Skoči na vsebino

NORDKAPP


Sanda7

Priporočene objave

Tudi jaz že počasi pripravljam itinerar in zbiram informacije za Nordkap za naslednje poletje. Predvidevam, da bom šel kar nekako po 'klasiki', se pravi z vlakom do Hamburga, čez Dansko na Švedsko, potem pa po zahodni strani Norveške do vrha. Nazaj preko Finske in s trajektom v Tallin ter preko baltskih držav proti SLO. Ker sem bil lansko leto brez ruske vize, sem ob potepanju po teh koncih spustil Kaliningrad, letos bi rad obdelal tudi to. Predviden čas odhoda okrog 25.6.2016.

Tudi mene bi kakšna info o avtovlaku zelo zanimala, ker na netu ni nič objavljeno oz. ne najdem.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 36 minutami, NajinSvet pravi:

mac... okvirno koliko casa pa planiras za celi 'krog'?

Cca 25 - 28 dni. Lanskoletni 'skok' do Helsinkov je trajal 18 dni, od tega sem bil 3 dni na Balatonu oz. v Budimpešti. In če upoštevam še Ukrajino na povratku domov, česar pa drugo leto nimam v planu, potem imam časa kar dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avtovlak je dobra zadeva, zvečer se vkrcaš na vlak (spalnik) v Beljaku dopoldne si v Hamburgu, na vlaku ti postrežejo zajtrk . Če greš na vlak moraš resno jemati omejitev višine (s kakšnimi xxl povišanimi "šipcami" si lahko tudi previsok) . 

http://www.bahn.de/p/view/angebot/fernverkehrsmittel/autozug/preise-und-buchung.shtml

Ampak kot so že ugotovili je očitno še prezgodaj za rezervacije.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trajekt iz Gdanska do Nynäshamn ni pa nobeden probal?

po tej varianti si v 5-6 dneh na cilju?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, ferek pravi:

trajekt iz Gdanska do Nynäshamn ni pa nobeden probal?

po tej varianti si v 5-6 dneh na cilju?

 

Že res, da je tale tvoja varianta z omenjenim trajektom najbrž kar dobra in poceni, ampak ............. kje je pa Danska ? Sploh pa nimam namena, da se v 5-6 dneh prikobacam do NK, če imam pa dovolj časa, da poleg ožemanja gasa uživam še v čem drugem.

Ko prebiram razne poste iz vseh mogočih koncev, tudi od tistih, ki so že zdavnaj osvojili vse štiri skrajne točke Evrope, se vedno sprašujem, kako jim uspe v enem dnevu prevoziti cca 700-800 km pa tudi več, potem pa si v istem dnevu ogledajo še vse mogoče znamenitosti mesta, velikosti ala Istanbul, Berlin, Stokholm, ........... Saj me ne moti njihova sposobnost in hitrost, mogoče mi gre na jetra samo to, da v svojih potopisih potem delajo copy-paste iz Wikipedije. Sicer je pa tole že malo izven teme, samo malo sem moral pokritizirati ta hitre.

Ko bo kaj novega glede avtovlaka ali kaj drugega v zvezi z NK, smo na vezi !!?

Lp

Mac

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, mac pravi:

Že res, da je tale tvoja varianta z omenjenim trajektom najbrž kar dobra in poceni, ampak ............. kje je pa Danska ? Sploh pa nimam namena, da se v 5-6 dneh prikobacam do NK, če imam pa dovolj časa, da poleg ožemanja gasa uživam še v čem drugem.

Odvisno kako gledaš na stvar... Nordkap je po mojem mnenju samo TROFEJA. Nobenega užitka ni v komarjih, dežju in nizkih poletnih temperaturah, ko enkrat prečkaš tečajnik... Za sever Skandinavije je torej maximalno 4 dnevna vremenska napoved še za silo sprejemljiva. In ker sam vedno lahko prilagajam dopust vremenu, lahko štartam ko se vreme pokaže... in v 5 dneh osvojim "trofejo"... potem imam pa magari 15 ali 20 dni časa, da se vrnem domov, ocenim vreme, uživam v Norveških fjordih  in danskih ravnicah ali Finskih jezerih in pribaltski pijanšni... 

Torej do Gdanska si komot v 2 dneh, brez neskončnih nemških avtocest... potem spiš čez noč na trajektu (jih nardi še enih 600) in za 1800 km, ki jih ostane do NK komot oddrajsaš v 3 dneh... In če napoved vsaj malo drži boš "moker" šele nekje v polarnem krogu, ko pač še stisneš zobe do cilja... Od tu dalje si vzameš čas...

