Skoči na vsebino

Kolesarske fure


Hanzi

Priporočene objave

Evo spet mene .... , ker smo se prestavili na novo lokacijo, smo se odločili, da se za vse ljubitelje klasičnih koles in nasprotnikov e-bajkov, odpravimo z Bleda do koče na Vojah (680m.n.v.), brez baterije.Jutri pa na Kosijev dom ....

Evo dve sliki ....

25002552.jpg

25002553.jpg

Popravljeno . Popravil Kričač
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, BIF pravi:

Lepa je tudi kolesarska pot (označena) ki pelje čez Duplek in Dvorjane ob stari strugi do Ptuja. Ven prideš točno pod Ptujskim gradom.

Res je, tista trasa je res zanimiva. Ko pa to ni dovolj, pa ne greš spodaj, ampak se zapelješ čez Vurberk in si ogledaš še grad. Brez skrbi, bomb zaenkrat več ni. 

P.S. @BIF, a ti se pa nič ne furaš?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sva kolesarila okrog Bohinjskega jezera, dol do nihalke za Vogel.
Mimogrede sem se spomnil, da bi lahko odkolesarila do Bohinjske Bistrice, ter se odpravila na Koblo.

Ta zadnja zanimiva slika Lade Nive je nastala med kolesarjenjem na Koblo.

25007433.jpg

25007432.jpg

25007434.jpg

Spomin na ruske "škatle", dokaj vzdržljive ... če jih vzdržujemo.

25007435.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, BIF pravi:

Lepa je tudi kolesarska pot (označena) ki pelje čez Duplek in Dvorjane ob stari strugi do Ptuja. Ven prideš točno pod Ptujskim gradom.

Te po levi strani struge ne poznam, bo treba pogledat, hvala, čeprav je ne vidim vrisane v mapah... :) Čez Vurberk pa poznam z vsemi vozili. Lep razgled, cesta pa je bolj prometna.

Tokrat sem hotel pogledati sotočje kanala in stare struge Drave oziroma konec plovne poti na Ptujskem jezeru v tem delu. Lušen plac, se vidi, da imajo tam piknike, v začetku je bilo celo en avtodom na švarc.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta cesta pelje med staro strugo in pod Vurberkom...skozi asfalt in malo prometa. Najlažje se priklopiš na njo da v Dupleku pri pumpi zaviješ desno (Johe) in slediš tablam. Meni še lepša pa je da se pri vake-parku spraviš na nov nasip in se po njem pelješ do Joh in potem dalje po tablah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah...malo se da off-roadat bližje strugi....je pa nekaj preprek, kjer bo treba kolo nosit...del pa je kar precej močvirnat. Za izziv je...se pa hitro naveličaš. Če je sonce je kar luštno. Kakšne prodnate plaže , naplavljena stebla in skriti kotički ob stari strugi so prav pomirjajoči....pa praviloma nikjer nikogar...ker pač ne gre do tja z avtom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...
  • 7 mesecev pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

en zapis iz FB... pravi takole:

′′ Kolo je počasna smrt planeta ".
Bankir je ekonomistom to dal misliti, ko je dejal: ′′ Kolesar je katastrofa za gospodarstvo države: ne kupuje avtomobilov in si ne izposoja denarja za nakup. Ne plačuje zavarovalnih polic Ne kupuje goriva, ne plačuje peljati avta na pregled in potrebna popravila. Ne uporablja plačanega parkiranja. Ne povzroča večjih nesreč. Ne zahteva večpasovnih avtocest. Ne postane debel
Zdravi ljudje niso potrebni ali koristni za gospodarstvo. Ne kupijo zdravila Ne hodijo v bolnišnice ali zdravnike Nič ne dodajo BDP države.
Nasprotno, vsaka nova McDonald ' s trgovina ustvari vsaj 30 delovnih mest, pravzaprav 10 kardiologov, 10 zobozdravnikov, 10 strokovnjakov za prehrano in nutricionistov, očitno pa tudi ljudi, ki delajo v sami trgovini ".
Izberite previdno: kolo ali Mc Donald? Vredno razmisleka
PS: hoja je še hujša Pešci sploh ne kupijo kolesa!
  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, maus pravi:

en zapis iz FB... pravi takole:

′′ Kolo je počasna smrt planeta ".
Bankir je ekonomistom to dal misliti, ko je dejal: ′′ Kolesar je katastrofa za gospodarstvo države: ne kupuje avtomobilov in si ne izposoja denarja za nakup. Ne plačuje zavarovalnih polic Ne kupuje goriva, ne plačuje peljati avta na pregled in potrebna popravila. Ne uporablja plačanega parkiranja. Ne povzroča večjih nesreč. Ne zahteva večpasovnih avtocest. Ne postane debel
Zdravi ljudje niso potrebni ali koristni za gospodarstvo. Ne kupijo zdravila Ne hodijo v bolnišnice ali zdravnike Nič ne dodajo BDP države.
Nasprotno, vsaka nova McDonald ' s trgovina ustvari vsaj 30 delovnih mest, pravzaprav 10 kardiologov, 10 zobozdravnikov, 10 strokovnjakov za prehrano in nutricionistov, očitno pa tudi ljudi, ki delajo v sami trgovini ".
Izberite previdno: kolo ali Mc Donald? Vredno razmisleka
PS: hoja je še hujša Pešci sploh ne kupijo kolesa!

električno kolo je to spremenilo in na cesti videvaš tudi Mcdonalds kolesarje

  • Všeč mi je 1
  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bodočih ekolesarjev, eskirojev...in ostale osebne eprevozne šare,  se najbolj veseli farmacevtska industrija. Mi smo sli v trgovino, solo, v kino peš. Ali z kolesom. Pa smo pri 50+ že kar redne stranke v apoteki. 

Današnji otroci, bodo atoris za HDL, lorista za pritisk in glukophage za sladkor potrebovali ze pri 30+.

IzkriptovdelniceKrkepress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Ob 10. 9. 2021 ob 20:33, BIF pravi:

s tole slikco si me pa razjezil ??? se dober teden nazaj sem se takole po Losinju svaljkal pa bi se se enmal ??

sem pa nazajgrede popizdil na enga trajektmojstra - na trajektu ne parkiras kot pred stacuno (parkplaca ne izberes sam) in ravnas po navodilih strokovnjakov.. ?zapeljem na tisto kanto od jadrolinije, model me navigira v mojo levo, maha kot da so se ga serseni za piercing lotil.. ? valjda pricakujes, da model vidi in uposteva visino vozila skupaj s tovorom - ta je ocitno spregledal dva bicikla na strehi ???

no, k sreci je drug trajektmojster opazil "mucilne aparate" na strehi in sem minimalno zapel v neke postrihane cevi.. sicer je najprej izgledalo, da sem poleg rocke zjebal tudi ohisje zavore z batki, ampak sem na koncu samo obrisal 2 kg pomorske barve za trajekte ? no, trajekt krk se bo zdej verjetno potopil od rusta ???

seveda jim zelim "ugodnu i sigurnu" plovbo in mal vec pazljivosti na tovor rekreativnih biciklistov v bodoce ?

Popravljeno . Popravil boki brm
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, boki brm pravi:

sem pa nazajgrede popizdil na enga trajektmojstra - na trajektu ne parkiras kot pred stacuno (parkplaca ne izberes sam) in ravnas po navodilih strokovnjakov.. ?zapeljem na tisto kanto od jadrolinije, model me navigira v mojo levo, maha kot da so se ga serseni za piercing lotil.. ? valjda pricakujes, da model vidi in uposteva visino vozila skupaj s tovorom - ta je ocitno spregledal dva bicikla na strehi ???

no, k sreci je drug trajektmojster opazil "mucilne aparate" na strehi in sem minimalno zapel v neke postrihane cevi.. sicer je najprej izgledalo, da sem poleg rocke zjebal tudi ohisje zavore z batki, ampak sem na koncu samo obrisal 2 kg pomorske barve za trajekte ? no, trajekt krk se bo zdej verjetno potopil od rusta ???

seveda jim zelim "ugodnu i sigurnu" plovbo in mal vec pazljivosti na tovor rekreativnih biciklistov v bodoce ?

A plačal si za vozila nad 2m višine?  Tako lahko zahtevaš odškodnino, imajo pri Jadroliniji zavarovano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za nasvet - karte sem kupil online za avto do 5 m, za "nadvisinske" avte sploh nisem videl moznosti (ocitno spregledal).

saj pravim - zaradi mojstra bodo morali kvecjemu trajekt na novo postrihat, bicikel je neposkodovan in vse dela kot mora ?

hvala se enkrat! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!