Skoči na vsebino

MOTO oprema - dežna


alone

Priporočene objave

Malo sem brskal in našel par dežjakov. Sedaj me pa zanima vaše mnenje. Dežjaka potrebujem tudi za sopotnico (jakna + hlače).

1. varianta

2. varianta

3. varianta

4. varianta

 

 

Tule bom tudi sam pristavil piskerček za kakšno dobro idejo za 2 delnega dežjaka.

 

 

Moje mnenje...

 

Včeraj sem peljala po največjem dežju iz Novega mesta v Metliko - čez Gorjance in potem še nazaj.

Kjub temu, da je deževalo celo pot, se je tale zadeva neverjetno odlično obnesla:

 

http://www.motocenterlaba.com/quick-seal-out-jacket-and-pants

 

Všeč mi je, da je narejen iz takega materiala, ki ga skoraj ne čutiš, ko oblečeš - nič te ne ovira in nikjer nič ne plapola. Prav tako nič ne drsi na sedežu. Na nogah ima pritrjen sistem ježkov, s katerimi si lahko lepo zatesniš čez škornje, da voda ne more noter. Pas je dovolj visok, da pride zgornji del toliko preko, da ni šans, da te zmoči. Ravno tako ima dober sistem okoli zapestja in okoli vratu, da ne zamaka voda s čelade. Jaz imam fluorescentno rumenega in se šajna tako, da me še slepi vidijo.Vsi napisi so natisnjeni kot odsevniki. Obstaja tudi v fluorescentno oranžni in črni barvi ter v vseh velikostih. Kljub temu, da je zadeva tanka, mi deluje zelo trpežna. Poleg tega se tudi zelo hitro suši. Še najbolj pa se mi dopade to, da ga lahko brez problema zložiš v majhno vrečico, da ga potem vzameš kamorkoli, brez da ti po nepotrebnem zavzema prostor.

 

Po včerajšnjem nalivu mislim, da je teh 100 EUR več kot odlična investicija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem brskal in našel par dežjakov. Sedaj me pa zanima vaše mnenje. Dežjaka potrebujem tudi za sopotnico (jakna + hlače).

2. varianta

 

 

Tule bom tudi sam pristavil piskerček za kakšno dobro idejo za 2 delnega dežjaka.

 

kot sem že na prejšnji strani opisala... Kako se obnese na motorju ne vem, lahko pa povem, da je v najhujšem nalivu zdržal 3 ure betoniranja škarpe. Mokro je bilo samo od švica in ni prepustil. Po moje vreden svojega denarja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam zg. del od IXS-a (prav pride tudi nad letno jakno, ko zvečer zahladi) in ene dežne hlače iz Lidla.

 

Oboje je dobro prestalo hud naliv, nimam pripomb.

 

Sem pa imel popolnoma premočene roke (usnjene rokavice Dainese) in tudi noge, skozi čevlje, verjetno pri zadrgah.

 

Sedaj me zanima, kako si zavarujete roke in noge. Vozite tudi rezervne rokavice s sabo ali uporabite tiste zadeve na tri prste, ki se navlečejo preko rokavic in tiste preko čevljev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rokavice Dainese in prevleko ze čez škornje.

 

post-1569-0-50393200-1373620610_thumb.jpg

 

post-1569-0-83002500-1373620633_thumb.png 

 

 

Sedaj me zanima, kako si zavarujete roke in noge. Vozite tudi rezervne rokavice s sabo ali uporabite tiste zadeve na tri prste, ki se navlečejo preko rokavic in tiste preko čevljev?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam 1. Varianto. Ga ne zamenjam, Držal je nalivanje iz Flahava do doma.

 

Koliko pride paket (hlače + jakna)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa imel popolnoma premočene roke (usnjene rokavice Dainese) in tudi noge, skozi čevlje, verjetno pri zadrgah.

 

Sedaj me zanima, kako si zavarujete roke in noge. Vozite tudi rezervne rokavice s sabo ali uporabite tiste zadeve na tri prste, ki se navlečejo preko rokavic in tiste preko čevljev?

 

Jaz imam tele Alpinestarsove rokavice, ki so sicer usnjene ampak imajo Gore-Tex membrano, tako da ne premočijo.

http://www.motocenterlaba.com/365-gore-tex-x-trafit-glove

 

Čevlji so tudi zdržali... itak pride do gležnjev dežni čez, za tistih pa cm zadrge pa tudi ni bil problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja dežna oprema:

enodelni dežjak: http://www.louis.de/_100d4d4d23a5800cd65eab068552db9ae7/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=208871

rokavice: http://www.louis.de/_100d4d4d23a5800cd65eab068552db9ae7/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=201383

čevlji: http://www.tc-motoshop.si/si/motoristicni-skornji-tcx-infinity-gore-tex-i3134.shtml

 

Maja preživel 500km v enem dnevu neprestanega močnega naliva:

Dežjak - super, nič ni premočil. si pa vseeno malo moker zaradi lastnega švica. enostaven za oblečt, zavzame malo prostora, tako da sm zelo zadovoljen

rokavice - po 400km so premočile. drugače super rokavice, udobne, ampak po 400km naliva dvomim da bi bilo kater gorotex ostal povsem suh

čevlji - brez kapljice vode v čevlju. kar se tiče vodotesnosti čista 5ka.

