Skoči na vsebino

Kawasaki ZR 7


J-125

Priporočene objave

ja, sej jaz mam tut neko podobno masko gor. Sicer je bla že gor. Vprašanje, če bi jo jaz sam namontiral, ker mi je motor najlepši tak kot je, brez vsega. Ampak jebiga, če je že gor, jo bom pustil gor. Sej drgač pa se mi zdi, da je veter moteč pri hitrostih, ko je tk prehitro, tk da v bistvu maš neki "reminder" da morš mal upočasnit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 11 mesecev pozneje...

oj. mene pa zanima kolk km približno zdrži mašina na zr7,če je nekako normalno vožen.

Kupujem zr7-ko,pa ima 60000km,pa me mal skrbi. Prosim za odgovor,če kdo kaj ve o tem.

Hvala že v naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mašina na ZR7 je ob pravem vzdrževanju neuničljiva. poglej če je motor masten, če so krivine avspuhov neenakomerno zažgane (slabo izgorevanje posameznega cilindra), če laufa ok, če ni kakšnih čudnih zvokov pa bo vse OK. največ pa ti pove vtis o lastniku in to kar on pove da je bilo vzdrževano na motorju.

potem pa na en prevntivni servis da ti malo pogledajo ventile in tesnila pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot pravi Pervy, neuničljivo ob normalni rabi.

Moja jih je imela krepko več ob odhodu, pa je predla kot nova.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav!

Pred kratkim sem nabavil zr7 in sem z nakupom super zadovoljen. Hvala temu forumu,da sem kupoval po vaših nasvetih in pa seveda motosvetu.

Danes sem ga peljal na preventivni servis, da ga preverijo,če me prodajalec ni nagnil, pol pa gasa v neznano.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mašina na ZR7 je ob pravem vzdrževanju neuničljiva. poglej če je motor masten, če so krivine avspuhov neenakomerno zažgane (slabo izgorevanje posameznega cilindra), če laufa ok, če ni kakšnih čudnih zvokov pa bo vse OK. največ pa ti pove vtis o lastniku in to kar on pove da je bilo vzdrževano na motorju.

potem pa na en prevntivni servis da ti malo pogledajo ventile in tesnila pa bo.

Hvala za nasvete. Jih bom upošteval,ko pa nabavim pa sporočim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Lep pozdrav!

Imam problem z špegli na moji zr7, pri večji hitrosti ali že od samega rukanja na cesti se mi nonstop premikajo. Zanima me, če se,da zamenjat samo ogledala

ali je treba menjat tudi objemke?

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Imam problem z špegli na moji zr7, pri večji hitrosti ali že od samega rukanja na cesti se mi nonstop premikajo. Zanima me, če se,da zamenjat samo ogledala

ali je treba menjat tudi objemke?

Lp.

originalna ogledala imajo to serijsko napako. moja so že skoz takšna ampak me niti ne moti. imam že vsa leta v garaži nova, ki sem jih dobil pod garancijo ko sem reklamiral pa nisem nikoli zamenjal. mislim da se ogledala všraufajo (navoj na spodnjem delu palčke), da sploh ni objemke. no morem pogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdravo!

No sem jaz tudi malo bolše pogledal so samo prišraufanan na ročkah. Me pa precej motjo

skozi si jih popravljam. Tako, da bom mogo res nove nabavit. Sej sem jih probal da bi jih fiksiral

pa očitno to ne gre, razen če bi jih zašvasal in bi bli pol fiksni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

pozna kdo ta motor ?

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8815036

in zakaj ima oznako  Kawasaki ZR 750 F (F)?

mislite, da se pozna večji navor proti Suzukiju BandituN600?

 

Motorja z oglasa ne poznam, navor glede bandita 600 bo malo boljši, ne bo ma neke fuul velike razlike. Glede tega, da ima tisto malo več kubature, se motor pri enaki hitrosti kot

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel gledat motor in je v opisu napisan "odlično ohranjen" v resnici pa je slabo ohranjen, sicer je tudi temu cena primerna, (moj izgleda nov proti temu) ....glede moči malo sem se peljal in nisem opazil drastične razlike, razen kar mi je zelo všeč ima lep zvok že z originalnim izpuhom in velik rezervoar

Popravljeno . Popravil Ktr1sk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem šel gledat motor in je v opisu napisan "odlično ohranjen" v resnici pa je slabo ohranjen, sicer je tudi temu cena primerna, (moj izgleda nov proti temu) ....glede moči malo sem se peljal in nisem opazil drastične razlike, razen kar mi je zelo všeč ima lep zvok že z originalnim izpuhom in velik rezervoar

 

Se opravičujem, ker prejšnje obljave nisem dokončal, ker mi je crnku računalnik. Zdej pa lahko dokončam tam kjer sem končal.

 

Glede tega, da ima tisto malo več kubature, se motor pri enaki hitrosti vrti z nižjimi vrtljaji kot bandit. (npr. 4000rpm pri 90km/h, ali 6000rpm pri 130km/h), če ti to kaj pomeni.

Res pa je, da dobrega in ohranjenega ZR-ja boš težko našel. Še posebno te v modri barvi ("cayman plasma blue"-kawasaki), to nianso barve ti tudi najboljši avtoličar ne ujame. Takoj opaziš, da motor je bil barvan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...
motofan2
Lep pozdrav

Vidim, da obvladaš ZR-7, pa imam vprašanje zate!

