Skoči na vsebino

MOTO oprema - dežna


alone

Priporočene objave

Sem danes pregledal štacune po dolgem in počez pa za 10jurjev ne dobiš enega normalnega dvodelnega dež-kombinezzona. :huh:

Vintex-ovi so povsod 20ksit, jaz pa zmeri uhrn k trije z gorenjske skupi. :glare:

Sem se ustavil pol pr Habat pa kupil Clover-ja za ~13ksit. :yes:

Menda tudi pri tej firmi ne moreš prav dosti mimo užgat. :hmm:

Vsaj upam da je tako. :OK:

Ko bo scal kot se spodobi, ga bom šel probat pa bomo videli kaj Clover zna! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa zmeri uhrn k trije z gorenjske skupi. :glare:

...pa kupil Clover-ja za ~13ksit. :yes:

Menda tudi pri tej firmi ne moreš prav dosti mimo užgat. :hmm:

Vsaj upam da je tako. :OK:

Ko bo scal kot se spodobi, ga bom šel probat...

Ne šparaj pri dežnem kombinezonu!

Jaz sem v tej temi to že nekrat omenil, pa bom še enkrat, ker se obrestuje;

Pred 25 leti, sem v Dovru pod silo razmer, kupil dežnega od Rukke. Bil je drag, da mi je zvabil solze v oči.

A ni hudič... A veš, da je še danes 100%-ten!!! Vmes pa sem "za paralelko" zamenjal že tri do štiri, pa smo bili vedno slabe volje, ker ni nikoli odpovedal v lepemu vremenu.

En dober kombi, "odvaga" tri poceni!

Sedaj pa izračunaj. To lahko storiš napamet.:hmm: :hmm: :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne šparaj pri dežnem kombinezonu!

Jaz sem v tej temi to že nekrat omenil, pa bom še enkrat, ker se obrestuje;

Pred 25 leti, sem v Dovru pod silo razmer, kupil dežnega od Rukke. Bil je drag, da mi je zvabil solze v oči.

A ni hudič... A veš, da je še danes 100%-ten!!! Vmes pa sem "za paralelko" zamenjal že tri do štiri, pa smo bili vedno slabe volje, ker ni nikoli odpovedal v lepemu vremenu.

En dober kombi, "odvaga" tri poceni!

Sedaj pa izračunaj. To lahko storiš napamet.:hmm: :hmm: :hmm:

Dobro si to povedal. :yes:

Upam da bo tukaj pomagala firma, saj ni kr neki. :grim

Če pa ne, ga nesem nazaj, poli pa po vintexa :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

a v ljubljani se da dobit kak spodoben dežni...v tc-ju majo dva...tega in tega...

izkušnje?

ixs enodelnega imam jaz.Jajc- prepušča na ramenih in pri jajcih.Tolk dnarja pa tako sranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj IXS-ov enodelni tesni brez problema, moti me edino izvedba ovratnika (potrebno je seveda kar nekaj potrpljenja pri oblačenju, ker se ježki radi zatikajo za podlogo).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst mam od Sparka dvodelnega. dal 9000 Sit in stvar je super. Včeraj sm se dve uri vozu po dežju in prišel domov čist suh. Pa še rokavičke ima v rokavu :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem smo že govorili, pa vseeno še enkrat:

Pri nakupu dežnega kombinezona je pomembno nekaj. (Poceni variante niso vredne NIČ!!!)

POMEMBNO!!!

Vzemi dežni kombinezon v roko in ga obrni proti svetlobi.

Če vidiš "mikroskopsko" majhne luknjice, ga vljudno vrni prodajalcu, ker boš ob prvi plohi moker!!!

Preverjeno!

Dežni kombinezon mora že na pogled in otip izgledati kot voljno "gumirano platno"!

To je 100%-na roba!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, odvisno je tudi kdaj potrebuješ dežnega. Če je samo za prvo silo, da te ravno ne premoči, če te na cesti dobi za 20 min dežja, pol je pomoje hitro dober.

