Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

Tudi jaz na BMW S1000R nimam kam dat PP. Ali policisti ful težijo, če nimaš pri sebi? Saj jih je kar nekaj med motoristi in upam, da vedo da je ni kam dat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js ne vem zakaj to že proizvajalci ne zagotavljajo en prostor na motorju za tisto škatlico prve pomoči...tolk je enih motorjev, kjer je dejansko ni kam dat. Če je motor narejen za na cesto, bi mogu proizvajalc take zadeve predvidet.

Mene je lani ustavu kifelc, pa je spraševal po njej. Sm reku da je pod sedežem, pa ni nč gledu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 28 minutami, jevi pravi:

Tudi jaz na BMW S1000R nimam kam dat PP. Ali policisti ful težijo, če nimaš pri sebi? Saj jih je kar nekaj med motoristi in upam, da vedo da je ni kam dat.

da, kasirajo, če ne drugega, pa za prvo pomoč. Če je nimaš kam dat, jo pa razbij na manjše enote in zloži po mopedu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 hours ago, jevi said:

Tudi jaz na BMW S1000R nimam kam dat PP. Ali policisti ful težijo, če nimaš pri sebi? Saj jih je kar nekaj med motoristi in upam, da vedo da je ni kam dat.

Ni fora v tem, da je policist zatežen, pač pa v tem, da si ti v prekršku.

2 hours ago, Damo001 said:

Js ne vem zakaj to že proizvajalci ne zagotavljajo en prostor na motorju za tisto škatlico prve pomoči...tolk je enih motorjev, kjer je dejansko ni kam dat. Če je motor narejen za na cesto, bi mogu proizvajalc take zadeve predvidet.

PP ni obvezna v vseh državah. Pri nas pač je.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a sem že enkrat napisal , da je to samo eno neumno neskladje med zakonom , ki zahteva prvo pomoč in homologacijskimi zahtevami za motorje , ki so novi prodani v sloveniji pa prostora za pp nimajo? 

država , ki je pp predpisala tega ne zahteva od proizvajalcev pa bi lahko .. kretenizem pač ...motorji , ki se novi prodajajo v sloveniji bi morali biti skladni z zakoni in predpisi tako , da bi omogočali njihovo upoštevanje ...

državi pač paše , da kasira na osnovi nečesa kar lastniku motorja ne omogoča že s homologacijskimi zahtevami - pa bi dejansko morala zaradi zaščite in varnosti potrošnika/državljana za kar se pri sami homologaciji dejansko gre ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Štajerci to znajo lepo razložit policaju :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 9. 4. 2016 at 19:42, vuk76 pravi:

Masterplastova narocen...zdaj pa da vidimo kak bom to stlacil pod zic XR-a.

Jaz sem kupil masterplastovo pri Jagru, je imel pretekli teden v akciji 8,99€. Ampak je tudi nimam kam dat pri S1000R.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 14. 5. 2016 at 12:53, dlicen pravi:

Ni fora v tem, da je policist zatežen, pač pa v tem, da si ti v prekršku.

To je res, ampak lahko pa ti pogleda skozi prste. Tudi za pas v avtu ne da vedno kazni, pa ga imaš vedno pri roki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda lahko, in v tem primeru je prijazen, naredi izjemo. Ni pa to njegova dolžnost.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Po novem policija zahteva nove prve pomoči za alkoholike , ker se bliža ta dan , treba poskrbeti tudi za najbolj ranljive .....:lol1:

15355812_139791906507335_656061404952762

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, Kmet2 pravi:

Po novem policija zahteva nove prve pomoči za alkoholike , ker se bliža ta dan , treba poskrbeti tudi za najbolj ranljive .....:lol1:

15355812_139791906507335_656061404952762

Prva pomoč bo za polnjenje proračuna, spodnji člen pa za izločanje neprimernih in nesposobnih voznikov. Da ne boš stokal in šepal, ko te bodo ustavili. Ker bodo lahko pomislili, da si invalid in nesposoben varne udeležbe v prometu. Pa boš hitro pešec. 

