Skoči na vsebino

NORDKAPP


Sanda7

Priporočene objave

Hvala vsem za odgovore,vas še kaj povprašam v primeru da se mi trip izide :-)

Miško ,res neb šel z man;-) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, Kmet2 pravi:

Hvala vsem za odgovore,vas še kaj povprašam v primeru da se mi trip izide :-)

Miško ,res neb šel z man;-) 

Nope, moja pravi da jo že od oktobra zebe :D

Drgač pa čistoresno, če zadanem na lotu JA, drgač pa prevelik finančni zalogaj, grem pa raj v Mojo Afriko :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, Kmet2 pravi:

Ker smo pa ravno pri Nordkapu bi jaz vprašal izkušene ,se da to furco narediti v 14 dneh ali največ 3 tednih pa da imaš nekaj od tega ne sam gonit,sem namreč omejen z časom in dopustom v službi ....hvala za odgovor,prosim če mi še lahko napišete okvirni plan ,seveda če se komu da,hvala,lp

Hm... v eno stran je okoli 3600km

Obrni se na uporabnika Pips, po spominu se je na Nordkap zapeljal sam in mislim, da je potreboval dober teden :)

Tu si poglej, sicer 30 dnevna zadeva od našega človeka

https://dl.dropboxusercontent.com/u/1669592/PhotosSelectionWithText.pdf

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Nope, moja pravi da jo že od oktobra zebe :D

Drgač pa čistoresno, če zadanem na lotu JA, drgač pa prevelik finančni zalogaj, grem pa raj v Mojo Afriko :D

Še nisem bil na Nordkapu in me tudi ne vleče, so pa bli že domači, 1x avtodom, 1xletalo, avtobus... pa dejanko ni kaj videt, klif, po možnost v megli in poleti minus.

Raje se zapelji kakšna Anglija, Škotska, maš tam tudi klife, whiskey in še kaj, marsikaj za videt, pa še komarjev ni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, Kmet2 pravi:

Hvala vsem za odgovore,vas še kaj povprašam v primeru da se mi trip izide :-)

Miško ,res neb šel z man;-) 

Miško, moj sosed je bil, ti lahko vse iz prve roke pove. Žal bom ukradel samo par njegovih slik, ker ni javen album.

10537161_10205594865300750_1346314826686

 

16211_10205593799514106_4867291072545949

10689516_10205594631974917_6161771883073

10384286_10205594635295000_6877314060967

pred 6 minutami, Snecer pravi:

Še nisem bil na Nordkapu in me tudi ne vleče, so pa bli že domači, 1x avtodom, 1xletalo, avtobus... pa dejanko ni kaj videt, klif, po možnost v megli in poleti minus.

Raje se zapelji kakšna Anglija, Škotska, maš tam tudi klife, whiskey in še kaj, marsikaj za videt, pa še komarjev ni.

Definitivno, sicer pa, mi še ogromno bližnje evrope manjka, ampak tule je tema o Nordkappu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm se pa nasmejal, hihi !? Jst mam pa sodelavca, ki je bil ........

Ljudje božji vse polno vas je po forumu, povsod in o vsem.

Motoristični domet pa zelo mizeren. ( dami34,snecer, kmet2, itd )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, Snecer pravi:

Še nisem bil na Nordkapu in me tudi ne vleče, so pa bli že domači, 1x avtodom, 1xletalo, avtobus... pa dejanko ni kaj videt, klif, po možnost v megli in poleti minus.

Raje se zapelji kakšna Anglija, Škotska, maš tam tudi klife, whiskey in še kaj, marsikaj za videt, pa še komarjev ni.

Se nebi čisto strinjal. Ne mislim pa pametovati. Vse kar si naštel je zanimivo, samo če znaš opazovati. Kdor ljubi neokrnjeno naravo, mir in neoskrunjeno tišino fjordov, je skandinavska mačka pravi balzam. Zgornja Anglija pa tudi ne izstopa. Pa še doline po Whiskey-u diše... ful!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Snecer pravi:

Še nisem bil na Nordkapu in me tudi ne vleče, so pa bli že domači, 1x avtodom, 1xletalo, avtobus... pa dejanko ni kaj videt, klif, po možnost v megli in poleti minus.

