Skoči na vsebino

Albanija, Grčija


Noise

Priporočene objave

Lahko ti povem kje sva sla midva.

Cez mejni prehod NIki v Makedonijo...do Ohrida...nato do Elbasana proti Durresu in dalje do Shkoder (Skadersko jezero), ter  v CG- Ulcinj.

Srecno pot, mat.

lp, Barbara

Sta spala dol ali pa sta prišla v enem dnevu? Pol rabim karto? Ali pa so table?

Veš da sem kar nekako računal da se boš ti oglasila. :)

Hvala Barbara,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo prevozili Albanijo v enem dnevu. Cca 250 km do Črne gore. Pot je bila iz Ohrida preko Tirane do Črne gore. Mejne prehode lahko sporočim naknadno.

Cesta pa zadovoljiva, razend da so ravno razkopavali en 20 km del (makedam) med makedonijo in Tirano.

Drugače pa dosti policije na cesti , vendar na srečo imeli kontrole postavljene v nasprotno smer.

Po nasvetu prijaznega možakarja pri katerem smo stanovali v Ohridu, čez dan ni Albanija problematična, razen kakšne zakotne ceste v severovzhodnem delu.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo prevozili Albanijo v enem dnevu. Cca 250 km do Črne gore. Pot je bila iz Ohrida preko Tirane do Črne gore. Mejne prehode lahko sporočim naknadno.

Prosim.

Ali je kdo šel direktno iz Grčije v Albanijo in nato v CG?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mi smo sli. Potovanje 14 dni po grčiji potem pa čez Makedonijo, Albanijo, Črno goro ,Cro v slo. Slika je iz Tirane.

Če koga zanima prilepim tudi Autoroute.

Lp

post-1020-1119511064_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mi smo sli. Potovanje 14  dni po grčiji potem pa čez Makedonijo, Albanijo, Črno goro ,Cro v slo. Slika je iz Tirane.

Če koga zanima prilepim tudi Autoroute.

Lp

daj, prosim prilepi...

hvala :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce sem postena, potovanje cez Albanijo sploh ni bilo v najinem prvotnem nacrtu.

Vedela sva le, da se iz Grcije nazaj ne bova spet cjazila s trajektom. Ohrid sva si na hitro ogledala, tam prespala in zgodaj zjutraj v edini odprti burekdzinici razmisljala kako naprej. Casa je se nekaj ostalo in zelela sva si ga preziveti ob Jadranu.

Avto karte so bile se sveze in sva kombinirala. ( Nikoli jih ne nakupiva vnaprej, kar se je v primeru Albanije izkazalo za rahel pomankljaj.)

Torej, bolj kot sva rrazmisljala, sestevala kilometre, bolj nama je bilo jasno, da sta opciji le Kosovo ali Albanija. Tja globoko v Srbijo, skoraj do Nisa pa se nama res ni dalo...

Moj bo malo jezen, a naj vseeno povem, da je bil malo prestrasen glede Albanije. Najprej sem mislila, da se boji zame .), a razlog je bil seveda malo vecji in predvsem novejsi. Popolnoma nov blescece rumen GS!

Pa ni bilo panike. Pozna se, da so ze skoraj 3 leta odprti brez vize. Pravzaprav ljudje s katerimi sva imela stik so bili zelo ustrezljivi. V Shkoderju sva zabluzila, nobenih oznacb, pa naju je policaj pospremil do meje. V Shkoderju imas dve opciji: do Podgorice ali mali mejni prehod do Ulcinja.

Ulcinj. Edino in zelo priljubljeno letovisce na Jadranu za albance in albance, ki nocejo bit albanci, s kosova. Za siptarje.

A, midva sva tole dojela sele po nekaj dneh sproscenega dopustnikovanja in dejstvo, da sva tako na hitro preletela Albanijo ( mat, v parih urah si skozi) se nama je zdelo zelo smesno.

Gazda pri katerem sva spala je bil poleg vsega se malo musli ektremista ( kot dokaz prilagam slike z najinega apartmaja), a tako lepo smo se razumeli, da naju je hotel nekaj dni celo gostili gratis...

post-40-1119515909_thumb.jpg

post-40-1119515922_thumb.jpg

post-40-1119515931_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri vstopu v Albanijo placas taxo 10 evrov po osebi in dobis potrdilo, da je motor tvoj in si ga po legalni poti pripeljal v drzavo. Zlata vreden pildek.

Ko so naju ustavili policaji, jih najprej ni nic drugega zanimalo kot omenjeno potrdilo. Sporazumenati se da samo italiansko. Ko so videli, da nekaj vseeno znam, so postajali se bolj firbcni. Najbolj jih je zabavala moja podkapa. Smejali so se in vpili Niki Lauda, Niki Lauda...

Ne vem zakaj, a na koncu so me ze sprasevali..., sei sposata, sei sposata... a jih nisem vec razumela.... .) :)

post-40-1119516134_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sta spala dol ali pa sta prišla v enem dnevu? Pol rabim karto? Ali pa so table?

