Skoči na vsebino

MOTO oprema - dežna


alone

Priporočene objave

Imam enodelnega. Ne premoči od zunaj. Zadnjič v Srbijo 300 km dežja, dihta. Po daljši vožnji v ''za dež nestanovitnem '' vremenu si pa od švica moker.... Naslednji bo dvodelni. Pa še na brzino je enodelnega malo težje obleči, sploh če si bolj zimsko napravljen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

eno od teh zadev si moreva tudi z mojo omislit... imajo v lojzu al pa HG še kaj te robe oz kje se splača nabavit to zadevo? zanima me pa bol dvodelni kot enodelni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno od teh zadev si moreva tudi z mojo omislit... imajo v lojzu al pa HG še kaj te robe oz kje se splača nabavit to zadevo? zanima me pa bol dvodelni kot enodelni..

Hja, v Louisu imajo tole, na primer. Prenese cel dan naliva. Testirano -ni spustilo nič noter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odlično, hvala za izkušen odgovor :yes: tudi cena mi dopade. Dobiva z mojo usak svojga, pa še rezervar natankam za tja gor prit - v primerjavi s kakim ixs ipd :) pa itak morem še par drobnarij nabavit tam, tako da super. En dan se odpravim gor.

kako pa naj gledam za velikost? Je naprimer logično, da če imam običajno M uzamem tudi dežjaka M (so po defoltu večje krojeni) ali je vseeno fajn dve številke več, da se lepo obleče zadeva?

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam številko večjega. Ni pa noben problem -tam ga oblečeš, imajo pa še kar veliko zalogo (vsaj prejšnji teden je bilo tako, ko sem bil gor, v Beljaku).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa naj gledam za velikost? Je naprimer logično, da če imam običajno M uzamem tudi dežjaka M (so po defoltu večje krojeni) ali je vseeno fajn dve številke več, da se lepo obleče zadeva?

Načeloma so večje krojeni, tako da vzameš normalno svojo velikost. Če pa greš gor z motorjem, pa jih tako lahko poskusiš v popolni opremi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odlično, hvala za izkušen odgovor :yes: tudi cena mi dopade. Dobiva z mojo usak svojga, pa še rezervar natankam za tja gor prit - v primerjavi s kakim ixs ipd :) pa itak morem še par drobnarij nabavit tam, tako da super. En dan se odpravim gor.

kako pa naj gledam za velikost? Je naprimer logično, da če imam običajno M uzamem tudi dežjaka M (so po defoltu večje krojeni) ali je vseeno fajn dve številke več, da se lepo obleče zadeva?

Odvisno kaj imaš oblečeno pri kombinezonu je dovolj ista številka,pri gorateksu še sploh spomladi in jeseni, ko imaš še podlogo je obvezno imeti dežnega eno št.večjega.Zato kupi raje številko večjega tudi dosti lažje oblečeš.Predlagal bi ti, da kupiš barvni in da je podložen(lažje oblečeš) NE črnega tako da si bolj viden in nepozabi na gumijaste rokavice z 5-timi prsti !!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

ne glede na vremenske napovedi, bo slej ko prej komu prišel prav dežni kombinezon...

v kolikor ga kdo rabi, prodajam enodelnega Spyke, velikost M (nikoli rabljen, ker mi je že od vsega začetka prevelik :) )

več info na pm

lpu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne glede na vremenske napovedi, bo slej ko prej komu prišel prav dežni kombinezon...

v kolikor ga kdo rabi, prodajam enodelnega Spyke, velikost M (nikoli rabljen, ker mi je že od vsega začetka prevelik :) )

več info na pm

lpu

Če zanosiš, ga boš potrebovala :grim
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Odpiram temo ker me je danes napralo. Imam dežni kombinezon kateraga zadrga teče od vrata pa do sredine levega stegna. Problem pa je da se mi med vožnjo pri mednožju začne nabirati voda-pravo malo jezerce ki postopno začne pronicati k (vsi vemo kam). Zanima me predvsem ali ima še kdo podobne izkušnje , ali mislite da bi bila dvodelna obleka boljša rešitev , ker bi mi hlače prišle na oz. nad pas , jakna pa bi vse skupaj pokrila in voda tudi če bi se nabirala ne bi tekla k prijatelju in njegovim spremljevalcem ... hvala vsem že vnaprej za napotke oz. izkušnje.

