Skoči na vsebino

BMW R 1150 R


Špilferderber

Priporočene objave

Pozdravljeni, menjavam (suho) sklopko (lamelo, potisno ploščo, vzmet), ker mi je gor vrglo menjalniško olje, v vprašljivem stanju je tudi "slave" cilinder sklopke, oziroma tisti spodaj pri menjalniku. Zato ga bom zamenjal. Sklopka je hidravlična, predpisana tekočina za moj sistem (motor je letnik 2001) je DOT4 tako za zavore, kot tudi za sklopko.

Sedaj pa imam eno vprašanje. Govori se, da je BMW na modele R1150 začel po določenem letniku (mislim da 2003) vgrajevati sistem hidravlične sklopke, ki ne uporablja več tekočine DOT4, pač pa neko mineralno olje. Ljudje, ki so v ta sistem vlili tekočino DOT4 jim je uničilo tesnila in cilinder je spustil.

Stanje je torej sledeče. Imam sistem, ki ima predpisano uporabo tekočine DOT4. Ko bom naročil nov (spodnji) cilinder, katero tekočino moram uporabiti? Namreč, če bom dobil cilinder, ki potrebuje mineralno olje, poleg tega pa je za cilinder na ročici sklopko predpisano olje DOT4 - ali to pomeni, da bom moral zamenjati tudi cilinder na ročici? Ali kdo ve, katere cilindre imajo pod nadomestnimi deli - torej tiste za tekočino DOT4, ali "novejše", ki uporabljajo mineralno olje? Sem v dilemi in prosim za odgovor, če kdo ve. Najlepša hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, bimer1150 pravi:

Namreč, če bom dobil cilinder, ki potrebuje mineralno olje, poleg tega pa je za cilinder na ročici sklopko predpisano olje DOT4 - ali to pomeni, da bom moral zamenjati tudi cilinder na ročici?

Če si naročil cilinder po številki šasije, potem bo takšen, kot ga imaš na njem, se pravi za DOT4. Če pa ta ni več dobavljiv, pa te mora prodajalec opomniti, da je potrebno zamenjat oba. Razen, če si nakupoval na kakem Ebayu ali slično, potem pa ?...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, hvala za oba odgovora! Kakšno priporočilo glede odzračevanja sistema? BMW ima namreč nek poseben priključek, ki ima noter ventil s kroglico, ki jo je potrebno stisniti. Vem, da imajo BMW serviserji nastavek, se je doma kdo domislil česa glede odzračevanja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni, je kdo sam menjaval tista 2 semeringa na glavni gredi, ki sta takoj za vztrajnikom, na 1150 motorjih? Zanima me glede globine. Ta notranji naj bi bil potisnjen do konca, torej v sedišče. Ta zunanji (večji) pa ne vem, nekateri pravijo da mora bit poravnan z ohišjem motorja, nekateri pravijo da mora it globlje. Vmes med dvema semeringoma je prostor za odzračevanje ohišja motorja, torej ne smeta biti skupaj. Zanima me torej ali veste do kod se mora potisniti zunanji - večji semering? Hvala in lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 4. 2020 ob 17:46, bimer1150 pravi:

Pozdravljeni, je kdo sam menjaval tista 2 semeringa na glavni gredi, ki sta takoj za vztrajnikom, na 1150 motorjih? Zanima me glede globine. Ta notranji naj bi bil potisnjen do konca, torej v sedišče. Ta zunanji (večji) pa ne vem, nekateri pravijo da mora bit poravnan z ohišjem motorja, nekateri pravijo da mora it globlje. Vmes med dvema semeringoma je prostor za odzračevanje ohišja motorja, torej ne smeta biti skupaj. Zanima me torej ali veste do kod se mora potisniti zunanji - večji semering? Hvala in lep pozdrav.

Poravnan z ohišjem. Naredi si orodje drugače ne bo nič - treba zdrejat iz kakšne tehnične plastike. Pomaga tudi pir pločevinka 0.33 ali 0.5 nima veze :) Semeringe pa moraš prej obvezno malo na roke navadit :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, zrihtano. ? Res je, piksna od piva je ta pravšnja, "v nulo" gre gor. Uporaben je tudi jogurtov lonček - semering potisneš po konosu gor, odrežeš spodaj lonček, ga namestiš preko gredi in semering enostavno zdrsne preko, nato pa ga še enakomerno nabiješ not in poravnaš. Pred tem pa ga je potrebno z rokami oblikovat, kot si rekel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...
pred 10 urami, Hektor pravi:

Ali se da spustit stopalke voznika za 2 do 3 cm na R1150R? Ali ima kdo kakšne izkušnje

 

Prosim, da se vprašanja postavlja v pravo temo, za taka in podobna vprašanja ni potrebe po odpiranju nove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!