Veš da sem kar nekako računal da se boš ti oglasila. :)

Hvala Barbara,

Tokrat ne, a drugic bova zbrala vec poguma.

Na tvojem mestu bi karto kupila tukaj, ker v Grciji je nisem zasledila, na ohridu so komaj imeli njihovo in na sreco tisto s katero sva si pomagala midva-Balkana. Pa se kriza je, ker nikoli ne ves v kateri svasani pisavi bo...

Table so, presenteljivo povsod razen v Tirani.

Me veseli, da te nisem razocarala. .) :)

Lp, Barbara

Popravljeno . Popravil Zarja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.) :D :D :D

Si kaj zardela ob "sei sposata, sei sposata" skoraj da bi morala. .)

Ko sva z Sinetom spala v Ulcinju in razlagala gazdi,kako sva se prebijala do Albanije, brez viz so naju spustili do prvega bifeja kamor je šel seveda carinik z nama, kako sva neumna da nama bodo uzeli motorje naju pa ubili. :grrr

Imajo pa zanimive cene, ko sva prvo naročila dva piva sva plačala 6 evrov, ko sva pa častila carinike in ostale ki so bili v lokalu pa 8 evrov, ja, ja včasih je bolje več naročiti. .) So pa tipi kot iz Alan Forda, cool so pa tudi.

Hvala za infote....

post-57-1119526939_thumb.jpg

post-57-1119526970_thumb.jpg

post-57-1119526991_thumb.jpg

post-57-1119527013_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi sama sem v casu ne EU, probala skozi in to direktno iz Grcije, pa je bil res malo slab filing. Takrat tudi v Makedonijo nismo mogli brez vize.

Na meji so bili fanticki oborozeni s kalasnikom in kar dobro uro je trajalo, da so nas popisali in koncno spustili nazaj.

Tale meje mi je pa znana, samo bifeja, mat, pa zal ni vec. .) :D

Popravljeno . Popravil Zarja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi sama sem v casu ne EU, probala skozi  in to direktno  iz Grcije, pa je bil res malo slab filing. Takrat tudi v Makedonijo nismo mogli brez vize.

Na meji so bili  fanticki oborozeni s kalasnikom in kar dobro uro je trajalo, da so nas popisali in koncno spustili nazaj.

Tale meje mi je pa znana, samo bifeja, mat, pa zal ni vec.  .)  :D

Kako ga ni???? :( Kje bom pa obujal spomine? Kaj ga je kakšen besen gost uničil? :D :D

Si videla kakšne tipe imajo za razkuževanje na meji, več bacilov dobim od njega in od tiste umazane vode v bazenu(za dezinfekcijo vozil) kot pa jim jih prinesem. :? :D

Danes zvečer grem.

LP

Popravljeno . Popravil mat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
MAT Srečno, pa da bi ti vreme dobro služilo

Hvala me je. :D

7000km je za mano obkrožil Grčijo, se izležaval na Peleponezu,Lefkadi, užival v kulinariki(se zredil), poizkusil priti na Olimp :cry: .)

Skratka lepi dnevi za mano. Po cesti do Grčije sploh ni slaba, če ni gužve na hrvaško srbski meji(včeraj 10-15km).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, samo kot prvo letos je bil to ne motorističen izlet. Hotela sva več prevoziti in po tisti vročini je to veliko lažje z avtomobilom.

Slike še pridejo na vrsto.

Zarja, Albanija je odpadla ker sva morala na hitro( grrrrr ) domov, v četrtek zjutraj sva štartala iz Soluna, zvečer sva že bila doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, tudi jaz sem se danes vrnil iz motorističnega potovanja, "obkrožitev" balkanskega polotoka, s povdarkom na Grčiji.

Pot je potekala Grčijo preko Hrvaške, Srbije in Makedonije do Thessalonikov (Solun), vračanje pa preko Kalambake, do Ohrida (kopanje in prenočitev), avanture po Albaniji, Črne gore in spet Hrvaške (tokrat po jadranski magistrali) proti domu. Vsega skupaj le 5000 km.

Popravljeno . Popravil bambi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juhuhuuuu! Šibamo v Črno Goro! Pa še plunili bomo v "kameno dobo".

Če koga srečam, dobi za pir!

Akcija!

"Porajtajte", če bo kje za cesto bel motor, da ne bom spet pulil žebljev iz gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prva dva tedna v avgustu se z mojo boljšo polovico odpravljava preko Hrvaške, Srbije do Varne (Bolgarija) in nato preko Burgasa do Katerini (Grčija), Atene, Patras, Lefkada, Ioannina, Kastoria, Ohrid, Budva, Mostar, Jajce, Bihač in nazaj v Velenje!

nekje 5000 km...

kakšen interesent!?

Popravljeno . Popravil netopir1930
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, samo kot prvo letos je bil to ne motorističen izlet. Hotela sva več prevoziti in po tisti vročini je to veliko lažje z avtomobilom.

