Skoči na vsebino

Prodaja motorja v tujino!


borks

Priporočene objave

hvala bogu da obstaja zdrava kmečka pamet :OK:

Ja, sam jo je še zelo mal,jaz pa še eno par :P  :lol:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zanima me, če ima kdo izkušnje z prodajo motorja v tujino. Namreč oglas za prodajo imam na bolhi in sem dobil že par e-mailov preko bolhe, da bi kupili motor. Želijo, da jim pošljem številko Pay pal računa, da mi nakažejo denar, motor bo pa potem dvignila dostavna služba.

Je komu kaj znana zadeva oziroma gre za mogoče za poizkus nat..... ?

Popravljeno . Popravil honda2000
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa itk ja....kaj ce bi ti dejansko prodaju en skret od motorja,pa namenoma hotu nategnt nekoga recimo....pa bi se vseen najdu folk iz tujine,ki bi pred kakrsnim koli ogledom kar placali :D Yeah right.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa itk ja....kaj ce bi ti dejansko prodaju en skret od motorja,pa namenoma hotu nategnt nekoga recimo....pa bi se vseen najdu folk iz tujine,ki bi pred kakrsnim koli ogledom kar placali :D Yeah right.

Točno. Kdor verjame, da obstaja nekdo tak, ki mu bo kupil motor brez ogleda, si tudi zasluži biti nategnjen. Sorry.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če ima kdo izkušnje z prodajo motorja v tujino. Namreč oglas za prodajo imam na bolhi in sem dobil že par e-mailov preko bolhe, da bi kupili motor. Želijo, da jim pošljem številko Pay pal računa, da mi nakažejo denar, motor bo pa potem dvignila dostavna služba.

Je komu kaj znana zadeva oziroma gre za mogoče za poizkus nat..... ?

Nateg. Sem tudi jaz dobil že nekaj takih mailov prek Bolhe. Gre za tipičen in dokaj osnoven phishing. Č podrobno prebereš prvi mail verjetno nikjer ni omenjen dotični predmet oz. vsaj vrsta predmeta, ki ga prodajaš (npr. motocikel). Prvi mail je navadno zasnovan tako, da je kolikor toliko univerzalen. Teh mailov razpošljejo na deset tisoče, sto tisoče. In pač ribarijo. Ko ribica (se pravi uporabnik Bolhe) začne grizljat-pošlje mail nazaj - se začnejo z njim mal bol ukvarjat. Napišejo bolj podroben mail. Kdaj pa kdaj se pa tudi kakšna ˝fish˝ujame.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če ima kdo izkušnje z prodajo motorja v tujino. Namreč oglas za prodajo imam na bolhi in sem dobil že par e-mailov preko bolhe, da bi kupili motor. Želijo, da jim pošljem številko Pay pal računa, da mi nakažejo denar, motor bo pa potem dvignila dostavna služba.

Je komu kaj znana zadeva oziroma gre za mogoče za poizkus nat..... ?

Naj ti nakažejo denar preko banke(NE Pay-pal,ker denar bo šel drugam ne na tvoj konto ! !) na tvoj konto,ko dobiš denar naj pride po motor seveda narediš kupoprodajno pogodbo in motor na UE odjaviš " Čau Ragaci " Ali pa keš + pogodba motor odjaviš na upravni enoti !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Paypalu se ti lahko zgodi, da se kupec pritoži, da ni dobil motorja v takem stanju, kot ga je plačal in mu denar vrnejo. Kako boš potem ti dobil motor nazaj je vprašanje.

Lepo naj ti nakažejo na tvoj TR ali dajo denar na roko. Če bo na roko, pojdita na banko, da denar pogledajo strokovnjaki. če bo na račun, mora plačati kupec, oziroma morata narediti pogodbo na fizično ali pravno osebo, ki je plačala. Ne sprejemaj denarja od drugih, lahko gre za pranje in boš ob denar in motor.

Good luck!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem prodajal motor preko neta,pa se je mozakar javu da bi ga kupil ko sem mu reku da je se en interesent,je reku dobro kaj ce pa vam nakazem denar na trr,prvo sem bil skepticen,dal sem mu st.trr majstor nakazal solde,ko je sin prisel po motor sploh ni vedel kaj mu je oce kupil XD nakoncu bli vsi trije zadovoljni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tekih primerih gre bolj za pridobivanje informacij (naslova paypall računa, bančnega računa itd) kot za to, da bi te nekdo neposredno denarno oškodoval. V skrajnih primerih lahko pride tudi do kraje identiete itd. - je kar precej napisanega o tem na raznih straneh.

Popravljeno . Popravil trojan69
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ima izkušnje z prodajo v tujino?
Za mojo mašinco je cena ''tam gori'' tud do 1.5k € večja :0

recimo okoli 4k € se prodajajo 2 leti starejši modeli..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni,

imam kolo s pomožnim motorjem (frčija ;)), ki ni registriran in ga želim izvozit na hrvaško. Zanima me, ali ga lahko sploh izvozim brez papirjev .. zna nastati kak problem na cerini?

Hvala že v naprej. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!