Skoči na vsebino

MOTO oprema - dežna


alone

Priporočene objave

Eno vprašanje: kje dobiti dežjaka, dvodelnega za velikost 6XL Kurz ???

Razen Induplati Jarše .

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Kakšne so lastnosti dobre dežne jakne/hlač/kombinezona?

Enodelen ali dvodelen, da ima podlogo, še kaj, kakšen predlog, če recimo cena ni vprašanje?

Tole iz prejšnjega posta se mi dopade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obvezno dvodelna! Rajši prevelika, kot premajhna.

Če te preseneti ploha, hitreje natakneš zgornji del in je potem čas, da se ubadaš s hlačami. Pri enodelnem je zgornji del že poln vode, predno si navlečeš hlače in če so še premajhne, je jeba še večja. Poleg tega enodelec prej poči med koračami, ker ga zgornji del vedno "špona". Podloga je bolje tekstilna kot kaka mrežica, lepše zdrsneš vanj.

Popravljeno . Popravil raza
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se popolnoma strinjam z zgornjim zapisom. Jaz imam še integrirano tanko kapuco, da jo navlečeš na glavo in daš preko čelado. Nič več mi ne zamaka in pihlja za vrat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 1 leto pozneje...

No, eno vprasanje, nejasnost, dilema….

Imam dvodelni komplet od Racer Flex + dezne rokavice (en palec vrjanta).

Sedaj me je v Dolomitih ujel naliv, vsega slabih 30min. 
 Moker sem bil po stagnih hlac, nogavice malo manj ampak vseeno vlazne….in pa rokavice, kljub novim deznim rokavicam!

Sedaj, ali sem jaz nekaj nekje zamocil ali pa ne vem….nebi smelo me tako naprati po slabe pol ure naliva….ali pac? Iskreno, sem kar malo razocaran nad waterproof! 

Razmisljam, da bi dal zadevo impregnirat v neko kem. cistilnico…..ali pa raje neopren oblecem

Kaksen nasvet, ideja?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Roger G. Jagger pravi:

 Moker sem bil po stagnih hlac, nogavice malo manj ampak vseeno vlazne….in pa rokavice, kljub novim deznim rokavicam!

Dobra oprema ne spušča, ustvarja pa kondenz.

Tudi jaz sem imel z rokavicami težave, ampak dlani pri meni niso občutljive. Imam pa izkušnje s spodnjim delom - hlače. Če se lepo ne vsedeš - to pomeni, da šivi med nogami niso napeti. Če so napeti, šivi in lepilo prej ko slej popusti in začne zamakati. Vsa voda se ti pa steka ravno pod ritjo. 

Sedaj, ko se vsedem, si lepo popravim hlače med nogami, da šivi ne trpijo in hlače držijo dlje. Ko spustijo, so samo še za v smeti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra dežna oprema drži kar nekaj ur. Dobra dežna oprema z mrežasto podlogo povzroča manj potenja.

Dežne prevleke za rokavice in čevlje so bedarija. Eno samo delo, pa še spuščajo. Čevlji morajo biti gorotex ali waserdiht in problem rešen. Isto velja za rokavice. 

Slabo oblečena dežna oprema povzroča da nekje uide voda mimo. Sicer pa nismo s cukra. Poleti ni panike če se nekoliko zmočiš, problem so lahko nizke temperature, kjer se podhladiš.

Aja, nekaj malega, kak deževen dan sem prevozil in je to zgolj ter samo moje mišlenje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Roger G. Jagger pravi:

No, eno vprasanje, nejasnost, dilema….

Imam dvodelni komplet od Racer Flex + dezne rokavice (en palec vrjanta).

Sedaj me je v Dolomitih ujel naliv, vsega slabih 30min. 
 Moker sem bil po stagnih hlac, nogavice malo manj ampak vseeno vlazne….in pa rokavice, kljub novim deznim rokavicam!

Sedaj, ali sem jaz nekaj nekje zamocil ali pa ne vem….nebi smelo me tako naprati po slabe pol ure naliva….ali pac? Iskreno, sem kar malo razocaran nad waterproof! 

Razmisljam, da bi dal zadevo impregnirat v neko kem. cistilnico…..ali pa raje neopren oblecem

Kaksen nasvet, ideja?

