Skoči na vsebino

Prodaja motorja v tujino!


borks

Priporočene objave

no mogoče še v razmislek, kdo hudiča kupi rabljeno stvar brez da bi si jo najprej ogledal? ker slike so eno, dejansko stanje pa drugo...

To se popolnoma strinjam, ampak po drugi strani I don't give a fu**, če človek tako kupuje...seveda pa totalno smrdi po prevari.

Se pa strinjam z mausom, določeni podatki so popolnoma dostopni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu je potrebno preveriti, če pri Paypalu lahko stornira plačilo, oz. če lahko ostaneš brez denarja, ko ti motor že odpeljejo. Te zadeve so se dogajale pri bančnih nakazilih, ko so banke ugotovile, da je plačilo neveljavno (nepokrit ček ali napačni podatki o plačilu) in si ostal brez denarja, čeprav so prvotna preverjanja kazala na pravilno plačilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, včeraj sem dobil SMS (očitno poslan preko web-a, od zgčeda je iz BIH), da se zanima za nakup motorja, ki ga imam na avt0 netu. Mu posljem mail, da je se še vedno prodaja in danes mi odgovori, da naj mu pošljem invoice preko paypal-a oz naj mu sporočim podatke o bančnem računu, da bo on nakazal denar, prevzel pa ga bo nekdo, ki bo uredil tudi transport. Itak zadeva zgleda kot scam, ampak kaj dejansko bi lahko izgubil, če mu dam bančne podatke in vidim, ali bo tip res nakazal denar...?

zbriši mail in pozabi..ker ne bo nič..oziroma lahko ostaneš brez motorja in denarja..al pa še kej..

pozabi ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tako pred nekaj leti pomagal prodati sorodnicin avto. Ni bila prevara.. Denar nakazan, tip prevzel avto, ga nalozil na prikolico in odpeljal v bih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem tako pred nekaj leti pomagal prodati sorodnicin avto. Ni bila prevara.. Denar nakazan, tip prevzel avto, ga nalozil na prikolico in odpeljal v bih.

na to foro da ti je nekdo ki je najbrž mr.smith poslal mail in rekel da ga kupi? vsakič ko dam kaj na net dobim tak mail..

sicer so pa o tem govorl kriminalisti na tv-ju..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, včeraj sem dobil SMS (očitno poslan preko web-a, od zgčeda je iz BIH), da se zanima za nakup motorja, ki ga imam na avt0 netu. Mu posljem mail, da je se še vedno prodaja in danes mi odgovori, da naj mu pošljem invoice preko paypal-a oz naj mu sporočim podatke o bančnem računu, da bo on nakazal denar, prevzel pa ga bo nekdo, ki bo uredil tudi transport. Itak zadeva zgleda kot scam, ampak kaj dejansko bi lahko izgubil, če mu dam bančne podatke in vidim, ali bo tip res nakazal denar...?

Pošlješ mu SAMO naslov banke in tvoj tr.račun + priimek in ime s samo številko si nemore nič pomagat ! ! samo glej da, ko bo denar nakazan in izročiš motor novemu lastniku (ali poblščencu),da vse urediš s kupoprodajno pogodbo in overiš pri notarju,stalo te bo ca 20€.Samo tako neboš imel nikakršnih problemov in je urejeno vse po regelcih !

Ps sicer če bi jaz prodajal bi raje posloval s kešom !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na to foro da ti je nekdo ki je najbrž mr.smith poslal mail in rekel da ga kupi? vsakič ko dam kaj na net dobim tak mail..

sicer so pa o tem govorl kriminalisti na tv-ju..

Ne. Zgoraj je bilo govora o povprasevanju iz BiH. Ni bil Smith, temvec neki Dusko..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Zgoraj je bilo govora o povprasevanju iz BiH. Ni bil Smith, temvec neki Dusko..

sej res..to je velik drgač ja..

no, me zanima kako se bo zadeva končala..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Pred nekaj dnevi sem oddal oglas da prodajam motor in sicer Yamaha Virago 125 .Danes pa sem dobil sms v angleščini če ta motor še vedno prodajam in če ga, mu naj odgovorim na mail. Ko sem mu odgovoril sem ga vprašal iz kje prihaja ker mi ni bilo jasno zakaj sms v angleščini. Odgovoril je da je iz Velike Britanije in da se zelo zanima za moj motor ter da ima svojega agenta ki bi uredil vse zadeve(ladijski prevoz in dokumente), plačal bi mi z paypal-om. Prosil me je še za več slik in zadnjo ceno. 

Najverjetneje motorja nebom prodal njemu ker nimam izkušenj s tem in se mi zdi preveč komplicirano in tvegano spuščat v take zadeve. 
Zanima pa me če ima kdo od vas že kakšne izkušnje s tem in če bi mi lahka kdo kaj svetoval :)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se v to zapletat, naj prinese keš in pride z prikolico ali kombijem sam po motor.Tako mu odpiši in se ti sigurno več neoglasi,ker to so mučke, denarja neboš nikoli videl boš pa ob motor ! Ko ti plača mu daš odjavljeno prometno, homologacijski list in kupoprodajno pogodbo,ki jo na njegove stroške, da lahko pri nas ali pa v Angliji uradno prevest !

