Skoči na vsebino

Airoh čelade


Sanda7

Priporočene objave

  • 4 mesecev pozneje...

marijan

Vseved

Član od: četrtek, 20.09.2001 14:05

Objav: 1125

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 07 maj 2002 12:59 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

od airoh čelade sem mislil. tudi sam sem iskal čelado za ženo pa smo se po preizkusu večih čelad odločili za nolan 100 52 jurjev

lp marijan

Nazaj na vrh

Dave

Član

Član od: četrtek, 28.03.2002 13:50

Objav: 257

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 10 maj 2002 11:12 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

nolanka ti je samo 10 jurjev dražja je pa boljš

lp marijan

Sem probal obe in se mi je zdela mehanika pri Nolanki precej slabsa + z obema rokama mors vizir odpirat + kolega, ki je lastnik posojene Nolanke pravi, da mu pusca pri mocnih nalivih. S svojo sem se vozil 130 km po mocnem dezju (kp-lj) in mi ni niti zarosila notr, kaj sele da bi mi pri vizirju not tekl al pa kej taksnega. Je sicer res, da ni najbolj tiha, vsaj ne tolk kot Schubert, ampak je pa tut razlika v ceni...

Plus lastnik trgovine, kjer sem kupil Airoh, mi je kazal neke teste flipup celad in je nolanka pristala na prepricljivo zadnjem mestu... (ker ima clovek sicer tudi Nolan, nisem mislil, da me poskusa nategnit - itak bi mel vec rabata, ce bi mi Nolan prodal).

Pa se zadnji plus - zraven Airoh sem dobil prirocno vreco za celado, kar nisem nic doplacal, kar ni bilo res za kolega z N100.

Skor sigurno je pa res, da je najbolj vazno kako ti celada sede in to je pa cist od glave odvisno.

----

Brez konzervansov,

Dave

http://www.sinistersystems.com

Nazaj na vrh

Dave

Član

Član od: četrtek, 28.03.2002 13:50

Objav: 257

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 11 maj 2002 01:07 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

Danes sem šel na Ptujsko v moto shop...tam majo same Nolanke. In tip mi je priporočil eno za 38k (pozabo kir model, mislim da N92). Na glavi mi je kar pasala čeprav imam zdaj hude pomisleke glede Nolank po vseh teh postih. X-lite mi pa sploh ni pasala. Jutri pa še grem na Kardeljevo (zasledil v enem izmed postov) pa da vidim NZI

Ce hoces probat Airoh, pol se odpelji v Trzin v carinsko cono v trgovino JAP d.o.o. Sej jest sicer nic ne zasluzim ce kupis Airoh, ampak se mi bo pa fajn zdel ce bo nas vec glav v Airoh.

----

Brez konzervansov,

Dave

http://www.sinistersystems.com

Nazaj na vrh

AREA_51

Uporabnik

Član od: ponedeljek, 29.04.2002 1:46

Objav: 985

Kraj: Maribor do Tokia

Objavljeno: 11 maj 2002 10:22 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Ravno prihajam iz Stupita - probal model Airoh 2000 - čelada stoji na glavi fantanstično, sprednji del se odpira, gladka, brez odvečnih rež. Huh...prav navdušla me je Cena je sumljivo nizka: 36.000 SIT Vaše mnenje in izkušnje?

Nazaj na vrh

AREA_51

Uporabnik

Član od: ponedeljek, 29.04.2002 1:46

Objav: 985

Kraj: Maribor do Tokia

Objavljeno: 11 maj 2002 12:51 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Airoh PR 2000

Skupna ocena: 3,33 / 5

Teža: 3,7 / 5

Zračnost: 2,7 / 5

Komfort: 3,0 / 5

------------------------

Nazaj na vrh

AREA_51

Uporabnik

Član od: ponedeljek, 29.04.2002 1:46

Objav: 985

Kraj: Maribor do Tokia

Objavljeno: 11 maj 2002 12:55 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Ta zračnost me nekak ne prepriča najbolj...Dave kake so tvoje izkušnje? Kar se tiče komforta težko rečem kaj pametnega samo na glavi mi stoji res odlično, kot še nobena do zdaj. Se hitro zarosi, pa kako je stanje v nalivu?

Nazaj na vrh

AREA_51

Uporabnik

Član od: ponedeljek, 29.04.2002 1:46

Objav: 985

Kraj: Maribor do Tokia

Objavljeno: 11 maj 2002 13:21 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Ja to se menda dobi za doplačilo ne? Bom šel v pondeljek vprašat! Pa upam da majo tud zatemnjenega.

