Skoči na vsebino

Olje za motor - razno...


Ice

Priporočene objave

Kaj pa za dvotaktnike??(125 ccm)

Jaz mam castrol tts, na olja pa se ne spoznam preveč!

Kaj pravite vi bolj izkušeni??

Probaj Bardahl VBA Syntronic, boš vidu kako mašinca zapoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se to bi lahko dodal,da je Bardahl firma ki pokriva 80% svetovnega trga z aditivi za izdelavo motornih olj.To pomeni,da si sami izdelujejo aditive,medtem ko jih drugi kupujejo in so zato enako kvalitetna olja konkurencnih firm drazja kot Bardahlova. Cena pri nas je nekje 1800sit/l za Bardahl xtc 15/50 na servisu od Yamahe v Kopru 8)

in kje prodajajo ta fenomenalna olja na stajerskem? ....ker da se vozim 600 km po 4 l olja,da prisparam 1000 SIT se mi zdi malce nesmiselno. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst že prbl. 8 let uporabljam samo ELF, tako za 2T kot za 4T. (pa nimam nikakršnih problemov zaradi olja) pa tud drag ni. :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kje prodajajo ta fenomenalna olja na stajerskem? ....ker da se vozim 600 km po 4 l olja,da prisparam 1000 SIT se mi zdi malce nesmiselno. :wink:

mislm, da jih je možno dobit povsod v sloveniji, za KR sem siguren, ker sem delal v trgovini, kjer smo poleg motoristične opreme prodajal tud ta olja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kocka je napisal:  

Kaj pa za dvotaktnike??(125 ccm)  

Jaz mam castrol tts, na olja pa se ne spoznam preveč!  

Kaj pravite vi bolj izkušeni??  

Probaj Bardahl VBA Syntronic, boš vidu kako mašinca zapoje

Je kdo to že uporabljal??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes kupo 3L Motula 5100 ESTER, 15W50, za Pegasa. Cena 5510 SIT.

A ga nisi vzel mal premal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes kupo 3L Motula 5100 ESTER, 15W50, za Pegasa. Cena 5510 SIT.

A ga nisi vzel mal premal.

V ITA prirocniku pise tako:

Olio: capacita toale telaio/motore 2 lt

Benzina: capacita serbatoio (compresa riserva 4 lt) 14 lt (vred zrezervo 14 ali 14 + rezerva?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa za dvotaktnike??(125 ccm)

Jaz mam castrol tts, na olja pa se ne spoznam preveč!

Kaj pravite vi bolj izkušeni??

Absolutno motul 800, pa ne mi rečt, da je drag. No ja odvisno pri katermo ga kupiš. Sam tolk, da povem- stane 3.200. TTS, pa 3000, pa razlika --OGROMNA --enkrat probaj, pa boš videl, kakšna je razlika :)

Boš malo premislil za tistih 200sit. :lol: 8) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno motul 800, pa ne mi rečt, da je drag. No ja odvisno pri katermo ga kupiš. Sam tolk, da povem- stane 3.200. TTS, pa 3000, pa razlika --OGROMNA --enkrat probaj, pa boš videl, kakšna je razlika :)

in kaksna je razlika.......razen "ogromna"..... kako se odraza ta razlika?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno motul 800, pa ne mi rečt, da je drag. No ja odvisno pri katermo ga kupiš. Sam tolk, da povem- stane 3.200. TTS, pa 3000, pa razlika --OGROMNA --enkrat probaj, pa boš videl, kakšna je razlika :)

in kaksna je razlika.......razen "ogromna"..... kako se odraza ta razlika?!

TTS bistveno bolj zasvinja cilinder in izpuh s sajami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz uporabljam na moji mašinci (tdm850) samo motulovo olje W 300 menjam na cca 6000-7000 olje in filter in sem ful zadovolen kar se tiče teka motorja in porabe samega olja !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno motul 800, pa ne mi rečt, da je drag. No ja odvisno pri katermo ga kupiš. Sam tolk, da povem- stane 3.200. TTS, pa 3000, pa razlika --OGROMNA --enkrat probaj, pa boš videl, kakšna je razlika :)

in kaksna je razlika.......razen "ogromna"..... kako se odraza ta razlika?!

TTS bistveno bolj zasvinja cilinder in izpuh s sajami.

in kje da fak dobi clovk motula 800 za 3k2 sit??? k js sm dal za njega 4800!!! :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Absolutno motul 800, pa ne mi rečt, da je drag. No ja odvisno pri katermo ga kupiš. Sam tolk, da povem- stane 3.200. TTS, pa 3000, pa razlika --OGROMNA --enkrat probaj, pa boš videl, kakšna je razlika :)

in kaksna je razlika.......razen "ogromna"..... kako se odraza ta razlika?!

TTS bistveno bolj zasvinja cilinder in izpuh s sajami.

in kje da fak dobi clovk motula 800 za 3k2 sit??? k js sm dal za njega 4800!!! :evil:

O cenah nisem napisal nobene, ker so moje izkušnje s temi olji stare kar nekaj let. To o izkušnjah s temi dvemi olji naj velja tudi Simonsi-ju (čeprav so očitno njegove drugačne). Ni mi pa jasno, zakaj je treba enak odgovor napisati kar 3x :shock: :? :roll: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motul 800 2T je namenjen za tekmovalne motorje in se ne uporablja pri motorjih, ki imajo črpalko za doziranje olja :!:. Za te je najboljši M. 600 2T :P .

Pa še to: Cena motula 800 R je 4.320sit :?

Se pa lahko za večjo količino pogovorimo okoli cene 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Men se tud čudn zdi kak morte komplicirat za tistih par sto tolarjev par olju če je motor drag 2 milijona ali več.

Pa še vprašenje:

Katero olje naj vlijem v Yamaho TW 125 4T. Lansko leto so mi svetovali castrol TXT ki sem ga tudi kupil, letos pa mi tega odsvetujejo in pravijo da naj vlijem Motul 5100.

Zdaj pa ne vem ali se olja res tako razvijajo ali pa vsako leto drug proizvajalec olja podmaže :D uvoznika da svetuje njegovo olje.

Lp: Lupek :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Običajno je resnica nekje na sredi. Tako, da verjetno obe tvoji domnevi držita. Tribologija je veda o mazanju in ta tako, kot ostale, napreduje iz dneva v dan, podmazovanje tiste druge vrste pa tudi :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se tud čudn zdi kak morte komplicirat za tistih par sto tolarjev par olju če je motor drag 2 milijona ali več.

Pa še vprašenje:

Katero olje naj vlijem v Yamaho TW 125 4T. Lansko leto so mi svetovali castrol TXT ki sem ga tudi kupil, letos pa mi tega odsvetujejo in pravijo da naj vlijem Motul 5100.  

Zdaj pa ne vem ali se olja res tako razvijajo ali pa vsako leto drug proizvajalec olja podmaže  :D  uvoznika da svetuje njegovo olje.

Lp: Lupek   :roll:

Vsekakor se mi zdi Motul primernejši ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa ne vem ali se olja res tako razvijajo ali pa vsako leto drug proizvajalec olja podmaže :D uvoznika da svetuje njegovo olje.

Lp: Lupek :roll:

Vsekakor se mi zdi Motul primernejši ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa ne vem ali se olja res tako razvijajo ali pa vsako leto drug proizvajalec olja podmaže :D uvoznika da svetuje njegovo olje.

Lp: Lupek :roll:

Vsekakor se mi zdi Motul primernejši ...

Hočko, kdo te je podmazal, ha? :lol:

Mene vedno podmazuje Motul ... pač boljše olje ... a veš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!