Skoči na vsebino

Airoh čelade


Sanda7

Priporočene objave

  • 7 mesecev pozneje...

:wub: nov modularni model od airoha. Na sploh se mi kolekcija 2006 full dopade. Je kdo zadevo že sprobal. :hmm:

<<Imam VS 55. :grim Zadovoljen,čeprav je malo glasna,to je pa odvisno od tipa motorja :hmm: .Na RT-ju se je dobro obnesla :OK: .Najbolša stvar je pa ščitnik za sonce :OK: Za motor ,ki pa nima veterne zaščite,pa priporočam da probaš pret nakupom,da ne bi :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Pozdravljeni:

Sem bodoči motorist in imam v prvi fazi eno vprašanje .

Zanima me kaj menite o čeladi AIROH SV55.

LP!

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ vidboj

Jst jo imam, vozim naked motor in je nebi kupil še enkrat.

Je zelo glasna, malo pripomore k temu še podbradna zaščita ki je nimam nameščene, saj ob vsakem odpiranju/zapiranju sem jo zvlekel dol, tako da sem jo ostranil, zaradi tega mi tudi piha v čelado.

Na začetku me je žulil v grlo pašček za pripenjanje čelade, potem sem malo potelovadil z njegovo namestitvijo in sedaj je vredu.

Na sončnem vizirju me moti to, da ima na sredini tisto udolbinco za "nos", bistveno bolje mi je s Schubertko, ker ima ravno.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

@ vidboj

Jst jo imam, vozim naked motor in je nebi kupil še enkrat.

Je zelo glasna, malo pripomore k temu še podbradna zaščita ki je nimam nameščene, saj ob vsakem odpiranju/zapiranju sem jo zvlekel dol, tako da sem jo ostranil, zaradi tega mi tudi piha v čelado.

Na začetku me je žulil v grlo pašček za pripenjanje čelade, potem sem malo potelovadil z njegovo namestitvijo in sedaj je vredu.

Na sončnem vizirju me moti to, da ima na sredini tisto udolbinco za "nos", bistveno bolje mi je s Schubertko, ker ima ravno.

lp

Imam 55-to. Z samo čelado sem zadovoljen, tudi z prezračevanjem, sistemom odpiranja. Sončni spojler se moraš kar malo navaditi, vendar je OK, zato sem jo tudi kupil. Edini problem se pa mi zdi glasnost, nato pa se pogovarjaš z drugimi ( mislim C2 ) pa tudi ni tako tiha, tako da mislim da je svojega denarja kar vredna tudi po varnosti strani, čeprav ni Schubertka, kaj vem .. .. .. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede glasnosti, pa sem zadnjič opazil, da ko skomignem z rameni, je bistveno bistveno tišja!!!

Tistega zoprnega piša (vsaj jst sem ga mel) kr ni več. :)

Za zdaj še iščem kakšno pamteno stvar, da pritrdim od spodaj, ki bo funkcionalno in estetsko sprejemljiva.

Pa še to, sem zadnjič vidu koliko je nabavna cena za trgovca, celih 32.000 sit.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za zdaj še iščem kakšno pamteno stvar, da pritrdim od spodaj, ki bo funkcionalno in estetsko sprejemljiva.

Naredi sam. Jaz sem si naredil (za drugo celado) podbradni del na zadrgo. Ce hoces, pokrije celotni podbradni del do vratu (zlata vredno v mrazu), ko snemas celado, pa odpnes zadrgo in te ne ovira pri snemanju. Ce te zanima, drugi teden prilozim fotko (zdaj ni casa). Naredil sem pa iz materiala za nahrbtnike in plasticne zadrge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello!

Tudi mene zanima, ce obstaja kdo, ki je vozil model SC66(310eur)?

Na glavi sem probal model SV55(195eur).

Obstaja pa se SV55-sport(150eur).

SV55 mi dobro sede na glavo pa tudi vizuelno mi je vsec, vem pa da vas vecina jamra, da so med voznjo

z nakedom mocno preglasne!?

SC66-samo drugi material ali je tudi uporabnost (hrupnost pa se kaj) izboljsana?

Mogoce primerjava?

SV55-NOlan100?

SC66-Nolan102?

Tks!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredi sam. Jaz sem si naredil (za drugo celado) podbradni del na zadrgo. Ce hoces, pokrije celotni podbradni del do vratu (zlata vredno v mrazu), ko snemas celado, pa odpnes zadrgo in te ne ovira pri snemanju. Ce te zanima, drugi teden prilozim fotko (zdaj ni casa). Naredil sem pa iz materiala za nahrbtnike in plasticne zadrge.

Hvala za nasvet, pa pošli fotko ko bo čas, kjer iz vsega sodeč sklepam da glasnost prihaja od spodaj.

Yon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet, pa pošli fotko ko bo čas, kjer iz vsega sodeč sklepam da glasnost prihaja od spodaj.

