Skoči na vsebino

Aprilia 1000 SL Falco


king4ever
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

photo5.png.f05f6ae5f039d6e0a9aa275f5638499e.thumb.png.e7b55794579f982c4af119a1f5917d1f.png

Priporočene objave

Kot ste verjetno že opazili v Sloveniji ni ravno obilje Falcotov.

Jaz osebno redno obiskujem sledeče strani:

http://www.twowheelracing.co.uk/falco/ Polno člankov o raznih dodatkih in predelavah, slike, ...

http://www.geocities.com/SL_mille/ Primerjave izpušnih sistemov, čipov, vzmetenja, navodila kako narediti servis

www.apriliaforum.com Forum + nakup delov + linki do dodatnih strani

www.apriliaridersite.com Forum

Glede kode za rdečo barvo Falcota: Koda je največja skrivnost in jo ni uspelo izvedeti še nikomur na internetu :evil: . Edina varianta, ki ti bo dala približno pravo barvo je avtoličar z analizatorjem barve.

LP, FalcoR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede kode za rdečo barvo Falcota: Koda je največja skrivnost in jo ni uspelo izvedeti še nikomur na internetu :evil: . Edina varianta, ki ti bo dala približno pravo barvo je avtoličar z analizatorjem barve.

LP, FalcoR

z motorjem se odpelješ do podjetja Spekter (al tko nekako) v Ložnico pri Žalcu, kjer ti bodo naredili posnetek te čuvene rdeče barve, nato pa ti jo bo zmešal kolkr jo boš pač rabil :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede kode za rdečo barvo Falcota: Koda je največja skrivnost in jo ni uspelo izvedeti še nikomur na internetu :evil:

Hmm, in zakaj je to dobro :?: :?: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

STARI:

žal ne, v soboto sem bil na Primorskem. Najbrž obstaja še kak črn falco s koprskimi tablicami, a žal ne vem zanj.

FalcoR:

a si ti kdaj naročal dele iz ZDA (apriliaforum.com)? Imaš kake izkušnje, in predvsem, kakšne se ti zdijo cene? Imajo lepe stvari, samo ameriškim motoristom ni problem prodat česarkoli za 150% cene v Evropi...

kaja:

pač, nosilci obstajajo. Od Givija je koda FL731 (or so), od Kappe pa ima naročenega zase en možakar, ki dela v trgovini od aprilie v LJ in ima ravno tako črnega falcota.

Problem oz. moj predmet zanimanja ostaja hkratna montaža givi nosilca in stranskih - da ne slučajno uporabljata istih pritrditvenih točk.

Ice:

lepo, da si malo "počistil" topic raznih debat o tabletah proti alergiji :-), da lahko sporočila z vsebino pridejo do izraza.

zadnja stvar, rdeča barva.

Po moje bom kupil kar rdeč kovček in dal motor barvat po njemu. Vseeno, a lahko kdo, ki ima rdečega falcota, prepiše kodo iz prometnega dovoljenja?

Padla je sicer ideja, da z nekom zamenjam plastike (jaz njemu črne, tisti meni rdeče) - če bi bil seveda zainteresiran za plastike, "dekorirane" s ključem s strani sosedov... Vse so take, tako da tako ali tako moram vse prebarvat. :-(

Pa lepo pozdravljeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnja stvar, rdeča barva.  

Po moje bom kupil kar rdeč kovček in dal motor barvat po njemu. Vseeno, a lahko kdo, ki ima rdečega falcota, prepiše kodo iz prometnega dovoljenja?

Pa lepo pozdravljeni.

Koda iz prometnega dovoljenja je samo administrativna oznaka barve, in z dejanskim odtenkom in vrsto barve nima nikakršne zveze. Če nimaš na motorju originalne etikete s kodo barve, pokliči uvoznika, in ti jo naj posreduje. Po njej ti bodo zmešali originalno barvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ni na spodnji strani tanka nalepka z kodo barve? ali mogoce kje na okvirju.bi skoraj morala biti.

A se da komu prepisat s tanka kodo za rdečo barvo? Plizz...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi, da ni oznake zaradi tega, da ne moreš "popravljati" plastike in da moraš naročiti originalni del...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise je zelo blizu resnice in zato lahko računajo za zadnji del plastike na falcotu 80.000 sit.

Glede naročevanja delov na apriliaforumu: Jaz dele naročujem pri www.redracingparts.com (italija) če jih ne dobim pri nas. Verjetno bom v USA naročil samo evulucione slave cilinder za sklopko ko bo originalen shodil.

