Skoči na vsebino

MOTO oprema - dežna


alone

Priporočene objave

Po mojih izkušnjah mora biti dvodelni, ker ga je dosti lažje oblačit in slačit; sem pa pred dnevi videl dobro varianto iz kolekcije "polo" (dvodelni), ki ima na ovratniku tudi kapuco: visok ovratnik se nadaljuje v podkapo, ki pa je iz coolmaxa. Tako ti dež ne more po čeladi in za vrat, kar se v nalivu lahko zgodi pri ostalih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zato pa imam XXXL velikost..

ja kako je to z velikostjo...a je potrebno nujno pomerit ali se da na pamet ocenit glede na višino.... :hmm:

tudi malo se mudi...ta teden mora biti kupljeno...v petek najraje....ker potem je gužva.... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enak louisov kombinezon mi še ni spustil, lahko rečem tudi v zelo hudi nevihti dolgi 1,5 ure.Hvala bogu da ima mrežico.Samo oblačenje ni težava, slečem ga pa lahko izključno tako da ga vlečem s sebe na notranjo stran.

Če pa imaš usnjen kombinezon,na katerega so že popadale kaplje dežja, ga sam ne boš oblekel.

Do 40 EUR na testu v motorrad-u edini louisovi kombinezoni bili popolnima tesni.Res pa je, da tudi nekaj njih ni spustilo, temveč niso tesnili na vrat ali rokav.Zoran

http://www.louis.de/_200803b26014d40d3009d...i&PAGE=0&ID=306

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wintex dvodelni,se lahko zmišljuješ kukr hočeš,kaj boš mel gor.Ponavadi samo zgornji del,ker mam hlače nepremočljive.

LP DAN

If you need A BIKE that´s faster you´re either a)WSB Champion b)New to biking

Ga imam tudi jaz in dam zanj roko v ogenj - nepremočljiv 100%, cena pa okrog 20 tisoč mislim, da še malo manj! PRIPOROČAM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam od polota eno ta poceni dvodelno varianto (30EUR) in sem popolnoma zadovoljen. Dosedaj me še ni pustil na cedilu, razen ko sem ga zaradi nerodnosti strgal in sem potem 40km vozil z mokrimi prašniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DrM-FJR a to je oni wintexov, ko je bil v eni številki MotoSi-ja najbolje ocenjen  :?

Mislim, da JA! Je res dober, sicer dražji ampak, kdor slabo kupi dvakrat in dražje kupi! Moje mnenje - ga pa priporočam! Dobiš ga v Drešnji vasi ali v LJ na VIČU (Pilko)

LP Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam od polota eno ta poceni dvodelno varianto (30EUR) in sem popolnoma zadovoljen. ........40km vozil z mokrimi prašniki.

-------

Nasvet za vsakogar!

Mal d'narja - mal mus'ke!

To je star pregovor, ki se še najbolje izkaže pri nakupu dežnega kombinezona.

Poceni variante so tudi dobre, a le za NEKAJ ČASA, za lepo vreme in nekoliko hladnejše dni. Preizkušeno!

Pustimo blagovne znamke itd. Kombi, skozi katerega se vidijo (mikroskopsko) majhne pikice in kombinezoni s "foršlusi" od vratu do peta, so "en kurc" vredni.

Material mora biti "gumirano platno" (kot rečemo v žargonu), ki je odznotraj "neprebojno". Plačaj ga kot treba (izpod 15 jurjev) pa je bolje, da leži še naprej na polici v trgovini!!!

Izkušnja;

Pred 25 leti, sem ga pod silo razmer od Rukke kupil v Dovru. Bil je drag kot žafran in do boga nisem mogel preboleti tistega denarja. Uporabljam ga (malo se je skrčil, pa ga nosi žena!) še sedaj in je 100 %-ten!!!

Sedaj pa kupujte, kar vas je volja.

motorist

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je že beseda o dežnih kombinezonih... Sam uporabljam enodelnega wintexa (pred par leti cca 17k sit) in sem z njim maximalno zadovoljen :OK:

Ok,če bi sam kupoval,bi vzel dvodelnega. Podarjenemu konju se pa ne gleda v zobe .)

Sta pa dva kolega kupila tiste rumeno-črne (mislim da louisove) cenene kombinezone... Enemu se je strgal že pri prvem oblačenju,drugemu pa pri 3. ali 4. uporabi :trance_33_sleep:

Nauk:

Če nočeš biti moker in premražen,malce globje seži v žep :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

stestiral svoj rdeč kombinezon za spufanih 17 evropskih v enournem nalivu na AC ST-ZG,

in ga lahko samo pohvalim. svoje poslanstvo izpolnjuje stooctotno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima naslednje...

