Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

Yogurt, ti bom čist potiho povedal pssssss da ne slišijo organi. Če je čist mal prevelka prva pomoč, pa vzem vn kak veeelik povoj, pa zvakumiraj, pa daj v moped.

Če bo pa organ preveč svoj nos v tvojo prvo pomoč tlaču, maš pa dve variante:

1. pogledaš ga milo s tistimi tvojmi učkami, pa ga lopneš na nos ali

2. ga direktno na nos :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

Yogurt, ti bom čist potiho povedal pssssss da ne slišijo organi. Če je čist mal prevelka prva pomoč, pa vzem vn kak veeelik povoj, pa zvakumiraj, pa daj v moped.

Če bo pa organ preveč svoj nos v tvojo prvo pomoč tlaču, maš pa dve variante:

1. pogledaš ga milo s tistimi tvojmi učkami, pa ga lopneš na nos ali

2. ga direktno na nos :P

Od vsega :fight1:tega mi je najbolj všeč varianta k ga lopne na nos 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5 minutes ago, HD-Dyna said:

Prnes pa bova uštimala.

Ne vem če upam. Boš potem vsem povedal, da v bistvu nisem en ogromen pretepač. Evo, pa bo moj sloves šel pod vodo. :cry:

 

Popravljeno . Popravil Yoghurt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, Yoghurt pravi:

Ne vem če upam. Boš potem vsem povedal, da v bistvu nisem en ogromen pretepač. Evo, pa bo moj sloves šel pod vodo. :cry:

Nč bat, ne bom nobenmu puvedu, če me boš na nos :P

Drgač je pa stroj za vakumiranje na dvorišču ..

valjar.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, HD-Dyna pravi:

Nč bat, ne bom nobenmu puvedu, če me boš na nos :P

Drgač je pa stroj za vakumiranje na dvorišču ..

valjar.jpg

s tem zvakumiraš moped in prvo pomoč. Lahko potem vse skupaj da v žep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, Borutt pravi:

Je lažje tukaj nabijati in pametovati, kajne. 

raj ko po FBju, te še s službe vržejo :ras:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

raj ko po FBju, te še s službe vržejo :ras:

Ne vem, kaj ima to zveze s prvo pomočjo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Ne vem, kaj ima to zveze s prvo pomočjo. 

čist nobene :D

kot ne prva pomoč (moto izvedba) s potencialno prometno nesrečo :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 8. 3. 2016 at 18:14, StaraFeltna pravi:

Je malo manjša konstilova po občutku. Zmerit ti je ne morem ker nimam garaže pri roki (časa pa še manj čeprav bi zelo rad namenil kako urco dokler je vreme za nikamor). Tudi sam jo preklinjam ker odkar jo imam je sedež nočna mora. Mislim da bom poiskal kak drug plac zanjo pa me prav boli veliki K če bom rabil 5min do nje. Od nje itak ne bo razlike za življenje ali smrt.

Sem si jaz vzel čas in šel izmerit prvo pomoč. Imam konstilovo v črni embalaži, rok trajanja je potekel 7/2015 (naj v opravičilo povem, da dve leti nisem imel motorja, tako da se nisem vozil s pretečeno prvo pomočjo), ima pa že 10 kompres 5x5 cm, torej ustreza pravilom. Dimenzije embalaže so 145x125x60 mm. To je merjeno tako, da sem izmeril dolžino posameznega roba, brez da bi nekaj mečkal embalažo.

Nemška (kupljena v Louisu, oranžna embalaža), vem da ne ustreza našim predpisom, pa ima na enak način izmerjene dimenzije 155x125x40 mm. Vem, da glede na mere niti ni videti veliko manjša, ampak v praksi je precej manjša.

Če pa ima kdo voljo in čas, pa lahko izmeri še kakšno drugo, da bomo imeli primerjavo. Jaz jo bom moral do sezone itak kupiti, in me ne moti toliko par € razlike v ceni, če je manjša malenkost dražja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pomeni da potem te Louis-ove brezveze imamo ?

Policaji kaj bodo rekli, če jim pokažeš to oranžno pokungo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera je zdaj najmanjša in najcenejša prva pomoč. ki ustreza slovenskim predpisom, ker sem zdaj vidu da mi je potekla

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, stuhec pravi:

Kako dolgo pa veljajo  te pakunge  ?

