Skoči na vsebino

Airoh čelade


Sanda7

Priporočene objave

kakšna je pa bla kej cena

s poštnino D-SLO 139,80 €

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

:OK: Lep pozdravček .....evo prvi moj post ...poleg novega konjička sem si nabavu tud novo čelado, prav Airoh SV 55 kupu sem jo na e-bayu-DE z poštnino cc140€ če pomislim kolk sem prišparu za dve(tud za mojo boljšo polovico) se je krepko splačalo....zaenkrat glede čelade lahko rečem samo dobre stvari...stoji mi na glavi ku ulita...sicer sem se malo bal, da bo res glasna, meni se ne zdi...tud oba vizirja laufata ku toka...

skratka zaenkrat sem bul zadovoljen.mogoče res so kaj spremenili in je zdej dodelana.... :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Neki je en govoru o sv55 sport verziji.Kje se to lohk vidi ker do sedaj sem videl samo navaden model v 2 barvah.

Pa zanima me mnenje o mathisse čeladi.jo kdo ima?Kako se obnese?in v čem se razlikujejo mathisse sport,double in air verzije??Barva la kaj več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neki je en govoru o sv55 sport verziji.Kje se to lohk vidi ker do sedaj sem videl samo navaden model v 2 barvah.

Pa zanima me mnenje o mathisse čeladi.jo kdo ima?Kako se obnese?in v čem se razlikujejo mathisse sport,double in air verzije??Barva la kaj več?

Kot sm jst stvar vidu, je basic oziroma sport verzija nepolakirana in nemetalna barva. Drgac pa je vse isto. Vprašaj v Nitro tam majo še kr od Airoh, so že omenili v tem forumu če pogledaš malo nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Živjo

Prebral sem že celotno temo, nikjer pa nisem zasledil, kar me zanima in sicer:

kako varne so te čelade?

Včeraj sva s punco testirala čelado (mislim da matis) in ji je na glavo sedla kot ulita. Glede na to da hoče preklopno in da je v rangu N61 in parih sharkovih, me zanima kakšne so vaše izkušnje s to čelado pri padcih, odrgninah, pri pogosti uporabi.

hvala za odgovor/e

Lp

Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo

Prebral sem že celotno temo, nikjer pa nisem zasledil, kar me zanima in sicer:

kako varne so te čelade?

Včeraj sva s punco testirala čelado (mislim da matis) in ji je na glavo sedla kot ulita. Glede na to da hoče preklopno in da je v rangu N61 in parih sharkovih, me zanima kakšne so vaše izkušnje s to čelado pri padcih, odrgninah, pri pogosti uporabi.

hvala za odgovor/e

Lp

Simon

Matise ti ne svetujem kot mi je v trgovini meni razlagal je to čelada najnižjega ranga med preklopnimi in da je zelo hrupna uporanbna bolj za kakšen scooter saj tudi cena je okrog 100Eur :? - vse povedano. Raje model SC ali SV (ma frend) sta OK vsaj on tko pravi. :D

Pokliči v NITRO ali KMC ti bodo najbolje razložili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matise ti ne svetujem kot mi je v trgovini meni razlagal je to čelada najnižjega ranga med preklopnimi in da je zelo hrupna uporanbna bolj za kakšen scooter saj tudi cena je okrog 100Eur :? - vse povedano. Raje model SC ali SV (ma frend) sta OK vsaj on tko pravi. :D

Pokliči v NITRO ali KMC ti bodo najbolje razložili.

nevem če tapravo misliš...

klik....

tud sam sem pred nakupom čelade zame in za drago, pa zbiram informacije in mnenja. Zdi se mi tale airoh matise kr vredu. Ali pač ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj vidiš ceno čelade pri nas... sicer v drugi barvi pa vseeno..

Drugače pa tud sam ti priporočam nakup boljše čelade (sv55 naprimer). najbolje pa je da se oglasiš v trgovini in probaš pa vidiš razliko...

lp,

Vito

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo nevem če sta to isti čeladi? ponavdi je pri nas dražje kot tam v avstriji, tu pa je obratno. cena une 200€ naše 120€ če sem prov gledal... :)

se strinjam, da je najboljš probat čelado tam, pa ugotovit kako in kaj! zakaj bi bila ta sv 55 boljša, na prvi pogled sta zelo podobni (razen teže, vizirja,...)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo nevem če sta to isti čeladi? ponavdi je pri nas dražje kot tam v avstriji, tu pa je obratno. cena une 200€ naše 120€ če sem prov gledal... :)

se strinjam, da je najboljš probat čelado tam, pa ugotovit kako in kaj! zakaj bi bila ta sv 55 boljša, na prvi pogled sta zelo podobni (razen teže, vizirja,...)?

Mathisse ali SV 55 sta kot noč in dan. Pri mattise ne moreš sploh zapreti zračnikov na bradi :BUA: ni snemljive pralne podloge,.....