 

(1) V cestnem prometu lahko vozi motorno vozilo oseba, ki izpolnjuje pogoje, ki jih predpisuje ta zakon in je telesno in duševno zdrava. 

(2) Kadar je telesna ali duševna zmožnost osebe zmanjšana zaradi prirojenih ali pridobljenih bolezni, poškodb ali duševnega stanja, sme taka oseba voziti motorno vozilo v cestnem prometu le, če pridobi zdravniško potrdilo, s katerim dokaže zmožnost za varno vožnjo motornega vozila. 

(3) Šteje se, da oseba, pri kateri je telesna ali duševna zmožnost za varno vožnjo motornega vozila osebe zmanjšana zaradi zaužitja alkohola, prepovedanih drog, psihoaktivnih zdravil in drugih psihoaktivnih snovi, ali zaradi utrujenosti, ni zmožna varno voziti motornega vozila.

(4) Oseba, kateri je telesna ali duševna zmožnost varnega upravljanja motornega vozila zmanjšana zaradi prirojenih ali pridobljenih bolezni, poškodb ali duševnega stanja, svojo zmožnost dokazuje z zdravniškim potrdilom, katerega je dolžna imeti pri sebi in ga pri kontroli izročiti na vpogled.

(5) Pooblaščena uradna oseba lahko odredi osebi, za katero sumi, da ni zmožna varne vožnje motornega vozila v cestnem prometu zaradi prirojenih ali pridobljenih bolezni, poškodb ali duševnega stanja, zdravniški pregled v najbližji zdravstveni ustanovi. Po opravljenem zdravniškem  pregledu zdravnik izda zdravniško potrdilo, s katerim potrjuje voznikovo zmožnost ali nezmožnost varnega upravljanja motornega vozila.

(6) Osebi, pri kateri se z zdravniškim pregledom ugotovi, da ni telesno ali duševno zdrava oziroma odkloni odrejen zdravniški pregled, pooblaščena uradna oseba na kraju odvzame vozniško dovoljenje in prepove nadaljnjo vožnjo. 

(7) Vozniško dovoljenje, katero je bilo odvzeto osebi, za katero se je z zdravniškim pregledom ugotovilo, da ni telesno ali duševno zdrava oziroma je odklonila odrejen zdravniški pregled, se pošlje na sodišče, katero v roku 30 dni določi zdravstveno ustanovo za ugotovitev telesnega ali duševnega zdravja osebe.

(8) Zdravstvena ustanova v roku šestih mesecev opravi zdravstveni pregled osebe in izda zdravniško potrdilo o telesnem ali duševnem stanju osebe. Zdravniško potrdilo se pošlje sodišču. Osebi, pri kateri se z zdravniškim pregledom v zdravstveni ustanovi določeni s strani sodišča ugotovi, da je telesno in duševno zdrava oziroma je zmožna varne vožnje motornega vozila, sodišče vrne vozniško dovoljenje.

(9) Osebi, pri kateri se z zdravniškim pregledom v zdravstveni ustanovi, katero določi sodišče, ugotovi, da ni telesno ali duševno zdrava oziroma ni opravila zdravniškega pregleda v zdravstveni ustanovi, katero določi sodišče, veljavnost vozniškega dovoljenja preneha. 

(10) Oseba, kateri je prenehala veljavnost vozniškega dovoljenja iz razlogov iz prejšnjega odstavka, po preteku enega leta lahko zaprosi za opravljanje zdravniškega pregleda za ponovno opravljanje vozniškega dovoljenja. Zdravstveno ustanovo, kjer se opravi zdravniški pregled, določi sodišče. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol pa kr počasi začnite s strici s klobuki in tetami z očali...tam je največ takih, ki jih lahko v zakonu poboldamo z debelimi črkami :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

Full sm oke izbulu, ni nobenih velkih ČRK!"!!