Ja ja sami izgovori :P Z leti se pač človek navadi udobja :P :P (Hec da ne bo kake zamere)

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prva dva tedna v avgustu se z mojo boljšo polovico odpravljava preko Hrvaške, Srbije do Varne (Bolgarija) in nato preko Burgasa do Katerini (Grčija), Atene, Patras, Lefkada, Ioannina, Kastoria, Ohrid, Budva, Mostar, Jajce, Bihač in nazaj v Velenje!

nekje 5000 km...

kakšen interesent!?

31.7. gremo za Grčijo s trajektom iz Benetk. Nato 7 dni počitnic v Pargi in razikovanja bližnje in daljne okolice Parge tja do Meteore.

Osmega avgusta zjutraj jo počasi mahnemo čez osrednjo Grčijo proti Ohridu kjer bomo 9. al 10-ega avgusta. Planiramo v ČG preko Albanije do Skadra in nekje v ČG prespat. Mogoče jo mahnemo še na Lovčen, kar nam v aprilu ni uspelo zaradi obilice snega malo pod vrhom :( Iz ČG gremo preko Sarajeva, domov pa če se kje srečamo gremo vsaj na pir. :beer2:

Temno modri Bandit 1200s in modra fazerka 600

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) Pravkar se vrnili iz potepanja po EX Jugoslaviji.

Smo šli iz Ohrida preko Albanije do Črne gore. :wacko:

Meja na Albanski strani ni glih pojem za hitrost. Najprej izpolneš dva kartončka za vstop in iztop iz države nato plačaš 10 evrov po osebi za vizo in 2 evra za razkužitev :hmm: :? :wacko: . Nato je spet postopek ročnih vpisov v knjigo in izdaja listka za prevozno sredstvo, ki ga nujno rabiš pri izhodu in glejga 1 ura je takoj okrog. :angry2:

Ceste so do Tirane zelo solidne le radarskih kontrol in smešno nizkih omejitev je ogromno, vendar ni bilo nobenih problemov.

Tirana je pa živa polomija. Vozniki vozijo kakor se jim zljubi skrajno desni zavija levo, vozijo čez rdečo, cesta se iz tri pasovnice spremeni v kolovoz seveda nobenih oznak :wacko: :wacko: :wacko: .

Iz Tirane proti Skadarju in Črni gori (mejni prehod za Ulcinj) je bila pa cesta zelo :OK: .

Nasplošno je Albanija dežela Mercedesov :D, ročnih avtopralnic in pa eno veliko smetišče :cry: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prva dva tedna v avgustu se z mojo boljšo polovico odpravljava preko Hrvaške, Srbije do Varne (Bolgarija) in nato preko Burgasa do Katerini (Grčija), Atene, Patras, Lefkada, Ioannina, Kastoria, Ohrid, Budva, Mostar, Jajce, Bihač in nazaj v Velenje!

nekje 5000 km...

kakšen interesent!?

v tem terminu bomo verjetno tudi mi na relaciji šentjur-ohrid.

se bo treba slišat za detajle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:)  Pravkar se vrnili iz potepanja po EX Jugoslaviji.

Smo šli iz Ohrida preko Albanije do Črne gore.  :wacko:

Meja na Albanski strani ni glih pojem za hitrost. Najprej izpolneš dva kartončka za vstop in iztop iz države nato plačaš 10 evrov po osebi za vizo in 2 evra za razkužitev  :hmm:  :?  :wacko: . Nato je spet postopek ročnih vpisov v knjigo in izdaja listka za prevozno sredstvo, ki ga nujno rabiš pri izhodu in glejga 1 ura je takoj okrog. :angry2:

Ceste so do Tirane zelo solidne le radarskih kontrol in smešno nizkih omejitev je ogromno, vendar ni bilo nobenih problemov.

Tirana je pa živa polomija. Vozniki vozijo kakor se jim zljubi skrajno desni zavija levo, vozijo čez rdečo, cesta se iz tri pasovnice spremeni v kolovoz seveda nobenih oznak  :wacko:  :wacko:  :wacko: .

Iz Tirane proti Skadarju in Črni gori (mejni prehod za Ulcinj) je bila pa cesta zelo  :OK: .

Nasplošno je Albanija dežela Mercedesov  :D, ročnih avtopralnic in pa eno veliko smetišče  :cry: .

Razkuževali :eek: vas, motorje al oboje.

Zanima me tvoje mnenje, a je blo vredno it in živce zgubljat?

Napiši koliko časa ste bili v AL in kje ste spali pa tud kaka druga info je dobrodošla. Tud kaj od MK, oz. čim več. .)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z motorjem se zapelješ skozi plitvemu bazenu podobno mlako, z nekim razkužilom, mogoče proti parkljavki??

Albanijo se splača it pogledat, ker za vsakim ovinkom dobiš velike oči, kaj je v Evropi v 21. stoletju vse možno. Ceste so pretežno dobro prevozne, veliko odsekov je novih, dežela je predvsem gorata in neokrnjena. Če se boš peljal skozi Tirano, boš verjetno še dva dni pod vtisom tega kaotičnega mesta. Jaz bom še šel v Albanijo, samo se bom poskusil Tirane izognit.

Popravljeno . Popravil bambi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!