Pač samo razmišljam... datumsko načeloma nič ne planiram, pač poleti, jaz se odločim dan prej preverim vreme in odpeljem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ferek pravi:

Odvisno kako gledaš na stvar... Nordkap je po mojem mnenju samo TROFEJA. Nobenega užitka ni v komarjih, dežju in nizkih poletnih temperaturah, ko enkrat prečkaš tečajnik... Za sever Skandinavije je torej maximalno 4 dnevna vremenska napoved še za silo sprejemljiva. In ker sam vedno lahko prilagajam dopust vremenu, lahko štartam ko se vreme pokaže... in v 5 dneh osvojim "trofejo"... potem imam pa magari 15 ali 20 dni časa, da se vrnem domov, ocenim vreme, uživam v Norveških fjordih  in danskih ravnicah ali Finskih jezerih in pribaltski pijanšni... 

Torej do Gdanska si komot v 2 dneh, brez neskončnih nemških avtocest... potem spiš čez noč na trajektu (jih nardi še enih 600) in za 1800 km, ki jih ostane do NK komot oddrajsaš v 3 dneh... In če napoved vsaj malo drži boš "moker" šele nekje v polarnem krogu, ko pač še stisneš zobe do cilja... Od tu dalje si vzameš čas...

Pač samo razmišljam... datumsko načeloma nič ne planiram, pač poleti, jaz se odločim dan prej preverim vreme in odpeljem...

Jaz sem šel z vlakom iz beljaka. Prevozil celo Dansko in Norveško Norveška je neverjetno lepa. Je bilo pa brez plana in z veliko srečo, ker je bilo precej toplo in skoraj nič dežja. Komarja nobenega. Res uživancija na polno. Če koga kaj več zanima naj piše na ZS. Sem šel pa po Norveški gori in potem po Finski in Švedski nazaj. Poglejte si tudi malo omejitve in prepovedi, ki veljajo za določene države. Kazni so visoke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se že ravno debatira o prihodnjih turah, morda vprašanje za tiste, ki imajo tovrstne izkušnje in predvsem recept: Kako se najlažje obraniš in znebiš policaja v kakšni od bivših sovjetskih republik, ki te ustavi na radar in ti ves zgrožen vpije, da si vozil 300 na uro in da bo to najmanj 350 eur, ........ ali pa , če mu daš 100 eur v žep.  Lansko leto me je v Estoniji opljačkal za 20 eur, čez dva dni v Ukrajini za 40 ali 50,  še isti dan in cca 100km naprej pa se je moje krvi hotel napiti še eden. Tokrat pa brez prekrška. Ker sem imel pritiska še od prejšnjega policaja preko 200, sem se pri tem zaklel, da ne dobi nič, tudi če me zapre. Po 2 urah šikaniranja, zajebavanja in maltretiranja v policijski postaji tudi s strani drugih dveh policajev, me je končno izpustil in vrnil dokumente. Njegove zadnje besede so bile 'A tud za kavo na pumpi nimaš?'

Kako se vi branite pred temi krvo(euro)sesi?

Lp

Mac

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi jih z dokazom (posnetek navigacije koliko si v resnici peljal) hitreje pomiril? Pa kakšen GOPRO na motorju ali čeladi tudi. Tudi njim ni vseeno, če se pojavijo na Youtube posnetki, kako goljufajo voznike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, motolover pravi:

Mogoče bi jih z dokazom (posnetek navigacije koliko si v resnici peljal) hitreje pomiril? Pa kakšen GOPRO na motorju ali čeladi tudi. Tudi njim ni vseeno, če se pojavijo na Youtube posnetki, kako goljufajo voznike.

Ne, ne. Mislim, da ni stvar v tem, da bi njih skrbelo, koliko si ti peljal in če si koga ogrožal. Stvar je v tem, da imajo od države premalo, potem pa še eno ali dve plače dobijo tako ali tako. Pri meni pa tudi navigacija ne vžge, ker je nimam in tudi GOPRO ne pride v poštev, ker tudi tega nimam. Gre za čisto preprosto jemanje denarja iz tujih žepov, tako kot je to bilo zelo značilno za BiH še pred nekaj leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem čisto razumel, da gre za njihov zaslužek na črno. V kolikor se ustrašijo, da snemaš ali imaš dokaz za poskus goljufije, bi te verjetno pustili pri miru. Navigacija danes ni neka posebnost, sploh, če greš na tako dolgo pot po neznanem. Kamere pa tudi jaz nimam, vidim jih pa veliko, ki jo imajo, nasploh popotniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 12. 2015 at 14:25, mac pravi:

Ko se že ravno debatira o prihodnjih turah, morda vprašanje za tiste, ki imajo tovrstne izkušnje in predvsem recept: Kako se najlažje obraniš in znebiš policaja v kakšni od bivših sovjetskih republik, ki te ustavi na radar in ti ves zgrožen vpije, da si vozil 300 na uro in da bo to najmanj 350 eur, ........ ali pa , če mu daš 100 eur v žep.  Lansko leto me je v Estoniji opljačkal za 20 eur, čez dva dni v Ukrajini za 40 ali 50,  še isti dan in cca 100km naprej pa se je moje krvi hotel napiti še eden. Tokrat pa brez prekrška. Ker sem imel pritiska še od prejšnjega policaja preko 200, sem se pri tem zaklel, da ne dobi nič, tudi če me zapre. Po 2 urah šikaniranja, zajebavanja in maltretiranja v policijski postaji tudi s strani drugih dveh policajev, me je končno izpustil in vrnil dokumente. Njegove zadnje besede so bile 'A tud za kavo na pumpi nimaš?'

Kako se vi branite pred temi krvo(euro)sesi?

Lp

Mac

 

Ko sem vozil špedicijo in imel fure v Rusijo ,sem Mađarsko prečkal brez posebnosti ,Čez Krpate si moral pazit kje si parkiral drugače si se zbudil bos in brez gat,Ukrajinci in Rusi pa so imeli te postajanke o katerih govoriš v vsaki mali vasici pred in po izstopu ,eden je hodil okrog kamiona in včasih probal tudi kaj ukrasti ali narediti škodo samo zaradi kasiranja ,drugi te je v kabini moril z kje imaš gasilni aparat itd......ponavadi sem se jih rešil z dišečo smrekco in radensko,res ne vem ampak to jim je bila fama ,nisem razumel popolnoma,sem bil pa vesel saj je bilo oboje pri nas poceni . Nazadnje sem bil v Moskvi 1998 in ne vrjamem da zdaj užge radenska in dišeča smrekca :P

Iste fore so imeli na mejah ,če si jim kaj podmazal so te spustili čez z polnim tankom drugače si praznil v kante ki so ostale njim itd .........

Se pravi zdej so postali kar krepko pohlepni .....no podal sem ti recept ,ki je davnega leta užgal nam špediterjem ....:)

lp

Ker smo pa ravno pri Nordkapu bi jaz vprašal izkušene ,se da to furco narediti v 14 dneh ali največ 3 tednih pa da imaš nekaj od tega ne sam gonit,sem namreč omejen z časom in dopustom v službi ....hvala za odgovor,prosim če mi še lahko napišete okvirni plan ,seveda če se komu da,hvala,lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Kmet2 ti dam za prebrat dnevnik, ki ga je pisal prjatu, ko smo davnega leta gospodovega 2004 v 20 dneh prefural to, pa še marsiker muzej smo si ogledal. Sem pa jaz šel Nemčija, Danska, Švedska, trajekt za Finsko, pa po Norveški nazaj.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, Kmet2 said:

 

Ker smo pa ravno pri Nordkapu bi jaz vprašal izkušene ,se da to furco narediti v 14 dneh ali največ 3 tednih pa da imaš nekaj od tega ne sam gonit,sem namreč omejen z časom in dopustom v službi ....hvala za odgovor,prosim če mi še lahko napišete okvirni plan ,seveda če se komu da,hvala,lp

Hvala de s to prašal. 14 dni nazaj smo meli debato, Dva frenda me prepričujeta, ampak se tega ziher ne bom udeležil. Zračunala sta da se to odpele u 14 dneh za 1500-2000€. Se še komu zdi Slo-Nordkap-Slo v 14 dnevih sicer mogoče, ampak mukotrpno? to je slabih 600 na dan brez 1 dneva počitka. 3 tedne pa IMO brez problema, se pa verjetno podre finančna konstrukcija.... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bojim, da so časi za dišeče smrekce in radensko že mimo. Očitno so se dovolj nadišavili in odžejali, zdaj pa gledajo samo za denar.  Na poti iz Estonije v Latvijo nisem do noči uspel najti nobenega 'pametnega' prenočišča in sem se odločil, da bom pač vozil celo noč, če je treba še cel dan. Ob 1. uri ponoči mi je vsred ničesar z neko ubogo lučko skočil pred motor policaj in svojo mašo končal z besedami koliko imam denarja. 

