Skoči na vsebino

Grelci gum


misty

Priporočene objave

Za vse zanesenjake. v Wunderlich-ovem katalogu 2007 - tiskana izdaja- sem našel napravico, s katero spremljaš pritisk in temperaturo gum !

Gre za prenos podatkov iz dveh senzorjev v gumah v LCD zaslonček , ki je okrogle oblike premer 58 mm . prikazuje pritisk ali temperaturo s prikazom velikih številk na LCD displeju ima tudi opozorilno rdečo LED-ico. Cena kompleta je 199 € in je primerna samo za gume brez zračnice.

Zanimivo je, da tega artikla v katalogu na internetu NI. Se pa zadeva nahaja na strani 562, tiskanega kataloga.

še uraden naziv ZTS - Reifendruck-Uberwachungssystem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Mi smo lani v Italiji kupili 3 pare novih - Thermal Technology (www.webTT.it) - po 310€/par, seveda znižana cena. Še vedno delajo v redu. Nenastavljivi, mislim da 85º.

Popravljeno . Popravil savo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo lani v Italiji kupili 3 pare novih - Thermal Technology (www.webTT.it) - po 310€/par, seveda znižana cena. Še vedno delajo v redu. Nenastavljivi, mislim da 85º.

Jest jih mam na zalogi od te firme stanejo pa 280€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest jih mam na zalogi od te firme stanejo pa 280€.

caca pol praviš da delajo ko urca?

iz ke pa si?

lp kavka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

caca pol praviš da delajo ko urca?

iz ke pa si?

lp kavka

041 516 600 ali www.carman-motosport.si ali carman.motosport@siol.net

Na zalogi tudi TTSL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem malo čekiral po netu za TTSL in sem večinoma naletel samo na pozitivno mnenje. Mogoče kdo ve kaj več o BikeTek, ki jih ponuja Louis za 200EUR? Baje naj bi se ok obnesli na testu nemške revije PS. Imajo tudi 2 leti garancije, tako da iz tega vidika verjetno niso napačna izbira.. Skrbi me le, da ne bi pregrevali gume ali kaj takega.. Pri TTSL, do tega verjetno ne pride, glede na to, da je preizkušena, stestirana in pohvaljena zadeva.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če grelci pridejo upoštev samo za na pisto al so za cestno vožnjo tudi priporočljivi?

Sorry, ko ravno tebe citiram, ampak velja tut za vse ostale (razen tistih, ki to že vedo seveda):

Kaj sploh je pomen grelcev... a je to vam jasno?

Na kratko: grelce se kupi zato, da ima guma čim manj ciklov segrevanja in ohlajanja (OK, poleg tega, da ti ni treba 2 dodatna kroga za ogrevanje delat).

Če boš po furo pršu domov in imel gumo priklopljeno 3 dni do naslednje fure :hmm: I don´t think so .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo dober način razlage si najdu, sam jst vem da sosed predn gre na furo s svojo r1, jo nekaj česa pred furo obleče v grelce. Tak da sem zato vprašu ker sem zdej to že pr njemu trikrat vidu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sorry, ko ravno tebe citiram, ampak velja tut za vse ostale (razen tistih, ki to že vedo seveda):

Kaj sploh je pomen grelcev... a je to vam jasno?

Na kratko: grelce se kupi zato, da ima guma čim manj ciklov segrevanja in ohlajanja (OK, poleg tega, da ti ni treba 2 dodatna kroga za ogrevanje delat).

Če boš po furo pršu domov in imel gumo priklopljeno 3 dni do naslednje fure :hmm: I don´t think so .)

Jaz sem pa mislil da so grelci zato, da lahko že takoj po štartu dirke na polno voziš in ni treba še gume ogrevat. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa mislil da so grelci zato, da lahko že takoj po štartu dirke na polno voziš in ni treba še gume ogrevat. :whistle:

To tudi, ampak ima Brdaus kar prav...

S cikli ogrevanja / ohlajanja se guma uničuje, sprostijo se namreč olja v gumi in pridejo na površje (guma postane tako modro-lisasta). Seveda so lastnosti gume brez teh olj precej drugačne, guma postane trša in manj prožna.

Običajno gume zdržijo -upam da se prav spomnim- od 10-15 ciklov, preden postanejo 'neuporabne'.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo dober način razlage si najdu, sam jst vem da sosed predn gre na furo s svojo r1, jo nekaj česa pred furo obleče v grelce. Tak da sem zato vprašu ker sem zdej to že pr njemu trikrat vidu.

To početje je popolnoma nesmiselno, ker na cesti ti ni važno, ali boš prvih 10 ovinkov prevozil v 53 sekundah ali 55 in je popolnoma nesmiselno gume gret z grelci, ker se itak segrejejo po par km vožnje..

Ti to verjetno govoriš za dirkalne gume, a kako?

Seveda.. Tem gumam so grelcui tudi namenjeni. Za navadne gume ne rabiš grelcev, razen res za primer, ki si ga navedel ti.. Če greš npr. peljat dirko, rabiš že predhodno ogrete gume.

Drugače pa se pridružujem brdavsu in danciju.. Ko si npr. cel dan na Grobniku, seveda z dirkalnimi gumami je fajn da se guma ogreje in ohladi samo enkrat.. Torej zjutraj ko prideš daš grelce gor in jih snemaš samo kadar si na progi, takrat guma itak ostane na delovni temperaturi in ko je pavza spet grelce gor.. In tako do konca dneva. Ravno zato pa je važno, da grelec, tudi če je dle časa na gumi, gume ne zažge.. Samo za ogret gumo so dobri skoraj vsi ki so na trgu, ampak niso pa vsi taki, da bi jim zaupal gumo dlje časa pod njimi, brez da bi bilo možnosti da bo kaj pregrelo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti to verjetno govoriš za dirkalne gume, a kako?

Seveda, čeprav načeloma to velja tudi za cestne - le da slednje 'prenesejo' več teh ciklov, pa še redkeje se tako močno segrejejo kot dirkalne (razen, če jih uporabljaš na stezi).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS:

Cestne gume se z navadnimi, ne-nastavljivimi grelci lahko pregrejejo - imajo namreč nižjo delovno temperaturo kot dirkalne, grelci pa gume ogrevajo na 'dirkalnih' 80°C. Seveda pa lahko sam skrbiš za uravnavanje temperature in jih prej snameš...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!