Hvala

Mislim, da je tvoje vprašanje dosti bolj kompleksno kot misliš :) Ogromno zavisi od motorja (blatnika, gume, itd. – najbrž vate zmeče dosti več vode kot v koga drugega), čelade (športna čelada je običajno višja, ožja, touring pa širša in nižja – objame več vratu), pomembna je seveda osnovna oprema (nepremočljivost) - zanašati se zgolj na dežjaka ni ravno najboljši plan, veliko vlogo igra starost opreme – najlon skozi čas izgublja na kvaliteti, pojavljati se začno razpoke ipd.

Jaz bi definitivno pred nakupom dežjaka temeljito prebrala izkušnje drugih. Če dam za primer znamko Tucano Urbano, v osnovi imajo dve vrsti dežjakov – mini in normalnega. Mini je tanek najlon (zložen pajac stoji v dlani) in je za uporabo v sili, če te dobi nevihta, da te ne zmoči kot miša. Najlon ne diha. Drugi je zračna dvoslojna obleka, ki zložena porabi kar precej prostora, ni lahka, cena je tudi kar zasoljena, ampak vsaj po mojih izkušnjah ostaja skozi čas enake kakovosti kot ob nakupu in nikoli ne premoči. Ima ježke na hlačnicah, rokavih, vratu, pač vsepovsod kjer običajno vdira voda. Pomembno je kako se oblečeš (ne hitiš in paziš kaj oblečeš spodaj in kaj zgoraj), dodaten plus je, če ti nekdo pri tem pomaga.

Za dežne rokavice in škornje se v hudih nalivih najboljše izkažejo gumijaste zadeve iz Louisa, ampak tisto je tako težko navleči nase, da je joj. Rokavice bi na tvojem mestu zamenjala, probaš srečo z drugimi, pa vzami take na tri prste 🙃

Če kupiš preveliko obleko, jo je lažje obleči, ampak se bo voda prej znašla spodaj + nevarno je, da se kam zatakneš.

Kompromisi pač..

Nekateri dežni pajaci imajo kapuco, da si jo oblečeš pod čelado. S tem rešiš vodo pod ovratnikom. Škornje je potrebno dobro namazati z impregnacijsko mastjo. Pa spet, če usnja ne mažeš redno, se pojavijo razpoke, obutev se tudi shodi in voda vedno najde pot :)

 

Pod črto – osnovna oprema za na pot naj bo dobra, nepremočljiva, dežjak je za silo, da se oprema ne napije preveč vode in je do naslednjega dne suha. Definitivno priporočam tudi dežnega za škornje. Jaz ga oblečem spodaj, čez hlače, rokavice, jakno in ji dobro zatisnem ovratnik.

Pa pazit je potrebno, da se na čeladi zapre vse zračnike 🤣

65795_8_L.thumb.jpg.e860ecb35cfcda3e3ed193089d6cd122.jpg72783_L.thumb.jpg.3e21e1edfc75b03d7a6ccfec5d11680a.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, DAMI34 pravi:

Dobra dežna oprema drži kar nekaj ur. Dobra dežna oprema z mrežasto podlogo povzroča manj potenja.

Dežne prevleke za rokavice in čevlje so bedarija. Eno samo delo, pa še spuščajo. Čevlji morajo biti gorotex ali waserdiht in problem rešen. Isto velja za rokavice. 

Slabo oblečena dežna oprema povzroča da nekje uide voda mimo. Sicer pa nismo s cukra. Poleti ni panike če se nekoliko zmočiš, problem so lahko nizke temperature, kjer se podhladiš.

Aja, nekaj malega, kak deževen dan sem prevozil in je to zgolj ter samo moje mišlenje.

Ma, moja je v bistvu nova...ok, stara 3 leta ampak prvič uporabljena. Čevlji so wasserdicht...visok moto škorenj.

Res nismo iz sladkorja ampak ne paše pa najbolj naslednje jutro nase vlažne zadeve vlečt. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, Roger G. Jagger pravi:

Ma, moja je v bistvu nova...ok, stara 3 leta ampak prvič uporabljena. Čevlji so wasserdicht...visok moto škorenj.

Res nismo iz sladkorja ampak ne paše pa najbolj naslednje jutro nase vlažne zadeve vlečt. 

sej sem rekel, odvisno od letnega časa, poleti bolj švicaš, močnejše so nevihte, večkrat se slačiš oblačiš, pa lahko pride do poškodbe šivov, ampak načeloma in to z lahkoto trdim, da v kolikor dežko ni poškodovan, bo zdržal cel dan.

