Skoči na vsebino

Airoh čelade


Sanda7

Priporočene objave

  • 10 mesecev pozneje...
Ali ima kdo kaj izkušenj z airoh-ovo čelado S4?

http://www.louis.de/_202ded767144e8a9c0392...artnr_gr=204083

Jaz jo uporabljam že tri leta in sem (bil) z njo zelo zadovoljen. Kupil sem jo, ko sem še vozil 125 ccm motor in ni bilo nobenih težav (sorazmerno majhne hitrosti, večinoma vožnja stranskih in makadamskih cestah). Lani pa sem nabavil nov motor (xt 660), za katerega pa se je izkazala, da ni tako primerna. Zaradi senčnika zelo občutljiva na veter in pri večjih hitrostih precej obremenjuje vrat. Prav tako pa pri večjih hitrostih postaja zelo glasna. Iz teh razlogov sem tik pred nabavo nove čelade.

Zato ti pred nakupom priporočam, da razmisliš, v kakšnih pogojih jo boš uporabljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet, uporabljav jo bom na Hondi Varadero 125 tako da hitrosti ne bodo nevem kako visoke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da ne odstopa od ostalih čelad, seveda tistih, ki nimajo kakšne dodatne zaščite proti rosenju (pinlock, folije, premezi,....).

Po mojih izkušnjah se je rosenje pričelo pri vožnji pod 6°C (pa še to le pri počasni, mestni vožnji), praviloma pa teh težav nisem imel pri deževnem oz. vlažnem vremenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Sem bil zadnjič v KMC-ju in probal (poleg vseh ostalih) Airoh sv55. Glede na mojo glavo mi je od vseh ostalih najbolje sedla na glavo, poleg tega pa je edino pri tej čeladi notranji vizir toliko odmaknjen naprej da ne pade na nos. Pri Shubertki pa me je zmotil način odpiranja na strani. Spodaj pod brado in enoročno sta zame še vedno edina izbira.

Cena v KMC za navadno je 238-248€, za sport varianto (brez lakiranja) pa okrog 150€. No naročil pa sem jo pri Langus motocenter za 209€ redna cena.

Kar se pa glasnosti tiče pa mislim da je to generalni problem pri preklopnih čeladah.

Lp T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni je edina preklopna čelada (SV55), ki mi sede dobro na glavo, zato je še nisem menjal. :(

Odkar uporabljam čepe za ušesa je vožnja znosna, prej pa nad 100 km/h pa čisto trpinčenje. :wacko:

Opazil sem, da nadležen zvok prihaja največ od spodaj, kjer tudi nima prav nobene zaščite.

Na spletni strani sem opazil, da imajo za sorodno čelado (Cezzane) dodatno zaščito, ki se jo natakne na čelado (glej priponko). Bom vprašal pri uvozniku, pa bomo videli če in koliko bo kaj pomagalo.

Pa še notranjo zaslonko bom poizkusil menjat, ker original je pretemna in jo praktično ne uporabljam.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Berem zdaj komentare o tej čeladi /sv55/ pa nevem kaj naj si mislim ker sem jo že izbrobal in mi paše v vseh primerih (oblika školjka ...) vendar če je tako glasna kot pravite.

Čelado bom uporabljal na 125 kubičnem motorju in se mi je zdelo da bo dovolj tiha za take hitrosti in se mi je zdeelo brezveze trošit veliko denarja na integralne nolanke če bo to samo 125 kubikov kaj menite se splača kupit integralno ??? ali cenejšo modularno ??

motor je yamaha yzf 125 4- taktna

lp

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Sam in punca sva uporabljala Airoh čeladi Pr2000 in 55-ko. Čeladi sta glasni, po pol leta sta čeladi postali rahlo preveliki in še bolj glasni.

Vsi ki se odločate za te čelade vam svetujem, da rajši vzamete vsaj dva razreda boljše čelade Caberg. Pri nas so cene okoli 320€, v Louisu 250€, iz Gb pa s poštnino pride 145 funtov(168€) - http://www.motobrio.com/ShowProducts.cfm?CatId=168 .

Počakati je potrebno en teden na dostavo, a razlika v ceni se definitivno izplača.

 

Gre za model Caberg Justissimo GT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ma kdo mogoče čelado Airoh Force?

Airoh Force

Rad bi vedu kako se kaj obnese.

Ja imam force way. Ni slaba, lepo sede, dobro diha, oziroma je zračna, vendar kot vse airoh tudi glasna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Kdo ve, kje bi se v bližini Slovenije (Italija, Avstrija, Hrvaška) dobila čelada S4, ker na netu so cene od od 90 - 130€, pri KMC pa hočejo 190€? Grem raje na izlet za razliko v ceni -_-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ve, kje bi se v bližini Slovenije (Italija, Avstrija, Hrvaška) dobila čelada S4, ker na netu so cene od od 90 - 130€, pri KMC pa hočejo 190€? Grem raje na izlet za razliko v ceni -_-

Pozdravljeni

Tukaj imate link od Airohove spletne strani, se pravi od proizvajalca( www.airoh.com ) , kjer lahko vidite cene 2010. ]LINK Free stane torej 188 eur, osnovna barva pa 147 eur. Čelade so se pocenile. Lanjsko leto, se pravi 2009, so bile dražje. (187 IN 219 EUR) Nekje v roku 10 dni bodo te čelade tudi pri nas v trgovini na voljo. Smo pa imeli 25% znižanje na te čelade skoraj vso zimo, takrat bi jih lahko dobili ceneje.

