Skoči na vsebino

MOTO oprema - dežna


alone

Priporočene objave

Enodelni dežjak iz Lidla mi že par let brezhibno služi, tudi v dežju :)

 

Je pa res, da tudi Milka iz Lidla nima enakega okusa, kot če jo kupiš v kakšni specializirani trgovini s sladkarijami  :bum:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tisti rumeni  dvodelni PVC komplet iz Baumax-a za 10€..bi bil za prvo silo!?

Za 20€ imaš pravi komplet v Louisu (ko ga dajo v akcijo). Baumax-ov se verjetno nebi ravno obnesel med vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

franc, ce nisi probal z drugim deznim, kot izkljucno motoristnicnim, ne ves. Sem napisal par postov visje in prilimal link, zadeva funkcionira bolje kot cheap shit iz louisa...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži, na motorju nisem probal. Sklepal sem ker me je v nečem podobnem "opralo" na čolnu, pa je zadeva v dežju funkcionirala bp.

Sem šel "pogledat" pa je Louis podražil zadeve, nekaj takega kar sem predlani dobil za malce več kot 20€, je sedaj čez 50€.

Kako pa to "nenamensko" zadevo "zatesniš" (rokave, vrat) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima zelo namensko na rokavih in na vratu gumbe (celo izbiras med dvema stopnjama tesnenja) Tudi pri zapiranju zadrge, je po celoti se dodatno zapiranje z gumbi, kar preprecuje, da zamaka po zadrgi. Vsi gumbi so samo za poklikat, tako da jih lahko med voznjo zapenjas, odpenjas.

Vec let preizkusam to dezno nenamensko obleko in je precej boljsa od louisove, ki se strga ob nepazljivosti in z leti. Slabost, zaradi gumiranega materiala, je teza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima zelo namensko na rokavih in na vratu gumbe (celo izbiras med dvema stopnjama tesnenja) Tudi pri zapiranju zadrge, je po celoti se dodatno zapiranje z gumbi, kar preprecuje, da zamaka po zadrgi. Vsi gumbi so samo za poklikat, tako da jih lahko med voznjo zapenjas, odpenjas.

Vec let preizkusam to dezno nenamensko obleko in je precej boljsa od louisove, ki se strga ob nepazljivosti in z leti. Slabost, zaradi gumiranega materiala, je teza.

Hvala Urkoman..res da tega, ki ga prodajajo sedaj še nisem videl v živo, sem pa sedaj probal enega starega nekaj let,pa moram rečt,da bi bila zadeva res kar uporabna(ima elastike na rokavih, ki zatesnijo, pa še rokavice pridejo čez)zadrga zaščitena sprepenjanjem gumbov! Res ni peresno lahka,je pa zato močnejši material in mislim, da je temu primerna življenska doba! Bom kar nabavil in probal....sporočim kako se obnese takoj po prvi uporabi!

Varno vožnjo in čim manj dežja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Tudi sam iščem eno dvodelno dežno obleko pa ne vem kaj vzeti. Malo sm gledal po luisu pa pri nas, izbira je velika. Iščem pa nekaj kar je funkcionalno predvsem pa majhno. Vem za enega od dainese, vendar je vse črno kar me malo odbija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem kupila dvodelni mbr komplet. Kako se obnese na motorju ne vem, lahko pa povem, da je v najhujšem nalivu zdržal 3 ure betoniranja škarpe. Mokro je bilo samo od švica in ni prepustil. Po moje vreden svojega denarja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem omenil me predvsem zanima funkcionalnost, da ne pušca, se ne straga že pri prvem oblačenju in seveda velikost spravljene obleke. Videl sem že razne obleke, ki zavzamejo skoraj cel kovček.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej si v TC-ju od spyke-i

http://www.tc-motoshop.si/si/dezni-kombinezon-spyke-travel-crno-fluo-rumen-i10891.shtml

 

Sicer je enodelen, ma spet to ni take panike za si ga gor stlačit. Je pa tudi malo bolj robusten. Jst mam sicer od IXS, sicer funkcionalen, ma je pa kot platno od dežnika.

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam iščem eno dvodelno dežno obleko pa ne vem kaj vzeti. Malo sm gledal po luisu pa pri nas, izbira je velika. Iščem pa nekaj kar je funkcionalno predvsem pa majhno. Vem za enega od dainese, vendar je vse črno kar me malo odbija.

Racer varianta kot je tudi Idelta omenil.imam ga tudi sam in je super.imel kombinezon in sem popenil ob oblačenju in slačenju, pa še zamakal in nismo mogli pogruntati kje.z dvodelno zadevo ne moreš falit.in še precej fluo je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Racer varianta kot je tudi Idelta omenil.imam ga tudi sam in je super.imel kombinezon in sem popenil ob oblačenju in slačenju, pa še zamakal in nismo mogli pogruntati kje.z dvodelno zadevo ne moreš falit.in še precej fluo je.

Koliko pa pride velika zadeva ko jo zložiš (hlače, jakna)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni olaguma, da bi bil tanek in zavzel malo placa. ti jutri poslikam in zmerim pa boš videl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dežen mora bit enodelen.....če hočeš kvaliteto mora bit priznane firme....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dežen mora bit enodelen.....če hočeš kvaliteto mora bit priznane firme....

Daj mi prosim obrazloži zakaj MORA dežjak biti enodelen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj mi prosim obrazloži zakaj MORA dežjak biti enodelen?

da ne opleta tolk...in okol pasa ni problemov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wintex 2-delni..odličen kišnjak, samo pakung je dokaj velik. Jakna vzame čink več prostora (kot vetrovka)

IXS 1-delno...odlično opravil svoje delo..pakung majhen.

 

Katerega vzamem na pot? Čisto odvisno od prostora in vremenske napovedi in kam grem. Na daljšo pot 1000km+ v eno stran,sumljiva vremenska (dvodelnega).Včasih samo jakna od kišnjaka pride prav, če je mal bolj mrzlo.

 

Oba sta mi pa odlična.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dežen mora bit enodelen.....če hočeš kvaliteto mora bit priznane firme....

Imel enodelnega pa je spustil ravno v pasu ker se je tam nabirala voda.

Sedaj vzel dvodelnega in ni težav tudi ne z opletanjem saj ima dosti pasov ki se zategnejo da ne opleta tako da to z opletanjem res nima veze al je enodelen al dvodelen. Meni je dvodelen uporaben iz več razlogov:

- ko vidiš da se pripravlja na dež imaš lahko samo spodnji del gor in ko se vlije samo zgornji del čez oblečeš. Zgornji del pa uporabiš kot rezervo če nimaš nič drugega pri roki in se shladi. Pri enodelnem si že ves moker predno ga gor spraviš :)

- kupuje se posebej. Če ti po kakšnem slučaju spodnji ali zgornji del spusti menjaš samo tega.

- spodnji del pride zelo visoko nad pas in zgornji del zelo pod pas tako da je v tem delu praktično nemogoče da ti spusti kot se to rado naredi pri enodelnem.

 

edina slaba stran dvodelnega je da zavzame malo več placa.

 

Se pa strinjam da je potrebno pri tem gledati na kvaliteto in ne razne zadeve za pod 50€ ker je potem vseen če nimaš te vsaj zmoči povsod enakomerno :)

Popravljeno . Popravil mitjag
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da ne opleta tolk...in okol pasa ni problemov

No comment! :grrr

Popravljeno . Popravil kasti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!