Skoči na vsebino

MOTO oprema - dežna


alone

Priporočene objave

P.S. po cca pol ure v dežju sem dobil čuden občutek kot da so hlače malo premočile :blink: :wacko: Ko sem prišel domov sem pretipal vsak cm hlač pa so suhe kot poper. Očitno samo hlada voda in ko se bolj uleži po telesu pa malo pohladi :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil danes v Ljubljani in sem se zapeljal do TC-ja. Tistega modela od Rev-ita ni bilo več, sem probal pa od TCX-a TALE MODEL In jih kupil :OK:

Skupaj s hlačami fino zgleda, na nogo mi lepo paše ob kakšnem resnem dežju bom pa videl koliko je res nepremočljivo.

Sem pa šel še enkrat gledat navodila od BMW jakne in piše da se po pranju tudi lahko z nečem našprica. Tam piše BMW waterprofing spray ampak kolikor sem bral po forumih tega ni in ni za dobit. Sedaj pa nevem s čem našpricat da ne bom kaj zaj**. :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil danes v Ljubljani in sem se zapeljal do TC-ja. Tistega modela od Rev-ita ni bilo več, sem probal pa od TCX-a TALE MODEL In jih kupil :OK:

Skupaj s hlačami fino zgleda, na nogo mi lepo paše ob kakšnem resnem dežju bom pa videl koliko je res nepremočljivo.

Sem pa šel še enkrat gledat navodila od BMW jakne in piše da se po pranju tudi lahko z nečem našprica. Tam piše BMW waterprofing spray ampak kolikor sem bral po forumih tega ni in ni za dobit. Sedaj pa nevem s čem našpricat da ne bom kaj zaj**. :hmm: :hmm:

Imam ta model tudi sam in morem reči da so res (skoraj) nepremočljivi. Premočijo samo na delu kjer so vezalke, pa še temu se bi po moje dalo izognit , če bi uporabil kak sprej za impregnacijo :hmm:Ampak če jih uporabljaš samo za občasne izlete v mesto ali pa do najbližje gostilne na pijačo s kolegi, so več kot zadovoljivi B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nebi blo ceneje in lažje kakšne gamaše v tank torbi met, pa ko začne dež sekat samo tisto preko škornja navlečeš? Pač samo ideja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nebi blo ceneje in lažje kakšne gamaše v tank torbi met, pa ko začne dež sekat samo tisto preko škornja navlečeš? Pač samo ideja :D

In to bom verjetno v hujšem dežju tudi naredil. Ampak da morem za vasko ploho to na sebe vlečt ali pa imeti cel dan na nogah ko je spremenljivo vreme pa ne hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to bom verjetno v hujšem dežju tudi naredil. Ampak da morem za vasko ploho to na sebe vlečt ali pa imeti cel dan na nogah ko je spremenljivo vreme pa ne hvala.

Ob manjši plohi pa res ni sile. Sem bil že v manjšem dežu s SS škornji pa ni blo nič mokro. not. Res pa da kakega močnejšega dežja še nisem pokusil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za sopotnika so najcenej plastične vrečke za na noge in roke, voznik pa že mora imet tiste olagume na okončinah, je bolj varno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta teden bon skočil do Lojza in HG pogledat dežjake.

Kaj je bolje, eno ali dvodelni, na kaj moram bit pozoren?

Gledal sem tega in ta dva basic II ali blizzard

Ustavi se še v Forstingerju. Je med HG in Lojzom v Beljaku. Ko se boš od Lojza proti HG vozil je na desni strani na koncu tiste cone. Ne moreš ga zgrešit...taka rumena trgovina pa avtomehanična delavnica je takoj zraven se mi zdi. Jaz sem tam zadnjič vido zanimiv enodelni dežjak za 35€. Je pa fluorescentno rumen zgoraj in črn hlačni del. Pa če me spomin ne vara, je imel protidrsni del na riti :) Jaz sem se odločo, da ga bom probal prvo. Samo zadnjič nisem mel škornjev zraven, ker sem z avtom bil. Hočem pa met takega dežjaka, da se mi nebo treba sezuvat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri je boljši v praksi, eno ali dvodelni?