Se pravi, močno dvomim, da bi v sezoni lahko dobili te čelade po tako nizkih cenah... Mogoče kdo zapira trgovino in ima totalno razprodajo...

Je pa res, da je kar nekaj proizvajalcev znižalo cene v 2010.

Pa brez zamere

Matjaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko jih kupite pri nas, sevdeda... :) S4 colour (mat črna) cena 2010 - 158 eur, S4 FREE (grafika) cena 2010 - 189 eur.

Konec leta pa boste seveda čelade lahko dobili ceneje, za številke, ki pač ostanejo.

Lep večer še naprej

Matjaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

LP

Mene pa zanima če ima kdo kaj izkušenj z Airoh Dome kros čeladami. Bom zamenjal čelado pa gledam Airoh ker imajo zlo dobre grafike :D , pa še nek normalen razpon cen imajo. Dobiš za svoj denar tudi v redu čelado?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...
  • 3 mesecev pozneje...

Čelado Airoh Phantom smo nabavili za mojo boljšo in lepšo polovico, vtisi po pol sezone so sledeči: 

  • Je izjemno zračna in ne piha v čelo ali oči, za preklopno tudi kar tiha (tišja od Nolan N104, glasnejša od Schubert C3). Presenetljivo glede na 
  • Tudi na daljše ture ostaja udobna, oblazinjenje se je malce "uleglo" vendar se (še) ne seseda. 
  • Kot voznik bi pogrešal pinlock, sopotnica pa malce več telovadi z rokami, kadar so vremenski pogoji primerni za rosenje. 
  • Sončni vizir se preklaplja tekoče, isto velja za preklop bradnega dela, edino malce se je potrebno privaditi, da se najprej dovolj stisne odpiralo. 
  • Pohvaliti velja dodatek pri nosu, ki dobro usmerja zračni tok znotraj čelade. Prav tako je super, da vzvod za sončni vizir ni nameščen na vrhu, temveč ob strani čelade. 

Ha, ja še to .. muhe ...  ^_^ Muhe in mušice sem pa tja zaidejo tudi v zračnik na čelu, vendar ni kritično. Občasno za čiščenje čelnega zračnika uporabim namočeno vatirano palčko in je čelada zopet kot nova. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

pozdravljeni

ženi je kupila čelado  AIROH DRAGON 55M. zanima me, kje se da dobiti zatemnjen vizir, da si ne bi dajala očala not, očala ven

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 hours ago, bankir said:

pozdravljeni

ženi je kupila čelado  AIROH DRAGON 55M. zanima me, kje se da dobiti zatemnjen vizir, da si ne bi dajala očala not, očala ven

 

Hvala

Tam kjer je kupila čelado. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 8/18/2015 at 3:07 PM, SLVR said:

Čelado Airoh Phantom smo nabavili za mojo boljšo in lepšo polovico, vtisi po pol sezone so sledeči: 

  • Je izjemno zračna in ne piha v čelo ali oči, za preklopno tudi kar tiha (tišja od Nolan N104, glasnejša od Schubert C3). Presenetljivo glede na 
  • Tudi na daljše ture ostaja udobna, oblazinjenje se je malce "uleglo" vendar se (še) ne seseda. 
  • Kot voznik bi pogrešal pinlock, sopotnica pa malce več telovadi z rokami, kadar so vremenski pogoji primerni za rosenje. 
  • Sončni vizir se preklaplja tekoče, isto velja za preklop bradnega dela, edino malce se je potrebno privaditi, da se najprej dovolj stisne odpiralo. 
  • Pohvaliti velja dodatek pri nosu, ki dobro usmerja zračni tok znotraj čelade. Prav tako je super, da vzvod za sončni vizir ni nameščen na vrhu, temveč ob strani čelade. 

Ha, ja še to .. muhe ...  ^_^ Muhe in mušice sem pa tja zaidejo tudi v zračnik na čelu, vendar ni kritično. Občasno za čiščenje čelnega zračnika uporabim namočeno vatirano palčko in je čelada zopet kot nova. 

Update: Čelada je po treh sezonah, manj kot 20kkm že čisto zgonjena. Podloga se je posedla nenormalno, pinlock je bil nujni dokup, vizir se je zatikal (nemogoče odpiranje z eno roko, če je zaprt do konca, kar je ekstra zabavno kot voznik), zaradi vsega tega tudi zelo glasna, zračni tok je pa usmerjen direkt v oči in sinuse, kar sploh ni pozitivno, še posebno za uporabnike kontaktnih leč. Je bla pa res zračna, v začetku tišja od N104, kasneje ji pač odpustim na račun neprileganja zaradi sesedanja.

16 hours ago, bankir said:

pozdravljeni

ženi je kupila čelado  AIROH DRAGON 55M. zanima me, kje se da dobiti zatemnjen vizir, da si ne bi dajala očala not, očala ven

 

Hvala

Pokliči v KMC. Samo se zna zavleči, če nimajo na zalogi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ojla

sem bil v torek v KMC-ju, nimajo na zalogi, čakam pa na klic, če se da naročiti. cca 50 eur. sem misll, da obstaja kakšen link, kjer se da dobiti kaj ceneje

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!