Nazaj na vrh

Dave

Član

Član od: četrtek, 28.03.2002 13:50

Objav: 257

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 11 maj 2002 21:28 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

Ta zračnost me nekak ne prepriča najbolj...Dave kake so tvoje izkušnje? Kar se tiče komforta težko rečem kaj pametnega samo na glavi mi stoji res odlično, kot še nobena do zdaj. Se hitro zarosi, pa kako je stanje v nalivu?

Ja khm, zracnost - zelo plitva je, zna pihat pod spodnjim delom vizirja notr. Tko da sem v zacetku aprila nosil ruto cez obraz. Zdej mi kar pase, da notr pihlja. Men se spodnja linija skoraj natancno ujema s celjustjo. Rosi se cisto nic, edinkrat ko se mi je v njej kej rosilo so bila moja ocala, vizir pa ne.

Kot sem napisal kar se tice dezja - tesni popolnoma. Sem se vozil konc aprila po totalnem dezju iz Kopra v Ljubljano 130 km nepretrgano in ni nikjer bilo niti kapljice vode (na notranji strani seveda ).

Edina kritika, ki jo imam, je da se mi zdi malo bolj glasna kot Schubert, ki sem jo kasneje sprobal.

----

Brez konzervansov,

Dave

http://www.sinistersystems.com

Nazaj na vrh

Dave

Član

Član od: četrtek, 28.03.2002 13:50

Objav: 257

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 11 maj 2002 21:31 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

Sem milil na nakup vizirja ali ostalih pokvarljivih - zamenljivih delov čelade !

Pa ne okol govort !

V bistvu ne vem, se nisem spomnil vprasat . Sem racunal na to da nekako ni problema to dobit, ce je clovek ze zastopnik zanje.

----

Brez konzervansov,

Dave

http://www.sinistersystems.com

Nazaj na vrh

Dave

Član

Član od: četrtek, 28.03.2002 13:50

Objav: 257

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 11 maj 2002 21:40 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

Kateri model maš pa cena?

PR2000 v JAP d.o.o. 39.000 sit konec februarja kupljena.

----

Brez konzervansov,

Dave

http://www.sinistersystems.com

Nazaj na vrh

AREA_51

Uporabnik

Član od: ponedeljek, 29.04.2002 1:46

Objav: 985

Kraj: Maribor do Tokia

Objavljeno: 11 maj 2002 22:05 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Vem, tud to je ena izmed stvari ki me pri AIROH pritegnejo samo ni pa to stvar na podlagi katere se bom odločil. Glede zračenja ne bom delal panike ker bom nosil podkapo, moti pa me prevelika hrupnost in pa sorazmerno udobna more bit, kar pa Airoh je - no, na glavo mi paše res kot ulita. Bomo vidli...svetuješ še kateri drug model da sprobam v razponu med 45 in 50k ?

Nazaj na vrh

Dave

Član

Član od: četrtek, 28.03.2002 13:50

Objav: 257

Kraj: Slovenia

Objavljeno: 11 maj 2002 22:24 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

35 in 50k

ne zares. Roko na srce, ce bi vedel zanjo, bi si kupil Schuberta, takrat ko sem kupoval celado (ki sicer stane 63k). Drugac pa ne poznam nobenega modela v tem cenovnem razredu.

Zame je flip-up odlocujoc faktor. Se posebej ko mam kej za povedat sopotnici ali se ustavim na semaforju...

----

Brez konzervansov,

Dave

http://www.sinistersystems.com

Nazaj na vrh

Kall

Član

Član od: ponedeljek, 15.04.2002 17:17

Objav: 86

Objavljeno: 01 jun 2002 12:30 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

A kdo nosi ARIOH ( flip-up ) celado ???

model PR 2000 al PR 2002 al neki takega?

sem na tem namrec: kupit-nekupit

Today is the greatest

Nazaj na vrh

VespaMan

Novinec

Član od: sobota, 27.04.2002 17:09

Objav: 22

Kraj: Maribor

Objavljeno: 01 jun 2002 13:24 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

A kdo nosi ARIOH ( flip-up ) celado ???

model PR 2000 al PR 2002 al neki takega?

sem na tem namrec: kupit-nekupit

Today is the greatest

PR 2000 sem kupil ravno vceraj... Celada odlična, z njo zelo zadovoljen, sem ze moral skocit z Vespo na izlet do Ptuja, pol pa še malo naokoli... Kupil sem jo v MB pri Stupit-u, plačal 36550 SIT plus 8750 SIT za temen vizir... Prvi moment mi je blo malo žal, a se je skepsa že po prvih nekaj kilometrih razblinila.