Fortringerja imam blizu, bom pogledal tudi tam.

Popravljeno . Popravil gorazd
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz prakse ti težko povem, ker trenutno nimam še dežjaka. Se pa tudi malo odločam med eno ali dvo delnim. Enodelni je zanimiv za kak manjši dež. Za kak naliv, se mi pa zdi enodelc bolši, ker ni možnosti da bi ti veter jakno vzadi dvigoval, kar prinese, da bi bila možnost mokrega hrbta in nenazadnje zatekanje vode v hlače :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enodelni sigurno bolj tesni, je pa manever to obleči. Ponavadi se oblačiš pod hišnimi napušči, podvozi, na črpalki, že malo moker od dežja.

Veliko lažje in hitreje je obleči dvodelni dežni komplet, zgornji del je ponavadi podaljšan, da voda ne zateka v spodnji del. Najbolj kritilčno je spredaj, ko se ti med noge steka voda iz prsnega dela.

Pa še ena prednost dvodelnega je; če po močni plohi neha deževati, slečeš samo zgorni del, spodnji pa ščiti motoristične hlače od luž, špricanja in umazanije. Ko se cesta posuši, slečeš še tega.

Kot dežne rokavice lahko uporabiš LIDL ali HOFER rokavice, preizkušeno držijo uro dežja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...v LOuisu pred leti kupil PROOF hlače..PROOF type 1 ..klik.....in jakno.jakna-klik..cca 3 sezone uporabljam in sem zadovoljen z zadevo..za rokavice pa navadne gumjaste za 6€ kupljene v KMC..če je dež pod gumjaste rokavice še navlečem na roke navadne bele bombažne rokavice-SANOLABOR jih prodaja..al pa kakšne druge tanjše bombažne rokavice ker je samo pod gumjastimi rokavicami mraz neglede če je poletje in 27c..škornji so pa itak waterprof...tudi nalivi- poletni- in toča ter pranje v šusu 300km in več ni bilo problema..razen kakšne kapljice z notranje strani vizirja na čeladi..strošek nakupa je cca 60€ za vse..DRŽI-DRŽI.... :yes:

l.p.MAX

post-11527-0-36627400-1305621190_thumb.jpg

post-11527-0-52354000-1305621219_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil DESIM
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...v LOuisu pred leti kupil PROOF hlače..PROOF type 1 ..klik.....in jakno.jakna-klik..cca 3 sezone uporabljam in sem zadovoljen z zadevo..za rokavice pa navadne gumjaste za 6€ kupljene v KMC..če je dež pod gumjaste rokavice še navlečem na roke navadne bele bombažne rokavice-SANOLABOR jih prodaja..al pa kakšne druge tanjše bombažne rokavice ker je samo pod gumjastimi rokavicami mraz neglede če je poletje in 27c..škornji so pa itak waterprof...tudi nalivi- poletni- in toča ter pranje v šusu 300km in več ni bilo problema..razen kakšne kapljice z notranje strani vizirja na čeladi..strošek nakupa je cca 60€ za vse..DRŽI-DRŽI.... :yes:

l.p.MAX

Tudi sam uporabljam enakega in lahko samo potrdim, da se je že večkrat dobro obnesel.

Pred tem sem uporabljal enodelni komplet, pri katerem sem imel velike težave z oblačenjem. Brez tuje pomoči ga skoraj nisem mogel obleči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je bolje, eno ali dvodelni, na kaj moram bit pozoren?

