Skoči na vsebino

NORDKAPP


Sanda7

Priporočene objave

Za naslednje leto vas cakajo lepe nove ceste in tuneli... 

Midva stojiva na semaforjih in voziva po makadamu ali pa svezem asfaltu. Gradijo od kraja Skaidi mimo Alte pa do Olderdalna... Bova vidla kako bo proti Narviku.

Lp

image.jpeg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 tedne pozneje...

Norveska Je bolj vizualno in ne motoristicno dozivetje. Tudi ce najames avto ne bos nic zgresil. Z enim Ali drugim Si v primezu zelo rigoloznih in striktnih omejitev. 

Vsekakor Je pa renta bolj smotrna od cijazenja cez celo europo do skandinavije....

Razen, ce Je okence v check box-u kjer pise Scandinavia se prazno.   ;)

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni.

Je kdo pripravljen dati priporočila za pot na Nordkapp. Če bodo razmere dopustile ( verjetno da) bi š v začetku junija gor. En motor dve osebi. So kakšni predlogi, infomacije ipd iz prve roke. Tnx, lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
Ob 20. 12. 2020 ob 19:37, tomash pravi:

Pozdravljeni.

Je kdo pripravljen dati priporočila za pot na Nordkapp. Če bodo razmere dopustile ( verjetno da) bi š v začetku junija gor. En motor dve osebi. So kakšni predlogi, infomacije ipd iz prve roke. Tnx, lp

Koliko časa planiraš? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 46 minutami, tomash pravi:

14 dni

 

jaz sem tudi nekaj tuhtal da bi šel.. samo se mi 14dni zdi premalo...vsaj 3 tedne.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, motozajebant pravi:

jaz sem tudi nekaj tuhtal da bi šel.. samo se mi 14dni zdi premalo...vsaj 3 tedne.... 

Meni je 14 dni dovolj. Običajno ne opravljam nekih ogledov, dolgo ne zdržim na enem mestu, tako da okoli 14 dni mislim, da bo v redu.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snečer pravi:

Cirka 3500 je gor najkraća, to je 500km na dan, 14 dni gre lepo za moto izlet.

 

To je bolj slab izlet.

Junija je sicer zelo dolg dan na severu, samo da greš tako daleč, da ne vidiš ničesar (samo za fotko z Nordkapa, ki ti jo lahko pokvari vreme) je precej brez veze.

Drugače pa različni okusi, različne "izvedbe" ...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, franc pravi:

To je bolj slab izlet.

Junija je sicer zelo dolg dan na severu, samo da greš tako daleč, da ne vidiš ničesar (samo za fotko z Nordkapa, ki ti jo lahko pokvari vreme) je precej brez veze.

Drugače pa različni okusi, različne "izvedbe" ...

lp

Saj "vidiš" naravo :) po muzejih nikoli nisem hodil na moto izletih.

Cilj je vožnja po lepih cestah, razgledi itd. ...

Božičkova vas v velikem loku mimo, kakor tudi središča mest :) 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, franc pravi:

To je bolj slab izlet.

Junija je sicer zelo dolg dan na severu, samo da greš tako daleč, da ne vidiš ničesar (samo za fotko z Nordkapa, ki ti jo lahko pokvari vreme) je precej brez veze.

Drugače pa različni okusi, različne "izvedbe" ...

lp

Vsakemu svoje... jaz sem na dopustu rad na easy, če je treba se tudi na 50km ustavim... ne maram hiteti. 

Za razliko od @Snečer se rad ustavim v mestu, spijem v miru kafe, ipd. 

Če se spravim gor, vsaj 3 tedne, minimum, morda celo 4.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V skandinaviji je faktor še vreme. 14 dni lepega vremena je utopija, če imaš v tem času samo 2-3 dni dežja si srečnež. V dežju pa še tako lepa narava izgubi svoj čar (pa še svinjsko mraz zna biti) . Jaz se mest izogibam, samo prav hitro pa pri meni vseeno ne gre. Jaz sem 10 dni "krožil" po jugozahodnem delu Norveške do nekje pod Trondheim-om, pa bi se dalo še kaj videti. Takrat je bilo svinjsko drago (menda je sedaj malo bolje) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot rečeno vsak ima svoj trip. Sam se prav tako na daleč izognem večjim mestom in muzejem. Zame je cesta in tisto kar vidim sproti čisto dovolj. Tako in tako si ne zapomnim podrobnosti, ostane pa mi vtis. Grem zato, da zabijem čas nekje drugje. Če bo treba bom pa en mesec tam. Če gre vse kot mora iti, potem je 500 km na dan kar ok, raje pa še kakšen km več. Bomo videli. Zagrablo me je lani proti novemu letu in upam da ne spusti. 

Če pa so kakšna priporočila pa hvala vnaprej.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je odvisno od tega koliko si lahko nekdo prisvosci dopusta. Drugace pa tudi jest se bom sel enkrat gor pofockat a manj kot 3 tedne definitivno ne racunam. 

Eni tako drugi tako, vsak se vozi kakor mu pase in za svoj gust. Sicer pa pri meni je prvo plan Islandija.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, gasperX pravi:

Vse je odvisno od tega koliko si lahko nekdo prisvosci dopusta. Drugace pa tudi jest se bom sel enkrat gor pofockat a manj kot 3 tedne definitivno ne racunam. 

Eni tako drugi tako, vsak se vozi kakor mu pase in za svoj gust. Sicer pa pri meni je prvo plan Islandija.

Uf stari, Islandija je zakon. Bil parkrat, folk fenomenaln, narava nora.  Sam čas za obisk je pa precej omejen, če ne misliš zmrzovat in lutat v temi.

Zdele mal pogledu, sam povraten trajekt iz Danske z bajkom 663 ojrov za enga.  Na Islandiji so pa vse cene zasoljene. Tam špila McDonalds, če sam plačuješ.

Popravljeno . Popravil Frenk 67
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, Frenk 67 pravi:

Uf stari, Islandija je zakon. Bil parkrat, folk fenomenaln, narava nora.  Sam čas za obisk je pa precej omejen, če ne misliš zmrzovat in lutat v temi.

Zdele mal pogledu, sam povraten trajekt iz Danske z bajkom 663 ojrov za enga.  Na Islandiji so pa vse cene zasoljene. Tam špila McDonalds, če sam plačuješ.

To da je drago ko pes vem, cas seveda v enkrat nekje Julija drugace negre pri meni. Nazadnje ko sm gledal za trajekte je blo se celo 100€ drazje, verjetno odvisno kdaj gres??? Drugace pa ja na adv forumu sm prebral in prelistal kr nekaj o islandiji in se veda youtube, zato me pa res mika gor it, neglede na to kolk drago je. Pokrajina mora biti sanjska gor. Pomoje je islandija res sanjska za fotografirat, tako da vzamem ziher vso svojo foto opremo s seboj, sicer je ni neki velik... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!