Yon

Mene kot opažam, moti pretok zraka levo in desno, ne v podbradnem delu.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo izkušnje s čelado Tyger in koliko stane pri nas?

imam to čelado in morm reč da je to mestna čelada in čelada za krajše izlete (ne ravno velike hitrosti). Vsekakor vizir ne tesni ravno najbolje in nasploh je preveč zračna (preveč piha v notranjost- ni dobro če imaš občutljive oči) nasploh je problem bočni veter, ki premetava glavo sem in tja, sama čelada pa pri hitrosti na 80km/h zahteva pogled nekoliko bolj dol, saj se zaradi ščitnika pojavi sila ki ti hoče dvigniti glavo. Prav tako je problem vožnje ponoči- ko zaradi zatemnjenega vizirja ne vidiš nič. Na glavi sicer malenkost pleše .) V redu je za vožnjo poleti, ker se vizir popolnoma nič ne rosi. Čelade se moraš navaditi, pa gre.... vsekakor pa dobro zgleda in dodatno prispeva k imidžu :OK:

zanjo sem odštel 25 000 sit

post-9399-1152483018_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[attachmentid=75110][attachmentid=75111]

Hvala za nasvet, pa pošli fotko ko bo čas, kjer iz vsega sodeč sklepam da glasnost prihaja od spodaj.

Yon

Tako sem si naredil jaz in mi odlicno sluzi.

post-8667-1152518440.jpg

post-8667-1152518467.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

full zanimivo :grim jaz sem sicer un bradni del prov kmalu zgubila ker je blo zelo slabo narejeno in se je rado snemavalo,drugače pa je čelada glasna za popizdit vse kar je je dokaj vizualno lepa ostalo pa je vse bolj slabo,men se recimo tud očala full težko odprejo in zaprejo tako da jih večinoma kr na roke potegnem dol in gor,ker z unim gumbom gre full natrdo,verjetno tudi za to ker sem bolj privila vijake vizirja da bi manj pihalo sicer piha res malenkost manj,sam za to pa očala ne funkcjonirajo tako kot treba.

skratka mi je kr žal ker nisem dala še 30jurjev zravn in nabavla magar schubert al kej podobnega.

Tko da u naslednje kupujem samo še priznane firme in previrjene zadeve :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ sanda7

Kakšno čelado imaš, SV55 ??

Če je med prvimi modeli, so imeli problem s sončnim vizirjem, od takrat so patent že vsaj dvakrat posodobili.

Ko sem jih poskušal v trgovinah, so mi svetovali naj z gumbom na hitro (sunkovito) spustim in dvignem sončni vizir.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

IPB Slika

Tako sem si naredil jaz in mi odlicno sluzi.

O,joj - pri padcu ti tole tudi malček frat prereže, a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O,joj - pri padcu ti tole tudi malček frat prereže, a?

Se popolnoma strinjam. Če bi bila zadeva varna bi stvar že pred leti gor dajali sami proizvajalci :whistle: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledal zadnjič v luisu v Gradcu čelado Airoh S4 IPB Slika in mi je bila zelo všeč :grim sam me zanima, kakšna je sploh razlika med to in Tyger IPB Slika ker se tudi ta dobi z šiltom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O,joj - pri padcu ti tole tudi malček frat prereže, a?

Zanesljivo ne, ker se pri malo vecjem pritisku sname iz celade (je zataknjeno za rob), niti ni iz trdega materiala. Je bilo pa preizkuseno do 200 na uro in v uporabi (ne samo pri meni) ze vec mesecev. V hladnih dneh se odlicno obnese. Padel s tem se nisem in se ne bojim da bi mi ta dodatek povzrocil poskodbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam. Če bi bila zadeva varna bi stvar že pred leti gor dajali sami proizvajalci :whistle: .

Proizvajalci nimajo interesa, da ti ponudijo resitev za 5 evrov, ce ti lahko za 500. Pa tudi se mi zdi, da imajo ponekod zaposlenih tudi v razvojnih oddelkih prevec svojih nesposobnih sinekov in hcerkic. Pri strojih, ki jih uporabljam pri svojem delu, so lepo vidni moderni, funkcionalni sklopi in popolnoma zgreseni, zastareli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem gledal zadnjič v luisu v Gradcu čelado Airoh S4 IPB Slika in mi je bila zelo všeč :grim sam me zanima, kakšna je sploh razlika med to in Tyger IPB Slika ker se tudi ta dobi z šiltom

Zadevo sva lani z frendom že gledala v Nitro. Ne vem kaj naj rečem za 28.000 SIT pomoje ni nevem kaj. To je zadeva bolj za Enduro. Drugače pa čeladi sta isti. Zgornja ima le dokupljen snow kit al neki tazga. Prodajalec je takrat reku da tisto je dodatek, ki ga lahko naknadno kupiš. Najbolje da malo pokličeš in se osebno pozanimač.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadevo sva lani z frendom že gledala v Nitro. Ne vem kaj naj rečem za 28.000 SIT pomoje ni nevem kaj. To je zadeva bolj za Enduro. Drugače pa čeladi sta isti. Zgornja ima le dokupljen snow kit al neki tazga. Prodajalec je takrat reku da tisto je dodatek, ki ga lahko naknadno kupiš. Najbolje da malo pokličeš in se osebno pozanimač.

ne wem, če sta čisto isti (že na pogled sta malo drugačni) :eek:

pa tudi

S4 sem gledal v Luisu je cena 209 €

Tiger pa pri nas okrog 30.000Sit

:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje da malo pokličeš in se osebno pozanimač.

sem klical in nikjer zadewe ni bilo za dobit.... .) (vsi so govorili, da menda zaradi tega, ker so Italijani bili dolgo na dopustu :eek: :slap: )

no pa sem kupil na eBayu tole [attachmentid=81612]

sam da se zdej vreme zrihta pa da jo stestiram B)

post-5241-1158426201_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!