Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

pred 11 minutami, jvalant pravi:

Ti pa moje, direktno sem te nekaj vprasal, odgovori prosim.

Sem ti že napisal, da slabo bereš moje zapise. Še enkrat preberi vse. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4 hours ago, Borutt said:

Sem ti že napisal, da slabo bereš moje zapise. Še enkrat preberi vse. 

Lej,  spet ne odgovarjas...  Kaj se usajas in pametujes, ce potem ne stojis za tem... V prejsnih postih nikjer nisi pisal o tem kar sem vprasal... Prej si pisal ,da se vse tako ali tako ze prej odtece v karter. Drzi, ampak nekateri motorji nimajo karterja in vecina proizvajalcev priporoca ogrevanje olja/motorja pred menjavo: zakaj naj bi raje poslusal tebe, ki trdis nasprotno, kot nasvete proizvajalca. Naj te spomnim, da nas oznacujes za "struckote" (v negativnem smislu) ker poslusamo proizvajalce. Ne me spet poslat brat nekaj nazaj, ker tam NI odgovora na moje vprasanje. Ga ne more biti, ker sem ga postavil sele zdaj.

Popravljeno . Popravil jvalant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, jvalant pravi:

Lej,  spet ne odgovarjas...  Kaj se usajas in pametujes, ce potem ne stojis za tem... V prejsnih postih nikjer nisi pisal o tem kar sem vprasal... Prej si pisal ,da se vse tako ali tako ze prej odtece v karter. Drzi, ampak nekateri motorji nimajo karterja in vecina proizvajalcev priporoca ogrevanje olja/motorja pred menjavo: zakaj naj bi raje poslusal tebe, ki trdis nasprotno, kot nasvete proizvajalca. Naj te spomnim, da nas oznacujes za "struckote" (v negativnem smislu) ker poslusamo proizvajalce. Ne me spet poslat brat nekaj nazaj, ker tam NI odgovora na moje vprasanje. Ga ne more biti, ker sem ga postavil sele zdaj.

Ne zavajaj in ne obračaj mojih besed. Sem ti lepo napisal, da si še enkrat preberi moje zapise. 

Odgovor je, samo prebrati je treba. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 hour ago, Borutt said:

Ne zavajaj in ne obračaj mojih besed. Sem ti lepo napisal, da si še enkrat preberi moje zapise. 

Odgovor je, samo prebrati je treba. 

 Jaz zavajam? Na tri poskuse nisi odgovoril in je meni vse jasno... Spet. Ne trudi se prevec z odgovorom, bom jaz napisal sam sebi odgvor namesto tebe: Ne berem dobro, grem se enkrat, desetkrat brat tvoje zapise!  Pa useeno nikjer ne pise ZAKAJ smo struckoti, ce ubogamo navodila proizvajalcev in mehanikov da se olje menja toplo. Pise da smo struckoti, ne pise pa ZAKAJ. Tega ti ne ves, kar je cudno, ker nas ti oznacujes z struckoti... Dej pa neham , ker verjamem da ma vecina tegale ze vrh glave...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, jvalant pravi:

 Jaz zavajam? Na tri poskuse nisi odgovoril in je meni vse jasno... Spet. Ne trudi se prevec z odgovorom, bom jaz napisal sam sebi odgvor namesto tebe: Ne berem dobro, grem se enkrat, desetkrat brat tvoje zapise!  Pa useeno nikjer ne pise ZAKAJ smo struckoti, ce ubogamo navodila proizvajalcev in mehanikov da se olje menja toplo. Pise da smo struckoti, ne pise pa ZAKAJ. Tega ti ne ves, kar je cudno, ker nas ti oznacujes z struckoti... Dej pa neham , ker verjamem da ma vecina tegale ze vrh glave...

Daj se ti lepo pomiri in počni, kot ti najbolj paše. Ker napisano ne boš nikoli razumel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut glede olja je dejstvo,da v prazno pametuješ...

Že okoli 28 let olje menjavam sam...vsi mopedi,vrtni traktor,kosilnica,avto....

In nikoli nisem niti pomislil,da sama mašina pred menjavo ni vroča...že ko sem se z prvim mojstrom kot otrok o tem pogovarjal mi je bilo logično,da hočem,da vim več starega olja s svinjarijo odteče...al ti imaš rad okoli 10% svinjarije in starega olja not?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale cela debata okoli menjave olja gre generalno v prazno pametovanje.

Vsak naj menja olje kakor ve in zna in kakor mu pase.

 

100 ljudi, 100 cudi...100 zena, 200 sisa

:smoke:

 

Popravljeno . Popravil Nearrain
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, tomash pravi:

Če je kdorkoli kadarkoli menjal olje ve, da je bolje menjati segreto kot hladno olje. Pika.

in razlog je preprost, toplo je bolj tekoče in prej in lažje ven steče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Snecer pravi:

in razlog je preprost, toplo je bolj tekoče in prej in lažje ven steče...

in več ga steče in več usedlin gre zato ven iz motorja.

lp

štručko :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

in več ga steče in več usedlin gre zato ven iz motorja.

lp

štručko :D

 

jaz sem lani kupil tudi čep z magnetom :) da ujame ostružke (lol), bom na jesen po menjavi montiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, sesir pravi:

Borut glede olja je dejstvo,da v prazno pametuješ...

Že okoli 28 let olje menjavam sam...vsi mopedi,vrtni traktor,kosilnica,avto....

In nikoli nisem niti pomislil,da sama mašina pred menjavo ni vroča...že ko sem se z prvim mojstrom kot otrok o tem pogovarjal mi je bilo logično,da hočem,da vim več starega olja s svinjarijo odteče...al ti imaš rad okoli 10% svinjarije in starega olja not?