Kot so ti že drugi napisali: dvodelnega je mnogo lažje obleči in sleči; ker je jakna daljša, ni bojazni za "zamakanje" vode v hlače; samo jakno jaz uporabim tudi v hladnem vremenu (npr: zjutraj na prelazih); jaz bi natvojem mestu izbral model čim bolj vidnih barv (da ne rečem živih ali florescentnih), saj je fino, če si v dežju bolj viden v prometu ....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi midva s punco imama Proofa (kupljeno pred leti v Louisu) in je odličen! Je res enodelni in je za oblečti (predvsem prvič) grozen in zagotovo (no vsaj prvič :P ) prej neha deževati, kot pa ti ga uspe na sebe dati, a ko ga 26-tič na sebe daješ, ti uspe na hitro, potem je pa super. Pa sva se vozila po takih nalivih da joj, po cele dneve je dežvalo, premočil pa ni nikoli, tudi pretiranega potenja ni bilo nikoli moč zaznat. Edino neroden je na AC in 150km/h + , saj tedaj postane krepko neudoben (no na naked mopedu je itak vse neudobno kar je nad 150km/h :boobies: ). Za čez škornje pa tudi od Proofa model in je prav tako dober, ni pa popolnoma nepremočljiv, a premoči res po 5h vožnje in špricanja.

Takoj bi vzel še 1x istega.

Ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa je ta Proof zlože , ali se ga spraviti pod sedeš , ali ga ima v kufru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa je ta Proof zlože , ali se ga spraviti pod sedeš , ali ga ima v kufru?

Men se zdi malo nepraktično imeti dežjaka pod sedežom. Saj ko te dobi naliv, ni ravno fajn odmikati sedež...Mogoče raje kakšna tank torba.

Je že kdo probal tisto zadevo, za čez ročke na balanci (muffs....), Baje je fanj, toplo. Sam ne vem pa kako je z zaščito pred dežjem....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Majhen ni, jz ga mam v kufru, za dnevne ture ga ne uporabljam.

Ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dvodelc...od Wintex-a.

enodelc...od IXS-a...sposojen :).....se ga da fino zlozit:).

Z Wintexom prevozil potopne nalive in ostal suh, nikjer zamakal, nič opletal...zakon od kišnjaka, edino placa mal preveč vzame.

Zraven imam še kondomčke za škornje od Wintex-a in za rokavice od IXS-a.

Je pa tko kot pri vseh zadevah...Malo denarja, malo muzike....oz...veliko mokrote ali švica ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvete, bom upošteval pri nakupu ;)

G

Sploh nevem zakaj se gre imam tri 3 enodelne vsi trije mi puščajo vodo( v eni uri po dežju jajca mokra !!!) zadjega sem kupil dvodelnega z mrežasto podlogo(Hein Gerike)cena ca 78 € z njim sem bil že parkrat več ur v dežju ENKRATEN preizkušeno zadnja preizkušnja prejšnji teden iz raftinga na Tari po Bosni čez Pale do Beograda vozili ca 4 ure po dežju(nalivu) od nas 20-tih je bilo sigurno 15 premočenih!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-TCX Infinity:odlična obutev.Deset mesecev jih gulim dnevno,nikoli premočili.

-Dainese goretex jakna še po dvanajstih letih (v zadnjih zdihjajih)kljubuje vodi.

-Od dežjakov je enodelni Dainese edini nekaj let zaslužil to ime.Potem sem poskusil ene šest "dežnih" hlač:pri vseh tisti neprijeten občutek pri kinderjih ob vsakem dežju.Moram probat še navtične hlače,sicer ostane le še suha potapljaška obleka.

-Vsem ki nimajo raznih kufrov (enduraši)svetujem vedno nekaj vrečk za vlaganje v žepu za denar(nico),mobi,dokumente..oziroma eno škatlo iz hladilne skrinje zadaj v torbi.Porkamadona ko dežuje ima tudi dobra goretex jakna par deci vode v žepih!

LP&suho rit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam vsaj dežno prevleko za tank torbo tak da so vsaj dokumenti na varnem...vsaj nekaj bi se reklo temu...ampak vidim, da bom moral začet o dvodelnem razmišljat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dvodelni definitivno boljsi. morajo pa biti hlace dovolj visoke (vsaj do popka), da ti ne zalije jajc.

prezivel par dni v nalivih in vedno ostal suh (no ja, vsaj od vratu navzdol).

ce imas sanso, kupi dezno jakno s kapuco, katero das na glavco in potem celado cez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!