Skoči na vsebino

NORDKAPP


Sanda7

Priporočene objave

:OK:

Najprej čestitke nordkapovcem....res ste močni!

Mene tudi izredno mika it gor....nekaj razmišljam za letos...čebo € dovolj?!?!

Sem bral It.članek,je tip iz Francija(zahodne)Šel na Nordkap,čez švedsko,nazaj pa finsko,rusijo,polsko avstrijoin nazaj v francijo.Prevozil je 17000km.

Ampak s kom.Z 125cm SKUTERJEM :eek: :blink: :wacko: ,skoraj ne moreš verjet,če ne bi bilo fotk. :headbang:

No pa lahko gremo tudi mi z večjimi kravami. :evilgrin:

LP :kva2: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK:

Najprej čestitke nordkapovcem....res ste močni!

Mene tudi izredno mika it gor....nekaj razmišljam za letos...čebo € dovolj?!?!

Sem bral It.članek,je tip iz Francija(zahodne)Šel na Nordkap,čez švedsko,nazaj pa finsko,rusijo,polsko avstrijoin nazaj v francijo.Prevozil je 17000km.

Ampak s kom.Z 125cm SKUTERJEM :eek: :blink: :wacko: ,skoraj ne moreš verjet,če ne bi bilo fotk. :headbang:

No pa lahko gremo tudi mi z večjimi kravami. :evilgrin:

LP :kva2: :yea1:

Nekateri so res odpičeni. Krog, ki ga je odpeljal pa je povsem običaje, če greš na Nordkapp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Možno, da nekega dne začutim potrebo po tem kosu zemlje na severu. Zaenkrat pa le: Vsa čast tistim, ki ste šli tja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa kaj si zdej to na dan prvleku

da mi skomine delaš......takrat sem rekla nikol več ne bi šla tja gor........sam zdej če bi blo treba bi bla v eni uri spakirana in gasa

post-265-1173262313_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še šel :OK:

[attachmentid=93151]

Tkole je zgledal polarni krog na Norveškem v julijski pripeki :eek: :headbang:

[attachmentid=93152]

Pa še vasica na Lofotskih otokih z najkrajšim imenom :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom še šel :OK:

[attachmentid=93151]

Tkole je zgledal polarni krog na Norveškem v julijski pripeki :eek: :headbang:

A ste pr' peč stal' al' pa lažeš?!! :grim :D :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko stopinj pa je poleti na Nordcapu? Pa recimo ne ravno v idealnih razmerah?

Moja velika zelja je osvojiti ta cilj... Upam, da mi kdaj uspe. Problem so izkusnje in korajža se spopadati s takim podvigom...

Tomaz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

par srednjih let (51,53) išče družbo za potovanje na nordkapp konec junija,začetek julija cca. 3 tedne.

vsi zainteresirani kontaktirajte na 040/457608 (darko)

lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote name=TomazC' date='8 Mar 2007 @ 21:39' post='910702]

Moja velika zelja je osvojiti ta cilj... Upam, da mi kdaj uspe. Problem so izkusnje in korajža se spopadati s takim podvigom...

Tomaz

[quote name='tadej.b' date='8 Mar 2007 @ 22:36' post='910737]

par srednjih let (51,53) išče družbo za potovanje na nordkapp konec junija,začetek julija cca. 3 tedne.

vsi zainteresirani kontaktirajte na 040/457608 (darko)

lep pozdrav

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

B)--><div class='quotetop'>CITIRAJ(tadej.b @ 8 Mar 2007 @ 22:36) </div><div class='quotemain'><!--quotec-->

par srednjih let (51,53) išče družbo za potovanje na nordkapp konec junija,začetek julija cca. 3 tedne.

vsi zainteresirani kontaktirajte na 040/457608 (darko)

lep pozdrav

Popravljeno . Popravil MARJA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko stopinj pa je poleti na Nordcapu? Pa recimo ne ravno v idealnih razmerah?

Moja velika zelja je osvojiti ta cilj... Upam, da mi kdaj uspe. Problem so izkusnje in korajža se spopadati s takim podvigom...

Tomaz

Pošiljam ti povprečje:

[attachmentid=93471]

Sprememba temperatur je lahko nenadna - viharji. Pri nas je šla takole temperatura iz 3 st na 11 st..

[attachmentid=93472]

Svetujem ti, da vzameš dobre, res dobre dežne cunje s seboj.

post-13414-1173643412_thumb.jpg

post-13414-1173643783.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, do abrahana nekje še imam, izgleda, kar nekaj časa... Sem moji rekel, da bova ob tem jubileju z novo mašino šla tja gor. Glede na to, da sem bik po horoskopu (trmast)- pa še korošc povrhu, imam kar nekaj upanja.