Čelada je napram MDS-u pravi mercedes. Pri hitrosti cca dobrih 110 kmh je hrupnost minimalna, prepiha praktično ni, mehanizem deluje kot urica, na mojo bučo paše kot ulita, tudi pri sorazmerno močnem bočnem vetru ni opletala. Fantje pri Stupit-u so jo stestirali do 190, pa je bila bp. Dodatna plus točka: z dvignjenim nagobčnikom se vozi kot čisto navadna jetka, kmalu pa bo na voljo tudi kit za predelavo v pravo jetko ali s šiltom ali pa z vizirjem. Po mojem povsem nepotrebno, ker je že serijsko 1A.

Po testih se je med dvižnimi čeladami najbolje obnesla... edina je dobila vseh 20 možnih točk (nascala je konkurenco kot BMW, nolan, uwex...). Sicer so testi zelo vzpodbudni, a malo cudno se mi le zdi , da je bila vsa slabša konkurenca vsaj za 25% dražja. Ali pa ima ta čelada res tako dobro razmerje med ceno in kakovostjo.

Prijatelj je hkrati z menoj kupil Airoh Mathisse za 28550 SIT, enako zadovoljen, tudi dvižna, mogoče na otip malo bolj "plastična", a oblikovno prva liga!

Popravil/a - VespaMan dne 01/06/2002 ob 13:32:05

Nazaj na vrh

Kall

Član

Član od: ponedeljek, 15.04.2002 17:17

Objav: 86

Objavljeno: 01 jun 2002 13:30 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

ARIOH:

vidu teste s SCHUBERTOM in N100 in ostalimi...tam seka vse!!! Pa cena toolk vabliva...pa za KLRjcka, ki ne gre vec k 140 pomoje dobra nalozba??? V LJ je 39,9k...a obstaja kaka varijanta z unim temnim pol-vizirckom zgoraj???

Today is the greatest

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

VespaMan

Novinec

Član od: sobota, 27.04.2002 17:09

Objav: 22

Kraj: Maribor

Objavljeno: 02 jun 2002 18:50 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

VespaMan,

kaj se da to celado pri Stupidu na probno peljat? Jaz bi jo za punco kupil. Nameravam N100E samo samo ce je ta v istem cenovnem rangu bi mogoce to vzel!

Je mogoce ze kdo vozil obe, in ve kaksna je razlika?

lp Loyo

Načeloma jih ne dajejo na probo, ker so bojda potem že rabljene... Sem hotel pustit kavcijo in podkapo nataknit gor, pa se niso pustili omehčat... če si pa kje iz bližine MB, se pa javi, pa si probaš mojo, pol pa vidiš, ali bo za drago primerna ali ne (piksno mam XL).

VespaMan

...en-dva-tri, pa je šla kuplunga rakom žvižgat...

Nazaj na vrh

elbarto

Član

Član od: sreda, 04.07.2001 17:12

Objav: 281

Kraj: Netherlands Antilles

Objavljeno: 02 okt 2002 19:28 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Nekdo je par listov nazaj hvalil Airoh neki PR kaj vem kaj...

Za 36 jurjev....ne vem no....za mopede mogoče, IMHO za navit skuter prenevarna, ko bi jo rabu. Sicer je nisem mogu kaj sprobat, ampak že ko sem si jo poizkušal na glavo dat (gor je itak nisem spravu, oz je nisem mogu zapret- xl, večje ni blo, pa tudi xxla nebi), je na otip BLJEK!. Vse loker, vizir kar tak nekam stoji, spodnji del se tudi odpre kar tak, da če bi z brado notr butnil, bi se ti lepo razprla in bi z zobmi čohal podn.

Probal sem tudi NZI, svaka jim čast, velikost za mojo kepo imajo, sicer jo komaj z mukami potegnem gor(spočoham si nos, odpira mi veke), pol je OK, ampak izgled....jao bože me sačuvaj....katastrofa...pa kaki dve kili ma tak po feelingu..komari in ostala leteča gamad bi pocrkali od smeha, še preden bi jih po čeladi razmazalo...XXL nisem nikjer nobene našel, ker se najbolj prodajajo M in S čelade. Sem si misli, ja, kaj češ, otroci in mladina pa tako, nakar mi reče trgovec ne, ne, ni res, glej to...pa si da M na glavo pa mu kar sama gor pade. ko vroč nož v maslo.."jaz drugače XS nosim..."

pa sploh ne zgleda, da ma malo glavo.

Kdo mi izda recept, kak shujšat v glavo. Razpisana nagrada.