Raje se zapelji kakšna Anglija, Škotska, maš tam tudi klife, whiskey in še kaj, marsikaj za videt, pa še komarjev ni.

Tako kot pravi moto rider: zelo je odvisno od tega, s kakšnimi očmi gledaš na vse skupaj, ali pa kot pri hrani: eni bi se za škampe stepli, za nekatere pa tud če ne bi obstajal. Mene na sever v prvi vrsti vleče zahod Norveške, no, pa še kaj. Pa ko bom (če bom) že tam, valjda se bom gor na vrhu še pofočkal. Tudi dolga in dolgočasna Finska bo najbrž na nek način zanimiva, zato pa bo toliko bolj nob'l po baltskih državah (preverjeno) in Rusiji (čisto malo). Ko že omenjaš Anglijo in Škotsko: tudi Anglija je na nek način dolgočasna in je ne bi ponavljal. Škotsko pa ponovim ta trenutek, če bi le lahko.  Stvar vzameš kot puzzle, iz katerih moraš sestaviti eno dobro sliko. Nekatere puzzle so skoraj brez barve, so pa nepogrešljive.

Sicer pa težko verjamem, da si vseh 75 x užival po jadranki, čeprav je bilo vsakič na svoj način lepo.

Lp

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Gonca pravi:

Sm se pa nasmejal, hihi !? Jst mam pa sodelavca, ki je bil ........

Ljudje božji vse polno vas je po forumu, povsod in o vsem.

Motoristični domet pa zelo mizeren. ( dami34,snecer, kmet2, itd )

Prjatu, domet nima zveze z motorizmom. Domet je vezan na čas, denar in dopust. Vse drugo je irelavantno. Preživet na cesti sezono, pa magar do kala in nazaj je pa velik sreče.

Ampak sm pa vesel, k je en spet pameten, in k nas lahko mal poduči. Aja, zdj grem na rebernice mal gume brusit, tok da veš, da se boš lahko spet režal dometu.

p.s. jaz sem vsaj pisal o Nordcappu, medtem ko ti? Zgleda da maš bolj kratek motforumski domet :ras: 

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Norveška in omejitve hitrosti, obvezno spoštujte omejitve tam kjer so "dodatno" znižane (običajno je zraven še "škatla" , ki sama po sebi ni nevarna motoristom, lahko pa so zraven tudi "v živo" in takrat je "bogato" ) . Izven teh območij je verjetnost majhna, ampak vseeno ne pretiravajte (domačini so cca 10-15km/h "čez" ) . Alkohol ni heca, toleranca je ničelna, če vas vidijo da ste pili in se odpeljete, bodo klicali policijo (to jemljejo zelo zares) , v primeru alkoholiziranosti je možen celo izgon iz države (tako ali tako je pijača tako draga, da to običajno ni problem) . Policajev praktično ne vidiš, ko sem vprašal kako sploh zgledajo (kakšne barve so) so mi odgovorili, da to ni pomembno, ker je takrat že prepozno (if you see one you seen one too many) . V 10 dneh sem srečal 1 (en) policijski avto. "Idealen čas" je druga polovica junija (dolg dan in minimalen promet) . Vreme pa, odvisno od sreče, jaz sem imel v 10 dneh 1 dan dežja, brez problema pa bi bilo tudi obratno. Jaz kampiral nisem (to je res samo za "hardcore" tabornike) .

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm s temle motorističnim "dometom" bi se kar strinjal... če 2x na leto odpeljem jadranko, jo imam že vrh glave... vsa čast ostalim, ki v teh "ponovitvah" vidite užitek... kot isto babo natepavat leta in leta... eni pač nismo zato... Sam sem se odločil, da sem z "jugom" kar se tiče motoizletov za nekaj časa zaključil - doli bom gost samo še na motozborih...