Zunaj vroče, soparno, pripravlja se k nevihti, men že v usnju vroče, dežni kombinezon pod sedežem. Če bom čakal da se ulije, bom ves moker še prden ga bom nase zvleku, če ga oblečem preventivno bom moker tud če se ne ulije. Kaj storiti? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ustavi v prvem bifeju ... spij kaj osvežilnega in počakaj na razvoj dogodkov nad glavo ... potem pa se odloči ali dežni kombinezon potreben ali ne ... .) .) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam PROOF-ov dvodelni dezni komebnizon ( http://pdfkatalog.louis.de/pdf/190.pdf ) kupljen v Louisu in mi zelo dobro sluzi, do sedaj se ni premocil, ima visok in sirok ovratnik, ki si ga lahko zapnes cez jakno visoko v celado, tako, da ti ne tece za vrat. Osebno sem bolj zadovoljen z dvodelnim, saj sem imel z enodelnim precej negativnih izkušenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam tudi tega PROOF-ovega, sem ga kupil ob odprtju trgovine v Beljaku pa sem še 40% popusta dobil :OK:, ga ne zamenjam za nobenega drugega :grrr

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote=premza,

Zunaj vroče, soparno, pripravlja se k nevihti, men že v usnju vroče, dežni kombinezon pod sedežem. Če bom čakal da se ulije, bom ves moker še prden ga bom nase zvleku, če ga oblečem preventivno bom moker tud če se ne ulije. Kaj storiti? :hmm:

Premza!

Najbolje, da zapremzaš!

Takole je;

Sčasoma se tudi na motorju navadiš opazovati okolje. Soparno - nevihta bo - če se...

Jaz se v takšnem primeru razgledam po okolici. Pogledaš (posebno, če je ravninsko), kam potujejo oblaki. Ugotoviš v katero smer potuješ ti. Če vidiš, da rineš v največjo godljo, se ustavi. Počakaj, da se nevihta strese, še kakšnega prižgeš, da se osuši in ajd na gas!

Ker pa ni vedno tako, moraš zopet sam ugotoviti kaj storiti. Najbolje, da ustaviš pod nadstreškom in se v miru napraviš. Tudi v tem primeru moraš ugotoviti, ali gre le za nevihto "po krajevnih skupnostih", ali se pripravlja deževje, ki ne bo odnehalo.

Zase vem, da se kar dobro znajdem v takšnih okoliščinah, pa me še vedno kdaj nategne!

T'ko je, če si motorist!

.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

Da se tema malo osveži, tko kot sem se danes, med dobrim nalivom sam, v bohinjski bistrici. :wacko:

Kateri dvodelni dežni kombinezon za cca 10.000.-sit priporočate (katera trgovina). :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojih izkušnjah mora biti dvodelni, ker ga je dosti lažje oblačit in slačit; sem pa pred dnevi videl dobro varianto iz kolekcije "polo" (dvodelni), ki ima na ovratniku tudi kapuco: visok ovratnik se nadaljuje v podkapo, ki pa je iz coolmaxa. Tako ti dež ne more po čeladi in za vrat, kar se v nalivu lahko zgodi pri ostalih.

Zadevo mi je uspelo nabaviti (cena cca 100 EUR, POLO - Munchen), se pa res zelo dobro obnese. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se tema malo osveži, tko kot sem se danes, med dobrim nalivom sam, v bohinjski bistrici. :wacko:

Kateri dvodelni dežni kombinezon za cca 10.000.-sit priporočate (katera trgovina). :hmm:

Wintex bi lahko bil zelo dobra izbira. Priporočam dvodelni komplet, zakaj je že zgoraj dost napisano, cena pred 1 letom cca 9 K SIT. :OK: Wintex pa prodajajo - rajši na PM če ne veš, sem jih že fasal zaradi tega :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ene no-name hlace in (ce se ne motim) wintex jakna, € 40.- suma sumarum; deluje, sprobano.

samo letos ze 10x. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst mam Wintex-a (dvodelni), preizkušen večkrat, ne spusti kapljice,veliko žepov in varjeni šivi :OK: .

Dal sem pa cca. dve leti nazaj 18k. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dvodelna cestarska obleka s farmer hlačami :OK:

flouroscentno živo oranžne barve z odsevnimi trakovi :D

super duper odličen trpežen materjal :OK:

viden pa si na 377 km daleč :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst mam Wintex-a (dvodelni), preizkušen večkrat, ne spusti kapljice,veliko žepov in varjeni šivi :OK: .

Dal sem pa cca. dve leti nazaj 18k. :?

In si ugotovil, kot jaz, da je zakon.....še enkrat priporočam. Cena je sicer malo višja ampak, odlične stvari imajo svojo ceno..... Tudi v dežju se lahko pelješ suh! razen, če si pozer....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   1 član

    • milwalker
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!