M velikost niti kot klobuk ne morem nosit, L recimo tako kot baseball-cap, da se ti okoli temena in čela prime, XL mi pristane na nosu, dalje noče, XXL mam na glavi, ampak mam brado čisto na koncu.

Obstaja sicer rešitev, da zamenjam panogo in se podam v supermoto, kjer mi cross tip čelade velikosti XL popolnoma ustreza, s tem da je "nagobčni del" tam 5 cm bolj naprej kot pri klasičnik čeladah.

Ampak mi ta odločitev najbolj ne sede.

Mogoče je to razlog, da mam zdaj med vožnjo gor N70. Do 140 je komot, pri 170 se začnejo muke, 200+ pa je sizifovo delo.

Prosim za pomoč.

Moderator iz OE, majo kje v tvojem okraju kaj takega na zalogi, kar bi mi gor šlo? Jutri grem tja, pa me prosim napoti še kam drugam kot v HG, oz G., ker tja itak grem . Še imajo kje veliko izbiro, ker malo večja izbira ponavadi pomeni brez XXLov.

LP, El B.

_________________

REMEMBER, !!!LOUD PIPES SAVE LIVES!!!!

(and it's never too loud)

Popravil je elbarto dne, 03 okt 2002 06:48, popravljal je 1 krat

Nazaj na vrh

AREA_51

Uporabnik

Član od: ponedeljek, 29.04.2002 1:46

Objav: 985

Kraj: Maribor do Tokia

Objavljeno: 02 okt 2002 22:51 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Hja glede Airoh PR 2000 - na glavo mi paše odlično, moti me to da se prehitro zarosi (sploh če maš podkapo!) in pri spodnjem delu vizirja močno piha veter - to bo treba porihtat. Kak se pa obnese pri padcu pa ne vem, pa me niti ne zanima

_________________

brrrmm...brrrrmmm...brrrrrrmmmm.....uuuu kak lepo poje, kaj si ti nor

Nazaj na vrh

AREA_51

Uporabnik

Član od: ponedeljek, 29.04.2002 1:46

Objav: 985

Kraj: Maribor do Tokia

Objavljeno: 10 okt 2002 18:19 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Folk kaj naj nardim. Če mam podkapo gor v roku 20s več nič ne vidim skoz vizir pa so vsi zračniki odprti. AIROH PR 2000!

_________________

brrrmm...brrrrmmm...brrrrrrmmmm.....uuuu kak lepo poje, kaj si ti nor

Nazaj na vrh

Ice

Moderator

Član od: četrtek, 10.05.2001 12:19

Objav: 8179

Kraj: Graz,A

Objavljeno: 10 okt 2002 19:19 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

AREA_51 je napisal:

Folk kaj naj nardim. Če mam podkapo gor v roku 20s več nič ne vidim skoz vizir pa so vsi zračniki odprti. AIROH PR 2000!

fog-city ali podobno folijo napopat na notranjo stran vizirja.

_________________

"RAVNINA" (uradna definicija): vsak odsek ceste brez ovinkov,daljsi od enega metra.Prehitevanje obvezno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AREA_51

Uporabnik

Član od: ponedeljek, 29.04.2002 1:46

Objav: 985

Kraj: Maribor do Tokia

Objavljeno: 10 okt 2002 18:19 Zadeva:

--------------------------------------------------------------------------------

Folk kaj naj nardim. Če mam podkapo gor v roku 20s več nič ne vidim skoz vizir pa so vsi zračniki odprti. AIROH PR 2000!

_________________

brrrmm...brrrrmmm...brrrrrrmmmm.....uuuu kak lepo poje, kaj si ti nor

Isti problem... rešitev: podkape ne imej potegnjene čez nos... Imam tudi pr2000, pa pomaga... sicer vozim do 30 z rahlo odprtim vizirejm, pri 30 pa že lepo odrosuje...

Kdaj pa si nazadnje snel vizir in ga temeljito očistil z obeh strani in spoliral?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vespaman jaz tud vozim z 30% odprtim vizirjem ampak pol tak v oči piha da se kar jočeš poleg :? To pozimi definitivno ne gre, saj zato pa mamo podkape da ne piha :roll: Bom probal ne potegnit čez nos, oz. odrezat proč ker drugač dobiš žulj na nosu :shock: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Area51:

Nisem mislil s 30% odprtim, pač pa do 30 km/h... odprtega pa imam le za majhno režo, niti do prve pozicije, ko bi zaskočil... Je pa bil pri meni velik problem z vijaki, saj so se mi sami odvijali (verjetno je temu botrovalo dejstvo, da sem v sezoni skoraj 10 krat menjal temni in navadni vizir in da ga snemam pri vsakem čiščenju.