Ista scena je bila čez Karpate.  Krasna cesta, super ovinki in res prehitro sem pripeljal v 'njihovo' cono, kjer so postavili omejitev 50 km/h.  Policaj je skakal do neba, kot da sem koga ubil.  Potem pa kar direkt: koliko imaš denarja, za manj kot 150 eur se ne bova menila. Celo v denarnico je hotel pogledat. Po 1 uri sva se razšla z 40 ali 50 eur in mojim pritiskom čez 200. Bil pa sem deležen zelo poučnih napotkov, da moram voziti previdno in da so naprej po cesti še policaji.  V Mukačevem pred mejo s Slovaško pa se je hotel napiti moje krvi še eden zato, ker sem se iz pumpe nazaj v promet vključil preko šrafiranega dela ceste. Odvlekel me je čez cesto v njihov razgledni stolp, kjer mi je na 3-eh monitorjih kazal posnetek, kako sem vozil. Tam pa je bilo vpitja čez glavo, tudi to, da smrdim po alkoholu, ....... Na koncu niso dobili nič.

Za v bodoče sem si sicer zamislil, da bom takšne situacije reševal z fotokopijo dokumentov (naj si jo kar domov vzame) in še eno denarnico, v kateri pa ne bo več kot 5 - 10 eur gotovine. Ampak ...   kaj če zadeva ne gre skozi? V primeru, da si sam, tako kot sem bil jaz, ima policaj pač nekaj prednosti oz. nadmoči, ker si ti kao brez prič, ...

Mogoče je pa treba naštudirat kakšno dobro foro, s katero lahko nadomestiš gotovino!!!   Imate kakšen predlog?

Lp

Mac

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, Kmet2 pravi:

 

Ker smo pa ravno pri Nordkapu bi jaz vprašal izkušene ,se da to furco narediti v 14 dneh ali največ 3 tednih pa da imaš nekaj od tega ne sam gonit,sem namreč omejen z časom in dopustom v službi ....hvala za odgovor,prosim če mi še lahko napišete okvirni plan ,seveda če se komu da,hvala,lp

Mogoče še moje skromno mnenje glede tega, kolikor sem pač ujel na ušesa ali pa prebral: 14 dni je odločno premalo, v 3 tednih pa se da ta krog kar lepo zaključiti. Sam predvidevam še nekaj dni več, ker bi rad nazaj grede naredil še ovinek čez St. Petersburg in potem še čez Rusko koso v Kaliningrad.  Jebi  ga, najbrž se po teh koncih v tem življenju ne bom več vozil.  Ker pa sem zadnje dni začel razmišljati tudi o tem, da ne bi šel z avtovlakom do Hamburga (zelo zgodnja rezervacija oz. nakup kart mi vedno manj diši), me zaradi km-jev (cca 12-14.000) začenja mučiti, kako bom speljal zadevo glede servisa in gum. Pa servis še ni tak problem, gume pa ne bi rad prav na hudo iskal in drago kupoval tam po tistih koncih. Mogoče je varianta z DHL-om ali kakšno drugo hitro pošto.

Še to: lani sem na poljski meji srečal ga. Zdenko Globočnik iz Radovljice na povratku iz NK. Na 35 let starem BMW R85 je sama naredila cel krog v zelo kratkem času (cca 12-14 dni), ampak nisem čisto siguren, da si je od te poti kaj dosti zapomnila oz. sploh kaj videla. Baje, da je po cele dneve samo furala, od ranega jutra do poznega večera. Kot mi je sama rekla, pa je bila vsako jutro pred štartom obvezna 1 ura joge. Pri svojih zelo spoštljivih letih je pač rabila še eno samopotrditev. :worship:

Lp

Mac

 

 

                         DSCN2803.thumb.JPG.0cede77fcf37f262336aa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kmet2 pravi:

Ker smo pa ravno pri Nordkapu bi jaz vprašal izkušene ,se da to furco narediti v 14 dneh ali največ 3 tednih pa da imaš nekaj od tega ne sam gonit,sem namreč omejen z časom in dopustom v službi ....hvala za odgovor,prosim če mi še lahko napišete okvirni plan ,seveda če se komu da,hvala,lp

14 dni je malce malo. Moja pot je znašala 18dni. Je pa spet odvisno od poti. Imam izrisan tudi načrt. Potovala sva v dvoje (en motor). Cena vključno z avtovlakom za gor in vsemi prenočišči, trajekti, muzeji, hrano, gorivom je prišla pod 1000€ na glavo. Kmalu bom dokončal tudi potopis (ne bo dostopem na motosvetu), tako da če koga še kaj zanima lahko piše na ZS. Slikovni materijal je tudi na voljo.

