Skoči na vsebino

NORDKAPP


Sanda7

Priporočene objave

Čao - a nam še prosim napišeš koliko dni od tega je bil dež in kakšne so cene bencina,če lahko,k men je blo na NordCapu (no vsa pot je lepša kot sam vrh Evrope) res ušeč, pa razmišljam v prihodnosti ga obiskat z motorjem, pa je treba naredit računico :) Vidim da sta si vidva uzela kar pošteno časa - kako to da sta se odločila za tak dolgo turo, ali sta se veliko zadrževala v mestih, ali sta se večinoma furala ali....

hvala

ajd

Bo moja v kratkem napisala mal več pa dala fotke na mojo stran pa vam dam link. Drgač pa draginja za popizdit. Bencin najdražji pri norvežanih nekje okoli 2€ najcenejši pa pri fincih 1,6€. Zdaj je pomoje pocenil kot pri nas. Mi2 sva naredila 9450km od tega 7000 km dežja. Računico sem si naredil z ogromno pomočjo Lord&Lady ki imata svojo www stran tudi na to temo. Priporočam ti obisk te strani ker je gor tudi trošovnik pa jih sam sebi prilagodiš. Jaz planiram vsaj še enkrat do Nordkappa ker je pot enkratna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čao - a nam še prosim napišeš koliko dni od tega je bil dež in kakšne so cene bencina,če lahko,k men je blo na NordCapu (no vsa pot je lepša kot sam vrh Evrope) res ušeč, pa razmišljam v prihodnosti ga obiskat z motorjem, pa je treba naredit računico :) Vidim da sta si vidva uzela kar pošteno časa - kako to da sta se odločila za tak dolgo turo, ali sta se veliko zadrževala v mestih, ali sta se večinoma furala ali....

hvala

ajd

V pomoč naj ti bo moj potopis, ki ti ga prilagam oz. ga dobiš tudi na naslovu POTOPIS NORDKAPP.

Ne pričakuj preveč od cilja (Nordkappa), če pa znaš opazovati, boš med potjo doživel marsikaj in videl boš res čudovito divjo naravo - divje deroče reke, fjelse, fjorde, tundro, brezovi gozdovi, lisice, lose, farme jelenov,....

En nasvet: Če boš šel po Norveški (E6), vsekakor potuj po njej navzdol. Hitreje sekaš vremensko fronto.

Gor pojdi po Finski ali Švedski, navzdol po Norveški. Mi smo potovali navzgor po Norveški in vozili ves čas pod fronto - 11 dni dežja.

Ne pozabi na najsevernejšo točko Knivskjelodden, ki leži levo od Nordkappa. Do nje je par ur peš hoje.

lp B

NORDKAPP___by__BRANKO_PAJER_potopis_s_slikami.doc

post-13414-1229015696_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lahko vskočim:

- pot gor lepa in enostavna od doma do Rostoka

- Rostok - Helsinki trajekt 27ur nato po Finski navzgor in veliko lepih vtisov nato skozi Božičkovo vas do jezera Inari ter levo na Norveško

- Na vrh do Nord capa nato pa dol po Norveški preko Lofotskega otočja, pa po csetah okrog fiordov in čez Trolove lojter na Malmo in Dansko ter domov čez Nemčijo

Zakaj tako:

- spočiti prideš na vrh in lahko uživaš ko si tam (ne pa da prideš že vsega naveličan)

- veliko časa za lagodno pot dol

- midva sva imela 50% sonca ali malo manj, amapak ni taka groza ko se enkrat navadiš na dež

To so pač moje izkušnje, če komu koristijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res vam hvala vsem, to ste pripomogli k debatiranju :) boma ugotovila kako in kdaj, malo pot predebatirala pa ko bo že v igri (ni nujno sicer da v 2009, ker so še drugi plani) pišem sem pa boste znalci predebatirali, hehe

ajd LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem bil letos na Norveškem(sicer samo do Bergna) žal z avtodomom .Srečal sem veliko prijaznih bajkerjev Predusem po Trolovi dolini!Meni se ni zdelo pretirano drago ,kampi so cenejši kot na hrvaškem ,hrana v trgovinah tu nekje ,iztopa le gorivo in pa seveda restavracije, muzeji ,v končni fazi zapraviš skoraj tok kot pr hrvatih ,pa še sekira te noben!V prihodnih letih planiram pot do nordkappa z mopedom !Všeč mi je zgornja varjanta z trajektom ćeprav bi se bilo dobro izogniti Nemčiji (vlak ali kaj drugega,vsaj v eno smer -ima kdo kakšno izkušnjo s tem).Aja ,da ne pozabim od 8 dni po Norveški sem imel 1 dan dežja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjava skandinavskih kempov s hrvaškimi je zelo ponesrečena. Govoriti o sekiranju in podobnih "klobasah" pa še bolj.

