Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

Se mi zdi, da sem 14 dni nazaj v HG v Beljaku tudi jaz zasledil ceno za 4L 300V 99,8€ ampak sem bolj na hitrco pogledal :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes nabavil 4l HG sintetike in 8l polsintetike za 2 kolega :) Torej sem dal za 12l olja manj kot bi pri nas za 4l Motula 300V :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes nabavil 4l HG sintetike in 8l polsintetike za 2 kolega :) Torej sem dal za 12l olja manj kot bi pri nas za 4l Motula 300V :)

pa nisi mogu povedat da bi še zame 4L prnesu a?

:fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grem drug petek spet, bom tudi zase še 4L vzel, bo na zalogi, oziroma za komu kakšen servis naredit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grem drug petek spet, bom tudi zase še 4L vzel, bo na zalogi, oziroma za komu kakšen servis naredit :)

Pa je primerljiv ta HG sintetika z motulom 300V?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v hein gericke austria so 4 taktna olja po:

motul:

300 V 15W-50 - 1,0 l...€ 17,15 - 4,0 l...€ 62,15

300 V 10W-40 - 1,0 l...€ 18,00 - 4,0 l...€ 64,20

7100 4T 10W-30 - 1,0 l...€ 14,85 - 4,0 l...€ 57,60

7100 4T 10W-60 - 1,0 l...€ 14,85 - 4,0 l...€ 57,60

5100 4T 15W-50 - 1,0 l...€ 13,30 - 4,0 l...€ 51,80

5100 4T 10W-40 - 1,0 l...€ 13,30 - 4,0 l...€ 51,80

3000 4T 20W-50 - 1,0 l...€ 10,50 - 4,0 l...€ 37,85

V eurotonu je motul 5100 10W-40 22 Ojrov 2l litra, 44 ojrov 4 l. Kupil dva dni nazaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj to smo pogruntali že parkrat, da je 5100 v Avstriji dražji.. Pri nas v Cerknici dobiš 4l 5100 za 40€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je primerljiv ta HG sintetika z motulom 300V?

LP

Pomoje je čisto ok.

Motul 300V ni drugače nič tako zelo posebnega, pač pri nas ima Motul nek sloves, ker je tako zelo razširjen.. Ma ponekod drugod, pa za Motul skoraj slišali niso, ima pa pač kakšno drugo olje njegov sloves, ki je tam najbolj prisotno. Motorje pa vsi vozimo iste in laufajo tako nam slovenčkom, ki na veliko Motul noter zlivamo kakor amerikančkom, ki prisegajo na druge znamke in Motula skoraj poznajo ne..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v hein gericke austria so 4 taktna olja po:

motul:

300 V 15W-50 - 1,0 l...€ 17,15 - 4,0 l...€ 62,15

300 V 10W-40 - 1,0 l...€ 18,00 - 4,0 l...€ 64,20

7100 4T 10W-30 - 1,0 l...€ 14,85 - 4,0 l...€ 57,60

7100 4T 10W-60 - 1,0 l...€ 14,85 - 4,0 l...€ 57,60

5100 4T 15W-50 - 1,0 l...€ 13,30 - 4,0 l...€ 51,80

5100 4T 10W-40 - 1,0 l...€ 13,30 - 4,0 l...€ 51,80

3000 4T 20W-50 - 1,0 l...€ 10,50 - 4,0 l...€ 37,85

HG olje (polni motul za gericke):

10w-40 - 1,0 l...€ 5,99 - 4,0 l...€ 19,99

10w-50 - 1,0 l...€ 8,99 - 4,0 l...€ 29,99

20w-50 - 1,0 l...€ 5,99

drugih olj gericke naj ne bi imel v asortimanu.

frisno s fronte:

draksler je videl pravilno. uvoznik motul olj v aut po "novem" (od letos ali konec lanskega leta) zahteva za vsa olja enako ceno na vseh prodajnih mestih.

ergo cene v gericke-katalogu (in zgoraj v mojem postu) so napacne. 4,0 l 300V 4T res stane € 99,90.

mi je vceraj znanec v gericke potrdil, ko sva gledala cene olj. sem krepko :blink: in :? dokler mi ni razlozil zakaj je temu tako (glej zgoraj).

tudi z davcno stopnjo (19% v D in 20% v AUT) ne bi bilo mozno upraviciti razlike v ceni.

se pardoniram za sirjenje krive vere.

se informativno: liter olja stane v gericke od ca. € 13.- do ca. € 25.-.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

ZDRAVO!

Za motor GSXr 600 K6; olje Ipone 4000RS 10W40....ima ko izkušnje s tem oljem, oz.kako se obnese?

Ali kaj priporočaste za ta motor za NORMALNO, CESTNO uporabo.