LP, FalcoR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz dele naročujem pri www.redracingparts.com (italija) če jih ne dobim pri nas.

A ni pri njih ful draga poštnina? Se mogoče zmeniš za kakšno ugodnejšo varianto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz dele naročujem pri www.redracingparts.com (italija) če jih ne dobim pri nas.

A ni pri njih ful draga poštnina? Se mogoče zmeniš za kakšno ugodnejšo varianto?

Dobivam v Avstrijo (najcenejša poštnina) ker sem direktno v Slovenijo naročil samo enkrat pa sem mislil da me bo kap (poštnina super visoka+carina+stroški špedicije+ležarnina na Brniku= 3x vrednost dela)

LP, FalcoR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobivam v Avstrijo (najcenejša poštnina) ker sem direktno v Slovenijo naročil samo enkrat pa sem mislil da me bo kap (poštnina super visoka+carina+stroški špedicije+ležarnina na Brniku= 3x vrednost dela)

Vem ja, zato sem se jih pa jaz izogibal... A bi jaz tud lahko dobil v Avstrijo, če bo treba? :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BTW: Če koga zanima kako gre rdeč falco z leovinci izpuhi, K&N filtrom, BBPower čipom in s skrajšanimi prestavnimi razmerji lahko pride jutri v četrtek na Grobnik.

LP, FalcoR

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Nikjer na MS nisem zasledil, kako je z sklopko? Na par tujih forumih sem prečital, da rada crkuje in da je skoraj kot potrošni material, ker jo je tako lahko menjat.

A ve kdo kaj o tem...

LP, El B.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda zok, in vsaka kuplinga se menja na 15000 km, aneda...

na japoncu na 20.000 lamele če si priden :devil: ne joke, ampak saj je nekaj falco lastnikov tu gor pa lahko povejo, jaz nekih večjih težav (da bi ravno sklopka izstopala) nisem zasledil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Pozdrav vsem falcotom!

Sem še en novopeceni lastnik falcota iz MB. Upam, da se kaj srecamo na nasih routih. Verjetno bolj naslednjo sezono....

LP Milko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm lansko sezono imel Mille, pa morm reč, d sm v glavnem bil zadovolen. Šele po odstranitvi blokad se je V-twin izkazal. Tud falco se mi ful dopade, pa tud cene novih starih modelov so privlačne. Sm lani vozil testnega tuonota in je res hud stroj-še posebej me je impresionirala njegova hudobna moč :devil: . Kuk to gre, kuk to trga-sprva res nism mogu vrjet. V 3. prestavi brez najmanjšega problema na tazadnga (brez uporabe sklopke .) ). Pred kratkim sm v roke dubu testno Mille '04-podobno kot tuono-dobesedno trrrrga! Upam da bom nekoč imel čast probat tud falcota.

Me je pa pri moji mille precej motila ena neprijetnost- ko sm ga nabil na 6000 in več obratov in nato stisnu sklopko ter počakal da obrati padejo, mi je crknil.Da se razumemo-npr.:se pelem za avtom, obrati na okrog 3000,nenadoma začnem močno pospeševat do 6-7000 obratov, zagledam na semaforju rdečo luč, stisnem sklopko in se začnem ustavljati (s stisnjeno sklopko)-motor crkne. In tako znova in znova- vendar nikoli v normalni vožnji. Vedno mi je crknu samo na opisan način. Mi ga v A.3-glavu niso znali zrihtat, pa sm ga raje prodal.

Glede barvne kode pa tako- je ni možno odkriti iz komercialnih razlogov. Če razbiješ motor, morš kupit novo plastiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Falco je malo bolj na easy kot RSV mille.

Motor je malce bolj pohleven (za koga lahko dolgočasen). Zelo dobro mu denejo aftermarket izpuhi. Sem dal gor Akrapoviče in nisem mogel verjet - kot da je drug motor.

Z njim boš zelo zadovoljen. Je uravnotežen motor, kompromis med športom in udobjem, nagnjen na športno stran. Gre pa tudi z bejbo na počitnice.

Dober forum o falcotih je na apriliaforum.com. Amerikanci tam delajo svašta iz njih (montirajo zadnjo nihajko od mille, izpuhe take in onake, žagajo airboxe, menjavajo čipe, ...).

Še skrivnost: tisti, ki so črne barve, so najhitrejši.

Na območju KP sva vsaj 2 lastnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!