Skoči na vsebino

Grelci gum


misty

Priporočene objave

za admine, moderatorje: se mi zdi da tema bolj ustreza pod športni motociklizem (tako kot recimo lap - timerji) in ne pod oprema, iskalnik na to temo pokaže 0

torej, kolikor sem do sedaj zasledil, kls (www.kls.de) grelci naj bi bili po enakomernosti gretja (uporabljajo neko svojo tehnologijo karbonskih? grelcev), najboljši, žal so kolikor gledam tudi najdražji.

pomembno pri grelcih naj bi bilo da gumo dobro objamejo, jo enakomerno segrejejo na cca 70 - 80 °C, feltno pa na cca 40 °C. Lepo je če uporabljajo dober vrhnji material da toplota ne uhaja preveč v okolico, sama guma pa naj bi bila ogreta po cca 30 minutah, slabši grelniki naj bi rabili tudi 60 - 80 minut.

boljši imajo tudi stikalo za preklop med gretjem na 60 °C (za back-up gume ;)) in °80 C

vgrajene notranje termostate za izklop gretja in pripadajočo led diodo ki prikazuje delovanje grelnika pa naj bi danes imeli že vsi.

toliko o teoriji, popravite me če se v čem motim.

kaj pa praksa, katero znamko uporabljate ostali, katerih grelcev se je treba izogibat v velikem loku?

pozna kdo gpgear grelce? na ebayju se jih dobi za cca 230 € kar se mi zdi sumljivo poceni (kvaliteta?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preveri še kako je z grelci TTSL!

Nemški proizvod in kvaliteta, preizkušeni v IDM, evropskem in svet. prvenstvu, supermotu..... Se mi zdi sprejemljiva cena (do 400 EUR) in kar pestra ponudba.

LP, R.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@TC: tnx za link, sem preveril, bandit COLTS grelci stanejo 640 € (če bo še koga zanimalo)

@Red: za TTSL vem, sam nekaj je hecno pri vseh teh grelcih, kjerkoli gledam, vsi (na vseh internet straneh) se hvalijo kje se vse njihovi grelci uporabljajo :D

mal čudno mi je to, hehe

bom vrgel cene skupaj pa bom videl kaj dobim ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@TC: tnx za link, sem preveril, bandit COLTS grelci stanejo 640 € (če bo še koga zanimalo)

@Red: za TTSL vem, sam nekaj je hecno pri vseh teh grelcih, kjerkoli gledam, vsi (na vseh internet straneh) se hvalijo kje se vse njihovi grelci uporabljajo :D

mal čudno mi je to, hehe

bom vrgel cene skupaj pa bom videl kaj dobim ;)

Jaz imam COLTS grelce.Sm popolnoma zadovoljen z njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal dragi so napram konkurenci?

kvaliteta ima svojo ceno.sej veš,pri grelcih je zlo pomembno da grejejo enakomerno celo površino gume in ne pregrevajo v točki.nakup grelcev vzameš kot dolgoročna investicija pa je.in mislim da se splača investirat mal več,še posebno ti k se voziš po pistah in jih boš dost uporabljal.če boš kaj po našem koncu hodil se oglas pr men pa ti jih dam mal za potipat :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem mislil da je kls referenca za kvaliteto ...

tudi referenca za enakomerno gretje gume (grelci ki uporabljajo tehnologijo grelne žice naj bi bolj neenakomerno segreli površino gume)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem mislil da je kls referenca za kvaliteto ...

tudi referenca za enakomerno gretje gume (grelci ki uporabljajo tehnologijo grelne žice naj bi bolj neenakomerno segreli površino gume)

kok pa stanejo kls?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

@krava:

Daj malo poročaj (-te), kako in kaj je z grelci iz Polo-ta ter podobnimi, za cca. 250 jih ima tudi Hein G.

Zakaj jih ne vzameš, recimo. Lahko tudi na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pazte sam, da so kvalitetni termostati vgrajeni, drugače je lahko nova guma hiter fuč!! No vsaka guma, ki jo tak grelec greje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

@misty: in kaj si na koncu nabavil?

Pozna kdo firmo G.P.T? Naj bi segreli do 80°C v 15 minutah :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo pred kratkim nabavili Hein Gerickove grelce in so OK. Ta cenejši (te imamo mi) imajo samo termostat in gumo zagrejejo do 80°C (cca.), ta dražji pa imajo nastavljiv termostat in so s tem primerni tudi za dežne gume.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pr na smo malo tvegali, in na ebayu kupli grelce za 160€. Prve izkušnje so pozitivne. stvar lepo greje, in čez dobre pol ure, tudi ledica spremeni barvo ;) na zeleno. najbrž je pomembnejše to, da imajo dve leti garancije, in da lepo objamejo tudi endurance zadnjo gumo ( 195/70-17 nism 100 procenten je pa neki večja ko dunlop GP)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katero firmo pa ste nabavli?

na grelcih ne piše popolnoma NIČ. če te zanima, lahko pogledam na račun...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Danes so po pošti prispeli grelci gum z digitalno nastavljivim termostatom. :OK: Zanje sem plačal 130€ (+25€ poštnina).

post-2208-1185475846_thumb.jpg post-2208-1185475860_thumb.jpg

Nenastavljivi grelci pa stanejo 104€ (+ poštnina).

post-2208-1185475874_thumb.jpg

Za več info PM...

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes so po pošti prispeli grelci gum z digitalno nastavljivim termostatom. :OK: Zanje sem plačal 130€ (+25€ poštnina).

Nenastavljivi grelci pa stanejo 104€ (+ poštnina).

Za več info PM...

lp, D.

Ceni sta za par ali za komad?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceni sta za par ali za komad?

Seveda za par.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!