Skoči na vsebino

NORDKAPP


Sanda7

Priporočene objave

Najvecji strosek zame je bil definitivno bencin. Tezko bi rekel koliko zdaj stane tam gor (najbrz se da na AMZS al pa kje drugje to zvedt). Racunaj priblizno 10-11000 km pa porabo pa bo hitro jasno - meni je slo 1000 dem za bencin.

S spanjem je pa takole. Po nekih blazno starih zakonih lahko v celi Skandinaviji kamperas kjerkoli ob cesti ce ni privat. Mi smo recimo vedno ko ni dezevalo spali v hosti in je blo super. Si pa seveda brez WC-ja in ostalih priteklin ki jih kampi nudijo - uredis na crpalkah ki so tudi spodobno urejene. ko je dezevalo smo spali po kampih v bungalovih, za katere smo placevali po ene 4-5000 sit bi rekel - moram povprasat kolege ce se natancno spomnejo. sigurno se ti pa v kampu ne splaca postavljati sotora ker ni poceni (za 2 po moje kake 3000).

hrana je tudi zelo draga - po moje 2x nase cene - pozabita na hranjenje zunaj in na kako pivo...

za vajino pot bi jaz s seboj vzel kakih 300.000 sitov, vsekakor pa kako viso ali eurokard - jaz sem ves bencin tankal na viso in racunal na to da mogoce kak racun pozabijo poslati (niso pozabili)

je pa 22 dni kar malo huda - bosta morala kar derkat da se prebijeta do vrha in nazaj

bom pogledal fotke doma in se spomnil se kakih podrobnosti - lahko pa se tudi dobimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

kot se je pred nedavnim izkazalo sem bil zadnjič morda malo prehitre jeze kar se tiče odsvetovanja poti na norkap - mačica mi je namreč blagovoljila posoditi transalpo za en krog (za kar ji bom itak hvaležen do konca svoijh dni). ob tem se je izkazalo, da je bil dejansko najbolj moteč dejavnik na poti na nordkap motor!

torej: odsvetujem pot z XT-jko! s cestno enduro ali kaj podobnega bi bila pot lahko celo prijetna!

vzgojna kazen za XT-jko: včeraj sem jo prodal!

v upanju na več sreče z veterno zaščito pri naslednjem motorju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

kot se je pred nedavnim izkazalo sem bil zadnjič morda malo prehitre jeze kar se tiče odsvetovanja poti na norkap - mačica mi je namreč blagovoljila posoditi transalpo za en krog (za kar ji bom itak hvaležen do konca svoijh dni). ob tem se je izkazalo, da je bil dejansko najbolj moteč dejavnik na poti na nordkap motor!

torej: odsvetujem pot z XT-jko! s cestno enduro ali kaj podobnega bi bila pot lahko celo prijetna!

vzgojna kazen za XT-jko: včeraj sem jo prodal!

v upanju na več sreče z veterno zaščito pri naslednjem motorju...

Ah, mato, pa jst sm ja itak tako prijazno bitje .

Si jo pa zelo na hitro prodal. Čestitam. Zdaj pa navali narod na TA ali pa AT.

jsssssstttttttt tuuuuuuuuuuuuuuuut

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Potem pa temeljito poročilo, ker me ta tura izredno zanima. Imam jo tudi jaz v načrtu, upam da v roku dveh treh let.

SREČNO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa sigurno!Verjetno se bo nabralo okol 1000fotk pol pa na cd in kaseto pa bo.

Pa objavitit skupaj s pototpisom!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prevozil celo Skandinavijo in seveda tudi Nordkap. Seveda je bilo to že davnega leta 90, takrat še v rajnki Jugi in to z 101-enko. V mesecu juniju in točno na Nordkapu v najdaljšem dnevu v letu, 21 jun. Resnično je Skandinavija nekaj posebnega. Še posebej mi je všeč njihov način življenja, ki je kljub največjemu standardu v Evropi (Švedska) zelo umirjen, brez te nore naglice, ki nas ubija v srednji Evropi. Največji vtis pa je name naredila Norveška. Noro lepa dežela s čudovitimi fjordi, (Sanda, obvezno moraš videti najlepši fjord Garanger) slapovi, zasneženimi vrhovi, čudovitimi ljudmi, predvsem v severnejšem delu in še lepšimi puncami z večnim nasmeškom in iskrivostjo. Sanda, za fanti nisem gledal. So pa skozi spraševali, če imam kaj ostrega spustit po grlu. Prodal sem steklenico whiskija po naši dvakratni nabavni ceni! Finska je tudi zanimiva zaradi svojih tisočerih jezer, da ne omenjam velikih, kosmatih in hudih komarjev. Če tega ne doživiš kar sem jaz okoli teh krvosesov sploh ne moraš verjet, da je to res. O komarjih kaj več kdaj drugič. Zato s seboj pol Krke ali Leka.