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam viška eno 4l kanto Hein Gericke (by Motul) ful sintetike 10W50. Se nas je kar ene par lastnikov Gixxerjev odločilo za tole olje letos :) 29.95 je 4l

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno prov butasto uprašanje,motor mam še v garanciji pa piše na servisni knjigi,da naj se uporablja samo Motul motorno olje...

Če jst prinesem na pooblaščen servis recimo HG olje, a mi znajo kej komplicirat glede štempiljke-potrdila servisne,da kao ni predpisano olje ipd,itd?? Se je komu MOGOČE to ze zgodil,al niso tok zaJ pa je vazno,da je frisno olje notr,pa servisni interval kot mora bit?

Pri avtu-hondi so forsiral Castrol pa sm bp dal notr Motul,za motor pa nevem, zato sprašujem,da nam kej kupil, potem me bodo pa tm =bal neki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno prov butasto uprašanje,motor mam še v garanciji pa piše na servisni knjigi,da naj se uporablja samo Motul motorno olje...

Če jst prinesem na pooblaščen servis recimo HG olje, a mi znajo kej komplicirat glede štempiljke-potrdila servisne,da kao ni predpisano olje ipd,itd?? Se je komu MOGOČE to ze zgodil,al niso tok zaJ pa je vazno,da je frisno olje notr,pa servisni interval kot mora bit?

Pri avtu-hondi so forsiral Castrol pa sm bp dal notr Motul,za motor pa nevem, zato sprašujem,da nam kej kupil, potem me bodo pa tm =bal neki...

Po vsej verjetnosti ti bodo dali notri olje po tvoji želji,boš pa v slučaju garancije popravljal na svoje stroške,nevem pa zakaj nebi mašini privoščil NAJBOLJŠE in hkrati predpisano olje ! ! ! :headbang:

Ps:Nevem zakaj si nekateri nedate dopovedat,da za motorje ki vrtijo nad 10K o/min se mora uporabljati Vol sintetična olja. in to zaradi trganja oljnega filma,pri določeni hitrosti v m/sek bata,prišparal boš par EU,ko bo mašina imela 50 K kil. bo pa motor olje rabil,pa saj takrat ga boš itak nekomu UTURIO aneda!!! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno prov butasto uprašanje,motor mam še v garanciji pa piše na servisni knjigi,da naj se uporablja samo Motul motorno olje...

Če jst prinesem na pooblaščen servis recimo HG olje, a mi znajo kej komplicirat glede štempiljke-potrdila servisne,da kao ni predpisano olje ipd,itd?? Se je komu MOGOČE to ze zgodil,al niso tok zaJ pa je vazno,da je frisno olje notr,pa servisni interval kot mora bit?

Pri avtu-hondi so forsiral Castrol pa sm bp dal notr Motul,za motor pa nevem, zato sprašujem,da nam kej kupil, potem me bodo pa tm =bal neki...

Zakaj pa nebi dal not predpisanega?

RES ZAKAJ? Pa če bo odgovor da je ceneje še napiši za kolk je cenejše. Pol si pa zračunaj kolk procentov vrednosti tvojega motorja to predstavlja. Odgovoril si boš lahko sam: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je prav predpisano olje Motul, potem je pač za časa garancije bolje upoštevat to v izogib morebitnim težavam, čeprav bi bilo skrajno bedasto, če bi ti težili ker si uprabil npr. Castrol ali pa kaj drugega namesto Motul. Motul ni prav nič posebnega in je v kakšnem drugem delu sveta napram kakšnim drugim oljem skoraj nepoznan..

Tako da za Motul velja, da je "najboljši", pri nas. Čez lužo je pa veliko ostalih za njih "boljših", pa furajo ravno take japonske motorje kot mi.

Če pa je že debata o sintetiki vs polsintetiki, pa nima samo Motul sintetičnega olja, ma še kakšen drug proizvajalec :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa nebi dal not predpisanega?

RES ZAKAJ? Pa če bo odgovor da je ceneje še napiši za kolk je cenejše. Pol si pa zračunaj kolk procentov vrednosti tvojega motorja to predstavlja.

Razlika med HG 10W-50 synth in Motul V300 je 70 EUR. Tako sem s HG oljem do zdaj prihranil ~950 EUR, kar je glede na trenutno ponudbo na slovenskem trgu približno 30% vrednosti mojega motorja... Ni zanemarljivo. :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika med HG 10W-50 synth in Motul V300 je 70 EUR. Tako sem s HG oljem do zdaj prihranil ~950 EUR, kar je glede na trenutno ponudbo na slovenskem trgu približno 30% vrednosti mojega motorja... Ni zanemarljivo. :whistle:

D.

