Skoči na vsebino

Komplet prve pomoči za motoriste in prva pomoč ob nezgodi


Ervina

Priporočene objave

ker dimenzije novega paketa ne ustrezajo prostoru, ki ga ima večina motorjem pod sedežem, sem zadevo na horentki rešil tako, da sem vsebino novega paketa (ki je edini uradno dovoljen) prepakiral v ovitke dveh starih (ki so jih btw. prodajali po smešno nizki ceni) in zadeva sedaj paše pod sedež ter je "uradno" sprejemljiva...

...ja in ti pod sedežem ne ostane nič več prostora :angry2: To je po mojem mnenju bedarija, kaj delajo v tej državi....sprejmejo nekaj, kar v realnosti ni mogoče izpeljati...

v AUT obvezni del opreme.

Saj pri nas tudi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam to ta novo po vseh normah, ki je ravno tako ne spravim pod sedež R1. Zato jo dam v tank torbo ali nahrbtnik. Če pa se bom kdaj peljal brez obojega, pa mi Bog pomagaj. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, tele Louis variante zdržijo do 10. člena...

10. člen

Komplet za prvo pomoč mora biti higiensko vzdrževan, zahtevani sterilni materiali pa v nepoškodovani zaprti embalaži in z veljavnim rokom uporabe ter nazivom in ostalimi podatki v slovenskem jeziku.

UL - prva pomoč

Jaz sem škatlo precej na silo stlačila pod zic er5 :glare: Kdor je delal tole 'prvo pomoč za motoriste', motorja v lajfu še ni videl od blizu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom sam v Wordu napisal navodila v slovenskem jeziku :D Potem pa bo OK! Edino montaža prve pomoči me zanima. :? A je potem treba montažo homologirati (glede na velikost zadeve)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikoli je nisem imel in vedno naredil tehničnega pa tudi policaji me še niso gnjavli ampak mogoče si jo bom pa le omislil, včasih se kje na kakem zboru poškoduješ pa je fajn met kaki flajšter sabo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz sem se odločil letos kupiti prvo pomoč in se odpravim v lekarno v Slovenski Bistrici. Prodajalka mi ponudi prvo pomoč za cca 4 jurje na kateri piše Prva pomoč za motoriste. Ampak občutno prevelika! Slučajno odidem v drugo lekarno v Bistrici in najdem 2x manjšo Prvo pomoč za motoriste za 1000 Sit.

In to od istega proizvajalca!!! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jo spravil pod zadnji sedež GSXRa, brat pa v ninjo 636 l.04... Luksuz s placom B)

Kar se pa raznih norm tiče, je pa zakon jasen kaj mora biti notri...

3. člen

Komplet za prvo pomoč za motoriste mora vsebovati najmanj:

-----------------------------------------------------------------

Zap.

št. Predmet Število kosov

-----------------------------------------------------------------

1 Prvi povoj, tip 3 (12 cm x 5 m), sterilen 1

2 Kompresa 5 x 5 cm, sterilna 10

3 Kompresa 10 x 10 cm, sterilna 2

4 Aluplast za opekline 5 x 9 cm, sterilen 1

5 Aluplast za opekline 50 x 60 cm, sterilen 1

6 Povoj iz raztegljive tkanine 8 cm x 4 m 1

7 Trikotna ruta 100 x 100 x 140 cm 1

8 Rokavica (SIST EN 455-1 in 2:2000) 2

9 Zaščitna folija za umetno dihanje 1

10 Dvostransko metalizirana folija 210 x 160 cm,

debelina najmanj 12 μm 1

11 Škarje (z zaobljeno konico) 1

12 Obliž z blazinico 10 x 8 cm 2

13 Obliž 1 cm x 1 m 1

14 Navodila za nudenje prve pomoči 1

15 Seznam vsebine 1

-----------------------------------------------------------------

So mi pa že na tehničnem rekli kje jo imam in policaj mi je že pisal kazen ker je nisem imel... Na srečo je ni napisal do konca, ampak to niti ni pomembno... O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikoli je nisem imel in vedno naredil tehničnega pa tudi policaji me še niso gnjavli ampak mogoče si jo bom pa le omislil, včasih se kje na kakem zboru poškoduješ pa je fajn met kaki flajšter sabo :whistle:

V Avstriji sem že plačal kazen,ki je bla parkrat večja kot prva pomoč :slap: Potem sem jo takoj v Lavamindu kupil :grim Imajo pa take tanke,da z lahkoto najdeš prostor za njo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:yes: yep, tudi louisova je "vredi" po normah.

