Skoči na vsebino

MOTO oprema - dežna


alone

Priporočene objave

Dvodelni POLO: do sedaj nekaj sezon in brez težav. Ima pa zelo koristen dodatek: v ovratniku je pospravljena bombažna podkapa: ko jo izvlečeš in namestiš na glavo, s seboj potegne še ovratnik, ki pa potem sega nekaj cm pod čelado in voda potem iz površine čelade polzi po uvratniku in ne zamaka. Mislim, da sem videl nekaj podobnega v katalogu HELD-a za leto 2011.

post-1569-0-69436000-1346056628_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Fazer03
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem kako je lahko dvodelni boljši od enodelnega, razen tega da se ga lažje oblečeš. Jst se enodelnega celo lažje.

Pri dvodelnem ti lahko zamaka med hlačami in jakno, pri enodelnem pa edino okoli vrata.

Na riti sta eno in dvodelni enako narejena, tako da če tam pušča, puščata oba.

Imam oba, pa sem raje enodelca navlečem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem kako je lahko dvodelni boljši od enodelnega, razen tega da se ga lažje oblečeš. Jst se enodelnega celo lažje.

Pri dvodelnem ti lahko zamaka med hlačami in jakno, pri enodelnem pa edino okoli vrata.

Na riti sta eno in dvodelni enako narejena, tako da če tam pušča, puščata oba.

Imam oba, pa sem raje enodelca navlečem.

seveda je boljši dvodelni... pa da me lulat prime u enodelnem? :P

lažje se ga obleče, simpl, oblečeš samo zgornji del, brez spodnjega, če ne ščije na ful .. uporaben za mrzle dni, maš manj odvečne šare v kufrih

pa ni isto, ker je zgornji del daljši in gre čez spodnji del, tko da nič ne zamaka, pa je bil že tut fajn naliv....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvodelni POLO: do sedaj nekaj sezon in brez težav. Ima pa zelo koristen dodatek: v ovratniku je pospravljena bombažna podkapa: ko jo izvlečeš in namestiš na glavo, s seboj potegne še ovratnik, ki pa potem sega nekaj cm pod čelado in voda potem iz površine čelade polzi po uvratniku in ne zamaka. Mislim, da sem videl nekaj podobnega v katalogu HELD-a za leto 2011.

Kje si ga pa ti kupil ???
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred leti v POLO trgovini v Nemčiji. Sem se malo "pozanimal" na njihovi strani: ta hip imajo ceno za hlače 30 €, za jakno pa akcijsko - 18€ ; ne vem pa kako je z zalogo. Lahko pa naročiš po katalogu in to prek YOGI-ja. (http://www.yogi.si/t-kako-narocim.aspx) .Če ti je problem uganiti pravo velikost, pa pridi do Domžal in boš probal-mi2 sva kombinirala eno velikost jakne in drugo velikost hlač da je ratal spodoben komplet.

LP

Mogoče kot nekaj podobnega: SPIDI

post-1569-0-69028800-1346066788_thumb.jpg

post-1569-0-50580900-1346066848_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa hvala za usmeritve , ne vem , če mi ne bo zmanjkal časa za internetšoping , v četrtek nameravam po jadranki do Ulcinja oz. že prej zaviti v Bosno. Vreme bo bolj tako , tako ... u glavnem 4 dni imam časa. Prvotno sem nameraval v Dolomite , pa je napoved brrrr :BUA:. Tako da bom moral do TC-ja ali pa koga drugega in nekaj kupit . Vem da ni najboljš takole na horuk , pa ni druge. Sem mislil da se bo ta ki ga imam dobro obnesel , pa temu ni tako ... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel en krog po trgovinah, pa mi nič ni bilo všeč , ali pa ni bilo cifre , tako da bom šel kar s tem ki ga imam , saj naj bi bil kombinezon iz kordure ki ga nosim spodaj ravno tako vodotesen ... pa da vidmo zdej :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Louis-u je na "razprodaji" za slabih 20€. ( http://www.louis.de/_3099570a1e72f0b6f15d474d2353c17b49/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=208867 ) . Meni je tak lani zdržal pravo povodenj (z vetrom in vsem kar sodi zraven) . Se pa žal ne zloži prav na malo, ampak tega denarja je nedvomno vreden.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

hmnja, po ene 9 urah pa tudi lahko kje spusti. samo vecinoma za to ni kriva membrana temvec kak drug dejavnik (n.pr. slampasto oblecena jakna, narobe kroj, itd. itn.).