Voda najprej prileze pri rokavica, ovratniku, pa tudi mimo pasu, odvisno od dežkota, kako je oblečen, kako sediš.

Čar motorizma bi rekel, včasih boš tut kaj vlažnega ali smrdljivega oblekel :P

Ps. preveri da hlače niso strgane po šivih oz da ni lepilo spustilo. 

Jaz običajno uničim dvoje hlače (natrgani ali spokani šivi) pa en zgornji del.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, 3nity pravi:

Mislim, da je tvoje vprašanje dosti bolj kompleksno kot misliš :) Ogromno zavisi od motorja (blatnika, gume, itd. – najbrž vate zmeče dosti več vode kot v koga drugega), čelade (športna čelada je običajno višja, ožja, touring pa širša in nižja – objame več vratu), pomembna je seveda osnovna oprema (nepremočljivost) - zanašati se zgolj na dežjaka ni ravno najboljši plan, veliko vlogo igra starost opreme – najlon skozi čas izgublja na kvaliteti, pojavljati se začno razpoke ipd.

Jaz bi definitivno pred nakupom dežjaka temeljito prebrala izkušnje drugih. Če dam za primer znamko Tucano Urbano, v osnovi imajo dve vrsti dežjakov – mini in normalnega. Mini je tanek najlon (zložen pajac stoji v dlani) in je za uporabo v sili, če te dobi nevihta, da te ne zmoči kot miša. Najlon ne diha. Drugi je zračna dvoslojna obleka, ki zložena porabi kar precej prostora, ni lahka, cena je tudi kar zasoljena, ampak vsaj po mojih izkušnjah ostaja skozi čas enake kakovosti kot ob nakupu in nikoli ne premoči. Ima ježke na hlačnicah, rokavih, vratu, pač vsepovsod kjer običajno vdira voda. Pomembno je kako se oblečeš (ne hitiš in paziš kaj oblečeš spodaj in kaj zgoraj), dodaten plus je, če ti nekdo pri tem pomaga.

Za dežne rokavice in škornje se v hudih nalivih najboljše izkažejo gumijaste zadeve iz Louisa, ampak tisto je tako težko navleči nase, da je joj. Rokavice bi na tvojem mestu zamenjala, probaš srečo z drugimi, pa vzami take na tri prste 🙃

Če kupiš preveliko obleko, jo je lažje obleči, ampak se bo voda prej znašla spodaj + nevarno je, da se kam zatakneš.

Kompromisi pač..

Nekateri dežni pajaci imajo kapuco, da si jo oblečeš pod čelado. S tem rešiš vodo pod ovratnikom. Škornje je potrebno dobro namazati z impregnacijsko mastjo. Pa spet, če usnja ne mažeš redno, se pojavijo razpoke, obutev se tudi shodi in voda vedno najde pot :)

 

Pod črto – osnovna oprema za na pot naj bo dobra, nepremočljiva, dežjak je za silo, da se oprema ne napije preveč vode in je do naslednjega dne suha. Definitivno priporočam tudi dežnega za škornje. Jaz ga oblečem spodaj, čez hlače, rokavice, jakno in ji dobro zatisnem ovratnik.

Pa pazit je potrebno, da se na čeladi zapre vse zračnike 🤣

65795_8_L.thumb.jpg.e860ecb35cfcda3e3ed193089d6cd122.jpg72783_L.thumb.jpg.3e21e1edfc75b03d7a6ccfec5d11680a.jpg

Všeč mi je tvoj odgovor....marsikaj zajeto vanj. Ammmm, čevlji so waterproof, čelada zaprti vsi zračniki. Hlače imam Musher Jeans z neko gore-tex in kevlar zadevo notri, moto jakna Dainese by Ducati usnje. Moja dežna obleka ima na hlačnicah, rokavih, vratu in zadrgah ježke za dight zapreti.....zato mi ni jasno,kako me je lahkko v 30min tako namočilo. V čevlje je moralo priti od zgoraj (ob hlačnici)....!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

Jaz običajno uničim dvoje hlače (natrgani ali spokani šivi) pa en zgornji del.

kupi hlače, ki imajo zadrgo do kolka, saj običajno dežjaka oblačiš na hitro in preko motorističnih hlač in škornjev ... ;) 

seveda mora biti dežjak dvodelen z varjenimi šivi in mrežico, če ne si res znotraj bolj moker kot oduzunaj, pa še sleč se ne moreš.

