Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

Čeprav je pa tut pr tem agregatu sam vprašljivo, če ima olje dela, če ga nima ne dela, glede kakovosti bi pa lahko reku, da bi ta skoraj "neuničljiv" agregat lahko deloval na vsak olje, da ne rečem tut na CEKIN :P tko, da ta agregat ni glih merodajen za kvaliteto olja...

:grim vem. a ni to fajn - ena skrb manj? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Servis se bliža, tako da moram naročit olje... vzel bom Hein Gerickovo 10W-50 polno sintetiko klik.

Ga rabi še kdo ali pa če se komu valja kakšen višek olja (kantica 4l) in bi se ga rad znebil, samo da ni kakšna stara zaloga.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobra izbira. jaz sem si kupil 4 kante, ko so imeli akcijo po 20eur. :D

Saj tudi jaz spremljam (od zadnjega spraševanja naprej), če bi bila kakšna akcija... pa se me nočejo usmilit. :glare: :photo:

Ti ki ga maš tok, misliš, da se ti ne bo pokvaril?

Najboljše bo, da se losaš kakšne kante al dve. ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 3 tedne pozneje...

Pomojem že 100000x krat povedano, sam vseeno: Katero olje najbolj paše GSX-R 1000 K6? Trenutno imam notri pol sintetiko Motul in motor kr lepo laufa. Veliko jih tud pravi, da mu ful sintetika ne paše najbolj.

Pa še tole: kdaj je pametno naredit servis pred zimo ali na začetku sezone?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

izgleda kot da bi vice pravli

"prva "misel"

Nevem kaj je tu smešno. Torej ali olje:

Motul 5100 pol sintetiko

Motul 7100 sintetiko

Hein Gericke sintetiko (sem jo imel v prejšnem motorju(GSXR 750) in ni slabo olje)

Dilema je pa v tem, da sem veliko kje zasledil za Gixxerju nekako ne paše najbolje full sintetika.

Gledem časa za servis: eni zagovarjajo eno, eni drugo, tak da me zanima kaj je najboljše za mašino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem kaj je tu smešno. Torej ali olje:

Motul 5100 pol sintetiko

Motul 7100 sintetiko

Hein Gericke sintetiko (sem jo imel v prejšnem motorju(GSXR 750) in ni slabo olje)

Dilema je pa v tem, da sem veliko kje zasledil za Gixxerju nekako ne paše najbolje full sintetika.

Gledem časa za servis: eni zagovarjajo eno, eni drugo, tak da me zanima kaj je najboljše za mašino.

Tastari R6, in 07 GSXRu veliko bolj odgovarja polsintetika, na Sintisajzerju je dosti lepši tek menjalnika (manj se ga sliši, in mehkejši je), na Suzukiju sem imela pa občutek, da je sklopka začela mal dričat na ful sintetiki. Za 600rr mi je pa šef od elise zabičal, naj če nočem s kanglico olja okol hodit dajem 5100 not in ne 7100, motor je pa namenjen samo za na pisto (servisni interval pa itak več kot pol krajši), zaenkat brez težav :)

Servis pa jaz osebno naredim takrat ko je servisni interval, ne glede na zimovanje, je pa res, da ga itak vsaj parkrat letno delam, tko da se ne obremenjujem preveč.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tastari R6, in 07 GSXRu veliko bolj odgovarja polsintetika, na Sintisajzerju je dosti lepši tek menjalnika (manj se ga sliši, in mehkejši je), na Suzukiju sem imela pa občutek, da je sklopka začela mal dričat na ful sintetiki. Za 600rr mi je pa šef od elise zabičal, naj če nočem s kanglico olja okol hodit dajem 5100 not in ne 7100, motor je pa namenjen samo za na pisto (servisni interval pa itak več kot pol krajši), zaenkat brez težav :)

Servis pa jaz osebno naredim takrat ko je servisni interval, ne glede na zimovanje, je pa res, da ga itak vsaj parkrat letno delam, tko da se ne obremenjujem preveč.

Enak občutek sem imel na prejšnem GSXR. Tako da bom kr lepo dal 5100 notr pa je stvar rešena.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

jaz uporabljam repsol olje za v moj motor. Sicer še dokaj nova zadeva na slovenskem trgu vendar pa zelo kakovostna. Zelo sem zadovoljna =D imam tudi dobrega prodajalca, ki nudi motoristom -20% na vsa olja in vse kar rabim za vzdrževanje motorja =D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko enkrat ženske o motoroznastvu (kamor sodijo tudi olja) razpravljajo je pa rez konec debate o oljih LP začnite z minusi saj o oljih se vam itak neda ničesar dotupit vsi gledate samo na ceno !!! :headbang:

PS: šparat na ceni olja,ki je odraz kvalitete se neobnese !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko enkrat ženske o motoroznastvu (kamor sodijo tudi olja) razpravljajo je pa rez konec debate o oljih LP začnite z minusi saj o oljih se vam itak neda ničesar dotupit vsi gledate samo na ceno !!! :headbang:

PS: šparat na ceni olja,ki je odraz kvalitete se neobnese !

ja se strinjam... vsako žensko se da dobro nategntt :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no..

Repsol pomoje ne more bit slabo olje, če so že toliko časa sponzor HRC. Če je še poceni povrhu, ni to minus.

Sam sem do zdaj v 4t imel skoz 5100 motul po nasvetu mehanikov, ki so svetovali za določen motor tako olje.

Je pa nekaj drugega nasvet na servisu ali od poznanega mehanika kot pa nekoga, ki sam ne ve kaj je olje, viskoznost itd. - razni 'prijatelji' motoristi, hvalisarji ki majo vedno najbolše zase...

Nimam pa nič čez druga olja znanih proizvajalcev..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora pri nakupu olja ni samo v popustih in v ceni daleč od tega! Pač samo moje mnenje katero olje se je najbolj obneslo pri mojem motorju ker sem jih prej kar nekaj zamenjala, in verjemi da imam še kako pojma o oljih in vsem! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

repsol olje sploh ni slabo njegova slabost je samo to da na nasem trgu ni znan, mislim da v ameriki ga pa dosti uporabljajo...ce pa mal po teh oljih pogledate embalaze in text bote pa vidl da veliko olj prihaja prihaja iz istih tovarn iste sestavine samo da je ime drugo...seveda ni pri vseh tako...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

zdravo

ker moram menjta olje bi vas nekaj vprašal...kupit sem mislil motula 300v 15-50 ker pa so mi nekateri rekli da je boljše dat notr 5100 15-50 ker je bolj gost in ker je 300v bolj mišlenj za dirkališča da se ga po nekaj urah menja in da je 5100 čist dovolj dober....ka mislite....imam cbr rr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!