Kamorkoli greš se je treba prilagoditi okolju in imeti pozitiven pristop. Tvoja razlaga ni v pomoč res nobenemu bajkerju ker navajaš ogromno napačnih informacij v le par vrsticah. Dovoli tistim ki so to pot res prepotovali z motorjem povedati svoje izkušnje v pravi luči in ne v luči aktualne politike in(žal) trenda da bo tistim ki se odpravijo gor lažje. Za tvojo informacijo sva porabila 3.800€ + servis pred potjo in po vrnitvi(skupaj 800€) v slabih treh tednih. Lanjsko leto pa v treh tednih potepanja po HR, BiH, MNE in AL sva porabila pa približno 2.000€. Še en dodatek. Lanjsko leto sva se prehranjevala večinoma po restavracijah po skandinaviji pa izključno po trgovinah. Če si kadilec te že ena škatlica najcenejših čikov na norveškem orang opiči po žepu(11€)... ma kot sem rekel brezveze primerjati. Povsod ti je lahko izredno lepo.

Kmalu bo tudi moja stran nared tako da... Priporočam pa vsem bodočim Nordkappovcem obisk strani od Lord%Lady.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitke vsem ki ste bli gor. Sem bil pred 4 leti in sem imel kar dost dežja, sicer mal manj k Sanda, ampak vseen. Najboljš je blo, ko nas je cel dan pralo in smo že bli v bungalovu na Norveškem, se je ob 22:00 pokazalo jasno nebo s soncem.

Še bom šel gor, kajti dežele so enkratne. Sicer najbrž ne bom šel čez Nemčijo, ampak jo bom gor grede ubral čez Baltske države.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primerjava skandinavskih kempov s hrvaškimi je zelo ponesrečena.

Prjatu jaz sem za 14 dni potovanj po Nemčiji, Švedski, Norveški,Danski in Nemčiji porabu vključno z najemom avto doma(1200 eur)3900 eur.!Ne oporekam ti iskušenj glede motorističnih izletov vsaka čast ni kej samo da si porabu 3800 eur se mi zdi malo veliko.Pa še nekaj z postom nisem imel namena nikogar prepričevati ali soliti pamet sem samo strnil svoje izkušnje (za info na Hr imam jadrnico ze skoraj 20 let in verjemi mi dobro poznam cene in kao nas tretirajo dol-da ne bo pomote nimam težav z Hrvati ).Ne vem kje si prebral da sem napisal, da je Hr dražja ,napisal sem samo da so kampi cenejši (kar je )ter da je skandinavija mnogo lepša in prijaznejša kot Hr.Bom konča s tem ker sem itak že :topic: (žal ne kadim tko da sem pršparu cca200 eur)

Bi blo pa zanimivo slišat o kašni poti na sever brez dolgočasne Nemčiji

Popravljeno . Popravil Orange
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi blo pa zanimivo slišat o kašni poti na sever brez dolgočasne Nemčiji

par številk nazaj je Motopuls objavil potopis 3 motoristov, ki so užgali na nordkapp preko srbije, romunije, madžarske, potem pa nekako preko rusije na sever (ne vem natančno, pišem po spominu). To bi bila zanimiva opcija brez nemčije. Če mi bo uspelo, bom naslednji teden poskeniral in pripel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

par številk nazaj je Motopuls objavil potopis 3 motoristov, ki so užgali na nordkapp preko srbije, romunije, madžarske, potem pa nekako preko rusije na sever (ne vem natančno, pišem po spominu). To bi bila zanimiva opcija brez nemčije. Če mi bo uspelo, bom naslednji teden poskeniral in pripel.

Zanimivo !Jaz sicer iščem varianto da bi dal motor na vlak do Rostocka ali Trawemundeja nato trajekt do Treleborga ali proti Finski!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se oproščam vsem za off topic, sam zabolelo me je ko sem videl sledeči oglas (pomišljaj v piko!) : http://www.avto-net/2004/motornaKolesa/oglas.asp?id=2476344# na netu - se mi samo zdi, ali si ti tudi lopov, ki je pred časom prodajal svojo TDMko s krepko več kilomtetri kot jih ima le-ta danes? ali sm jz narobe videl? :unsure: groza!!!