Pazi pa na tesnilo na zgornjem robu čelade; pri stupit-u dem pred kakim mesecem srečal zelo nezadovoljnjega gospoda na Aquili, ki mu je čelada zamakala. Izkazalo se je, da je nekje ???zgubil??? tesnilo (nisem ga prav poslušal, sem se mastil nad daytono, ki so jo imeli tam razstavljeno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vespaman aja...jaz pa nimam rad tak malo odprto ker me moti rob ob vizirja ob pogledu na cesto - al nič al pa cca. 30%. Najprej bom probal z folijo če pa to ne bo pomagalo pa ne vem kaj bo...reklamiram čelado! :roll: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kok dnarja tok muzke. PR2000: zračenje je neznatno, pušča preveč okoli

vizirja, lepa je pa nič drugega, Schubert kupujem in bom Airoh uporabil

za vazo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani ko sem bil na sejmu Imot v Munchnu sem si lahko bolje ogledal te čelade. Skoraj vsakemu odsvetujem nakup takega modela za malo denarja. Pri odpiranju in zapiranju imajo preveč zračnosti- niso narejene kompaktno in ko jo primeš v roke dejansko vse pleše in misliš da ti bo že v roki razpadla kaj šele pri sunkovitem trku. Kupite si raje Schubertovo concept ali Nolan 100 ker je veliko bolje narejena, pa še zapre se dobro da ti nikjer ne piha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ste že vidli airohov model za mobitel,ko ga natakneš zadaj na žep in lepo kramljaš.V Motoristu je članek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ste že vidli airohov model za mobitel,ko ga natakneš zadaj na žep in lepo kramljaš.V Motoristu je članek.

Na žalost primeren le za skuteriste in vse ki vozijo do 80 km/h :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Uporablja keri Warior brez odpiranja. Zanima me, kak se obnaša glede pihanja v oči in piskanja vetra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Arai, Shoei, ter nekateri modeli AGV ter Nolan. Vse ostalo je sranje.

OK, probi AGVja in Nolana ob bok HJCjevima SyMax (klap-helm) in AC10 (intergralka) postavit, potem preveri trditev. :? :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam Nolana, pa lahko rečem, ker imam notranji vezir proti rosenju, da stvar zelo dobro deluje. Nič ne piha, ker ni odprto, in tudi ne rosi. Nolan je malo slab samo zato, ker je zelo glasna čelada, drugače je pa O.K.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zdravo!

Imam čelado AIROH krypton.Odlična brez pripomb,zelo dobra zračnost,zelo udobna,dovolj tiha,v dežju ne prepušča(preiskušeno).Zraven dobiš vrečo ter notranjo folijo proti rosenju(tudi preiskušeno).Notranjost se razstavi,oblečena v textil COOL MAX.Kupil sem jo v tujini cca 18.000 SIT.Zoki

P.s. Za očala več kot dovolj prostora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če je gdo med vami, ki kaj ve povedati o italjijnski firmi AIROH,to je namreč znamka čelad.V izložbi avto trgovine sem zasledila to čelado model MATHISSE po ceni 35.000sit,kar se mi ne zdi veliko za čelado,ki se ji dvignje bradni del varianta N100.Zanima me predvsem kakovost.

sanda LIVE TO RIDE

Sem bil letos na tem da menjam celado, pa sem v Hein Gericke probal skoraj vse celade, med njimi tudi 3-4 modele Airoh... lahko recem samo, da so se vse Airoh celade meni zdele kot nekaksni lambri (beri : vedro za vodo) na glavi, popolnoma neudobni in brez pravega oprijema glave... ne, ne, ni bil problem v stevilki celade, definitivno so to navadni lambri...

Moje mnenje... glavo mas sam eno, pa se ta je lahko pokvarljivo blago... kupi si DOBRO celado!

Naj bo vsaj iz fiberglassa, dobro je se malo vkuhanega carbona in kevlarja, pa doppel D zapiralo je definitivno samo bonus, ceprav se zapira par sekund pocasneje...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst imam Airoh Pr 2000 čelado in lahko rečem, da je kvaliteta primerna ceni. Sicer ergonomija ustreza moji glavi, kar so nekateri grajali. Prvi teden je bila malo tesna pol pa se je blikovala lepo po glavi.

Pri čeladi me zelo moti, da je precej glasna in v notranjosti piha (tesnilo okoli vezirja ne zadržuje vetra. Verjetno je Nolan ali pa Schubert boljše ampak temu primerna je tudi cena. Resno razmišljam, da bom naslednjo sezono zamenjal čelado!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!