Sem v trgovini gladal da do 11.2018

... to je to... ko sem rekel, da sem na policah videl dve ali tri leta stare komplete prve pomoči....

...drugače pa so "veljavne" 5 let.  ,,,uporabne pa mnogo dlje (če so v nepoškodovani embalaži).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9 hours ago, sayo said:

Katera je zdaj najmanjša in najcenejša prva pomoč. ki ustreza slovenskim predpisom, ker sem zdaj vidu da mi je potekla

Konstilova.

Hočeš pa luisovo v katero moraš dodat 9 kompres in nalepko od vsebine na konstilovi.

In ko boš to naredil boš opremljen po predpisih ma se boš počutil eno mejčkeno brezvazelinsko.....

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, DAMI34 pravi:

čist nobene :D

kot ne prva pomoč (moto izvedba) s potencialno prometno nesrečo :(

Očitno še vedno ne razumeš, da si lahko pomagaš s tistim, kar imaš in ne s tistim, česar nimaš. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Borutt pravi:

Očitno še vedno ne razumeš, da si lahko pomagaš s tistim, kar imaš in ne s tistim, česar nimaš. 

Borut, tudi ti nočeš razumeti kaj ti hočemo povedati.

Prva pomoč pri motoristu je pod sedežem. Nekateri motorji res nimajo prostora za prvo pomoč, zakaj zakonsko ne prepovejo prodajo takih motorjev pri nas, saj imamo že tako veliko idiotskih zakonov - en več ali manj, ne bo neke razlike.

Če bom imel nesrečo, jo noben ne zna potegniti izpod sedeža, če pa jo lahko jaz, potem že ni tako hudo.

Avtomobilistov vedno preveč in vsi imajo prvo pomoč v avtu, nekateri celo več :blush:

Zakon je bil pač pisan na kožo Tosami in prodaji, kakor ti je sigurno jasno.

Lepo bi bilo, če bi kdo od motoristov napisal, da mu je ta prva pomoč rešila življenje.... 

Popravljeno . Popravil HD-Dyna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem pobrskal po internetu in ugotovil da je v nemčiji, avstriji in italiji obvezna prva pomoč za motoriste  v standardu DIN 13167.

Kaj se zgodi ko te ustavi avstrijski policaj, ti pa imaš novo slovensko prvo pomoč ki nima tega standarda?

 

A se sklicuješ na standard iz Uradnega lista?

Mogoče razložiš avstriskemu policaju kaj o Dunajski konvenciji? :?

 

DIN 13167 standard imajo vse prve pomoči od velikih proizvajalcev Louis, Oxford, Givi ........

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, HD-Dyna pravi:

Borut, tudi ti nočeš razumeti kaj ti hočemo povedati.

Prva pomoč pri motoristu je pod sedežem. Nekateri motorji res nimajo prostora za prvo pomoč, zakaj zakonsko ne prepovejo prodajo takih motorjev pri nas, saj imamo že tako veliko idiotskih zakonov - en več ali manj, ne bo neke razlike.

Če bom imel nesrečo, jo noben ne zna potegniti izpod sedeža, če pa jo lahko jaz, potem že ni tako hudo.

Avtomobilistov vedno preveč in vsi imajo prvo pomoč v avtu, nekateri celo več :blush:

Zakon je bil pač pisan na kožo Tosami in prodaji, kakor ti je sigurno jasno.

Lepo bi bilo, če bi kdo od motoristov napisal, da mu je ta prva pomoč rešila življenje.... 

Ti bi sedaj rad mene prepričal, da je potrebno prepovedati prodajo motornih koles brez prostora za pravo pomoč ? Potemtakem pa naj prepovedo še prodajo motornih koles z več kot 25 kW in hitrostjo večjo od 130 km/h, saj nimamo cest za večje hitrosti in ljudje nismo "narejeni" za hitrosti večje od hitrosti pešca. To pa verjetno ne bi bilo vsem všeč, kajne. 

Ker živimo na tako pustem delu sveta, si ti prepričan, da bo v primeru tvoje prometne nesreče na kraj prišel samo kakšen pešec, medved in vesoljec. Če samo nekoliko pomisliš, lahko ugotoviš, da boš ti nekomu drugemu pomagal s svojo prvo pomočjo. Vendar samo v primeru, da jo imaš s seboj. Razen, če nisi tudi ti eden od tistih "bez k... na svadbu". 