Tvoje (vaše) delo je večkrat moj problem, a ne morte sami nosi odgovornosti zase? :P

 

a ne bi blo fajn, da bi se vsak zase brigou :lol1:

ampak je res problem .. še nuben mi ni povedou, če jo je kdo zvakumirou :?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Končno mi je ratal zbasat prvo pomoč v motor. 
Original BMW PP naj bi šla v spodnji del.
Par ur igranja in preklinjanja pa par original konstilovih torbic (torbici itak ne poteče rok uporabe).
Tut vakumirat sm probal, pa ste pol itak ugotovil, da se ne sme.

Upam, da bo to uredu. Mam vse kar more bit v PP. Vse je v originalnih torbicah.@Borutt

Mogli bi se spravt na http://predlagam.vladi.si/ pa spisat neki smiselnega, da se ukine PP za motoriste ali pa zmanjša na tako velikost, da bo dejansko šla v motor. Pa se gremo vsi pofočkat, da dejansko preučijo zadevo.

IMG_20170215_173640.jpg

IMG_20170215_174009.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat sem že omenil, pa ni bilo odziva..., če moje vozilo nima tehničnih značilnosti, kako potem?

Npr, če starodobnik nima vgrajenega vzglavnika ali varnostnega pasu, ga pač ne rabiš imeti. Zakaj potem rabim imeti na motorju prvo pomoč, če na motorju ni nikjer prostora za to.

Sam prve pomoči ne vozim s seboj, ker jo nimam kam dat. 

Borut?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prva pomoč načeloma ni mišljena kot modni dodatek in glavobol za tiste, ki je na svojem fancy motorju nima kam spravit.

Po svoji osnovni definiciji je namenjena temu, da se njena vsebina uporabi ob morebitni nesreči...ponavadi ravno lastniku vozila, ki ima ta komplet v avtu ali motorju. Poleg tega smo kot udeleženci v prometu dolžni nuditi prvo pomoč vsem, ki bili tega potrebni...in za takšne primere se uporablja vsebina prve pomoči.

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26 minutes ago, Rogerg said:

Tvoj problem... imet jo moras.. magar u žepu... zal

Se bom še enkrat potrudil, moraš imeti, ok, jo bom vlekel na vrvici za motorjem, ker v žep jo ne morem stlačit, na motor tudi ne, lahko jo pa privežem spredaj na haubo.

Pa še resno, zakaj bi za motoriste veljali zakoni na drugačen način kot za ostale udeležence v prometu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, BIF pravi:

Prva pomoč načeloma ni mišljena kot modni dodatek in glavobol za tiste, ki je na svojem fancy motorju nima kam spravit.

Po svoji osnovni definiciji je namenjena temu, da se njena vsebina uporabi ob morebitni nesreči...ponavadi ravno lastniku vozila, ki ima ta komplet v avtu ali motorju. Poleg tega smo kot udeleženci v prometu dolžni nuditi prvo pomoč vsem, ki bili tega potrebni...in za takšne primere se uporablja vsebina prve pomoči.

 

Odebeljeno. Prva pomoč nekje pod zicom spravljena in še pod ključem jo ne najde niti vrač, kaj šele mioidoči, ki bi rad pomagal kakorkoli. (seveda je pogoj, da motorist ni zmožen prve pomoči sam vzet iz skrivne lokacije). Tako, da smiselnost je odlična ampak izvedba pa bolj ???

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 minutes ago, BIF said:

Prva pomoč načeloma ni mišljena kot modni dodatek in glavobol za tiste, ki je na svojem fancy motorju nima kam spravit.

Moj motor je lahko starodobnik, ni treba da je fancy šmensi, ali pa tudi če je, ne rabiš biti zaradi tega zafrustriran, problem je da je nimam kam dat. Še enkrat, jaz PP nimam kam dat, pa če se še tako trudim. Ok? Ruzaka na hrbtu pa ne bom vozil zaradi PP, pa tudi na geštel motorja jo ne bom privezoval.

