Skoči na vsebino

Kolesarske fure


Hanzi

Priporočene objave

No, jaz sem si dober mesec nazaj kupila kolo, pa imam cca 140 km narejenih. Ni ne vem kaj, nekaj pa je. Sedaj me že čaka prvi servis. Sem pa zadnjič spustila od Areha dol po cesti do Hoč in dosegla 55 km na uro. Vem, da ni ne vem kaj, samo me je pa kar malo strah ratalo kaj bi bilo, če bi se takrat sesula. Čelada ne bi pomagala kaj dosti, olupilo bi mi pa celo kožo. Hmmmm grem raje po hribih lepo počasi pa v klanec, dolgrede pa zagotovo ne bom več tako divjala, pa čeprav te kar prime, da spustiš.......

Sicer pa sem šla zadnjič od Hoč do kabinske žičnice pod Pohorjem, pa z žičnico gor, pa do Areha in nazaj dol. Nič posebnega - da se malo preluftam. Bi pa še letos šla do Rogle in nazaj. Samo mi še kondicije manjka..... počasi se daleč pride .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes Maribor - Pohorska vzpenjača in s gondolo na Belvi, potem pa na Glažuto s kolesom in spust proti Rušam in nato še iz Ruš v Maribor :D .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes Maribor - Pohorska vzpenjača in s gondolo na Belvi, potem pa na Glažuto s kolesom in spust proti Rušam in nato še iz Ruš v Maribor :D .

Lp

Lani sem jaz tudi šla to furo....skoraj sem umrla, ker se pred tem 3 leta nisem vozila in je bilo to preveč.

Danes(prvičletos) sem šla iz Limbuša do Radvanja na prvo pumpo, napumpat gume in nazaj domov....

LP D

Danes sem šal prvič letos na malo dalšo turo s kolesom. Iz Maribora do Ruš in nazaj, naredil sem nekje 50km, na poti sem srečal veliko kolesarjev in motoristov :) .

Lp

Iz Mb do Ruš 50 km v obe smeri :hmm: :hmm: :hmm: :grrr

LP D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj s kolegom naredila relacijo: Slovenj Gradec - Dravograd - Košenjak in nazaj. Vse skupaj okoli 50km. S Košenjaka je pa tak spust, da gate trga. Po mojem mnenju dosežeš hitrost okol 60-70 km/h. Si sploh nočem predstavljati, kaj bi blo, če bi tisti trenutek guma šla :xx: Ali pa da kakšen avto pripelje v ovinku, kjer te malo odnese ven... :hmm: :o :xx:

Je kdo že šel s kolesom kdaj na morje? Na kaj je treba bit najbolj pozoren? Po kateri poti/cesti je najbolje it (študiram, da bi šel nekam na Istro - Poreč, Umag ipd.)? A so tiste stranske torbe kaj moteče pri vožnji? Ker se mi zdi, da je pri tako dolgih turah največji problem prtljaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stranske torbe niso ne vem kaka težava, razen pazi da imaš čim nižje težišče (ttežke stvari na dnu), ker sicer ti po ovnikih kar malo pleše (če pretiravaš s hitrostjo in če imaš bolj "švoh" - bicikel kot jaz). Sicer pa pot do morja po stari magistrlai (kaj veliko drugega ti ne prostane, baje so tam po črnem kalu ene bližnjice, ki pa jih še nisem sprobal, od Kopra do Hrvaške meje imaš pa Parenzano, pa se pelješ po njej in se tako izogneš klancem nad Izolo in pred Lucijo (dva tunela za kolesarje in pešce). Jaz sem oj lani ucvrl od Kopra do Kamenjaka (beri lansko temo), letos me pa še malo noga heca in se nekako bojim lotiti Dalmacije septembra.

Sicer pa če te je strah poti na morje. Za kakih 6ksti dobiš povratno karto za vlak (iz lj za 4) in greš do kopra z vlakom potem pa crusaš po Istri kot sem jaz lani (400km v 5 dneh, potem pa izležavanje v Izoli )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Mb do Ruš 50 km v obe smeri :hmm: :hmm: :hmm: :grrr

LP D

Jaz sem iz Brezja, to je čist na drugi strani Maribora in sem gledal na kolesarski števec in sem naredil od doma, do Ruš in nazaj do doma točno 50km :) . Če pa bi šal in Studenc pa normalno da je manj km :) .

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi, hvala za napotke! Sem bral tvoj lanski podvig in je zelo zanimiv. Ali so morda na netu, kakšne strani z zemljevidi in opisanimi kolesarskimi potmi iz Obale in Istre?