Ko boš ugotovil, da prva pomoč ni namenjena presaditvi organov in ostalim enostavnim posegom, vključno z operacijo sive mrene, potem bo svet lepši. 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Bostjan Lapajne pravi:

Malo sem pobrskal po internetu in ugotovil da je v nemčiji, avstriji in italiji obvezna prva pomoč za motoriste  v standardu DIN 13167.

Kaj se zgodi ko te ustavi avstrijski policaj, ti pa imaš novo slovensko prvo pomoč ki nima tega standarda?

 

A se sklicuješ na standard iz Uradnega lista?

Mogoče razložiš avstriskemu policaju kaj o Dunajski konvenciji? :?

 

DIN 13167 standard imajo vse prve pomoči od velikih proizvajalcev Louis, Oxford, Givi ........

Razložiš mu, da imaš prvo pomoč, kakršna je potrebna pri registraciji motocikla v Sloveniji. Bi moralo zadostovati.

at alll: Kolikor sem jaz razumel, je prva pomoč namenjena drugemu udeležencu prometne nezgode, na katero pripelje motorist in pomaga drugemu udeležencu. Iz prve roke lahko povem, da sem imel hudi nezgodo, kjer se prve pomoči na mojem motorju niti dotaknili niso, pa bi najbrž lahko prišla prav, saj sem imel poleg drugih stvari še dvojni odprti zlom noge. Seveda mi je pomagal neki avtomobilist, ki je pripeljal za menoj, potem pa reševalci (najprej motorist reševalec, potem pa še tisti iz kombija).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je v DIN 13167 prvi pomoči teh stvari več ali manj ali so drugačne od pri nas predpisane? Kakšen ima rok uporabnosti?

Takoj imamo tu vprašanje (za zakonodajalce) zakaj rabi slovenija ekstra predpis glede prve pomoči (saj smo ugotovili - reševanje tosame in polnjenje enega žepa)? Rabi kakšna evropska komisija spet kakšen pritisk na lokalne šerife naredit z novim neumnim predpisom ki bo omejeval lokalne pametnjakoviče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, . pravi:

Je v DIN 13167 prvi pomoči teh stvari več ali manj ali so drugačne od pri nas predpisane? Kakšen ima rok uporabnosti?

Takoj imamo tu vprašanje (za zakonodajalce) zakaj rabi slovenija ekstra predpis glede prve pomoči (saj smo ugotovili - reševanje tosame in polnjenje enega žepa)? Rabi kakšna evropska komisija spet kakšen pritisk na lokalne šerife naredit z novim neumnim predpisom ki bo omejeval lokalne pametnjakoviče?

očitno ...

ampak, dokler tega ni, se upošteva veljavna zakonodaja :dry: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... jest sem danes dobre volje... pa grem kupit ene 20 paketov prve pomoči... pa jih razdelim, če je komu težko dat tistih 7,34 €  :P

za novo PP...

:D

...pa še nekaj:

Jaz še nisem doživel, da bi policaj zahteval, da mu pokažem PP ... na tehničnem pa je samo pogledal datum veljavnosti...pa še to samo enkrat se mi zdi...... v tujini pa tudi se mi zdi da ti nihče ne bo kompliciral...oz. zahteval kaj drugače, kot organi v SLO.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, Zivnorc said:

... jest sem danes dobre volje... pa grem kupit ene 20 paketov prve pomoči... pa jih razdelim, če je komu težko dat tistih 7,34 €  :P za novo PP...

Gre se za princip, bi se morala množica vladajoči eliti začet upirat, ne pa da nas na vsakem koraku strižejo in ožemajo kot ovce.

Je pa res da bi se bilo pametneje upreti pri bolj pomembnih stvareh, kot pa pri 7.34€ na 5 let. na primer pri obdavčitvah plač, dodatnem zdravstvenem zavarovanje (tudi slovenski unikat v svetovnem merilu), pri tajkunskih prevzemih, pri slabi banki, pri ceni kvadratnega metra stanovanja, pri tem da ne smeš več doma klobas delat (ne čist dobesedno), in tako naprej...

Še mal pa nam bojo obdavčili tudi odpiranje oken za zračenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!