Popravljeno . Popravil lord marduk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam samo še takšne, samo ne uvožene ampak iz kmetijske tehnike.

Za lažje natikanje pa spodaj tanke bombažne enako iz kmetijske tehnike.Popijejo švic

in jih po želji zamenjaš in si zopet na suhem - nartabolš zadeva za par evrov.

Samo jih po uporabi lepo posuši, sicer rade splesnijo.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm probal (tiste iz kmetijske tehnike), vendar se mi zdijo preveč okorne in neudobne za upravljanje mopeda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja dežna oprema:

enodelni dežjak: http://www.louis.de/_100d4d4d23a5800cd65eab068552db9ae7/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=208871

rokavice: http://www.louis.de/_100d4d4d23a5800cd65eab068552db9ae7/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=201383

čevlji: http://www.tc-motoshop.si/si/motoristicni-skornji-tcx-infinity-gore-tex-i3134.shtml

 

Maja preživel 500km v enem dnevu neprestanega močnega naliva:

Dežjak - super, nič ni premočil. si pa vseeno malo moker zaradi lastnega švica. enostaven za oblečt, zavzame malo prostora, tako da sm zelo zadovoljen

rokavice - po 400km so premočile. drugače super rokavice, udobne, ampak po 400km naliva dvomim da bi bilo kater gorotex ostal povsem suh

čevlji - brez kapljice vode v čevlju. kar se tiče vodotesnosti čista 5ka.

Ravno tak dežjak je meni spustil pri zadrgi. Mogoče je zaradi pokončne pozicije sedanja ali pa zgolj naključno. Spustil pa je po 10km vožnje pa vse lepo in prav zapeto :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm probal (tiste iz kmetijske tehnike), vendar se mi zdijo preveč okorne in neudobne za upravljanje mopeda...

Moraš imeti številko prevelike. Se navadiš.

Verjetno so iz lateksa malo bolj gibljive.

Jaz sem se navadil in so mi vredu, če pa bom imel priliko probati druge bom poskusil.

Letos sem imel srečo z dežjem.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno take uporabljam (pod njimi pa tanke bombažne). Meni se obnesejo odlično. Edino, kar je, so izredno hladne. Sem ne turi v Franciji vozil skoraj cel dan v njih in me je prav prijetno zeblo (res pa je, da je bilo samo nekaj stopinj nad nulo in gretje ročk ni kaj posebno pomagalo).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo uporabna informacija :grim

 

če se pa 2 al 3 strani piše točno o tem kompletu!

Popravljeno . Popravil rosse20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno take uporabljam (pod njimi pa tanke bombažne). Meni se obnesejo odlično. Edino, kar je, so izredno hladne. Sem ne turi v Franciji vozil skoraj cel dan v njih in me je prav prijetno zeblo (res pa je, da je bilo samo nekaj stopinj nad nulo in gretje ročk ni kaj posebno pomagalo).

 

Sem jih dobil, naročil pa sem toliko večje, da jih lahko navlečem preko običajnih moto rokavic, zato mraz pa tudi varnost (ojačitve) ne bi smel biti problem. Edino ne smem zamudit, ker je verjetno preko vlažnih moto rokavic težko še te lateks navlečt...

 

Bom poročal, ko me bo dobil dež (ne kmalu, upam :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem jih dobil, naročil pa sem toliko večje, da jih lahko navlečem preko običajnih moto rokavic, zato mraz pa tudi varnost (ojačitve) ne bi smel biti problem. Edino ne smem zamudit, ker je verjetno preko vlažnih moto rokavic težko še te lateks navlečt...

 

Bom poročal, ko me bo dobil dež (ne kmalu, upam :) )

Ne vem sicer, kakšno velikost dežnih rokavic imam, a zelo dvomim, da jih boš lahko navlekel preko običajnih rokavic. Jaz sem to poskusil preko dokaj tankih tekstilnih cross rokavic (brez vsakeršnih dodatnih ščitnikov), pa se ni obneslo - je bilo pretesno in je bilo oteženo gibanje s prsti, posledica tega pa tudi drevenenje prstov. Tako se mi zdi varianta s tankimi bombažnimi rokavicami dokaj dobra (odlična gibljivost, zaščita seveda na nuli), lahko pa je problem mraz, a predvidevam, da se to pojavlja le pri res nizkih temperaturah. To sem prejšnji mesec doživljal pri nekaj stopinjah Celzija nad ničlo, a v takšnih pogojih bi me verjetno zeblo v roke tudi brez dežja in v normalnih rokavicah (seveda z vklopljenim gretjem ročk).  

Kljub temu si upam trditi, da so te rokavice zakon: dva dni vožnje v dežju in na mestih, ki so jih pokrivale rokavice, niti malo moker (vlažen le od lastnega švica).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam tole z rokavicami, moje izkušnje so nekako takole: če lije so edino uporabne kvalitetne zimske rokavice z neko membrano (goretex ali podobno) in niso prav nič prevroče ali moteče, če je pa malo dežja je pa tako ali tako vseeno.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!