Je pa vsa stvar hudičevo draga. Seveda je lažje iti gor z avtomobilom, (najbolje z Vonwagenom), kot pa z motorjem. Kampi so zelo čisti in imaš v njih tudi takšne stvari kot so savne...., ampak za naše razmere malo dražje. Precej dragi so hoteli, pa hrana in seveda bencin, ki je pa svinjsko drag. Enako velja za pijačo. In še nekaj. Kazni so tudi zelo oderuške. Spoznal na lastni koži!

Ko sem se kasneje vračal domov čez dežele Beneluxa in Nemčijo, so se mi zdele vse stvari zelo poceni, kaj šele, ko sem prišel čez Šentilj v takratno Jugo in tankal šampijona Evrope.

Ker od mene ni bilo na najboljši spletni strani nobenega vpisa že dober mesec in pol, sem bil danes malo daljši. A ima mogoče kdo kaj proti? :wink:

Lep pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super Rocky,potem je najbolš da peljem gor 5l domačga šnopca pa bo kamp poplačan za 2dni,ja znajdit se bo treba :idea:.A mi veš povedat kaj o samem Stockholmu,kaj se splača pogledat,full pa me zanima kje se dogajo menjava straže,ki je baje nekaj extra,če morda gdo ve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super Rocky,potem je najbolš da peljem gor 5l domačga šnopca pa bo kamp poplačan za 2dni,ja znajdit se bo treba :idea:.

Ja, pa Bog ti naj požegna, da to prišvercaš čez Dansko na Švedsko. Tam sma imela z mojim prijateljem veliko sreče. Krepko manj pa na švedsko finski meji kjer sma morala zaradi 20-tih nemških pirov plačati 100 DEM kazni. Na srečo sma imeli whisky tako dobro skrit, da sma ga prešfercala na Finsko. V enem izmed kotov posebne garaže v kateri so obrnili cel avto je ležalo okoli 50 steklenic različnih pijač. Na Norveški meji pa sma carinika celo prosila, da nama je dal štempelj v potni list. Ostale stvari ga sploh niso zanimale. Zato pa so še posebej zanimale tekoče stvari posrečenega hotelirja, ki ga je žena nagnala domov zaradi preveč popitih maligančkov in se nama je prostovoljno pridružil na enem izmed številnih trajektov čez fjorde in se usedel v stoenko kar spredaj med naju dva. Seveda je zvohal, da vozima seboj tudi nekaj steklenic whisky-a in ni bilo dolgo, ko je v par sekundah nagnil 1/2 l scotcha. S prijateljem Branetom sma se samo spogledala in skoraj nisma verjela svojim očem, da je to mogoče. Neglede, da prihajama iz štajerskega eka in sma navajena marsičesa, nama še dandanes ni jasno kako lahko človek v nekaj sekundah spije 1/2 l tako močne pijače kot je whisky.

Kar se pa tiče Stockholm-a pa sem bil v njem samo 24 ur. Lutal po nekem vikinškem in ladijskem mozeju ter starem delu mesta. Mater, pa saj je že od tega 12 let. Imela pa sma veliko sreče kar se tiče vremena. Večino časa je bilo zelo toplo. Malo km pod Nordkapom, torej krepko nad severnim polarnim krogom sma spala celo zunaj, samo v spalki, ker se nama ni ljubilo bilo postavljati šotora. Sonce pa tako zgoraj nad severnim polarnikom 3 mesece sploh ne zaide. Ob polnoči je tako svetlo kot pri nas sedaj okoli 19:00 ure. Tako, da če si navajen na spanje v temi imaš kar nekaj problemov. Lahko pa se vreme spremeni v trenutku in postane hudičevo hladno.

V glavnem bilo je enkratno s polno doživetij. Mogoče kdaj več še kaj o doživljajih v enem izmed kampov v Tromseju, pa o odplavani pijači, o vročem in svinsko mrzlem tuširanju, o kuhanih, umazanih špagetih in opranih v morju, pa o kuhanju v prazno s prestavno ročico od stoenke, nepozabnem teku za in predvsem pred losom in tekom prijatelja Braneta pred napadalnimi galebi, ki so ga celega posrali, nepozabne 50 km dirke med Volvom in stoenko. Ve se katera posatka je zmagala. Pa še bi lahko našteval.

Lep pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol praviš, da ga ni preveč za srat s pijačo,no ja nekaj ga bomo peljali za ta mrzle dni, da nas mal pogreje :D Itak pa ne gremo gor pit,tega je že pri nas preveč :wink:.Oh zdej pa res že nestrpno pričakujem odhod,saj res kako pogosto so po teh deželah črpalke saj veš da je 16literski rezervar malo?Ostala dva kolega se menita da bosta s seboj vzela še 2l kantico za benz,kaj se tebi zdi o tem Rocky?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... črpalke so zgoraj dovolj pogoste, pa tudi ljudje ti ustavijo, če obstojiš ob cesti ... vsekakor pa ni slabo imeti tudi nekaj rezerve (2l kantica menda ne zavzame toliko prostora ...

