Skoči na vsebino

Prodaja motorja v tujino!


borks

Priporočene objave

Glede na to, da imajo naše sosednje država višje cene novih motociklov,

se sprašujem ali bi bilo mogoče na HR,AU,IT.... prodati rabljen motor po višji ceni kot pri nas....

p.s. če je bila ta tema že odprta se opravičujem, sem uporabil iskalnik.

--------------------

Opozorilo motosvet.com:

V zadnjem času se pojavlja večje število "ponudb" iz EU, kjer potencialni "kupci" ponujajo lepe zneske za vaše jeklene konjičke, pišejo prijazna pisma, in celo telefonsko številko dajo, da jih lahko malo pokličete. V večini primerov gre za poskus natega. Več o tem tu: http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=19129 !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v AUT tezko, ker so cene rabljenih vozil bistveno nizje kot v sloveniji.

(deluje ponudba & povprasevanje in ne blodnje & utvare posameznikov).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<<Se strinjam ponudba in povpraševanje regulirata cene :OK: Se vidi sedaj tudi pri nas,koliko motorjev je na trgu :? Bo treba spustiti cene :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na hrvaško ziher, od očeta prjatu je prodajal passata, no tu so mu ponudili ceno okoli 3 miljone na hrvaškem pa okoli 4 (ne vem točno, ampak vem da je bla razlika v ceni gromozanska :eek: ) tko da če maš možnost tja prodat... zakaj pa ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer za nova vozila (VW Golf) zanimivi podatki o prodanih vozilih in na novo registriranih vozilih.

Kam je šlo tolko novih Golfov? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer za nova vozila (VW Golf) zanimivi podatki o prodanih vozilih in na novo registriranih vozilih.

Kam je šlo tolko novih Golfov? :hmm:

Kam, nazaj v salon...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GregorT me veseli, da me nisi predolgo puščal v utvarah & blodnjah.

Hvala za odgovor... :OK:

Ni za kaj B) pa še kdaj

Popravljeno . Popravil GregorT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Moraš paziti tudi na dokument. oz. papir za izvoz v drugo državo, kot sem imel jaz za pripeljat motor iz Italije v Slovenijo.. Če je Hrvaška ker ni EU še boš imel sigurno več komplikacij

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav,

imam kupca motorja na hrvaškem. Zanima me glede meje, carine, davek. Da on kupi motor, npr. za 1.500.000, uvozni davek ima npr. 20% - 300.000. Ali lahko ta davek kasneje uveljavlja pri nas in dobi ta denar od davka nazaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

To pa tudi mene zanima, kajti danes me je kontaktiral neki gospod iz Srbije. Je smotrno prodati motor v Srbijo ? ima kdo že kakšne izkušnje s tem ???

PROSIM ZA POMOČ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa tudi mene zanima, kajti danes me je kontaktiral neki gospod iz Srbije. Je smotrno prodati motor v Srbijo ? ima kdo že kakšne izkušnje s tem ???

PROSIM ZA POMOČ

ti smrdijo evri? V čem je problem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni problema, le nikol nisem še nič prodal v tujino in nevem kako je s tem in papirji. Mogoče je resen, mogoče obstaja možnost natega, zato rajši vprašam, če je kdo že to počel .

Vem da so to vrstne prevare, ko oddaš oglas na avt..net jih maš prec 3 neke čudne od enga Toda pa Capitana pa kva vem še kaj.

Ta tip pa mi je poslal sms iz Srbije ( Bojan) ter sprašuje po motorju ter ( imam li pravo vračanja PDV-a? ) .... očitno je našel moj oglas ter me kontaktiral preko sms-a.

Kva pa je to PDV ?

