Skoči na vsebino

Airoh čelade


Sanda7

Priporočene objave

Oba z mojo imava model PR 2000, pa bi lahko rekel da je za ta denar solidna, edino precej glasna. Kar se pa rosenja tiče - sprej proti rosenju, lega na glavi odlična, odpiranje bradnega dela odlično. O kvaliteti - najboljše ocene v svojem cenovnem razredu. Zagotovo pa to ni čelada za zelo velike hitrosti (SS motorje).

Kako bi se obnesla pri nesreči pa <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker vozim supermoto mam kros čelado airoh zato ne vem kako se obnesejo zaprte variante, vendar je pa tale zelo ok odlično prileganje, pralna podloga, skratka za 35k sit je čist ok, glede crash testa pa takole če bo udarec v glavo tako močan, da prebije mojo čelado se tud tistemu v karbonski ne bo kaj dober godil!

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ni vedno potrebno da ti celado prebije/zdrobi, da se ti kaj pripeti, pomembna je tudi distribucija pritiska iz lupine na tvojo lobanjo, no ja sicer pa tema o tem ze obstaja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Moja predzadnja čelada je bila Airoh PR 2000. Čelada mi sploh ni legla na glavo- potrebno bi bilo obllikovanje stiropora, no o tem smo že govorili, ne?

Sploh pa je že nekdo napisal, da je kvaliteta primerna ceni.

Priporočam za mestne vožnje od bifeja do bifeja.

Zatem sem si kupil Schubert koncept. Ta čelada je bolje tapicirana, vizirja sta zakon(sončni vizir, odmikanje vizirja). Mislil sem, da bo bistveno tišja od čelade Airoh, pa na žalost ni.

Se pa pri sedanjih cenah koncept čelade dobi za denar veliko več kot pri Airoh-u.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil pri JAP-u in zatežil za SV55 (ki BTW izgleda huuudoooo :yea2: ) Povedali so, da je to čist nova čelada, ki pride iz proizvodnje šele to sezono, tam nekje sredi aprila, tko da bo v Sloveniji nekje maja. Cena naj bi bila hudo zmerna, tam okoli 45.000 SIT, bomo videli, če gre na mojo xxxxxl glavo, xl airohove ne grejo gor niti slučajno.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa pravte na Airoh tyger? zgleda prkticna k je lahko cross al pa integrilna sam glede kvalitete pa ne vem. stane okoli 45.000 SIT, se mi zdi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali ima že kdo izkušnje z airoh sr600 ali z airoh sv55?

lp

Sumim, da ima natancno iste tezave kot PR2000 (ki jo imam) - V enem stavku: "mal denarja, mal muzke."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SR600 naj bi bila kar huda stvar, kevlar pa tko, kao da ne ropata tolko hudo, no vsaj na forumih jo kar pohvalijo O SV55 ti pa kaj lahko povejo samo pri Airohu, saj jo naslednji mesec šele začnejo izdelovati (po besedah uvoznika).

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa pravte na Airoh tyger? zgleda prkticna k je lahko cross al pa integrilna sam glede kvalitete pa ne vem. stane okoli 45.000 SIT, se mi zdi

sm že vidu ja mislm na sejmu pa tko... sem se mi ne zdi vredu :hmm:

1.če jo boš vozu kot kross ti bo sigrno vroče ker je full oblazinjena

2. če jo boš vozu kot cestno pa sigurno ni tok varna kot ostale cestne čelade

samo moje mnenje :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

sem zvedla približno ceno za sv55 baje bo okol 55jurjev sprobala pa jo bom v četrtek ali petek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Kaj mislite, katerea čelada bi bila primerna za na mojo MAGNO. Ugledano imam N101 ali pa tole Airoh SR600 ali AR300. Vse pa seveda v črni barvi. A je barva čelade poleti verlikega pomena med vožno, sam nimam izkušen pa me zanima kaj pravijo izkušeni. Pa vse najlepše :OK: :OK: :004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleti, ko čakaš v gužvi pred semaforjem prekolneš vse kar je črne barve, ampak če ti je všeč pa kar vzem črno :yea2: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzem črno ......

.....NOLANKO (če ti le paše na glavo), se splača tut kakega jurja več dat za odlične ponakupne storitve (servis, garancija, rezervni deli... ) in prijaznost slovenskega uvoznika!

Kvalitete Airoh ne poznam, a v Slo zagotovo ne boš deležen ponakupnih storitev kot pri Nolanu!

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...
Hej,

mene pa zanima, ali ima kdo kaj izkušenj z AIROH SV55? Po lastnostih naj bi bila nekoliko boljša od PR2000, sicer pa je pri nas nisem zasledil v ponudbi. Več na:

http://www.airoh.com/ENGLISH/apribili/ther...c/sv55/SV29.htm

Lp,

Micak

Pri nas jo imajo na policah za 47k sit, in na glavi sem imel boljši občutek kot z ar300, vendar me še vedno ni prepričala! Za ta denar dobiš že nolanko 101, no za jurija več.

nlp

mat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jo imam skor že leto dni,in jo ne priporočam nobenmu,sej je v redu sam kaj k je glasna da kr bobnčki bolijo,pa očala grejo full na trdo gor in dol,pa tud ščitnik brade je v kur..

mi je žal ker sem jo kupila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jo imam skor že leto dni,in jo ne priporočam nobenmu,sej je v redu sam kaj k je glasna da kr bobnčki bolijo,pa očala grejo full na trdo gor in dol,pa tud ščitnik brade je v kur..

mi je žal ker sem jo kupila.

Hmm, glih sem gledal, da jo pri Luisu hvalijo, kako je na april 2005 tourer testu zmagala v "tihosti" (med testiranimi so bile tudi uvexovke in bmwjke), tako, da sedaj ne vem, katera od "dvižnih" čelad je med najtišjimi.

Lp, Miran

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!