, zanimivo z bogatim zajtrkom, cena za dva okoli 45€, imajo parking za ograjo. 

Za nazaj pa po želji, če se odločiš, da greš po avtocesti - dan in pol pa si doma. To je moj predlog.  Pa pazi se psov na cesti, jih je polno. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, Scarabeo 500 pravi:

Ne bom ti priporočil trajekta. Jaz ti predlagam vožnjo po Bosni, Črni Gori in preko Albanije v Meteoro. Že to je fantastično lepa tura z naravo. 

Spal sem https://goo.gl/maps/rDLEALD6oQR2 lepo, zanimivo z bogatim zajtrkom, cena za dva okoli 45€, imajo parking za ograjo. 

Za nazaj pa po želji, če se odločiš, da greš po avtocesti - dan in pol pa si doma. To je moj predlog.  Pa pazi se psov na cesti, jih je polno. 

Čist dost je en dan ?

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem jaz šel 2017  Lj-Ohrid-Lefkada-Meteori- in nazaj. smo vozili po AC do Makedonije,vmes prespali  v Jagodini(lepo mesto, dobra hrana) ogledali Mavrovo,Ohrid itd

tudi jaz nisem za trajekt.    :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 1. 2019 ob 11:40, SharpNinja pravi:

Tule v tej temi boš našel kakšno uporabno informacijo ;).

 

najlepša ti hvala za namig. Z veseljem bom uporabil vse informacije. Še enkrat hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 5. 1. 2019 ob 7:25, Kmet2 pravi:

Čist dost je en dan

Od kod in preko česa - autobahn? Sem zadnji dve leti naredil tako z avtom in z motorjem, pa sem rekel, da ne več, ni vredno. Nimaš nič od tega, pa za razliko od tebe sem že star, pa staroženja, pa se mi ne mudi tako domov kot tebi. Ne pijem kave, ne drugih kofeinskih napitkov, moram pa biti spočit, naspan, pa gre celo noč brez težav.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud mi bomo letos našo turo izvedli preko Bosne, Srbije, Črne Gore do Albanije pa podaljšali jo bomo do Grčije, nazaj grede verjetno čez Bolgarijo, če bo čas (eni morajo še delati), pa seveda vreme maja bo moglo biti. Dati motor na ladjo je komot, zamudiš pa veliko.

Sem zložil konec leta lansko turo skupaj, nastalo je skoraj za dve uri in pol filma. Da mi ne bi vse ostalo samo na mojem kompu, sem par minut zlepil za sem gor. Upam, da ni predolgo, muska je pa original Albanien, velikost in s tem kvaliteto video zapisa sem pa zmanjšal, da ne bi zasedel vsega placa na serverju.

Prvič sem v Albaniji videl omejitev 20 km/uro v selu, pa 40 km/uro zunaj njega. Če sem lahko peljal tako počasi? Komot, s policajem za ritjo in prštimano kaso v roki. Pa je obupal.

Napaka, najbrž bi moral dati posnetek  na You tube, pa sem povezat link.

Popravljeno . Popravil amateur
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13. 6. 2018 ob 11:15, hitrii pravi:

ŠE KARTA POTI

Zdravo.

 

Vidim, da si prevozil SH22. Pa me zanima, kakšna je cesta, asfalt OK? Ali je bolje iti po SH23?

Hvala,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 4. 12. 2018 ob 9:35, MiNa pravi:

Ubereš tole "traso", lahko, da ne boš naletel na nič od zgoraj zapisanega, lahko te pa tudi kaj preseneti. V SLO še nisi naletel na kaj podobnega?

Pazi edino na odsek AC (neplačljiva) od kraja Levan do Vlore, tam je vzporedna cesta polna tega česar te je strah :D. Prevoziš lepo v enem dnevu.

 

Nekaj dni nazaj sem se peljal po tej trasi (Ulcinj-meja z Albanijo). Še vedno je gradbišče, ampak je v večini že asfalt, makedama je prav tako nekaj, tunel je odprt. Sem pa bil z motorjem po tej cesti čez prvomajske praznike 2018 in je bila cesta v najhujši fazi (veliki bagerji in tovornjaki za odvoz skal, težko prevozen makedam, obvoz čez brda,...). Z mojim BMW K1200 LT-jem kar težka preizkušnja.

Če povzamem to pot potem lahko rečem, da dobro napredujejo in je cesta za motor sedaj normalno prevozna, verjamem pa, da bo čez cca. 5 mesec že v veliko boljšem stanju.

Popravljeno . Popravil mince
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, Marko P. said:

Zdravo.