Popravljeno . Popravil Borut81
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No kokrkol jst se v to nebom spuščal. Bom počakal da se kak naš najde pa ga kupi, qrc gleda pa še prodaja v Srbijo. PA brez zamere če sem koga užalil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PDV je davek na dodano vrednost (pri nas DDV). Za izvoz najverjetneje potrebuje izvozne papirje (odjavljena prometna, homologacija, potrdilo o lastništvu: račun če kupuje od pravne osebe ali bo posrednik neka firma (enostavnejša varjanta) ali kupoprodajno pogodbo (hrvaško/slovensko) z overjenim podpisom prodajalca). Ko pride na mejo, se oglasi na carini in mu ga bodo carinli, plačal bo xx% od vrednosti motorja. Kako je z vračilom DDVja ne vem, ali obstaja kakšna zgornja meja ali omejitev za določeno blago. Najbolje vprašat na carinski urad v Ljubljani (BTC). Na tebi ni nič kaj več, kot da greš z njim odjavit motor in, da zrihtaš račun ali pogodbo. S carino se jebe on, ker bo motor njegov takoj po prepisu.

Jaz bi prodala tistemu, ki pošteno plača, ne glede na narodnost, ker sem večkrat doživela, da ga meni niso hoteli prodat zaradi "napačnega" državljanstva in to ni prijetno.

LP, S.

Popravljeno . Popravil BelaStrela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolegu so lani prišli eni Ukrajinci, v nedeljo. So se zmenili, da v ponedeljek zjutraj vse naredijo. Sicer so že v nedeljo popoldan naredili kupoprodajno pogodbo pri eni avtohiši (sosed pač in je odprl, pa naredil) in denar na roke. Drugi dan pa na UE odjava vozila in vračilo tablic. Tip se odpelje in to je to. Ti dobiš denar, on vozilo. Naložen na prikolico in to je to. Carinski papirji so njegova skrb, saj je on lastnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja še eno vprašanje. Kupoprodajna pogodba...a je dobra kr una k jo v knjigarn kupš k je v 4 izvodih ali mora biti kaka posebna, kot sem zgoraj bral hrvaško/slovenska ???

Se pravi jst samo odjavim motor in vrnem tablice, naredima prepis ter overma pri notarju podpise in keš na roke, potem pa je naprej njegova stvar....prevoz, carina ter vse ostalo.

Sem prav napisal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se mora pa on pozanimat kakšne dokumente rabi za uvoz. Jaz sem recimo imela pogodbo na roke napisano v italijanščini in spodaj še izjavo, da jaz razumem, kar piše in overjeno pri notarju v Sežani. Naj praša pri sebi na registracijah, če bodo zastopli tiste 3 besede slovensko. Če ja, potem bo dovolj ta iz knjigarne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Evo, včeraj sem dobil SMS (očitno poslan preko web-a, od zgčeda je iz BIH), da se zanima za nakup motorja, ki ga imam na avt0 netu. Mu posljem mail, da je se še vedno prodaja in danes mi odgovori, da naj mu pošljem invoice preko paypal-a oz naj mu sporočim podatke o bančnem računu, da bo on nakazal denar, prevzel pa ga bo nekdo, ki bo uredil tudi transport. Itak zadeva zgleda kot scam, ampak kaj dejansko bi lahko izgubil, če mu dam bančne podatke in vidim, ali bo tip res nakazal denar...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, včeraj sem dobil SMS (očitno poslan preko web-a, od zgčeda je iz BIH), da se zanima za nakup motorja, ki ga imam na avt0 netu. Mu posljem mail, da je se še vedno prodaja in danes mi odgovori, da naj mu pošljem invoice preko paypal-a oz naj mu sporočim podatke o bančnem računu, da bo on nakazal denar, prevzel pa ga bo nekdo, ki bo uredil tudi transport. Itak zadeva zgleda kot scam, ampak kaj dejansko bi lahko izgubil, če mu dam bančne podatke in vidim, ali bo tip res nakazal denar...?

kraja identitete?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kraja identitete?

OK, recimo v primeru bančnih podatkov, ampak kaj pa paypal. Kaj dosti si z paypal invoice-om ne more pomagat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, recimo v primeru bančnih podatkov, ampak kaj pa paypal. Kaj dosti si z paypal invoice-om ne more pomagat.

no mogoče še v razmislek, kdo hudiča kupi rabljeno stvar brez da bi si jo najprej ogledal? ker slike so eno, dejansko stanje pa drugo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse firme majo objavljene TTR-je na Ajpesu, Gvinu, na svojih spletnih straneh ... in kaj si lahko z njimi pomagajo :?

kraja :?

kako... nj da kdo kakšn namig ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!