Skoči na vsebino

BMW R 1150 R


Špilferderber

Priporočene objave

Na mojih hondah se je na 24.000, to pa pomeni razkopat pol motorja, pa še potem ni nič prostora, ventilov pa 16.

BMW-ja pa postaviš na centralno stojalo, svojo rit pa na pručko in je na idealni višini, na cilinder si lahko pa še pivo postaviš. :smoke:

saj ni tak hudo:D po 24k preveris je ok pa pri 50 pa se je kar ok. ko pa je treba stelat pa sigurno ni tako preprosto kot privit ali pa odvit za pol obrata:D je pa res da je vse natišano skup:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Čao!

Zanima me, kje kupujete olje oz. kaj vlivate v svoje bokserčke. Itak vsi vemo, da ga popijejo ogromno, kjer sem ga kupoval do sedaj (original BMW), jim ga je zmanjkalo :).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čao!

Zanima me, kje kupujete olje oz. kaj vlivate v svoje bokserčke. Itak vsi vemo, da ga popijejo ogromno, kjer sem ga kupoval do sedaj (original BMW), jim ga je zmanjkalo :).

Kupuj malo "slabše" - cenejše olje npr.v Šparu dobiš Castrolovo sintetiko po 9,75€ liter, 4l = 39€ - 10% popusta(če ti kupi) penzjonist, še točke dobiš ! na določen dan pa Yokerja,tako da imaš pri naslednjem nakupu 10% popusta !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imam r1150r l.2002, ki ima samo 5 prestav.Letnik 2004 ima 6.

Na nekem USA forumu sem zasledil, da fantje dodajajo 6. prestavo, (kot smo včasih počeli z APN6).Morda kdo ve kaj več o tem?

Predvsem me zanima pribl. strošek take prdelave.To, da ni 6. je edina stvar,ki me pri mojem moti (če to zrihtam,se poročiva takoj ko dovolijo istospolne poroke).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

bajdevej: a imamo slovenci kakšen pameten izraz za naked bike? unsure.gif

seveda golič...     :grim        :lol1:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

R 1150r ne da iskre ali kdo ve če je kakšen ki bi mi testiral zadevo doma ,da ga nebi na prikolici vleku na servis..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

R 1150r ne da iskre ali kdo ve če je kakšen ki bi mi testiral zadevo doma ,da ga nebi na prikolici vleku na servis..

na nobeni svečki ne da iskre?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cinšpula ne da iskre in do cinšpule ni minus impulza, sumim da je senzor vžiga ampak nisem zihr, da je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej obe hall sondi (tole na sliki) spredaj pod pokrovom jermena za alternator. Če "zacveti" jermen potrga žice.

 

12117673277_1_B.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tudi mislim da je Hallova sonda vzrok. 

 

Da si boš lažje pomagal, si prelistaj tole:

http://advwisdom.hogranch.com/Wisdom/oilhead_hall_sensors.pdf

 

Zanimivo branje tudi za lastnike ostalih ojlno-zračno hlajenih boxer motorjev.

 

Upam da uspešno rešiš problem. Fajn bi bilo, če nam na koncu poveš, kaj je bil vzrok napake.

 

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Hall sondo sem snel z motorja, vendar mi noben ni znal sonde testirati ali dela, bil tudi v avtoelektronika Črnuče. Včeraj sestavim motor ,da ga odpeljem v Grosuplje na servis..probam start in motor takoj vžge. Dejansko nisem naredil nič razen z bencinom opral senzor. Grem pa vseeno na test ,da ugotovimo kaj je dejansko bilo.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hall sonda v osnovi ni nič drugega kot kotvica z navitjem "senzor magnetnega polja" podobno kot magnetofonska glava.

Pomeriš pa lahko z navadnim instrumentom (DVM) na ohmskem področju. Mogoče slab kontakt na konektorju, si opazil kakšno umazanijo?

Navodila kako preveriš

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
pred 3 urami, pukuk trap pravi:

Akumulator na R 1150 r je fuč. Na koga naj se obrnem, da bi ga prišel zamenjat. Motor je v Ljubljani.

Kakšen avtoelektrikar bo najbolj pravi. Ali v trgovino z akumulatorji in menjaš sam...

Postopek je podoben temule...

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MiNa, najlepša hvala za prijazen odgovor.