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa poznam dva buteljna, ki sta b'la tud' gor. :o En' je bil nazaj v devetih (9!!!) dneh. :slap: Drugi pa je za pot zapravil 1.500 DEM, :? kot se je valuti včasih reklo.

Nora, ne!?! Obema je b'lo ime Miran :hmm: in nista potovala skupaj... :grrr

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@suhi: Mogoče je pa vse res!! Števec jih kaže toliko, ne kaže ti pa kolikokrat je šel okrog ;)

IMHO-kdor ne vidi, da ima motor 100kkm več mu ni pomoči in si zasluži, da ga nategnejo. Saj je sam tako pameten, da gre kupovat motor brez, da bi s seboj vzel koga, ki je vsaj 2 motorja že zamenjal!

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garfild a si jo pol kidnu gor na sever?

sem že nazaj :)

Nič nisi javil, oz. prpopal kakšne slike gor, menda ja nisi fotoaparat pozabil :hmm:

http://gerholdd.moj-album.com

Ne pričakuj preveč od cilja (Nordkappa), če pa znaš opazovati, boš med potjo doživel marsikaj in videl boš res čudovito divjo naravo - divje deroče reke, fjelse, fjorde, tundro, brezovi gozdovi, lisice, lose, farme jelenov,....

En nasvet: Če boš šel po Norveški (E6), vsekakor potuj po njej navzdol. Hitreje sekaš vremensko fronto.

Gor pojdi po Finski ali Švedski, navzdol po Norveški. Mi smo potovali navzgor po Norveški in vozili ves čas pod fronto - 11 dni dežja.

Nordkapp res ni kaj posebnega, pot je bolša. Jaz bom še šou v Skandinavijo, na Nordkapp pa najbrž ne. Gor sem šou po Švedski in Finski, dol pa po Norveški. Skupaj sem naredil 10600 km (dva večja ovinka zaradi motozborov :whistle: ).

Še bom šel gor, kajti dežele so enkratne. Sicer najbrž ne bom šel čez Nemčijo, ampak jo bom gor grede ubral čez Baltske države.

Jaz tud, jaz tud :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IMHO-kdor ne vidi, da ima motor 100kkm več mu ni pomoči in si zasluži, da ga nategnejo. Saj je sam tako pameten, da gre kupovat motor brez, da bi s seboj vzel koga, ki je vsaj 2 motorja že zamenjal!

na to se pije :) :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@suhi: če je tist oglas ki se mi ne odpre moja tedeema drži. Ima 26k km po predelavi. Je pa pri Juretu na Yamaha servisu čaka na mene ali kupca.

Kilometri so pa itak po želji saj veš. Lahko ti naštimam tut 10km prevoženih če te to veseli.

@orange: a hladlnik si sabo pelju? :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa poznam dva buteljna, ki sta b'la tud' gor. :o En' je bil nazaj v devetih (9!!!) dneh. :slap: Drugi pa je za pot zapravil 1.500 DEM, :? kot se je valuti včasih reklo.

Nora, ne!?! Obema je b'lo ime Miran :hmm: in nista potovala skupaj... :grrr

Prvi butelj pa je zapravil 960€ .Jebi ga ,če nimaš več da boste lažje razumeli.lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pips, moj vzornik! Vsaka čast, ne zmorejo vsi takega podviga. Jst si tudi želim tja, počasi tudi razmišljam za naslednje leto, če bom še vedno motorist, bi vsekakor rad poskusu na Nordkapp. Malo me je strah 10kkm v enem šusu, samo če je tebi uspelo v 9dneh, pol bo menda tudi meni v 21. Full si mi napolnu baterije s svojim vztrajnim podvigom. Tnx. In seveda hvala tudi vsem ostalim, ki ste osvojili to čudovito pot in delite svoje izkušnje nam, neizkušenim! Vaši potopisi so res ogromno v pomoč. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@suhi: če je tist oglas ki se mi ne odpre moja tedeema drži. Ima 26k km po predelavi. Je pa pri Juretu na Yamaha servisu čaka na mene ali kupca.

Kilometri so pa itak po želji saj veš. Lahko ti naštimam tut 10km prevoženih če te to veseli.

@orange: a hladlnik si sabo pelju? :evilgrin:

:eek: :eek: :eek:      :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:    No comment 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A gre kdo z mano na Nordkapp? Štartamo 3.jan.'09 ob osmih zjutrtaj. :o

z veseljem bi šel s tabo, pa se mi 5. 01. 2009 prične inventura, posledica tega je, da ne dobim dopusta :blush: :angry: :nono:

pa vesel praznike :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!