Pred časom sem opazil, da mi med vožnjo, ko spustim gas prihajajo čudni zvoki iz mašine(mislim,da na stiku, kjer so prišraufane cevi za avspuh na mašino)! Dela ravno tako, kot včasih MZ motorji!TK,tk,tk...!Vem, k mehaniku bo treba!

Če pa stisnem sklopko, pa se ne sliši več!

A je mogoče kaj pregorelo, se sesulo!

prosim za nasvet in hvala za odgovor!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

motofan2
Lep pozdrav

Vidim, da obvladaš ZR-7, pa imam vprašanje zate!

Pred časom sem opazil, da mi med vožnjo, ko spustim gas prihajajo čudni zvoki iz mašine(mislim,da na stiku, kjer so prišraufane cevi za avspuh na mašino)! Dela ravno tako, kot včasih MZ motorji!TK,tk,tk...!Vem, k mehaniku bo treba!

Če pa stisnem sklopko, pa se ne sliši več!

A je mogoče kaj pregorelo, se sesulo!

prosim za nasvet in hvala za odgovor!

 

 

Ja, nekaj o ZR-jih vem, ker sem bil srečni lastnik. Nisem pa vseved. Če ti to dela kot MZ, ko npr. pri 5000 rpm/min spustiš gas in dela to rintn, tn....verjetno so ventili za kontrolirat. Ko sem bil še lastnik tega, mi je to serviser opravil skladno z navodili za uporabo, se pravi na vsakih 12.000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...

Še je na forumu kakšen lastnik ZR-7 :)

Kolikor vidim je tema nazadnje bila up-dejtana leta 2014.

Popravljeno . Popravil spartanbp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni,

sem še vedno ponosni lastnik Kawasaki ZR7S dobrih 8 let. Ni me še pustil na cedilu in vztrajno nabirava kilometre. Motor je res robusten in ob rednev vzdrževanju zelo hvaležen :)

Še kak lastnik?

IMG_20210731_0932155.jpg

IMG_20210806_1901048.jpg

IMG_20210822_1345550.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 25. 8. 2021 ob 6:41, UrbanK pravi:

Pozdravljeni,

sem še vedno ponosni lastnik Kawasaki ZR7S dobrih 8 let. Ni me še pustil na cedilu in vztrajno nabirava kilometre. Motor je res robusten in ob rednev vzdrževanju zelo hvaležen :)

Še kak lastnik?

IMG_20210731_0932155.jpg

IMG_20210806_1901048.jpg

IMG_20210822_1345550.jpg

Bil sem lastnik do lani, potem pa prodal. Sicer sem jih imel le 25.000 km. Kaj pa tvoj?

 

Zelo komfortno vzmetenje, pravi touring motor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 31. 8. 2021 ob 9:29, spartanbp pravi:

Bil sem lastnik do lani, potem pa prodal. Sicer sem jih imel le 25.000 km. Kaj pa tvoj?

 

Zelo komfortno vzmetenje, pravi touring motor :)

 

Škoda, ker se nisva slišala bi ga gotovo kupil. Moj jih ima že 65k in nekaj. Želim ga obnoviti v nulo in si ga bom prišparal kot drugi motor in oldtimer nekoč :) 

Trenuto pa sem v kupovanju kakega GS 1200.

 

P.S če ima kdo kakšne dele za Kawasaki ZR7S se priporočam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi deli se dobijo, ni problema. Čeprav je bolj smiselno pripeljati iz Nemčije kakšnega z malo kilometri in ga tu registrirati. Jih imaš od 2 do 2.500 €. Ali pa le motor, če rabiš.

 

Sam žal nimam ničesar, kaj pa rabiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potreboval bi sprednjo desno plastiko, luc  in vizir bi zamenjal ker je pocen.

S samim agregatom ni nobenih tezav. Imas mogoce idejo kje bi to najlazje dobil, kupil, poiskal kakorkoli ze?

Hvala za vsako pomoc.

Lp Urban

Popravljeno . Popravil UrbanK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12. 9. 2021 ob 13:00, UrbanK pravi:

Potreboval bi sprednjo desno plastiko, luc  in vizir bi zamenjal ker je pocen.

S samim agregatom ni nobenih tezav. Imas mogoce idejo kje bi to najlazje dobil, kupil, poiskal kakorkoli ze?

Hvala za vsako pomoc.

Lp Urban

Tule...dobi se vse :)

https://www.bike-teile.de/index.php?seite=suchen&sz=0

Označi Kawasaki ter ZR7 s ter kateri del iščeš. Nema što nema :)

Popravljeno . Popravil spartanbp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej še tudi na ebay.de, tudi najdeš polno stvari.

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l2632&_nkw=kawasaki+zr-7s&_sacat=10063

 

In pa seveda na ebay Kleinanzeigen, ni da ni :)

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-motorraeder-roller-teile/kawasaki-zr7s/k0c306

 

Če bi pa rad nove dele, potem pa na Megazip poglej; spodaj imaš vse diagrame.

https://www.megazip.net/zapchasti-dlya-motocyklov/kawasaki/zr750-16018/zr750-31569/zr750-h5-802055

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!