Lahko pa se mi pridružiš pa bova skupaj odšraufali tank pa ostalo plastiko, porihtali razne cevke in kable, zamenjali baterijo in vse skupaj pravilno sestavili  nazaj. Saj imava you tube navodila za R 1100 R (skoraj čisto tak kot 1150 R ni).

Zares pa:  sem se že dogovorila z nekom, ki se spozna na ta jajca, da pride porihtat to čudo tehnike.

Moj odgovor ni bil tako prijazen, ker že ves dan preklinjam, ker jutri ne morem na vožnjo. Tebi pa želim lep topel sončen dan :)

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

58 minutes ago, pukuk trap said:

MiNa, najlepša hvala za prijazen odgovor.

Lahko pa se mi pridružiš pa bova skupaj odšraufali tank pa ostalo plastiko, porihtali razne cevke in kable, zamenjali baterijo in vse skupaj pravilno sestavili  nazaj. Saj imava you tube navodila za R 1100 R (skoraj čisto tak kot 1150 R ni).

Zares pa:  sem se že dogovorila z nekom, ki se spozna na ta jajca, da pride porihtat to čudo tehnike.

Moj odgovor ni bil tako prijazen, ker že ves dan preklinjam, ker jutri ne morem na vožnjo. Tebi pa želim lep topel sončen dan :)

 

 

Za velko noc isces koga de ti menja baterijo? Ok, maš dve levi.  A jo je kap? Prej nis vedu da je fuč? In kolk si pripravlen dat za menjavo? 8-10€? 

 

Cepec nesposobn. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 urami, pukuk trap pravi:

MiNa, najlepša hvala za prijazen odgovor.

Lahko pa se mi pridružiš pa bova skupaj odšraufali tank pa ostalo plastiko, porihtali razne cevke in kable, zamenjali baterijo in vse skupaj pravilno sestavili  nazaj. Saj imava you tube navodila za R 1100 R (skoraj čisto tak kot 1150 R ni).

Zares pa:  sem se že dogovorila z nekom, ki se spozna na ta jajca, da pride porihtat to čudo tehnike.

Moj odgovor ni bil tako prijazen, ker že ves dan preklinjam, ker jutri ne morem na vožnjo. Tebi pa želim lep topel sončen dan :)

 

 

Poglej na bolhi... Mogoče vseeno še greš na furo danes

..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti predlagam, da najprej snameš tank in ven vzameš aku, pa greš z tastarim novga kupit, ker dobiš še za tastarga nekaj, pol pa novga nazaj notr.

Te pa čist zastopim, ker vem kako je aku pa 1150 R, k je tam pod rezervarjem in ga ni tko lahko ven vzet. Čez zimo ga pa ura totalno scuza, če ga ne filaš in greš spomladi lahko samo novga kupit.

Jaz zadnja leta, kr prakticiram, da gre akumulator čez zimo ven, da zdrži vsaj ene par sezon.

Pa še en tak prijateljski nasvet: kdorkoli bo podiral naj pazi na hitre sklopke goriva, drugač o treba še te menjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 4. 2018 ob 12:00, mtko pravi:

Pa še en tak prijateljski nasvet: kdorkoli bo podiral naj pazi na hitre sklopke goriva, drugač o treba še te menjat.

Meni je enkrat počila hitra spojka na mojem RT-ju 1200. Sem imel ves motor in hlače z bencinom polite...še dobro da ne kadim :kva1:

In to ravno tisti del, ki je zavijačena na bencinsko pumpo. Ne moreš dobiti nove, ti hočejo prodati kar celo novo pumpo :ras:. Pa smo jo potem pri lokalnem šlosarju sami naredili na stružnici in je sedaj kovinska. Noter dali še novo O-ring tesnilo in zadeva rešena. Tak da ta bo večna....boljša kot original!

20170610_111138.thumb.jpg.c9cb0cc895752ec63f8219551d9b9706.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si imel pa močne živce....sicer ve kaj dela, ampak zna biti ded precej tečen in težak.:panic: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na seriji 1150 mogoče tudi na 1100 so spojke na ceveh plastične in se rade polomijo.

Spojka.thumb.jpg.0ffd9c7fe4a58ac6cc4ed6acff63190b.jpg

Za kakšno hitro popravilo pride prav "dvojna smrekica" ustreznega fi-ja.

cevne-zveze.png.360fb35f64b71c82f8985c1975c742f4.png

Kos levo na sliki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!