Če pa se že v dežju odpraviš na pot (tako kot jaz :? :slap: ) :P ki traja 2-3 ure ali več, potem pa rabiš malo kakovostnejšo zadevo, in to Wintex zagotovo je

Pa en lep moker pozdrav .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje so take. Za 10 E kupljen v Louisu, po 600 in več km na dan dežja proti Nordkapu in vedno sem bil suh pod njim. In tako skoraj 15 dni zaporedoma. Sedaj ga ne rabim. Imam korduro in tudi v njej sem suh. Zelo dobro sem jo že preveru v nalivu 300 km, pa ne samo enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dvodelna cestarska obleka s farmer hlačami :OK:

flouroscentno živo oranžne barve z odsevnimi trakovi :D

super duper odličen trpežen materjal :OK:

viden pa si na 377 km daleč :grim

tudi jaz prakticiram isto stvar. dobil 2 zastonj in se do sedaj obnesla oba več kot odlično. pa še zložena zasedeta minimalno prostora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se da IXS kombinezon nabavt v sloveniji?

IXS opremo dobiš tudi v KMC na Dolenjki, malo se pogajaj in boš dobro skozi prišel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam enodelnega Spidi. Že več let zvesto služi, pa je dal skozi že več dolgotrajnih nalivov. Mislim, da tu ni kaj šparati. Saj si menda nihče ne želi voziti moker, a ne? Je pa dvodelni bolj komot, ker lahko nosiš eno ali drugo, ali pa oboje. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

imam IXSa...pa tko mal rabim.....ker že oklep vse odnese......

tko da glede kombinezona...važno tut kakšen motor voziš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

a mi lahko kdo sporoči kje prodajajo Wintex dežne kombinezone............sej sem gledal pa nisem nikjer zasledil?

hvala

malce daleč je zate, ampak wintex opremo prodaja Pro Motor v Petrovčah pri Celju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Danes sva se z malakai-em vračala iz Bovca in naju je dobil dež.. Ma ne samo dež, pravi naliv. Skratka tako kot me je danes napralo, me ni še nikoli v življenju zato sem se odločil da je res skrajni čas, da neham odlašat z nakupom dežnega kombinezona.

Malce sem preletel to temo in vidim da večinoma priporočate Wintexove kombinezone, veliko vas omenja pa tudi tiste iz Louisa, da naj ne bi bili slabi.

Sam gledam dežnjake, predvsem enodelne tja v rangu do 50/60eur. Ok vem, da pri teh stvareh ni za šparat, ampak sodeč po tej temi ima veliko folka dežnjake iz tega cenovnega ranga in naj bi se obnesli prav ok. No tu je par kombinezonov, ki so v mojem izboru in bom zelo vesel, če lahko kdo pokomenira kako se kateri obnese oziroma ne obnese, ter kaj bi mi priporočili, lahko tudi izven tu naštetih.

Spyke, cena 63,70 € (Vomberger):

post-1190-1181784911_thumb.jpg

IXS - ORCA, cena 55,82 € (Yamaha KMC):

post-1190-1181784931_thumb.jpg

Levior Nassau, cena 52,58 € (Laba):

post-1190-1181784960_thumb.jpg

Proof, cena 34,95 (namesto 44,95) (Louis):

post-1190-1181784979_thumb.jpg

Louis, cena 17,95 (Louis):

post-1190-1181784994_thumb.jpg

Lp, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spyke, cena 63,70 € (Vomberger):

post-1190-1181784911_thumb.jpg

post-1190-1181784994_thumb.jpg

Lp, DeX

DeX, takega sem si jaz kupil. Moram rečt, da je zelo v redu. Odkar, sem ga kupil ga sploh še nisem potreboval. Moram pa povedati tudi to, da zasede kar precej prostora. Je sicer enodelni kombinezon z zadrgo pri strani. Nisem ga še poizkusil spraviti pot zadnji sedež, vendar mislim, da bi ga imel kar problem, bi terjetno moral odstraniti prvo pomoč. Sam pa veš, da pod zadnjim sedežem nimam tako malo prostora. Če bi še enkrat kupoval dežnega, bi verjetno kupil nekaj, kar zasede čim manj prostora.

Serbus, se ga vidma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DeX, takega sem si jaz kupil. Moram rečt, da je zelo v redu. Odkar, sem ga kupil ga sploh še nisem potreboval.

Kako veš, da je v redu, če ga še nisi potreboval ? :hmm:

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako veš, da je v redu, če ga še nisi potreboval ? :hmm:

:naughty:

Glede na preučitev materialov ( moje boljše polovice ), ki jih vsebuje od konkurenčnih izdelkov, je na nekaj višjem nivoju, ker naj bi imel malo debelejši poliester. Samo oblačenje in slačenje ne predstavlja nekih dodatnih naporov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!