Trdim, da gre za zakonsko neskladje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, twom pravi:

Moj motor je lahko starodobnik, ni treba da je fancy šmensi, ali pa tudi če je, ne rabiš biti zaradi tega zafrustriran, problem je da je nimam kam dat. Še enkrat, jaz PP nimam kam dat, pa če se še tako trudim. Ok? Ruzaka na hrbtu pa ne bom vozil zaradi PP, pa tudi na geštel motorja jo ne bom privezoval.

Trdim, da gre za zakonsko neskladje.

Ne razumeš bistva. Ne glede na motor, starost, obliko, namen itd....PP ima svoj namen in kot takšen je zakonsko predpisan dodatek. Tudi sam imam motor, ki nima prav nobenega prostorčka za PP...pa je novodobnik...in tudi tebi zaradi tega ni treba bit zafrustriran. Tvoja obveza je, da najdeš način in prostor za PP ne zaradi zakonodajalca temveč zdravega razuma, kolikor ga kdo premore.

Da bo lažje razumljeno zakaj "branim" prisotnost kompleta PP na motorju. 10 let sem delal v operacijski (anestezija) in po domače "šok-sobi", kjer sem se žal nagledal vegetativnih stanj motoristov od katerih jih je le skromen del uspel priti do Soče. Veliko jih je žal svojo pot končalo pri nas, TUDI zato, ker jim ni bila pravočasno nudena prva pomoč....včasih tudi nepravilno...ampak to je spet stvar neke druge razprave. Ne glede kaj si kdo misli o vsem skupaj....PP je pomemben "dodatek" in ne nebodigatreba, ki ga nimaš kam vtaknit, da bo peciklek in njegov lastnik lepo izgledal. In tudi zato vozim le z tistimi, ki se zavedajo tudi takšnih "malekosti" kot je PP na motorju in za katere vem, da bodo znali ukrepat, če se mi karkoli zgodi....ne pa samo letat z mobitelom okoli kot kura brez glave.

Zakonsko skladje in neskladje pa tukaj sploh ni potrebno...zdrava pamet pa je potrebna....kolikor je kdo pač premore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 urami, BIF pravi:

Prva pomoč načeloma ni mišljena kot modni dodatek in glavobol za tiste, ki je na svojem fancy motorju nima kam spravit.

Po svoji osnovni definiciji je namenjena temu, da se njena vsebina uporabi ob morebitni nesreči...ponavadi ravno lastniku vozila, ki ima ta komplet v avtu ali motorju. Poleg tega smo kot udeleženci v prometu dolžni nuditi prvo pomoč vsem, ki bili tega potrebni...in za takšne primere se uporablja vsebina prve pomoči.

 

sem že pisal v tej temi, pa bom še 1x

-s tistim kompletom ne boš nudil ravno neke prve pomoči

-sam sebe kot ponesrečenca ne moreš obvezati (razn če se urežeš v prst)

-ob vsaki nesreči se najde nekdo, ki ima večjo prvo pomoč kot je motoristična

-prva pomoč je po zakonu obvezna

 

 

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 minutami, DAMI34 pravi:

sem že pisal v tej temi, pa bom še 1x

-s tistim kompletom ne boš nudil ravno neke prve pomoči

-sam sebe kot ponesrečenca ne moreš obvezati (razn če se urežeš v prst)

-ob vsaki nesreči se najde nekdo, ki ima večjo prvo pomoč kot je motoristična

-prva pomoč je po zakonu obvezna

 

 

- če je nimaš plačaš 120 EUR (...pa če imaš prostor za njo ali ne :) )

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, boych pravi:

- če je nimaš plačaš 120 EUR (...pa če imaš prostor za njo ali ne :) )

zato pa sem napisal točko 4

Meni osebno je bolj pomembno, da bi obnovili znanje prve pomoči, doktrina se je precej spremenila in se spreminja. V prvi vrsti pa itak skoraj nimaš kaj narediti ob prometni nesreči, kot 

poskrbeti za varnost, zavarovanje kraja dogodka, da ne pride še do večjega sranja

pomagat človeku, če se duši

mogoče kompresijsko obvezati, če je huda krvavitev

poskrbeti, da pridejo čimprej reševalci

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!