Skoči na vsebino

TOMOS AVTOMATIK


Priporočene objave

Tud jst mam na mojem tomos apn6 zelo podoben primer. Ko motor vžgem ga moram vžgati s pomočjo zauga -torej mu zaprem dovod zraka. Dokler motor deluje pod zaugom je vse ok, ko pa zaug izklopim mi motor prične dušiti in zaradi tega ugasne. Poskusil sem že z drugim rezervoarjem, drugo pipico za dovod goriva, zamenjal sem cevko, očistil sem fergazer pa motor še vseeno ne gre.Menjal sem tudi svečko z enako toplotno vrednostjo.

Prosim če mi lahko kdo pomaga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zračen filter si spucal oz zamenjal mrežico?

nisem ker mi že tako preveč zraka vleče, zato mi pa pod zaugom dela normalno ko pa ga izklopim pa dobi več zraka pa mrkne. Zdaj sem pred filter vstavil manjšo prepreko(iz kartona) in spet dela normalno. Tako da je verjetno nekaj narobe s fergazerjem ki ga bom v vsakem primeru menjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

lep pozdrav

js mam pa en problem na avtomatiku mi ne deluje gumb za ugasnat motorja če žico stisnem na belanco ugasne ko pa mam prlotano na stikalo pa ne sm zamenjau stikalo pa še vedno ne deluje a ve mogoče kdo kaj bi lahko bilo krivo?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš ozemljitve. Običajno se mora en (ali oba) vijaka za pritrditev stikala dotikati krmila. Poskusi, če povežeš žico (en kos)od vijaka na krmilo, če ti bo gumb potem deloval, je to to.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš ozemljitve. Običajno se mora en (ali oba) vijaka za pritrditev stikala dotikati krmila. Poskusi, če povežeš žico (en kos)od vijaka na krmilo, če ti bo gumb potem deloval, je to to.

lp

Franc

ja to je blo krivo sm povezu z žičko na krmilo in deluje

najlepša hvala za pomoč

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 let pozneje...

pozdravljeni

Po nekaj vec kot desetih letih, sem se odlocil da obudim od partnerice  tomos avtomatika. Pred dekado je moped deloval normalno .

 

Sedaj pa, ko sem ga hotel zalaufat,  sem zamenjal plovcek, scistil vplinjac, zamenjal mesanico (staro sem porabil v moji apn6 in je 10 let+ stara mesanica funkcionirala bp..), ...

Moped enostavno ne zalaufa. Preveril sem iskro , jo ima, poskusil sem tudi vzgati direktno z mesanico v cilindru. Pri tej metodi moped normalno  zalqufa, ko pa zmanjka pa crkne, in na normalen nacin spet ne vzge... 

Kaksen nasvet ali ideja?

 

Lp

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!