Vse drugo odpade!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ti je povedal Coban,ko mu odgovoriš pa ti pošlje še da je bil general v iraku,in da more denar prenakazat in blablabla.......ne zapletaj se!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole ti pa to v slovenščini napišejo tile nateguni  :kva1:

 

Pozdravljeni,
 
Hvala za vaše informacije o vašem vozilu in želim, da veste, da sem zagotovo nakup tega vozila na vašem nagrado in upam tudi, da bomo lahko sodelovali na boljše in večje platforme razmišlja mojo selitev za vašo državo. Jaz sem vojni veteran z čete Združenih narodov v Afganistanu, v vojni proti terorizmu. Služil sem v 1. oklepna divizije v Bagdadu Iraku.
 
Temelji na zakonodajno in izvršilno odločitev ZDA za vojaško ukrepanje Iraku, sem med vojaki, ki so kritizirali ameriško politiko v Iraku. Na podlagi tega, kar sem bila vojaško sodišče in ugotovilo, nedolžen, kot imam trdno mnenje k miru v Iraku. Potrebovala bom to vozilo za moje zasebne namene, kot sem se preselil v Evropo zaradi nekaterih varnostnih razlogov in to je razlog, zakaj sem stik z vami, tako da bomo lahko dal glavo v smeri mojega načrta za naložbe v Evropi. Kot rezultat tega bo pomembno za mene, da razkrije, da vas, da imam v moji lasti vsoto 16,2 milijona evrov. kar sem dobil iz deal surove nafte v Iraku. Sem bila napotena v Afganistan, ampak imam to polje v Iraku, in takoj, ko sem slišal od vas vaše zagotovilo, da mi pomaga, potem bom komunicirajo za dostavo s pomočjo Rdečega križa tovora curkom. Bom vesel, če prekličete oglas na spletni strani avtomobila in del vozila za mene in vam bo zagotovo imajo denar v približno 3 ali 4 dni od sedaj.
 
Imam ta denar nekam zelo varno shranjeni v našem taboru v Faludži Irak čaka na trenutek, kot je ta, da dajo denar v dobre namene in zdaj, ko sem bil preselil v Afganistanu želim polje preselil brez odlašanja. Imam zelo donosne naložbene načrte za roko. Namesto da se to teroristi, da bi dobili denar in ga porabili za nakup orožja iz Rusije, je bolje usmeriti v reševanje sveta. Ne morem se premikati ta denar v Združene države, ker bom v Evropi za približno 3 leta, tako da rabim nekoga, ki mu lahko zaupam. Če ga sprejmete, bom prenos denarja v Evropo, kjer boste lahko upravičenec, ker sem trenutno reševanju nekaterih točk z pentagon tako da ne morem biti paradira tak znesek, tako da moram predstaviti nekoga kot upravičenca .. Sem ameriški in častnik inteligence za to, da imam 100% verodostojno sredstvo za prenos denarja po diplomatski kurirski službi. Rabim vaš sprejem in vse je končano.
 
Prosim, če ste zainteresirani za ta posel bom dal popolne podatke, ki jih potrebujete za nas, za izvedbo tega posla uspešno. Odločil sem se, da bi našli nekoga, ki je resnična in ne namišljena in da je razlog, zakaj sem šel na varno mesto, kjer sem lahko prepričan, da je oseba prava. Verjamem, da ti lahko zaupam. Zdaj sem zelo previdni s tem, kako sem se sporazumevati, da se zmanjša kakršno koli tveganje, dokler se ta denar je končno v priporu. i se sporočajo vas preko e-pošte in bi dal tudi klic, ko je to potrebno, tako da vas obveščamo o vseh pomembnih informacij. Hočem biti pogumen kot imam vse pod nadzorom. Imam vse dokaz tega sklada v moji lasti, da vam pokaže, da je vse verodostojno.
 
Lahko vam kratko, po nadaljnji preiskavi, ko sem v zavarovanem prostoru. Pišem iz svežega e-poštni račun, tako da, če vas ne zanima, ne odgovarjajte na to sporočilo in izbrišite to sporočilo, če po 3 dneh ni odgovora Nato bom poiskal nekoga drugega. Delam to na zaupanju, tudi jaz bi rad, da jih izloči vsako dejanje pohlepa ali misli varanje, saj imamo veliko pridobijo v tem poslovnem odnosu. 16,2 milijona evrov je veliko denarja, ki je sanje vsakogar. Jaz sem v Afganistanu, prav zdaj, in morajo zagotoviti ta denar in ga pošljite na vas, če bomo dosegli ustrezno soglasje.
 
Čakam vaše kontaktne podatke, tako da lahko gremo naprej. V manj kot 5 dni naj bi sklad že dostavljene na vas in bom prišel čez za svoj denar. Jaz bom dal 20% zneska, in 80% je za mene. Upam, da sem bil pošteno na tem ukvarjajo.
 