Pa sam razliki v ceni povesta že nekaj http://www.nitro.si/html/road.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čelade so pri nas večinoma vse cenejše kot v avstriji, razen če so res neke hude akcije (beri mal po drugih temah o čeladah)

drgač je pa ista čelada v drugi barvi...

hm a niso vse čelade istga tipa na prvi pogled podobne :?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede SV55,naj povem samo še tole

pred cca 1mescom mi je padla na tla in se je zlomil en košček vizirja,pač moja napaka katero bom sama plačala.ok grem v trgovino kjer sem jo kupila in naročim ta vizir,sedaj je mesec naokoli in vizirja še kr ni in ni,tale diler ga je sicer naročil takoj a ga uvoznik al dobavitel nima na zalogi in sedaj bom mogla čakat baje do praznikov se pravi še ene 10 dni pa še to sem v dvomih,in da ne bi imela še ene čelade,bi verjetn mogla kupit drugo ali pa biti en mesec in deste dni brez.mislim halo prav na kurac mi gre in bom daqnes sama poklicala uvoznika in jih napizdila,da mi naj ga pošlje pa magar sname iz kakšne čelade dol,k to ni normalno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede SV55,naj povem samo še tole

pred cca 1mescom mi je padla na tla in se je zlomil en košček vizirja,pač moja napaka katero bom sama plačala.ok grem v trgovino kjer sem jo kupila in naročim ta vizir,sedaj je mesec naokoli in vizirja še kr ni in ni,tale diler ga je sicer naročil takoj a ga uvoznik al dobavitel nima na zalogi in sedaj bom mogla čakat baje do praznikov se pravi še ene 10 dni pa še to sem v dvomih,in da ne bi imela še ene čelade,bi verjetn mogla kupit drugo ali pa biti en mesec in deste dni brez.mislim halo prav na kurac mi gre in bom daqnes sama poklicala uvoznika in jih napizdila,da mi naj ga pošlje pa magar sname iz kakšne čelade dol,k to ni normalno

To je odvisn od trgovca. Prjatlu ga je pred mano dol vzel z druge in ga takoj rešil -provaj isto rešt. Rekel je da ni blema saj bo takoj dobu druzga. Tako da če je trgovec OK te boli k... za dobavitelja , drgač so ti dobavitelji pa res en shit saj nabavijo 5 vizirjev in cakajo da zmanjkajo preden nabavijo druge. Mater jim ej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem klicala dobavitelja se je full opravičevala in prav da imajo polne police vizirjev in ostalih delov za čelade,glih za ta model pač kao nimajo in je naročen,pa da tisti pri katerih oni dobavljajo niso resni in se ne držijo rokov dobave in te fore,pol sem pa zatežila da če do 25.4 ne bo vizirja tam kjer sem kupila čelado da pridem sama dol v koper in da mi ga da iz čelade dol,je rekla da ni problema sam ne vem za kaj se sami niso spomnili in ga pač že takoj dali dol in poslali naprej,sicer če ni bi imela doma še ene čelade bi šla verjetn še isti dan tja in zahtevala vizir iz take čelade dol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Imam čelado PR2000, in punca ravno tako. Ker sva kupovala takrat vso opremo je za čelado ostalo toliko, da sva dobila dve PR2000(moja napaka). To sploh ni čelada, noter je ful glasno, nad 150km/h je nevzdržno. Probal sem tudi SV55, pa je malenkost boljša, ampak isto ....

Za mal dnarja mal muske(no tu jo je velik :)).

Kupil bom drugo, še nevem katero, ampak zagotovo ne več te.

Ti svetujem, da ti jo posodijo za en krog, pa poizkusi. Ni vredno, da te pri nekaj urni vožnji potem ušesa bolijo vso noč, pa še naslednji dan. Če pa vstavim čepke, je pa slabo v križiščih, kjer je včasih dobro slišati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

lep pozdrav

mene zanima, če ima kdo model Tr1 (118 bolj natančno - modre barve).

kaj pravite?

nisem je še poskusila... kupujem čelado (samo se ne mudi), vendar sem pred parimi dnevi imela na glavi samo shark s800 (je bila ravno prilika, ker jo ima stric), ki pa mi je sedla res lepo.

sedaj me zanima, kaj pravite o Tr1.

hvala

p.s.: sej sem prebrala celo temo, samo so notri stari posti... čelada pa le gre s časom naprej, ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni mi deluje ta Airoh nekako kot Hyosung pri mopedih.

Saj je, ampak še vedno ni.

lp

daj povej zakaj tako misliš? :) slabe izkušnje? drugo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo,

sam imam sv66 cca eno leto vozeno sicer bolj turisticno vendar je bila v casu nakupa pac

edina ki mi sedla na buco ne da bi mi opletala :D

je pa res da je kar glasna. zadevo sem resil tako da sem zaprl tista dva zracnika spredaj na vrhu

in je hrup padel za priblizno polovico !!

mogoce je tudi malce trda in ni tako konfortna kor kak sch..... ali no...

v zacetku me je tiscala v uhlje vendar se je unesla (so pac moji uhlji trsi :grim :grim )

o trgovcih bi pa lahko razpravljali....

kjer sem jaz kupil mojo celado je bil celotni vlozek kar precejsen in ni bilo tezav z dodatki npr. vetrna

zascita brade ki ni serijska, tudi kar nekaj popusta sem izposloval :OK:

moje skrono mnenje .)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rossie čelada tr1 je modularna, torej lahko sprednji del snameš in dobiš jet čelado, torej ni klasična preklopna čelada.

ne vem kakšen motor imaš vendar ta čelada za motorje nekje nad 80 km/h ni več primerna, saj bo zelo glasna in v primerjavi z ostalimi preklopnimi čeladami in tudi integralnimi je trdnost precej slabša. Tako da če rabiš čelado za nizke hitrosti ali pa mestno vožnjo je ok, če ne pa rajši razmisli o katerem drugem modelu:)

je pa res da oblika čelade je pa hudo dobra :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok. potem ta čelada odpade.

iščem čelado, ki bo tiha, vsaj malo.

ker moja je pri 130 glasna, da me uhi bolijo... torej bom iskala naprej... se pa ne mudi tako zelo.

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj par fičnkov več pa si kup orng čelado, na opremi ni pretirano dobro šparat.

Jst mam Shark RSF2 (kompozit) in sem izredno zadovolen z njo, edin zračenje bi lahko blo mal boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!