Parenzana pa šele zdej vem, kaj je. :D Sem hodil lani iz Strunjana v Portorož pa nisem vedel, čemu tisti tunel. Ga bom zdajle lahko fajn izkoristil!

Popravljeno . Popravil Gionni
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kake posebne zemljevide ne vem(nekaj info sem lani dobil mislim da na mobisux in bicikel.com), pri nas je "parenzana" kar solidno označena ( no na nekaterih mestih se "zgubiš") in tudi v večini asfaltirana (nekaj za Izolo ni in nekaj tam okoli Strunjana, rpeden greš proti 2 tunelu), hrvaška pa je precej še v "trnu" in neprevozna. No je prevozna samo s torbami in po trnu jaz ravno ne bi vsake toliko časa nosil kolesa - vsaj mojega treking ne, zdaj če imaš kakega gorca potem lahko probaš.

Jaz sem lani kar po avtokarti bluzil, pa še lahko rečem, da sem dam okrog Barbarige pošteno bluzil neko jutro, ker enostavno neke ceste na terenu ni bilo (tudi domačini niso vedeli zanjo, vse prečesal da bi jo našel) čeprav je bila na karti lepo narisana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hanzi, hvala za slikice! :OK: Bom še mal pogledal po netu, če se bo kaj našlo...

Drugač sem pa ravnokar prišel iz Rogle. :) S kolegom sma štartala iz SG-ja pa preko Mislinje pol pa v hrib pa sma že bla gor. 2 uri in 10 minut - sam bi se dalo prit veliko hitrej. .) Gor sma si privoščila Coca-colo (še nikol se mi ni tako prilegla), se mal posončila, pogledala trening fuzbala (eni imajo neke priprave), potem pa nazaj domov. V Sg-ju sma bila v 1 uri.

Prav fajn je blo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Evo, včeraj tud jst našu eno urco časa za bicikl, naredil lepih 20km, štart v Vinjah, spust do Dolskega, nato pogledat na ŠC Korant, nazaj na Ihan in čez Vrbo nazaj v Vinje, vreme super, vročine ni blo čutit, tko da :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak dan v službo pa nazaj... "lepih" 17 km. jih je letos že okrog 380, samo s to relacijo :) . No ja včasih še sočim do BTCja ;)

Lj Zadvor - Lj center - Lj Zadvor

Popravljeno . Popravil anA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj bicikel bo do konca leta počival. Dang, pa ravno je bil lepo poservisiran in zamenjani vitalni deli in nekaj malenkosti dodanih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@urglle: dvomim da si bil v Vrbi :devil: Si se malo zatipkal :hmm:

Sicer pa med motozborom v kranju (petek sobota) sem se šel preko Jelovice skopat v Bohinj. Moram rečt da je bil od Podblice do Dražgoš klanec, da sem kar pošteno grizel v balanco.. Še dobro da je bila šele 7 ko sem prišel v Dražgoše. (na kakšni višini so Dražgoše po mojem mneju so okoli 800-900m). No potem je šlo čez Jelovico nekoli lažje, po sicer lepem makadamu čez tih gozd z izjemno malo prometa, spust v Bohinj je bil pa :kva2: . No nazaj pa čez Bled in potem bluzenje nekje ob Savi po "kolesarski poti"

Skupaj 185km.

Slikano ob 8 zjutraj na "vrhu" Jelovice, ko mi je bilo že kar nekaj časa "vroče" :wacko:

post-85-1153137411_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8 zjutraj sem se znašel na Koroškem, jutri ob približno takem času bi se rad znašel na Dolenjskem :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva z mojim sva se pa namenila jutri it na Pohorje in cel dan preživeti na kolesu na Pohorju......... :OK: Kje bova šla bo pa on sporočil, ker zdej šele načrtuje pot .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8 zjutraj sem se znašel na Koroškem, jutri ob približno takem času bi se rad znašel na Dolenjskem :rolleyes:

prid na kofi, če boš kje v bližini :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V četrtek: Bovec - Mangrtsko sedlo..

V petek: Bovec - Kobarid - Breginj - Stol -Učja - Bovec..čez pogorje Stola so A in D motoristi vozili z Yamaho xt 500..prava mašinca za slabe makedame in kolovoze..

V soboto: Bovec - Vršič..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No na Dolensjkem nisem, sem pa doma :photo:

V dveh "nočeh" prevozil 278km s povprečno 25,4 km/h, vmes bil na pikniku ob odlični družbi :004 (in vse kar zraven paše :kva2: ), med vožnjo popil 3 litre vode in 1,5 ACE, na pikniku pa nisem štel :whistle: . Zdele grem pa pod tuš, mislim da sem malo prešvican O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj prikolesaril z morja domov! Na poti sem bil 3 dni, naredil sem malo manj kot 400km.