...k Nordkappu... Ferek bo s par kompanjoni gotovo odštartal začetek julija16, ko se pokaže vreme... sprobal bom najbrž trajekt iz Gdanska in preko Švedske nameravam bit v 5 dneh gor... potem se bom glede na vreme odločal za vrnitev preko Norveške ali Finske in Pribaltskih držav...in si vzel čas... Se bom pa v največji meri, tudi zaradi cene, skušal držat kampiranja "izven kampov"... Prestrašili ste me edino s tisto "alko restrikcijo"... Po jutranjem šnopčku rabim pir vsaj na vsake 2 - 3 ure... to bo očitno kr problem al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, ferek pravi:

hmm s temle motorističnim "dometom" bi se kar strinjal... če 2x na leto odpeljem jadranko, jo imam že vrh glave... vsa čast ostalim, ki v teh "ponovitvah" vidite užitek... kot isto babo natepavat leta in leta... eni pač nismo zato... Sam sem se odločil, da sem z "jugom" kar se tiče motoizletov za nekaj časa zaključil - doli bom gost samo še na motozborih...

...k Nordkappu... Ferek bo s par kompanjoni gotovo odštartal začetek julija16, ko se pokaže vreme... sprobal bom najbrž trajekt iz Gdanska in preko Švedske nameravam bit v 5 dneh gor... potem se bom glede na vreme odločal za vrnitev preko Norveške ali Finske in Pribaltskih držav...in si vzel čas... Se bom pa v največji meri, tudi zaradi cene, skušal držat kampiranja "izven kampov"... Prestrašili ste me edino s tisto "alko restrikcijo"... Po jutranjem šnopčku rabim pir vsaj na vsake 2 - 3 ure... to bo očitno kr problem al kako?

Če bi mel dopusta in neomejene količine denarja bi ........tako pa si lahko 2x na let privoščim daljše potovanje ostalo sem pa na Jugu ,kjer so poceni apartmani ,dobra cesta in vedno super družba .....bolje kot doma ,pa si vidva z super dometi predstavljajta kar želita .....moj domet je bil letos 33kkm  pa vaš......:P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 43 minutami, ferek pravi:

čez 20 k jih je pa res blo... s samo 2ma jadrankama...

 

Vseno dober domet :OK:sej ne bi repliciral sam me zmoti koji k.... koga briga kje se vozim in kolikokrat grem kam ,kot pravim šel bi jutri na Nordkap toda čas je problem,al pa če naredim en Nordkap pol pa celo poletje gledam motor v garaži  in zajebavam ljudi kakšen domet imajo :P res bi bil car ....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, ferek pravi:

hmm s temle motorističnim "dometom" bi se kar strinjal... če 2x na leto odpeljem jadranko, jo imam že vrh glave... vsa čast ostalim, ki v teh "ponovitvah" vidite užitek... kot isto babo natepavat leta in leta... eni pač nismo zato... Sam sem se odločil, da sem z "jugom" kar se tiče motoizletov za nekaj časa zaključil - doli bom gost samo še na motozborih...

...k Nordkappu... Ferek bo s par kompanjoni gotovo odštartal začetek julija16, ko se pokaže vreme... sprobal bom najbrž trajekt iz Gdanska in preko Švedske nameravam bit v 5 dneh gor... potem se bom glede na vreme odločal za vrnitev preko Norveške ali Finske in Pribaltskih držav...in si vzel čas... Se bom pa v največji meri, tudi zaradi cene, skušal držat kampiranja "izven kampov"... Prestrašili ste me edino s tisto "alko restrikcijo"... Po jutranjem šnopčku rabim pir vsaj na vsake 2 - 3 ure... to bo očitno kr problem al kako?

Ne boš verjel. Kot praviš temu ti, isto babo natepavam že veliko let, pa je še vedno fajn. 