 

goretex membrano lahko namakas do vesoljnega potopa, ne spusti, ce ni mehansko poskodovana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Družba! Enodelni, ali dvodelni... Ja, dvodelni je bol praktičen... Ne šparaj pa pri nakupu dežne opreme!!!

 

Jaz sem leta 1980 (nekako pod "prisilo") v Dovru kupil dežjaka finske znamke Rukka. :worship:

Res da sem bil malo solzen (zarad' cene), a moram reči, da je po 33-tih letih kombinezon še vedno 100 % vodotesen! - Ne vem pa, zakaj mi ni več prav?!? - Ampak ga uporablja boljša 1/2. Verjetno se je zaradi obilice dežja nekoliko uskočil?? :hmm::O:slap:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NImam nic proti, ce kupujete neko pro opremo, sam delim izkusnje veckratnega pranja na cesti ali mraza v temle:

 

http://www.zascitna-oprema.si/Obleka%20za%20de%C5%BE%20gumirana-%20rumena%2050511%20-%2050514

 

Spusti niti kaplje (ce ne odmislis lastnega svica v tem skafandru), ko je mraz, je vroce, enostavno oblacenje cez kombinezon (stevilka nalasc prevelika, tako da mi gredo hlace do josk, zgornji del pa skoraj do kolen), zadrga in gumbi (vse se da z rokavicam hendlad), pa se kapuco lahko potegnem cez celado :) sam v tem primeru mi zadnji spoiler ne koristi nic vec. 

Prednost: pocen in opravlja svoje delo

Slabost: velikost zlaganja in malo tezje kot ostali dezni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi pa vprašal ali morda obstoja kakšen dežjak,kateriprepušča vlago navzven,kajti v običajnem sem

ponavadi bolj moker odznotraj zaradi potenja,kot zunaj zaradi dežja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne obstaja, še goreteks, ko je enkrat moker ne diha več (preverjeno), ti "čudežni" materiali delujejo super v suhem, ko pa so enkrat mokri so kot vsaka druga "polivinil vrečka" .

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Družba! Enodelni, ali dvodelni... Ja, dvodelni je bol praktičen... Ne šparaj pa pri nakupu dežne opreme!!!

 

Jaz sem leta 1980 (nekako pod "prisilo") v Dovru kupil dežjaka finske znamke Rukka. :worship:

Res da sem bil malo solzen (zarad' cene), a moram reči, da je po 33-tih letih kombinezon še vedno 100 % vodotesen! - Ne vem pa, zakaj mi ni več prav?!? - Ampak ga uporablja boljša 1/2. Verjetno se je zaradi obilice dežja nekoliko uskočil?? :hmm::O:slap:

 

Zakaj bi bil dvodelni bolj praktičen? Ker ni v celem, se mi zdi da je tam ravno kritična točka, kjer vliva.

 

Imam enodelnega (Lidl), odpreš zadrgo, skočiš not kot gasilec in smo končali, enako obratno. Je pa res da imam 2 številki "prevelikega".

 

Me je že hud dež pral pol dneva in zadeva funkcionira. Pa še na kar solidno velikost se ga da zviti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Madona" , kako majhen pa si, da si v Lidlu dobil 2 številki prevelikega? Jaz sem kupil največjega kar so imeli pa je hudo "na knap" .

Dvodelnega vseeno lažje oblečeš in (vsaj pri meni se) hlače se prej " prenucajo, pa kupiš samo nove hlače.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam,ampak tudi goretex zahteva določeno vzdrževanje

katera cenovno za normalne smrtneze dostopna zadeva pa ne zahteva vsaj minimalnega vzdrzevanja?

in moja bivsa dainese goretex enduro jakna je bila tak minimalec. v osmih letih je razen v dezju nisem pral, pa vseeno ni prepuscala dezja niti po 18 urah v "vodi".

 

Zakaj bi bil dvodelni bolj praktičen? Ker ni v celem, se mi zdi da je tam ravno kritična točka, kjer vliva.

 

Imam enodelnega (Lidl), odpreš zadrgo, skočiš not kot gasilec in smo končali, enako obratno. Je pa res da imam 2 številki "prevelikega".

 

Me je že hud dež pral pol dneva in zadeva funkcionira. Pa še na kar solidno velikost se ga da zviti.

ravno ker ni enodelni je veliko bolj prakticen in ce ves kako in znas dvodelnega oblecti ne bos moker niti po dveh dneh v dezju. BTDT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!