... je pa v skandinaviji zelo iskana še ena stvar ... cigarete ... in če imaš nekaj trgovske žilice, ti lahko krepko znižajo stroške ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A hočeš povedat da so gor čiki full dragi ali da se jih težko dobi.Eno šteko sem jih ravno danes kupila,če bo kaj placa ostalo pa jih bom še eno in jo gor potem prodala če je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... davek na alkohol in tobačne izdelke je v skandinaviji ZELO visok ... in na meji se lažje izgovoriš, da si kadilec, zato pa imaš s seboj več cigaret kot pa da voziš s seboj večjo količino žganih pijač, ker si pač pijan** ...

..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanda.....samo en prijateljski nasvet.......preverjeno pri kolegu,ki vsako leto potuje po teh krajih(pač ima srečo,da žlahta dela na tistem koncu,pa mu plačuje drage izlete)......ne kampirajta izven kampa( na divje ).Ne samo da je predvsem više proti severu ta zabava nevarna , je tudi neizmerno draga.Pa še en podatek....ko zagusti tudi najbolj prijazen norveški policaj ne zna niti ene besede angleško.............torej toliko samo v razmislek.

SREČNO POT!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kampirat imamo namen v kampih,tako da nebi smelo bit frke.Če bo pa kaj zagustilo pa sploh ni panike ker tud jaz nimam pojma o angleščini,tako da dva butalca ne bosta nardila nič in problem bo rešen,se zezam,bo že nekak.Če spoštuješ zakone in predpise nebi smelo biti problema,sicer pa bomo vidli kako se bo zadeva odvijala.Normalno pa hvala za vsa pojasnila in opozorila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Seba in Sanda7 sta mi poslala sporočilo naj vas obvestim, da sta pravkar srečno prispela na Nordkapp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

No, zdej pa tako! :)

Če se kdo odpravlja letos na Kapp, ima verjetno že polne roke dela. :unsure: Zato pa mislim, da je letos dovolj prepotrebnih svežih info. glede obiska same Skandinavije - plan poti,cene,kampi turistične zanimivosti-ogledi..... Upam da je tudi Sanda7 pripravljena kaj pripomniti! B)

Vsi interesenti se lahko obrnejo na pm. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema če gdo rabi info rade volje pomagam,imam posneto kaseto,ogromno slik,in napisan potopis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema če gdo rabi info rade volje pomagam,imam posneto kaseto,ogromno slik,in napisan potopis.

poslji ga motoristu...potopis mislim...... bo sigurno cez kaksno leto ali dve objavljen. <_<

lahko bi ga seveda objavila tukaj,samo ne bi dobila nic za to.a ne,to pa ne! bi lahko se kdo imel kaksno korist od tega.

iz te logike naprosam vse,ki ste imeli kakrsnokoli korist iz kateregakoli mojega posta na motosvet-forumu,da nakazete SIT 100.- za vsak koristen napotek/nasvet,katerega ste prebrali pod mojim nikom,na moj TR pri Raika 38133.hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poslji ga motoristu...potopis mislim...... bo sigurno cez kaksno leto ali dve objavljen. <_<

lahko bi ga seveda objavila tukaj,samo ne bi dobila nic za to.a ne,to pa ne! bi lahko se kdo imel kaksno korist od tega.

Smo že poslali potopis -dnevnik in priložene fotke, samo čakamo da editor@motosvet.com prečekira, pa pol objavi zadevšno! Pa tut na Motorista smo že poslali, pa še vedno nič.

Počakmo še mal pa bmo vidli!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poslji ga motoristu...potopis mislim...... bo sigurno cez kaksno leto ali dve objavljen. <_<

lahko bi ga seveda objavila tukaj,samo ne bi dobila nic za to.a ne,to pa ne! bi lahko se kdo imel kaksno korist od tega.

Smo že poslali potopis -dnevnik in priložene fotke, samo čakamo da editor@motosvet.com prečekira, pa pol objavi zadevšno! Pa tut na Motorista smo že poslali, pa še vedno nič.

Počakmo še mal pa bmo vidli!

:blink: ma ne da se je kaj zacelo spreminjati (vsaj v nekaterih glavah)?! ...ne me tako kruto sokirati,no. :(

pohvalno pohvalno. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, no, bravo, vsaj enkrat da slišim od tebe ene pohvalne besede, do zdej same replike, kritike... no ja.

pa sej enkrat bomo pa ja pršli k pameti - ma ja, ja smo še frišni,-forumaši- misim, kaj čmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja moja ekipa je tud poslala potopis na motorista ampak tega je že dolgo,tako da mi že dol visi.Saj bi rade volje objavila na motosvetu ampak nimam blage veze z računalniki,še slik ne znam gor spravit,tako da se v to ne bom spuščala.Sicer pa če koga mika da bi šel gor se lahko dobiva na kavi in pojasnim zadeve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja moja ekipa je tud poslala potopis na motorista ampak tega je že dolgo,tako da mi že dol visi.Saj bi rade volje objavila na motosvetu ampak nimam blage veze z računalniki,še slik ne znam gor spravit,tako da se v to ne bom spuščala.Sicer pa če koga mika da bi šel gor se lahko dobiva na kavi in pojasnim zadeve

Drugo leto imam v načrtu iti gor na Nordkap. V zimskem ( mrtvem ) času ti bom poslal PM pa se bomo zmenil za kakšno pivo in info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!