Kaj je v tej iz Loiusa tudi vsebina navedena v našem pravilniku (razen seveda navodil v slo. jeziku), mislim škarjice, trikotna ruta, stvari za opekline, etc... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Avstriji sem že plačal kazen,ki je bla parkrat večja kot prva pomoč :slap: Potem sem jo takoj v Lavamindu kupil :grim Imajo pa take tanke,da z lahkoto najdeš prostor za njo

aja, v avstrijo če se le da ne hodim - majo prevlke kazni, pa ne za prvo pomoč .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, v avstrijo če se le da ne hodim - majo prevlke kazni, pa ne za prvo pomoč .)

že dobro, ampak ali je vsebina identična z našo (po novem!)????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...jaz sem se odločil letos kupiti prvo pomoč in se odpravim v lekarno v Slovenski Bistrici. Prodajalka mi ponudi prvo pomoč za cca 4 jurje na kateri piše Prva pomoč za motoriste. Ampak občutno prevelika! Slučajno odidem v drugo lekarno v Bistrici in najdem 2x manjšo Prvo pomoč za motoriste za 1000 Sit.

In to od istega proizvajalca!!! :worship:

Prva ustreza novemu pravilniku, druga pa je še po starem pravilniku - "uradno" torej kot da je ne bi imel...staro pa so v LJ konec konec leta prodajali po cca 800 SIT...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni prehodni čas za zamenjavo starih z novimi kompleti 3 leta (za motorje, ki so bili kupljeni pred 1.1.2005)???

Jaz se furam s starim kompletom, motor pa je bil kupljen v 2004.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja... za nova vozila velja od 1. januarju 2005, za tista, ki so bila prvič registrirana pred tem datumom pa od 1. januarja 2008

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja... za nova vozila velja od 1. januarju 2005, za tista, ki so bila prvič registrirana pred tem datumom pa od 1. januarja 2008

Kaj pe če so bila pred 1.1. 2005 prvič registrirana v auslandu in ne v heimatu? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kompleti za prvo pomoč, ki ustrezajo zahtevam tega pravilnika, morajo biti opremljena vozila, prvič registrirana v Republiki Sloveniji po 1. januarju 2005. Za vozila, prvič registrirana v Republiki Sloveniji pred 1. januarjem 2005, mora biti vsebina obstoječih kompletov za prvo pomoč usklajena z zahtevami 3. oziroma 4. člena pravilnika najkasneje do 1. januarja 2008.«.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: Oj,

kako je s kompletom prve pomoči po novem? Novi komplet v novi motor...v mojo FZ6-tko ga sploh ne spraviš...kako s policaji? Help... :xx:

Če se boš potrudu boš spravu pod sedež k sem tudi jaz na svoji fazerki. Je pa obvezna in dobiš jo za 2800sit na AMZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej baje so vsako leto hujše nesreče zato tudi večja prva pomoč :OK: :OK: :P :P

Jaz tud tega novega kompleta ne spravim nikamor pa če še tako tlačim not, stari modri paket pa gre ravno pod pokrov zadnjega sedeža samo če pa montiram sedež pa je spet nimam kam dat, pod plastiko pa je ne upam dat ker bi se verjetno stopila od vročine izpuha.

Očitno bo v prihodnje na ss motorjih nujno potreben nahrbtnik, še dobro da ne rabimo varnostnega trikotnika :devil: :devil: :devil: , bi ga meli kar na hrbtu montiranega :P :P :P

V upanju da ga ne boste sploh rabli odpirat vas lepo pozdravljam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej baje so vsako leto hujše nesreče...

V upanju da ga ne boste sploh rabli odpirat

Žal, so posledice teh hudih nesreč dostikrat res takšne, da prve pomoči sploh ni potreno odpirat :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja... za nova vozila velja od 1. januarju 2005, za tista, ki so bila prvič registrirana pred tem datumom pa od 1. januarja 2008

Zame najbolj uporaben odgovor v celi temi TNX :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam naj zdaj še to prvo pomoč stlatičim :? , pod zic ne morem, ker je prostora sam za kak robček pa še to bol na knap :blink:

V Top Case jo prišraufaj! Na strop. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!