In kako si prišel do te razlike v ceni, če ni skrivnost :rolleyes: :? malo si se zakalkuliral, da nisi v službi na DARSU :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Računal je ceno 300V v Avstriji, kjer je 4L 99,95. Pri nas je sicer nekaj ceneje, ampak se vseeno v povprečju giblje tja okoli 80€. Ajde se da kje dobit za manj, vendar pa je kje drugje tudi več.. Skratka povprečje je tja okoli 80..

Kakorkoli že, prepričan sem, da HG ful sintetika, ki jo omenja danči kot cenejšo alternativo ni nič bistveno slabša, je pa bistveno cenejša. Aja, pa polni jo Motul..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako si prišel do te razlike v ceni, če ni skrivnost :rolleyes: :? malo si se zakalkuliral, da nisi v službi na DARSU :hmm:

Pogledal sem par objav navzgor in uporabil cene, ki jih je objavil Ice. Če upoštevam ceno z ene izmed slovenskih spletnih trgovin (85,79€), sem prihranil 'samo' 762 EUR - kar je 'samo' 25% vrednosti motorja... :rolleyes:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogledal sem par objav navzgor in uporabil cene, ki jih je objavil Ice. Če upoštevam ceno z ene izmed slovenskih spletnih trgovin (85,79€), sem prihranil 'samo' 762 EUR - kar je 'samo' 25% vrednosti motorja... :rolleyes:

D.

Pol pa še enkrat poglej cene ki jih je objavil Ice ...za eno in drugo olje v H.G....od kod taka razlika?

Jaz osebno dobim Motul po 9€ za L in mi niti ne kane da bi vlival kak drug šmir, čeprav je v končni fazi verjetno drugo tudi ok, samo občutek je drugačen kot je eden sloganov "ko veš kaj imaš" :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si malo površno pogledal.. Tiste prve cene za Motul veljajo za Nemčijo, je Ice potem popravil cene za Avstrijo.. V Nemčiji je 300V res ugoden, ampak je pa malo daleč za it tja gor olje kupit, če nimaš ravno kakšne druge poti gor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je prav predpisano olje Motul, potem je pač za časa garancije bolje upoštevat to v izogib morebitnim težavam, čeprav bi bilo skrajno bedasto, če bi ti težili ker si uprabil npr. Castrol ali pa kaj drugega namesto Motul. Motul ni prav nič posebnega in je v kakšnem drugem delu sveta napram kakšnim drugim oljem skoraj nepoznan..Tako da za Motul velja, da je "najboljši", pri nas. Čez lužo je pa veliko ostalih za njih "boljših", pa furajo ravno take japonske motorje kot mi.

Če pa je že debata o sintetiki vs polsintetiki, pa nima samo Motul sintetičnega olja, ma še kakšen drug proizvajalec :)

Dokler je motor v garanciji in imaš željo,da bo veljavna oz.da jo bodo v primeru okvare priznali mora bit noter olje tistega proizvajalca,ki je predpisan.V nasprotnem primeru nisi opravičen do brezplačnega popravila :whistle:

Mislim,da je po celi EU predpisan Motul!Lahko pa je kje drugače!Pomembno je samo z katero firmo je tovarna podpisala!Tako,da čisto možno,da imajo v USA predpisano drugo firmo olja!Specifikacije pa so enake

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je čisto ok.

Motul 300V ni drugače nič tako zelo posebnega, pač pri nas ima Motul nek sloves, ker je tako zelo razširjen.. Ma ponekod drugod, pa za Motul skoraj slišali niso, ima pa pač kakšno drugo olje njegov sloves, ki je tam najbolj prisotno. Motorje pa vsi vozimo iste in laufajo tako nam slovenčkom, ki na veliko Motul noter zlivamo kakor amerikančkom, ki prisegajo na druge znamke in Motula skoraj poznajo ne..

No tle si ga pa fejst mim ustrelu!!! Motul je v dirkalnem športu eden najbolj uporabljenih olj širom sveta. Za primer ti bom povedal, da je Motul že mazal tovarniške Yamahe in Suzukije že pred 20 leti in še danes ( Od Wayna Raineya in danes Valentina Rossija in na Suzukiju Kevina Schwantza do Vermeulna in Lorisa Capirossija danes... Hago v superbiku še na Yamahi R7.. itd) Priložene slike z reklamami MOTUL. Zame osebno Motul 300 V najboljše olje, ki ga uporabljam že preko 250 000 kilometrov brez vsakega najmanjšega problema :worship:

post-8975-1237457795.jpg

post-8975-1237457908_thumb.jpg

post-8975-1237457922_thumb.jpg

post-8975-1237458184_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil RVT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!