Ti bom napisal nekaj enostavno logičnega; pojdi na bilo kateri servis in preveri, če motor ali avto pred menjavo olja segrevajo določen čas oziroma toliko časa, da bo olje segreto. Boš presenečen, kaj in kako počnejo. Seveda to velja za vozila, katera so tam določen čas in so v njih vse tekočine hladne. Ali ti res misliš, da ima serviser čas in voljo segrevati vozila na mestu, da bo olje segreto ? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 minutami, Borutt pravi:

Ti bom napisal nekaj enostavno logičnega; pojdi na bilo kateri servis in preveri, če motor ali avto pred menjavo olja segrevajo določen čas oziroma toliko časa, da bo olje segreto. Boš presenečen, kaj in kako počnejo. Seveda to velja za vozila, katera so tam določen čas in so v njih vse tekočine hladne. Ali ti res misliš, da ima serviser čas in voljo segrevati vozila na mestu, da bo olje segreto ? 

Mogoče zato vedno sam menjam olje?Ko pa sem zaradi garancije zmenil za servis v motocenter yogi pa sem prišu tja...on povedal čez 20min končam s tem in je tvoj...pa pravim no super in sam odmontiram oklepe in je on le izpustil in pol nalil olje...Sva se še smejala da vroča mašina in na soncu odmontirujem oklepe...

Saj pa sva se že enkrat menila ko sem reku da sami predpisani servisi pri pooblaščenih niso dost!Mislim,da mi je dodatni dokaz to da ima sorodnik iz Italije Tmax 17let 132.000km prvič crknil regler pa od novga nikoli videl servisa,saj za vse poskrbi sam kot je res treba!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, Borutt pravi:

Ti bom napisal nekaj enostavno logičnega; pojdi na bilo kateri servis in preveri, če motor ali avto pred menjavo olja segrevajo določen čas oziroma toliko časa, da bo olje segreto. Boš presenečen, kaj in kako počnejo. Seveda to velja za vozila, katera so tam določen čas in so v njih vse tekočine hladne. Ali ti res misliš, da ima serviser čas in voljo segrevati vozila na mestu, da bo olje segreto ? 

Boljše da se ti sploh ne sanja kake se na servisu dogajajo . :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, siks pravi:

dami, dej skenslaj to prepucavanje...ne služi ničemur...razen prepucavanju...

sej bi, saj se gre za namerno zajebavanje, vendar, potem bi spet nekdo napisal, da sem pristranski. Koneckoncev je debata o olju, o načinu menjave, in če bi se vsi vzdržali žaljenja in označevanja ostalih ali nekoga za "stručkota" potem sploh ne bi bilo problema.

Teme so take kot so in vsak ima pravico imeti tudi zmotno ali drugačno mnenje, bistvo foruma je ravno v tem, da nekdo nekaj trdi in to poskuša dokazati ostalim in dokler se vsaj malo ostaja v normalnih okvirih komunikacije lahko nabija, ali piše v nedogled.

Se pa strinjam, v glavnem so zadnje 3 strani mlatenje prazne slame.

 

pred 21 minutami, Borutt pravi:

Ti bom napisal nekaj enostavno logičnega; pojdi na bilo kateri servis in preveri, če motor ali avto pred menjavo olja segrevajo določen čas oziroma toliko časa, da bo olje segreto. Boš presenečen, kaj in kako počnejo. Seveda to velja za vozila, katera so tam določen čas in so v njih vse tekočine hladne. Ali ti res misliš, da ima serviser čas in voljo segrevati vozila na mestu, da bo olje segreto ? 

z ozirom da sem vedno zraven pri servisu, pri meni se menja toplo, če ne vroče olje. Tudi ko sam opravim podobno visokotehnološko :P opravilo, je olje vroče :P

Če pa nadaljujem:

5 minut laufanja na mestu pa je olje toplo, da se ohladi pa rabiš vsaj 30 do 60 minut.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

28 minutes ago, Borutt said:

Ali ti res misliš, da ima serviser čas in voljo segrevati vozila na mestu, da bo olje segreto ? 

A v službi imaš tudi tako razmišljanje???

A ti misliš da imamo čas se vozit po predpisih???  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, Ciko86 pravi:

Boljše da se ti sploh ne sanja kake se na servisu dogajajo . :smoke:

Ne vozim na tiste servise, o katerih pišeš. 

pred 9 minutami, ftp pravi:

A v službi imaš tudi tako razmišljanje???

A ti misliš da imamo čas se vozit po predpisih???  :kva2:

Vsaj brez dela nisem :lol1:.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ftp pravi:

Spret dvoličnež. Enim opravičljivo drugim ne. :BUA:

O čem ti to sedaj? Ti si pisal, da nimaš časa se voziti po predpisih. Torej ti meni delaš delo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prometni zakon in menjavanje olja ko je toplo je enako, oboje je pripororočilo, samo da neupoštevanje zakonskega priporočila prinese kazen. Če proizvajalci napišejo da svetujejo menjavanje olja ko je toplo imajo več let izkušenj in razlogov. Tako da iz tehničnega vidika je menjavanje olja dosti bolj tehnično podprto kot postavljanje prometnih znakov (ko se občinski svetniki odločijo da bo nekje cona 30 ali butasta omejitev namesto da bi 2 luknje v asfaltu poflikali)

Tako kot ne upoštevajo vsi zakona, tako tudi ne upoštevajo vsi priporočil proizvajalcev. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!