Sem pa z RT- jem bil tik pred tem, da grem, pa ni bilo nobenih interesentov za zraven...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
sam ...

si že splaniral pot? Daj, prosim, malo opiši kako se nameravaš lotit zadeve.

Jaz sem okvirno splaniral čimprej do Danske, nato čez most na Švedsko in proti Oslu, nato malo po notranjosti Norveške do fjordov, nato na sever, pa čez Lofote do Nordkapa. Potem pa nazaj čez Finsko in tiste tri baltiške države do Poljske in na jug proti domu. Detajle (oglede, zanimive točke) bi skombiniral s pomočjo različnih potopisov, ki sem jih nabral do sedaj. Časovni okvir je bil 14 dni (mogoče malo preoptimističen), ampak bi kakor se da hitro prevozil balast, kot je A, D, PL, SK in CZ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede poti nič spektakularnega, obiskat nameravam tiste točke, ki jih drugi v svojih potopisih hvalijo.

Časovni okvir pri meni je tri tedne, če pridem prej nazaj pač pridem prej nazaj al pa ob ob vračanju bluzu še po kateri državi. Ne vem, kakor se mi bo dalo.

Malo še razmišljam o smeri potovanja, torej ali v smeri urinega kazalca ali v kontra smeri. Slišal sem neko teorijo o gibanju fronte. Ko preverim informacije, napišem kaj več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Blagor vam, ki si upate.

Še zbiram pogum, da napadem ta sever...

Eh, upali bi si že...samo kaj ko ni cajta za obiskat vse zanimivosti na tem svetu :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre kdo letos gor?

Jaz štartam 21.6. zjutri ob 7:00. Prvo etapo bom poskusil odpeljat v šusu čez Nemčijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

JAz nameravam gor iti nekej 20.8......

Namen pa je iti na trajekt na poljskem pa do Svedske, in nato po urinem kazalcu do vrha....Nazaj pa na Baltkse drzave....

A bo vreme hudicevo ali dokaj prijazno??

Do poljske pa motorcek na kasnega tovornjaka ali kombija, ki gre cimvisje v Nemcijo ali Poljsko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9420 km je za nami. Pot je enkratna. Priporočam da se oborožite s knjigico norveških in švedskih kempov s cenami in naslovi ker je razlika v cenah tudi do 200 kron. Kadilci vzemite čike iz Slovenije ker je škatla najcenejših Prince pri norvežanih 11€. Hrano kupujte v KIWIjih ali ICA trgovinah. Losos je cenejši kot piščanec. Če rabite kakršnokoli informacijo me lahko pokličete ali pomejlate. Prepotovala sva A, D, DK, S, N in FIN. Aja... Finska je najcenejša sam je pa polhnas komarjev pa uni naši Autani ne pomagajo. Najboljše spraye imajo Lappi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če imate kej placa viška se splača vzet seboj še hrano in pijačo ala konzerve,juhce,vitaminčke,cedevito

mi2 sva imela hrano seboj za vseh 17dni kupavali smo samo kruh in zelenjavo ter kakšno malenkost se spomnem ,da je bilo leta 2002 štruca kruha in trije paradajzi krepko čez takratnih 1000sit,tud kavo smo si kuhali na raznih parkingih.Je pa finska res najcenejša takrat je bila mogoče malenkost dražja od Slovenije.

ghibli čestitke za osvojitev najsevernejše točke evrope :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
Glede poti nič spektakularnega, obiskat nameravam tiste točke, ki jih drugi v svojih potopisih hvalijo.

Časovni okvir pri meni je tri tedne, če pridem prej nazaj pač pridem prej nazaj al pa ob ob vračanju bluzu še po kateri državi. Ne vem, kakor se mi bo dalo.

Malo še razmišljam o smeri potovanja, torej ali v smeri urinega kazalca ali v kontra smeri. Slišal sem neko teorijo o gibanju fronte. Ko preverim informacije, napišem kaj več.

Garfild a si jo pol kidnu gor na sever?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garfild a si jo pol kidnu gor na sever?

Nič nisi javil, oz. prpopal kakšne slike gor, menda ja nisi fotoaparat pozabil :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Evo mal mojih slikic iz Nordkappa od 21.6-16.7.2008.

Čao - a nam še prosim napišeš koliko dni od tega je bil dež in kakšne so cene bencina,če lahko,k men je blo na NordCapu (no vsa pot je lepša kot sam vrh Evrope) res ušeč, pa razmišljam v prihodnosti ga obiskat z motorjem, pa je treba naredit računico :) Vidim da sta si vidva uzela kar pošteno časa - kako to da sta se odločila za tak dolgo turo, ali sta se veliko zadrževala v mestih, ali sta se večinoma furala ali....

hvala

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!