Prilagam še sliko kombinezona , kupljenega pri louis-u

post-33178-0-04674900-1345721264.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede zamakanja med nogami je pomojem vseeno kateri model imaš (enodelni ali dvodelni). Je pa sigurno bolje če imaš dvodelni. Ker; ko ti šivi na riti spustijo zamenjaš samo hlače, ker lažje oblečeš dvodelnega, ker ko ti je hladno lahko oblečeš samo tisti del, ki ga potrebuješ.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri motorjih s pokončno držo voznika je pogosto, da pri izrabljenem ali slabem dežnem kombinezonu veliki Labod plava v malem jezeru. Edina rešitev je nov boljši dežni kombinezon. Če imaš veliko prostora v kufru si kupi dvodelnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odpiram temo ker me je danes napralo. Imam dežni kombinezon kateraga zadrga teče od vrata pa do sredine levega stegna. Problem pa je da se mi med vožnjo pri mednožju začne nabirati voda-pravo malo jezerce ki postopno začne pronicati k (vsi vemo kam). Zanima me predvsem ali ima še kdo podobne izkušnje , ali mislite da bi bila dvodelna obleka boljša rešitev , ker bi mi hlače prišle na oz. nad pas , jakna pa bi vse skupaj pokrila in voda tudi če bi se nabirala ne bi tekla k prijatelju in njegovim spremljevalcem ... hvala vsem že vnaprej za napotke oz. izkušnje.

Prilagam še sliko kombinezona , kupljenega pri louis-u

post-33178-0-04674900-1345721264.jpg

Jaz sem dolgo vztrajal na kombinezonu,in sem bil večkrat moker med nogami neglede na znamko kombinezona imel sem celo original od HD mi ga je dal en kolega iz Nemčije kot darilo, oblekel sem ga samo enkrat in bil takoj moker ! ca 2 leti uporabljam DVODELNEGA podloženega res,da je malo dražji in od takrat nisem bil še moker,vem samo eno nikoli več enodelni-kombi ! ! Pa še dosti bolj uporaben saj kot je bilo že rečeno veliko enostavnejši za obleč in pri majnšen dežju oblečeš samo gornji del ali,ko poneha deževati slečeš gornji del spodnjega pa pustiš,da ti nešprica od ceste!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem nekaj časa uporabljal enodelni dežni kombinezon. Muka za oblečt, samo si ga skoraj nisem mogel, še posebaj, ko sem imel jakno, ki je imela na rokavih in ramenih neke gumirane našitke. Zato sem se odločil, da reskiram nekaj več in nabavim dvodelni kombinezon (kupljen pri Lojzu). Jakna je podložena z mrežico in problemov z oblačenjem ni več. Tudi kvaliteta mislim, da je kar dobra. Lani preživel v Dolomitih cel dan v dežju in ostal popolnoma suh, edino kjer rahlo "zamaka" je pri vratu, pa še to se da rešiti z malo bolj zategnjenim ovratnikom, a se potem že lahko pojavije težave z dihanjem (to pa praviloma ni najboljše).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem danes spet testiral svojo opremo in sem z jakno in hlačami res zadovoljen. Čevlji stari dobro leto in naj bi bili nepremočljivi so premočili po 5km naliva, jakna in hlače pa sta držala do prihoda domov. (dobro uro vožnje po res hudem nalivu) Začne pa počasi a vstrajno voda zatekati pri vratu, jakna pa pač nima takega vratnika da bi ga lahko res zatesnil pri vratu. Obstaja kakšen kos dežne opreme podoben recimo kakšni podkapi ali podobno, ki bi si ga dal le okoli vrata in pustil preko jakne da nebi zacejalo za vrat ?? Kot rečeno sem bil drugače spodaj suh le spredaj po sredi začne zacejati od vratu dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem danes spet testiral svojo opremo in sem z jakno in hlačami res zadovoljen. Čevlji stari dobro leto in naj bi bili nepremočljivi so premočili po 5km naliva, jakna in hlače pa sta držala do prihoda domov. (dobro uro vožnje po res hudem nalivu) Začne pa počasi a vstrajno voda zatekati pri vratu, jakna pa pač nima takega vratnika da bi ga lahko res zatesnil pri vratu. Obstaja kakšen kos dežne opreme podoben recimo kakšni podkapi ali podobno, ki bi si ga dal le okoli vrata in pustil preko jakne da nebi zacejalo za vrat ?? Kot rečeno sem bil drugače spodaj suh le spredaj po sredi začne zacejati od vratu dol.