NED: s kolegom sva štartala po nevihti ob 17:00 iz Slovenj Gradca. Do Vranskega je šlo ko šus! Tam je začelo grmet. Odločla sva se, da ga pičima kar čez Trojane (in ne čez Tuhinjsko dolino), da bova prej v LJ. Malo pred Domžalami naju je dobil dež. Pod drevesom sva čakala več kot pol ure, a ni nehalo deževati. Ker je blo že temno sva bila prisiljena nadaljevati po dežju. Ob 22:00 sma premočena prišla v LJ.

PON: vstala sva ob 5:30, zunaj pa dež :BUA: Proti Vrhniki sva torej štartala šele malo pred deseto uro. Do Postojne je šlo lepo, naprej pa se je začelo vlečti... Ob vedno novih klancih sma izgubljala živce. V Koper sva prišla ob 15:00. Nazaj v LJ sma šla z vlakom.

TOR: ob 7ih sma bila že v Trzinu in sma jo mahnila preko Kamnika in Tuhinjske doline. Riti so naju bolele, da sma skoraj popenila! Proti Velenju so me začela boleti še kolena, a sem stisnil zobe. V Slovenj Gradec sva prišla ob 12:00.

To je to! Dobra pustolovščina :OK: Malo naju je zmotil dež in pa bolečine zaradi sedenja :P Danes sem že spet ves svež. Nič več me ne boli :)

Lepa izkušnja je bila, ampak če se bom še kdaj odločal za več dnevno kolesarjenje bom pa večkrat premisli, ali naj grem na pot.

Vsa čast kolesarjem na Tour de France-u ter Juretu Robiču in podobnim pa tud tebi Hanzi, da se tako furate. Dobri ste! :worship:

ps: kaj naredite, da vas ne boli v predelu mednožja? A se depilirate al kaj? Mene je tako ribalo :o auuu :wacko:

:lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps: kaj naredite, da vas ne boli v predelu mednožja? A se depilirate al kaj? Mene je tako ribalo :o auuu :wacko:

:lol:

Večkrat na teden, si privoščiš vožnjo z biciklom po 2-3 ure na trdem sedežu..

Za revitalizacijo mednožja - po turi popiješ nekaj pirov in bolečine se preselijo v glavo.. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Depiliranje mi na kraj pametni (še) ne pride. Niti nog si ne brijem, čeprav vemo, da večina pravih kolesarjev to počne.

Zaenkrat nimam največjih težav z bolečinami v riti (nekoliko mehkejši sedež, pa še da na "fedru") me pa boli mišica z vratu na desno ramo in pa hrbet. Vse to me po vsej verjetnsti boli zato, ker pač z desno nogo nekoliko bolj "pritiskam! kot z levo! Da pa je težava še večja, je pa to da niti enga obrata ne morem narediti v stoje :closedeyes:

Sicer pa sta dobro gonila, zame bi bilo tole preveč, predvsem zarad tega ker je kar nekaj klancev bilo, ki mene z...ejo (v klanec grem s polovično hitrostjo "zdravega" kolesarja)

No danes jih je bilo za "regenracijo" po vikendu še 130 prevoženih. Zjutraj ob pol šestih štart proti Bledu, v Zako prišla z bratrancem ob pol levetih, kopanje in IZLEŽAVANJE (sem hotel plavat na otok pa nisem hotel sam) vrnitev po peti uri. V Posavcu "padeva" v nevihto, do tja naju je veter kar prestavljal po cesti . Dobre pol ure vedriva na avtobusni postaji, potem pa po mokri cesti naprej. Že od radovljice naprej me je nekaj zvijalo v spodnjem delu trebuha, na srečo je od Brnika naprej popustilo in sva ga potem žgala več ali manj skoz čez 30.

Domov prišla malo pred pol deveto.

Na Bled in nazaj do Kranja sva imela povprečno okoli 24, do doma sva jo potem dvignila na 25,1. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sonce je vzšlo, kolo je pa odšlo :hmm:

No, z njim sem preživel 6557km(cca350ur), pomagal mi je, da sem se znebil bergel, včeraj zvečer sem se je poslovil za 60% vrednosti. Zdaj pa na lov za drugim nekoliko boljšim, predvsem pa večjim okvirjem(najraje rabljenim,čeprav na bolhi ni "bogate" ponudbe :blush: )

post-85-1154409107_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!