Popravljeno . Popravil maus
  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

sej sem rekel, odvisno od letnega časa, poleti bolj švicaš, močnejše so nevihte, večkrat se slačiš oblačiš, pa lahko pride do poškodbe šivov, ampak načeloma in to z lahkoto trdim, da v kolikor dežko ni poškodovan, bo zdržal cel dan.

Voda najprej prileze pri rokavica, ovratniku, pa tudi mimo pasu, odvisno od dežkota, kako je oblečen, kako sediš.

Čar motorizma bi rekel, včasih boš tut kaj vlažnega ali smrdljivega oblekel :P

Ps. preveri da hlače niso strgane po šivih oz da ni lepilo spustilo. 

Jaz običajno uničim dvoje hlače (natrgani ali spokani šivi) pa en zgornji del.

Ta čar mi je jasen....ood smrdečega (čeprav probam sproti prati cunje) ampak jeans in usnje se ne da prati. Preveril šive in vse izgleda tipi-topi....jakna sploh bilka prvič v uporabi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, maus pravi:

kupi hlače, ki imajo zadrgo do kolka, saj običajno dežjaka oblačiš na hitro in preko motorističnih hlač in škornjev ... ;) 

seveda mora biti dežjak dvodelen z varjenimi šivi in mrežico, če ne si res znotraj bolj moker kot oduzunaj, pa še sleč se ne moreš.

še vedno bom neroden :P

 

pred 1 minuto, Roger G. Jagger pravi:

Ta čar mi je jasen....ood smrdečega (čeprav probam sproti prati cunje) ampak jeans in usnje se ne da prati. Preveril šive in vse izgleda tipi-topi....jakna sploh bilka prvič v uporabi.

potem si pa verjetno slabo oblekel. Obleci se pa se stuširaj, da preveriš tesnost

pred 4 minutami, Roger G. Jagger pravi:

..zato mi ni jasno,kako me je lahkko v 30min tako namočilo. V čevlje je moralo priti od zgoraj (ob hlačnici)....!

upam da je bila hlačnica čez čevlje :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, DAMI34 pravi:

še vedno bom neroden :P

 

potem si pa verjetno slabo oblekel. Obleci se pa se stuširaj, da preveriš tesnost

upam da je bila hlačnica čez čevlje :P

 

Seveda, obe....jeans in dežna čez škorenj.....ok,v bitstvu po moje po nogi od pasu navzdol  v čevelj zmočilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

testiraj doma v kadi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, DAMI34 pravi:

še vedno bom neroden :P

to itak , ampak tudi sam sem se veliko prevozil po dežju (in ni noben čar), dvodelni kombinezon, švasani šivi, spodnji del na zadrgo do kolekov, WP škornji (ki jih imam za na pot), ter dežne rokavice, zdrži vsaj 2 uri naliva... pol je pa itak treba tankat in takrat se mal razkomotiš, a ne @MARJA

nekje na Poljskem u vukojebini leta 2019

Opis slike ni na voljo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, maus pravi:

to itak , ampak tudi sam sem se veliko prevozil po dežju (in ni noben čar), dvodelni kombinezon, švasani šivi, spodnji del na zadrgo do kolekov, WP škornji (ki jih imam za na pot), ter dežne rokavice, zdrži vsaj 2 uri naliva... pol je pa itak treba tankat in takrat se mal razkomotiš, a ne @MARJA

nekje na Poljskem u vukojebini leta 2019

N

jaja razumem, saj počnemo isto. Tudi po cel dan sem v dežjaku (mam dvodelnega). Nerodnost omenjam, ker se kam usedem pa podrgnem, če hlače premal gor povlečeš lahko poči itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

jaja razumem, saj počnemo isto. Tudi po cel dan sem v dežjaku (mam dvodelnega). Nerodnost omenjam, ker se kam usedem pa podrgnem, če hlače premal gor povlečeš lahko poči itd..

večkrat moraš to natrenirat ... vježbaj, jaz ne morem niti zajahat mopedka, če imam premal gor, kaj šele noge pokrčit v usnjenem kobinezonu s šlitniki, ki imam pod dežjakom ... res je najlažje ...

zdaj že dve leti nisem nikjer bil, tako da je po moje splesnel in bom moral novega kupit :P 

  • Haha 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ga imam iz Hoferja... 10 let star.... bil nekajkrat oblečen.... zdržal sem v njem do doma... suh.

Rokavice imam iz BS ... tiste gumijaste za čez usnjene potegnit.... dal 10 € ... top.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!