Za daljše in hujše nalive jaz na betico nataknem že doma pripravljeno prozorno 4 ali 5 kilsko vrečko za v skrinjo. Daš si jo med podkapo in čelado in nekaj je naj gleda preko ovratnika. Doma malo probaš in zadevo porežeš. Ni zime za eskime. :D

Veliko dežnih užitkov.

LP Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem danes spet testiral svojo opremo in sem z jakno in hlačami res zadovoljen. Čevlji stari dobro leto in naj bi bili nepremočljivi so premočili po 5km naliva, jakna in hlače pa sta držala do prihoda domov. (dobro uro vožnje po res hudem nalivu) Začne pa počasi a vstrajno voda zatekati pri vratu, jakna pa pač nima takega vratnika da bi ga lahko res zatesnil pri vratu. Obstaja kakšen kos dežne opreme podoben recimo kakšni podkapi ali podobno, ki bi si ga dal le okoli vrata in pustil preko jakne da nebi zacejalo za vrat ?? Kot rečeno sem bil drugače spodaj suh le spredaj po sredi začne zacejati od vratu dol.

nisi omenil ali je oprema usnjena ali tekstil.

z usnjem nimam ravno izkušenj, pri tekstilu pa oprema zdrži, dokler je impregnacija blaga nova ali novejša, ko je postarana ali po pranju, zadeva pušča kot sito.potrebno je na novo impregnirati.

drugače pa definitivno nikdar več enodelnega dežnjaka, mi je vedno mednožje zalilo pa nikakor ugotoviti od kje priteče.dvodelec je zakon, tudi glede oblačenja in slačenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem dolgo vztrajal na kombinezonu,in sem bil večkrat moker med nogami neglede na znamko kombinezona imel sem celo original od HD mi ga je dal en kolega iz Nemčije kot darilo, oblekel sem ga samo enkrat in bil takoj moker ! ca 2 leti uporabljam DVODELNEGA podloženega res,da je malo dražji in od takrat nisem bil še moker,vem samo eno nikoli več enodelni-kombi ! ! Pa še dosti bolj uporaben saj kot je bilo že rečeno veliko enostavnejši za obleč in pri majnšen dežju oblečeš samo gornji del ali,ko poneha deževati slečeš gornji del spodnjega pa pustiš,da ti nešprica od ceste!

Pozdravljen, lahko poveš katero znamko kombinezona nosiš in kje si ga nabavil? lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisi omenil ali je oprema usnjena ali tekstil.

z usnjem nimam ravno izkušenj, pri tekstilu pa oprema zdrži, dokler je impregnacija blaga nova ali novejša, ko je postarana ali po pranju, zadeva pušča kot sito.potrebno je na novo impregnirati.

drugače pa definitivno nikdar več enodelnega dežnjaka, mi je vedno mednožje zalilo pa nikakor ugotoviti od kje priteče.dvodelec je zakon, tudi glede oblačenja in slačenja.

BMW Atlantis 4 - USNJE. Je tut nekje odprta tema. Jakno imam že tretje leto, lani je bila nanovo impregnirana in res drži brez zankov da bo kaj premočilo. V zunanjih žepih sem imel denarnico in telefon. Prednja zadrga je dvojna in ko prvo odpneš pod njo vidiš suho spodnjo plast usnja. Čevlje sem kupil pozneje in ko so bili novi so preverjeno zdržali tudi naliv kot danes. Sedaj so stari kakšno leto pa je žekonec veselja, jakna pa še kar drži !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam enodelnega že..uh. od 1993, Spidi. Malo dražji je bil, pa neprecenljiv. Kakšen poceni bi že zdavnaj spustil. Jezerce med nogami? Med vožnjo malo popravim, da ima voda kam odtekati, pa ga ni. Res mi pa pri celodnevni vožnji v dežju začne spuščati na riti.. A je to od kondenca ali dežja, pa ne vem... Vedno znova in znova se odpravljam kupiti dvodelnega, pa vedno rečem ''saj je še stari v redu''...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa jaz imam jajčka raje na suhem , če se le da ... celodnevna paca-marinada mi pač ne sede , moj tič ni divjačina :grrr ... tako da dvodelni , sigurno ... že sama fizika je na njegovi strani :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!