S spoštovanjem,
Major Benjamin Kingsbury.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj zaj? Si dobo gnar ali še čakaš  :hmm:? Neboš verjel, da sem imel sorodnika v Afriki, ki je bil glavni hendler z nafto. Žal se je skupaj z ženo in dvema otrokoma ubil v prometni nesreči :cry: . Imam srečo, da imava razen priimka tudi isti imeni. Odvetnik mi bo zrihtal njegovo dediščino (saj mi menda ja pripada ...) za 50 % provizije, ki jo bom dal njemu. Mater je dragi, ampak naj mu bo  :whistle:

In jaz sem bil se tako tele, da sem poslani e-mail kar fukno v kanto in nebi niti vedel zanj. Hvala bogecu, da je prišel k meni na posvet prijatelj, ki je dobil od istega odvetnika pismo. V kanto sem šel po pošto in debelo pogledal, ker je tudi on imel doli žlahto in zgodilo se je fse enako, ko mojemu sorodniku. Še gnara je ista količina  :eek:. Pa naj kdo reče, da te sreča ne čaka na fsakem koraki  :l_01:

 

 

    :lol1:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, definitivno je to poskus natega. Malo so spremenili taktiko, sranje je pa isto. Prej so samo pisarili in si izmišljali razne zgodbe o milijončkih, ki jih je treba samo prenakazat iz enega računa v Afriki, (obljubljali pa so kao neke hude provizije za tak transfer... .). Zdaj pa ti lopovi dejansko izvajajo  raznorazne "nakupe". En moj frend je dobil podobno ponudbo, ko je na Bolhi prodajal fotoaparat. Ti "kupci" nudijo plačilo prek PayPal-a, ali pa celo direktno nakazilo na tvoj bančni račun. Finta je v tem, da imajo frišno ukradene kreditne kartice iz katerih so ti takoj pripravljeni plačat. Ti dobiš to plačilo, ampak čez nekaj dni (ko dejanski imetnik tisto ukradeno kartico prekliče), takrat ti tvoja banka tisto nakazilo stornira (ker je bilo nakazano iz ukradene kartice). In če si v tem času motor (ali fotoaparat ali karkoli) že oddal (odposlal) ostaneš brez denarja in brez robe...

Jaz imam že 6 let PayPal račun (ga uporabljam za eBay nakupe in prodaje) in vem kako je s tem. Vsak PayPal account je vezan na nek "konkreten" račun, bodisi MasterCard, Visa ali kaj podobnega. In tudi če dobiš nakazilo, ti ga bo PayPal vzel nazaj v primeru, da je šlo za nakazilo iz ukradene kartice....

Popravljeno . Popravil izibajker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa če je vse res :O

Zdaj imaš idealno priliko to preverit. Poveži se z boro121 in ga prosi za kontakt  tega "kupca" iz Anglije. Ker verjetno ga itak zanimajo vsi modeli motorjev... Potem pa temu Angležu ponudi svoj motor za dvakrat višjo ceno od realne. Po tako dobrem biznisu si boš za ta keš lahko kupila nov motor, pa še za 14 dni Maldivov ti bo ostalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj imaš idealno priliko to preverit. Poveži se z boro121 in ga prosi za kontakt  tega "kupca" iz Anglije. Ker verjetno ga itak zanimajo vsi modeli motorjev... Potem pa temu Angležu ponudi svoj motor za dvakrat višjo ceno od realne. Po tako dobrem biznisu si boš za ta keš lahko kupila nov motor, pa še za 14 dni Maldivov ti bo ostalo...

dobila bom točno tok da bom mela za sladoled v Piranu.... tko da prepuščam preverjanje kar drugim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ne vem kje je problem.. u takem primeru ko dobiš nakazane €€, se ispelje postopek.. drugače ni nič :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem (finta) je v tem, da nihče ne garantira za nakazani denar. Če (v teh primerih ko) se ugotovi, da je plačilo neveljavno, ti denar poberejo, čeprav so prej zagotavljali, da je plačilo v redu. V glavnem se ne splača ubadati s tem.

Očitno pa dovolj ljudi pada na te finte, sicer ne bi kar naprej terali teh poslov in si zmišljevali vedno novih trikov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Jaz sem na tak način kupoval avto iz anglije.

Bil je približno 50% cene

Vse je bilo ok, dokler nisem napisal, da pridem v anglijo avto pogledat, in če je vse ok,

mi iz Slovenije nakažejo denar, jaz plačam in se odpeljem proti domu.

Saj London ni tako daleč.

Pol pa ni bilo več odgovorov.

Me zanima zakaj :hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:  :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem imel enak primer z motorjem, po eno mesečnem dopisovanju in barantanju mi je bilo dovolj in sem mu napisal, da mi pošlje točen naslov in pridem s prikolico po motor z dokumenti in ko ga naložim plačam ! Seveda odgovorja ni bilo več ni bilo je konec dopisovanja, meni je ostal denar njemu motor,ki ga jaz če bi denar nakazal nikoli nebi videl in za denar bi se obrisal pod nosom ! :hmm: :hmm: :hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!