Skoči na vsebino

Izpitna vprašanja za izpit za voditelja čolna


.T.

Priporočene objave

Praktična vožnja je nujna osnova. Ne pa da pol folk na vodi bremze išče :lol1:...

Izpit ti velja za plovila do 24m. Velika večina med nami take jahte ne bo videla niti od blizu, kaj šele, da bi jo vozila, praktična vožnja kakšne lupinice okoli 4m, kar so pred leti uporabljali (pred 30+ leti) za praktično vožnjo pa dejansko nima smisla.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpit ti velja za plovila do 24m. Velika večina med nami take jahte ne bo videla niti od blizu, kaj šele, da bi jo vozila, praktična vožnja kakšne lupinice okoli 4m, kar so pred leti uporabljali (pred 30+ leti) za praktično vožnjo pa dejansko nima smisla.

lp

Franc

Za takšno lupinico (+ tomos 4), kot jo opisuješ, ni potrebno niti znanje navigacije in (skorajda) pravila za izogibanja na morju... torej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpit ti velja za plovila do 24m.

BTW, k smo že glih pri izpitu, plovila nad 12 metrov morajo imeti vgrajeno GMDSS (VHF) postajo, na hrvaškem pa plovila nad 7.5m VHF postajo (če se prav spomnim).

Glede na to da moraš imeti za plovilo na katerem je vgrajena postaja še dodaten (beri: GMDSS - VHF) izpit, lahko upravljaš samo plovila do 12m (cro: 7.5m), pa tudi za najem kakšne barke (ker imajo vse vgrajene postajo) se lahko brez tega izpita več ali manj kar obrišeš pod nosom.

Torej, če povzamem: izpit za voditelja čolna velja do 24 metrov, vendar v praksi, če imaš SAMO ta izpit, lahko voziš do 12m (cro: 7.5m).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za takšno lupinico (+ tomos 4), kot jo opisuješ, ni potrebno niti znanje navigacije in (skorajda) pravila za izogibanja na morju... torej?

To je mogoče res, ampak še vedno moraš imeti izpit za voditelja čolna. Izpit za vhf postajo pa nima nobene veze z upravljanjem plovila. Če imaš denar in čas ga lahko opraviš v enem dnevu. Zakonsko je določen obvezen tečaj (praktična uporaba). Z znanjem, ki ga pridobiš pa znaš prižgati in ugasniti postajo (potem pa se počasi neha).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

pa lučke tut skoz sprašujejo....tko da ti drkanje ne uide .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Izpit ti velja za plovila do 24m. Velika večina med nami take jahte ne bo videla niti od blizu, kaj šele, da bi jo vozila, praktična vožnja kakšne lupinice okoli 4m, kar so pred leti uporabljali (pred 30+ leti) za praktično vožnjo pa dejansko nima smisla.

lp

Franc

Franc, praktično vožnjo se v Sloveniji ni nikoli opravljalo, čeprav je bilo o tem veliko govora tudi že pred davnimi 30-imi leti. Sem pa pred 33 leti opravil ta izpit na kapetaniji v Kopru, in sem bil zadnja generacija, ki je to lahko opravila s polnimi 14- imi leti. Po tem je bila starost dvignjena na 16 let in ta velja še danes.

Tudi takrat sem moral pokazati in dokazati doberšno mero znanja, saj sem bil najmlajši kandidat, ki pa sem imel kar veliko prakse o morju, katero sem pridobil z očetom in njegovim prijateljem, ki me je vpeljal v carstvo in tišino podvodnega sveta.

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!