Glede gum in servisa pa je tako. Motor vozim na servis na 10000 km lahko gre kdaj tudi čez. Važno, da ima dovolj olja pa je. Gume mi pa zdržijo tak okrog 15000 km. Servise boste pa na Norveškem težko našli.

Popravljeno . Popravil alen1
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, mac said:

Še to: lani sem na poljski meji srečal ga. Zdenko Globočnik iz Radovljice na povratku iz NK. Na 35 let starem BMW R85 je sama naredila cel krog v zelo kratkem času (cca 12-14 dni), ampak nisem čisto siguren, da si je od te poti kaj dosti zapomnila oz. sploh kaj videla. Baje, da je po cele dneve samo furala, od ranega jutra do poznega večera. Kot mi je sama rekla, pa je bila vsako jutro pred štartom obvezna 1 ura joge. Pri svojih zelo spoštljivih letih je pač rabila še eno samopotrditev. :worship:

Lp

Mac

 

 

                         DSCN2803.thumb.JPG.0cede77fcf37f262336aa

Če take mamce tečejo maratone in dirkajo na Ironmanu, tudi motor voziti ni nič hudega. Je pa res bolj redko, da vidimo motoristko te starosti. 

Če si sam, lahko brez problema rezervno zadnjo gumo pelješ s seboj. "Marokanac" je vzel celo dve in na motorju sta bila v dvoje.

3S32Zj.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servis na Norveškem najdeš brez problema, samo privoščiš si ga malo težje. Cene delov so za norveške razmere dokaj normalne, urne postavke pa niti najmanj (nisem probal ampak Švedska naj bi bila bistveno cenejša za kaj takega) . Realno je nordkap brez veze, kar je za videti je južna in zahodna Norveška (nekje do polarnega kroga) tako trdijo norvežani, dalj pa jaz nisem bil .

Na trajanje potovanja verjetno še najbolj vpliva vreme, v lepem vremenu lahko voziš kolikor te je volja (noči ni, saj ne v pravem pomenu, malo se zmrači) v dežju pa to ni niti najmanj užitek (tudi kakšen sneg ni nič neobičajnega) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 33 minutami, franc pravi:

Servis na Norveškem najdeš brez problema, samo privoščiš si ga malo težje. Cene delov so za norveške razmere dokaj normalne, urne postavke pa niti najmanj (nisem probal ampak Švedska naj bi bila bistveno cenejša za kaj takega) . Realno je nordkap brez veze, kar je za videti je južna in zahodna Norveška (nekje do polarnega kroga) tako trdijo norvežani, dalj pa jaz nisem bil .

Na trajanje potovanja verjetno še najbolj vpliva vreme, v lepem vremenu lahko voziš kolikor te je volja (noči ni, saj ne v pravem pomenu, malo se zmrači) v dežju pa to ni niti najmanj užitek (tudi kakšen sneg ni nič neobičajnega) .

lp

Servis najdeš ja in kot praviš so cene abnormalne. Problem je kaj pametnega oz. sploh kaj najt proti severu. Meni je bila komplet Norveška všeč. Sem jo pa prevozil celo od najbolj južne do najbolj severne točke. Vse je stvar okusa. Se je pa kar potrebno držati omejitve 80 km/h ali manj.

Na švedskem pa so servisi v vsakem mestu. Vsaj kar sem jaz gledal ja kar veliko krat pisalo Yamaha, Honda, Kawasaki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 urami, Kmet2 pravi:

Ker smo pa ravno pri Nordkapu bi jaz vprašal izkušene ,se da to furco narediti v 14 dneh ali največ 3 tednih pa da imaš nekaj od tega ne sam gonit,sem namreč omejen z časom in dopustom v službi ....hvala za odgovor,prosim če mi še lahko napišete okvirni plan ,seveda če se komu da,hvala,lp

Če boš šel gor, pa ko boš imel terminski plan in ruto me kontaktiraj. Te morda povežem z enim frendom na Švedskem, pa se ustaviš tam pri njem... Je pa švedska pokrajina precej dolgočasna, nad norveško sem bil pa navdušen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Všeč mi je, da je gor kampiranje dovoljeno praktično povsod. Če se nastaniš preblizu hiše, vprašaš če jih kaj moti in to je to. Zato je Skandinavija tudi tako oblegana s stani avtodomarjev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, MARJA pravi:

@Km:-)et2 ti dam za prebrat dnevnik, ki ga je pisal prjatu, ko smo davnega leta gospodovega 2004 v 20 dneh prefural to, pa še marsiker muzej smo si ogledal. Sem pa jaz šel Nemčija, Danska, Švedska, trajekt za Finsko, pa po Norveški nazaj.

Marja,bi te prosil ja in hvala:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!