Še en prepotentn pezde, ki je na novo odkril Evropo. Tukaj se delaš frajerja, na severu se boš pa po grmovju valal da boš prišparal za pivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne boš verjel... ampak res se bom valjal po grmovju... Ob vsem luksuzu človeku res zapaše malo avanturističnega ekstremizma... Kar se pa natepavanja ene in iste tiče, pa hvala bogu, če ne rabiš spremembe... Ne dvomim sploh, da te zadovoljuje, kot tudi cbf... eni pa vseskozi GS vozjo... pa golfa... kot da nič drugega ne obstaja... Jaz imam pač zelo rad spremembe... na vseh področjih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bi prosim kdo, za nas nevedneže, še kaj o Nordkappu napisal?

...namesto koristnih informacij ste se eni obregnili ob natepavanje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se že prej javil, da lahko še kaj povem. Če koga kaj zanima naj kar vpraša ampak na ZS. Tukaj ne bom pisal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 48 minutami, ferek pravi:

bi prosim kdo, za nas nevedneže, še kaj o Nordkappu napisal?

...namesto koristnih informacij ste se eni obregnili ob natepavanje...

hmm s temle motorističnim "dometom" bi se kar strinjal... če 2x na leto odpeljem jadranko, jo imam že vrh glave... vsa čast ostalim, ki v teh "ponovitvah" vidite užitek... kot isto babo natepavat leta in leta... eni pač nismo zato... Sam sem se odločil, da sem z "jugom" kar se tiče motoizletov za nekaj časa zaključil - doli bom gost samo še na motozborih..

čez 20 k jih je pa res blo... s samo 2ma jadrankama...

ne boš verjel... ampak res se bom valjal po grmovju... Ob vsem luksuzu človeku res zapaše malo avanturističnega ekstremizma... Kar se pa natepavanja ene in iste tiče, pa hvala bogu, če ne rabiš spremembe... Ne dvomim sploh, da te zadovoljuje, kot tudi cbf... eni pa vseskozi GS vozjo... pa golfa... kot da nič drugega ne obstaja... Jaz imam pač zelo rad spremembe... na vseh področjih..

 

Lej če ne želiš da se kdo obregne ob tvoj post se ti ne obreguj ob drugega ....a štekaš ,če je kdo nesramen ,sem nesramen tudi sam ,če se kdo spotakne kam kdo kaj ker ga čisto nič ne briga ti bo to razložil na svoj način ,zdej se pa lahko nehaš delat lepega  in kaj napišeš o Nordkapu me zanima in mogoče bom kdaj takšen car kot vi in bom zavil iz Jadranke na Nordkap .....

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Igi Pop pravi:

A boš ti tudi ratal avanturistični ekstremist?

Z veseljem bi in to ti resno govorim ne sarkastično ,obožujem izive kot Mongolija,Kazahstan in podobne destinacije sam me baše cajt in denar za takšne podvige ,navsezadnje pa tudi poškodbe ki jih moram prvo sanirat ,potem pa ajde Nordkap se mi niti ne zdi nič posebnega razen en kup km in dragih prenočitev ter visokega standarda v skandinavskih državah ,je pa meni grozno lepa Norveška ,fjordi itd....zato spremljam to temo in enkrat nekoč bom tud jaz tak car z dometom ,samo da ne bom podcenjeval drugih ,ki te možnosti nimajo ......lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 19. 12. 2015 at 17:25, ferek pravi:

"... Prestrašili ste me edino s tisto "alko restrikcijo"... Po jutranjem šnopčku rabim pir vsaj na vsake 2 - 3 ure... to bo očitno kr problem al kako?

Če me spomin ne vara imajo 0,0. In to jemljejo hudičevo zares. Nebi strašil, ampak meni so razložili takole: če te dobijo, zaplemba motorja, obvezno treznenje in če je stopnja previsoka, izgon iz države, višina kazni pa je taka, da se ti bolj splača pustiti motor. Koliko je to res pa jaz nisem preverjal.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Finska... 0,5;

Švedska in Norveška 0,2 promila;

Kot ste napisali... GA NI ZA SRAT S PIJAČO!

Bo treba bolj po večerih dnevno dozo noter spravit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!