 

Vidim, da si prevozil SH22. Pa me zanima, kakšna je cesta, asfalt OK? Ali je bolje iti po SH23?

Hvala,

Obe sta asfaltirani, kako zgledata pa lahko pogledaš na street view

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Marko P. pravi:

Zdravo.

 

Vidim, da si prevozil SH22. Pa me zanima, kakšna je cesta, asfalt OK? Ali je bolje iti po SH23?

Hvala,

jaz sn se odločo za to pot kakšna je SH23 nevem sodeč po karti je 22 bolj zavita kot 23

23 je bolj nova in verjetno hitrejša

asfalt je slab in poškodovan

nameravaš v tej smeri

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, hitrii pravi:

jaz sn se odločo za to pot kakšna je SH23 nevem sodeč po karti je 22 bolj zavita kot 23

23 je bolj nova in verjetno hitrejša

asfalt je slab in poškodovan

nameravaš v tej smeri

Kam si šel pol naprej od Komani lake?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, solorider pravi:

Kam si šel pol naprej od Komani lake?

proti skadarju - cesta dotalno uničena

potem v črno goro

20180606_122113.jpg

20180606_114830.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 1. 2019 ob 19:29, ftp pravi:

Obe sta asfaltirani, kako zgledata pa lahko pogledaš na street view

Hvala.

Sem gledal street view, ampak je iz leta 2016, tebe sem vprašal, ker si to prevozil lani, pa sem mislil, če so že kaj obnovili.:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 1. 2019 ob 22:00, hitrii pravi:

jaz sn se odločo za to pot kakšna je SH23 nevem sodeč po karti je 22 bolj zavita kot 23

23 je bolj nova in verjetno hitrejša

asfalt je slab in poškodovan

nameravaš v tej smeri

Ja, za prvomajske imam plan prečesati Albanijo in za dan ali dva pogledati še Grčijo.

Na poti proti Grčiji je plan Skadar- Komani, trajekt do Fierze, nazaj proti morju, se pravi Drač, potem pa ob obali do Grčije.

Nazaj grede je plan zopet iz Makedonije (Ohrid) proti Albaniji, in potem v ČG,...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 1. 2019 ob 13:17, Marko P. pravi:

Zdravo.

 

Vidim, da si prevozil SH22. Pa me zanima, kakšna je cesta, asfalt OK? Ali je bolje iti po SH23?

Hvala,

Meni se SH22 v večini sploh ni zdela slaba. Je pa ozka, zavita, mestoma prepadna in brez ograj, precej je tudi naplavljenega peska tako da za kakšno divjanje ravno ni. Verjetno se zna komu kar vleči. Ko se priključi na "glavno" SH5 ugotoviš, da je le ta, čeprav široka, še slabša. Tudi nezavarovan 60x60 odprt jašek ni nobena posebnost...

Popravljeno . Popravil Joker
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, Joker pravi:

Meni se SH22 v večini sploh ni zdela slaba. Je pa ozka, zavita, mestoma prepadna in brez ograj, precej je tudi naplavljenega peska tako da za kakšno divjanje ravno ni. Verjetno se zna komu kar vleči. Ko se priključi na "glavno" SH5 ugotoviš, da je le ta, čeprav široka, še slabša. Tudi nezavarovan 60x60 odprt jašek ni nobena posebnost...

sploh ni problemou .. to sm js vse z ninđami prevozu ... ;)

večkrat :P  SH22 pa tudi z RR-ko :P

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 45 minutami, Joker pravi:

Meni se SH22 v večini sploh ni zdela slaba. Je pa ozka, zavita, mestoma prepadna in brez ograj, precej je tudi naplavljenega peska tako da za kakšno divjanje ravno ni. Verjetno se zna komu kar vleči. Ko se priključi na "glavno" SH5 ugotoviš, da je le ta, čeprav široka, še slabša. Tudi nezavarovan 60x60 odprt jašek ni nobena posebnost...

In katera je bolj "slikovita"? SH22 ali SH23?

Popravljeno . Popravil Marko P.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, hitrii pravi:

evo ti par fotk SH 22 pa oceni

20180605_133643.jpg

20180605_133648.jpg

20180605_134944.jpg

20180605_141351.jpg

20180605_141813.jpg

20180605_163123.jpg

20180605_182414.jpg

20180605_182545.jpg

20180605_183421.jpg

20180605_184854.jpg

 

Grande!  :OK:

Hvala, da si mi prihranil malo dela. Ravno sem se spravil brskati po slikah...

  • Všeč mi je 2
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!